Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VD


VD
őstag

Ez a hír is csak azt bizonyítja, hogy öregszem... :(

Amúgy hihetetlen, hogy ezek ott japánban mit művelnek! :Y

(#2) pető bá'


pető bá'
őstag

idén, 3D telefonokba? már csak vmi spéci aksit kell feltalálniuk, hogy 20 percnél tovább működjön. (mellékesen: mekkora tárhely kellene, hogy egy 3D-s film ráférjen?)

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#3) P00By válasza VD (#1) üzenetére


P00By
nagyúr

Igen :K :D

Sharp szóvivője szerint cége Japán határain kívülre is el szeretné juttatni a full-3D megoldásait. De mikor? :)

(#4) plus44 válasza P00By (#3) üzenetére


plus44
veterán

Hamarabb, mint gondolnád.:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#5) BloodRay


BloodRay
veterán

Kár, hogy még nem sok semmi 3D-s anyag van.
Persze ezzel rögzíthető majd, de kétlem, hogy felénk eljutnának ilyen mobilok 1-2 éven belül.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Fuh, ilyenkor kicsit összeszorul a szívem, hogy nekem csak egy 3 éves sima 2 colos kijelzőjű igazi, fizikai gombokkal rendelkező, autofokuszt és egyébb csiri-biri dolgokat nélkülöző Samsung telefonom van, amivel lehet telefonálni, meg SMS-t írni...

Minden szavam magánvélemény!

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Alig vártam már... (irónia)

(#8) r4z


r4z
nagyúr

Jó, hogy lehet majd kapni, kiváncsi leszek, hány iPhone 4 árát kell majd érte kicsengetni :((( A képről jut eszembe: Most már Józsibácsi is fel tudja venni a farmján legelésző teheneket 3D-ben, nagyszerű. :)) Könyörgöm, szükségünk van erre?
Csak egyetlen embert kérek, aki tud konkrét okot mondani, egy átlagembernek mikor van szüksége 3D kijelzőre és kamerára.

Szerk: No flame, csak elmondtam az álláspontomat. Peace :)

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#9) x123456 válasza VD (#1) üzenetére


x123456
aktív tag

Asszem tavaly vagy tavalyelőtt láttam a Westendben egy reklámdobozt. Olyan volt, mint egy nagyra nőtt tévé, de 3D képet adott szemüveg nélkül.
Mondjuk nem volt kellemes érzés belenézni (kb. mintha egy 25Hz-en villódzó CRT-be bámultam volna), de meglepett a dolog. Nem kicsit.

(#10) pető bá' válasza r4z (#8) üzenetére


pető bá'
őstag

ebben egyetértünk, de ez várható volt. mindent megoldanak pénzszerzés érekében.
mondjuk 3D-s játékokat sem tudok elképzelni rá, pedig elsőre arra gondoltam, biztos nagy élmény... de most, hogy rendesen végiggondoltam, szerintem nem.

viszont valamire jó lehet az a kamera, meg a kijelző... ha valaki hív, akkor 3D-s videóval integet, esetleg énekel, márha hozzá lehet rendelni videót a híváshoz...
(ennél jobb viszont nem jut eszembe... :DDD )

"... and I hope you have a great day!"

(#11) geri| válasza hemaka (#7) üzenetére


geri|
aktív tag

:D agree

LiveStrong

(#12) r4z válasza pető bá' (#10) üzenetére


r4z
nagyúr

"mondjuk 3D-s játékokat sem tudok elképzelni rá, pedig elsőre arra gondoltam"
Akkor marad az X360 és a PS3, de kár érte :DDD Most belegondolva van értelme a 3D-nek, de csak pl. Crysis közben :)

"ha valaki hív, akkor 3D-s videóval integet, esetleg énekel"
Ebben az esetben nem kívánok szívrohamot kapni, ha mondjuk játszok vagy internetezek, és felugrik az illető :DD
Szerk: Ha ráadásul elkezd falsul énekelni, miközben Avenged Sevenfoldot hallgatok, én sikítva dobom el a cuccot, esküszöm :DDD

