Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erer1000


erer1000
őstag

Remélem bedöglik a f*szba :R

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#2) csibe1 válasza erer1000 (#1) üzenetére


csibe1
addikt

Ha mégsem akkor tönkrevágják a kis zöld vagy szürke emberkék, netán a helyi űrnácik. :DDD

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#3) pilóta


pilóta
nagyúr

Mondjuk érdekes, hogy mindegyik szonda ilyen lapályokon keresgél.
Ha én életet akarnék találni a Marson, akkor a 7 km mély kanyonokban keresgélnék, ahol magasabb a légnyomás és a hőmérséklet is, mint a felszínen.
Nyilván oda sokkal nehezebb lejuttatni bármit, talán ha beválik a helikopter, akkor később egy fejlettebb változattal meg lehtne próbálni leereszkedni.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) dchard válasza csibe1 (#2) üzenetére


dchard
veterán

Az űrnácik nem a hold sötét oldalán vannak? ;)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#5) pilóta válasza dchard (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem. Az űrnácik az űrben vannak, a holdon a holdnácik, a marson meg a marsnácik :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) erer1000 válasza pilóta (#5) üzenetére


erer1000
őstag

és a föld belsejében levp, úgynevezett belső földben levők kik?

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#7) pilóta válasza erer1000 (#6) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nyilvánvalóan a besőföldinácik... :P

Aki él és nem boldog, az téved!

(#8) erer1000 válasza pilóta (#7) üzenetére


erer1000
őstag

de hogyan lehet belseje a földnek, amikor lapos?
már bocsánat..

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#9) pilóta válasza erer1000 (#8) üzenetére


pilóta
nagyúr

És akkor túloldala esetleg? Ahol a túloldalinácik vannak?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#10) erer1000 válasza pilóta (#9) üzenetére


erer1000
őstag

sztem nem is biztos hogy van túloldala
lehet valamin van a lapos föld, mint a torta az asztalon.
és ha innen leesel, akkor az asztalra esel le

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#11) arnyekxxx válasza erer1000 (#10) üzenetére


arnyekxxx
veterán

(#12) .mf


.mf
veterán

"A napelemes energiaellátással működő marsjáró remélt működési élettartama legalább 90 nap."

Ez nem valami ambiciózus élettartam... A Curiosity rover 9 éve dolgozik a Marson, az Opportunity 15 évet működött.
Aztán a Voyager 1 és 2-ről ne is beszéljünk, 1977 óta is csak mennek és mennek, már a csillagközi térben...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#13) arnyekxxx válasza .mf (#12) üzenetére


arnyekxxx
veterán

az Opportunity meg a Spirit tervezett élettartama is 90 nap volt szóval az, hogy megadnak egy minimum elvárást az nem jelenti az, hogy a következő napon megsemmisíti önmagát.

(#14) ncc1701 válasza pilóta (#9) üzenetére


ncc1701
veterán

Butus vagy. Ők már leestek.

(#15) Namelesske


Namelesske
addikt

Open Dispute
Counterfeit item
Platinum member refund
Package Contents: Commercial Sample
Price: 0.99€

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#16) Gyula84 válasza csibe1 (#2) üzenetére


Gyula84
veterán

lemásolják a helyi kínaiak :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#17) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Első mondatban 2012-nek van írva a dátum. :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#18) bambano


bambano
titán

azóta már kipakolták a kifőzdét meg az olcsóruhaboltot...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) ncc1701 válasza .mf (#12) üzenetére


ncc1701
veterán

Elég öngól, ugyanis ezeket is 90 napra tervezték. :)

(#20) #54625216 válasza erer1000 (#1) üzenetére


#54625216
törölt tag

És az miért is lenne jó neked? Vagy bárkinek?

(#21) kk75


kk75
tag

Mennyi lehet ebből a saját technológia ?
A Nasa kínai származású mérnökei állítólag már korábban ellopták az ISS és a Mars Roverek terveit.

Dominion (Uralom) film a nagyüzemi állattartás kegyetlenségére hívja fel a figyelmet : https://www.dominionmovement.com/watch

(#22) vzozo


vzozo
senior tag

Pics or didn't happen. :DD

Persze a kínaiaktól úgyis csak valami agyoncenzúrázott anyag fog kikerülni, kár érte.

(#23) Gyula84 válasza bambano (#18) üzenetére


Gyula84
veterán

én már vásároltam is 1500 mindent is :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#24) ncc1701 válasza kk75 (#21) üzenetére


ncc1701
veterán

Számít? Végre van valami politikai akarat az űrhajózásra is. Már régen lehetne holdbázis is akár, de nem szántak rá lovettát. Nekem az is jó, ha a kínaiak csinálnak valami előremutatót.