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#13) baboka87 válasza r4z (#8) üzenetére


baboka87
csendes tag

Szükségünk van e erre?! Nemhiszem, de egy újabb dolog amit a fogyasztói társadalom letud dugni az emberek torkán. Este nézed a bariköztöt és a híradó után jön a Sharp reklám és elhiteti veled, hogy egy senki vagy a termékük nélkül és ezért elmész és megveszed. :))

(#14) oO7 válasza pető bá' (#2) üzenetére


oO7
őstag

"mekkora tárhely kellene, hogy egy 3D-s film ráférjen ?"
egészen pontosan kétszer akkora mint egy normál film esetében... ami úgyérzem a mai 8-16-32GB tárhellyel rendelkező telefonokat nem fogja hanyattvágni

mellesleg nemértem hogy egy 3D kijelző miért is csökkentené le az üzemidőt 20 percre... ez most valami új trend hogy ha kijön valami azt fikázni kell és lejárni a szokásos köröket, hogy "haszontalan", "apple koppintás", "és meddig fogja bírni az akksi ?", stb ?

amúgy legfeljebb a 3D kamerának látom értelmét olyan szempontból, hogy ha kellően jó minőségű videót tud csinálni, akkor azt otthon az 50" -os 3D TV -n vissza lehet nézni... pl amikor voltam télen snowboardozni mi is csináltunk csúszás közben videókat... vagy pl most nyáron bóklásztunk haverokkal sziklákon és fényképekről nagyon nem jön vissza az a mélység ami alattunk volt pl...

[ Szerkesztve ]

(#15) r4z válasza baboka87 (#13) üzenetére


r4z
nagyúr

Epülösödik a Sharp? Hoppá :))

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#16) Mappa


Mappa
addikt

értelmetlen hülyeség...most ez a 3D tombol minden téren kamera,mobil,tv....ha ez lecseng mi jön ez után ? 3Dplus ? inkább találnák már fel a teleportálást :DD

nem kötelező megadni

(#17) pető bá' válasza oO7 (#14) üzenetére


pető bá'
őstag

azért ennyire véresen komolyan nem kell venni. a 20 percet nem gondoltam komolyan, lehet hogy smilet kellett volna raknom, hogy érteni lehessen... mondjuk egy ilyet: :)) csak arra akartam kilukadni, hogy ma, mikor egy okostelefont wifivel, telefonálással, és sok nyomkodással kevesebb mint egy nap alatt le lehet fárasztani, akkor egy 3D-s filmet nézve ez (következtetéseim szerint) jóval rövidebb üzemidővel "kecsegtethet".
a 3D-s filmek méretével tényleg nem voltam tisztában, elnézést.

"ez most valami új trend hogy ha kijön valami azt fikázni kell és lejárni a szokásos köröket, hogy "haszontalan", "apple koppintás", "és meddig fogja bírni az akksi ?""

lehet hogy ezek nálad már a "fikázás", meg "lejáratás", én úgy gondoltam, csak a véleményemet, és a kérdéseit osztom meg veletek. (az Apple meg szóba sem jött.)

"otthon az 50" -os 3D TV -n vissza lehet nézni..."

nálam még ez sem a közeljövő...

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#18) Depression


Depression
veterán

szerintem meg teljesen jó. mobilon tényleg értelmesebb 3D-t nézni, hisz ott mindig csak egy ember nézi pont szemből.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#19) pető bá' válasza r4z (#12) üzenetére


pető bá'
őstag

mégis csak találtunk valamit... :DDD minden használható valamire. szerintem az említett reklámban is ez lesz, és ajánlanak mellé tokot, hogy mikor eldobod ne törjön el...