(#25) NGA válasza erer1000 (#1) üzenetére


NGA
addikt

Ez miért is jó rajtad kívül bárkinek?

(#26) NGA válasza kk75 (#21) üzenetére


NGA
addikt

A NASA meg a náci származású mérnökeivel a náciktól zsákmányolt V2 rakétával kezdte. Egy náci háborús bűnös volt az amerikai űrprogram egyik jelentős embere.

(#27) CrAzY88 válasza NGA (#26) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

A háborús bűnös szerintem erős kifejezés.
Nem szeretném túltolni ezt a dolgot, de ő közvetlenül semmiről sem tehetett. Meg a vallomása szerint nem tudott semmiről, ezt mindenki úgy kezeli, ahogy szeretné.
Na de ha ellenkezik bármi ellen is, még ha fontos tudós is, túl sokáig nem húzta volna, legalábbis különböző fájdalmak nélkül...

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#28) NGA válasza CrAzY88 (#27) üzenetére


NGA
addikt

Nem tudott semmiről? Na ez a hét vicce. Mi volt a V2 neve? Vergeltungswaffe–2. Megtorlófegyver. Azt elhiszem, hogy a kényszermunkáról nem tudott, de arról igen, hogy mire használják a fegyvert. Porsche-t is elitélték.

(#29) erer1000 válasza NGA (#28) üzenetére


erer1000
őstag

Tellerék is tudták mit készítenek, mégis hozzá járultak az atombomba elkészítéséhez ami százezrek halálát okozta.

Szóval totálisan felesleges ez a "ki volt a gonosz tudós" f*szméregetés. Mindegyik tudós a hazáját szolgálta a hábor alatt, és kész. Utána meg hogy ki felett hogy ítélkeztek rendelkeztek a győztes országok, az más téma
Most se lenne máshogy

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#30) #54625216 válasza NGA (#28) üzenetére


#54625216
törölt tag

Von Braun kb. annyira volt náci, mint Koroljov kommunista: tudták mit kell mondani, hogy hagyják őket dolgozni és ne egy tömegsírban végezzék.
Mondjuk ettől függetlenül Koroljov megjárta a Gulágot, mert a folyékony hajtóanyagú rakéták mellett érvelt a központilag támogatott szilárd hajtóanyagúakkal szemben.

(#31) CrAzY88 válasza NGA (#28) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Tudod jól hogy mire gondoltam. A topiktársak is megértették.
Nyílván tudott róla hogy háborúznak, nem barlangban élt.
Itt most a háborús bűnösségről beszéltünk, miszerint nem tudott/nem akart tudni a táborok létezéséről, illetve hogy zsidókkal rakatják össze a V2-t, + azon kívül mi történik a táborokban.
Ráadásul nem is tudott volna semmit tenni, különben elég nagy valószínűséggel hátravitték volna, a többit meg már tudjuk más sztoriból...

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#32) NGA válasza CrAzY88 (#31) üzenetére


NGA
addikt

Kicsit furán értelmezitek a háborús bűnösséget. Azzal, hogy vezetése alatt kifejlesztettek egy egy fegyvert, amivel több ezer civil halálát okozták, pontosan ugyanolyan háborús bűnösség. Porsche-nek is ez volt a bűne, csak ő nem kellett az amerikaiaknak.

Érdemes lenne ezt elolvasni: [link]

"1943-ban a létesítmény elleni egyre gyakoribb légitámadások okán a rakétagyártást áthelyezték egy türingiai alagútrendszerbe telepített komplexumba, a Mittelbau-Dora-ba. Itt a Buchenwald koncentrációs tábor foglyait használták a munkához, akik közül néhányat személyesen Braun választott ki. A halálra hajszolt kényszermunkások tetemeit halmokba hordták össze.
„Von Braun professzor olyan közel ment el ezek mellett, hogy meg is érinthette volna a holttesteket” – számolt be később megrázó élményeiről egy túlélő. "

És hát ugye őrnagyi rangig vitte, ami elképzelhetetlen lett volna, ha nem hű a náci rendszerhez. De mosdathatjuk tovább nyugodtan. A világ szemében mindig is náci háborús bűnös volt, hogy mit gondol itt pár ember, az a történelmet nem befolyásolja.

[ Szerkesztve ]

(#33) NGA válasza #54625216 (#30) üzenetére


NGA
addikt

És akkor mit szólunk Arthur Rudolf-hoz, akit végül amikor már nem kellett az amerikaiaknak, és közölték vele, hogy vagy visszamegy nszk-ba, vagy bíróság elé állítják háborús bűnösként? Braun mellett dolgozott, de amikor felesleges lett, kidobták.
Na ennyit az amerikaiak űrprogramjáról!

[ Szerkesztve ]

(#34) #54625216 válasza NGA (#32) üzenetére


#54625216
törölt tag

Itt nem mosdatásról van szó, hanem hogy egy ilyen rendszerben egy zseniális mérnök hogyan tudott egyáltalán érvényesülni.
Koroljov, aki az első műholdat és az első embert juttatta az űrbe pl. a szovjetek nagy hatótávolságú ballisztikus rakétáin dolgozott, amelyek az atomtölteteket hordozták, azzal érdemelte ki a pozícióját. Abban a rendszerben fel sem merülhetett, hogy más területről érkezzen valaki ilyen felelősségteljes pozícióba.
Teller Ede azért erőltette a hidrogénbomba fejlesztését, mert jól tudta, hogy ha akkor nem használják ki a hidegháborús paranoiát és a hadiipar nem fejleszti ki a fúzió alapjait, akkor senkinek sem lesz a civil szférában erőforrása az alapkutatásokra.
És így tovább. A személyt mindenki úgy ítéli meg, ahogy akarja, mert persze, Braun is emigrálhatott volna vagy lehetett volna öngyilkos, vagy akármi, de a technológiai fejlődés nem moralitás kérdése, az eredmények ott vannak feketén-fehéren akármit is gondolsz a fejlesztőikről.

#33 NGA:

Jaja, Braun háborús múltja is akkor lett hirtelenjében téma, amikor a 70-es évek közepén az USA vissza akarta nyesni az űrkutatás költségeit, mondván, hogy Holdra szállás kipipálva, ruszkik lealázva, mission complete, Braun meg tovább kampányolt a Mars misszió mellett és így hozták a tudtára, hogy ideje visszacsippenteni.

[ Szerkesztve ]

(#35) CrAzY88 válasza NGA (#32) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

A sztorit én is ismerem.
Ha a saját élete múlik azon hogy megcsináljon egy tömegpusztító fegyvert, meg fogja csinálni. Ha neked múlna ezen az életed, te is megcsinálnád. Szóval te is háborús bűnös lennél, pedig nem rendelted el több millió ember kivégzését. Jól értem?

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#36) NGA válasza CrAzY88 (#35) üzenetére


NGA
addikt

Nem jól érted. Braun korlátlan anyagi forrást kapott a náci párttól, hogy megalkossa a tömegpusztító fegyvert. Ő elfogadta ezt, lepaktált az ördöggel. Sokan voltak, akik nem fogadták ezt el. És nem csak egy mérnök volt, hanem őrnagyi rendfokozatban volt a német hadseregben. Nem csak az a háborús bűnös, aki több millió ember kivégzését elrendeli. Albert Speer szintén háborús bűnös volt, és pont annyira tudott a kényszermunkáról, mint Braun. 20 évet kapott érte. Holott előbb építészként, majd fegyverkezési és lőszerbeszerzéssel foglalkozó miniszter lett. Közvetlenül nem felelős a haláltáborokért.
Mond neked az a név valamit, hogy Teleki Pál? Ő inkább a halálba menekült. És még sokan.

(#37) NGA válasza #54625216 (#34) üzenetére


NGA
addikt

Az, hogy én mit gondolok a fejlesztőjéről, a történelem szempontjából édesmindegy. Braun neve összefügg a nácizmussal. Ezt nem én találtam ki.

(#38) CrAzY88 válasza NGA (#36) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Persze, ő le akart paktálni az ördöggel. Így már értem is...
Egyáltalán nem szeretném azt kijelenteni hogy ő (Braun) egy angyal volt, de azért én elgondoztam már többször azon is, hogy ő valójában ilyet tett volna bármikor is. Nyílván benne van, és nagyon is lehet hogy én tévedek.
Azt tudom jól hogy "korlátlan" forrása volt mint anyagilag, mint máshogy, mert minden "tudás" hozzá folyt be, nála ért révbe.

Teleki öngyilkossága mai napig kérdéses, ugyan úgy mint Braun egyetértése, vagy kényszerűsége.
Így aztán mindkettőnk állítása könnyen megdönthető.
Aztán hozzá jön a háborús ferdítés, politikai szépítés, és a többi...
Igazából az is megállja a helyét amit mondtál, legyen öngyilkos az ember ha kell.
Aztán az enyém is, hogy így igyekszik túlélni a viszontagságokat, igyekszik a idomulni a hatalomhoz, még ha nem is tud semmiről.
Aztán ha tud bármiről is, ajjaj... Nem lennék a helyében.

Ha tudsz róla, akkor az a baj. Ha nem tudsz, akkor az a baj. Mindig kaka...
Egyiküket sem szeretném hibáztatni.

Sajnos ez egy elég szörnyű szitu.

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.