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#20) r4z válasza pető bá' (#19) üzenetére


r4z
nagyúr

Meg néhány beutalót a traumatológiára, esetleg az elmegyógyintézetbe, memóriakártya helyett :DD
Meg vagyok győzve, jó dolog ez a 3D :DDD :DDD

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#21) gybazsi


gybazsi
senior tag

Nekem a cikk végén azon akadt meg a szemem, h Japánban már tavaly voltak 3D kamerás telefonok. Ez azért nem semmi sztem.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#22) oO7 válasza pető bá' (#17) üzenetére


oO7
őstag

részemről a hangsúly azon van, hogy ha kijön valami akkor a tömeges hitetlenkedés és negatív hozzáállás helyett megkéne próbálni kicsit jobban belegondolni, hogy úgy mégis talán esetleg mire lehetne jó... ha nagyon nem találsz a dolognak értelmet még mindig van esetleg lehetőség utánanézni, vagy esetleg régebben olvasott koncepciókból ötletet meríteni... ha végképp nem találsz értelmet a dolognak vagy esetleg még mindig úgy érzed, hogy márpedig ez működésképtelen és bőven megelőzi a jelenleg rendelkezésreálló technológiát (üzemidő, tárhely, stb)... na akkor lehet hitetlenkedni, és leszólni az újdonságot...

és bocsi ha erősen fogalmaztam... nem kifejezetten ellened irányult csak épp a te hozzászólásod váltotta ki a reakciót :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) r4z válasza gybazsi (#21) üzenetére


r4z
nagyúr

Nem kell ezen meglepődni, Japánban már kávét is tudnak főzni a csúcsmodellek. :DD A HTC EVO 4G pedig ott egy elavult készüléknek számít (amennyiben nem nézzük a telefonantennát). :DDD

(Nem támadólag, de én simán kinézem a japánokból :) )

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#24) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Én leszek most a pozitív hang! Nekem tetszik és nagyon bejön az ötlet... Ha ilyen léptékkel halad a technika fejlődése, akkor talán még ebben az életben kipróbálhatom a teleportálást és az időutazást.

Remélem 15 év múlva integrálva lesz egy csillagkapu is a telókba, hogy más világokba is ellátogathassak. :K

Ilyen specifikációkat akarok látni: Hajlítható tér, idő és nagyfelbontású kijelző, dolby surround hangzás és csillagkapu, éjjellátó, röntgen kamera, hipertérugró modul, beépített, 16.000 wattos hangrendszer, energiaital adagoló, időtelefon, hogy felhívhassak 1960-ban élő hippiket és végül egy nagyteljesítményű akkumulátor, nehogy Lengyelországban maradjak 1939 Szeptember elsején, mint Stewie és Brian a Family Guyban.

Mindez egy N97-es méretben.

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#25) pető bá' válasza oO7 (#22) üzenetére


pető bá'
őstag

"bőven megelőzi a jelenleg rendelkezésre álló technológiát (üzemidő, tárhely, stb)... na akkor lehet hitetlenkedni, és leszólni az újdonságot..."

éppen a félkövérekre kérdeztem rá...
valamilyen szinten igazad van, csak ez a hír, mint nyers tény, hogy van, lesz, idén, nem igazán lehet mit kezdeni vele. majd a következő hír, mikor jön, hogy a mittudomén milyen cég gyárt nekik ezt, meg azt, amivel KIHASZNÁLJA a 3D-ben rejlő lehetőségeket, akkor nyilván a konkrétumokat jobban tudjuk kezelni. mert így elég... ööö... érdekes elképzelés, haladás a technológiával, esetleg már nagyobb előrelépés mint amit vártuk. viszont addig maradnak a netezés közben "hamisan integető" emberkék, és a földhözcsapás, a jó reklámok találgatása, mert nem tudjuk elképzelni a valódi hasznát. megint ott tartok, amit kifejtettél, hogy pozitívabban kellene fogadni, nekem (még) ez nem sikerült. ettől függetlenül várom a további híreket, hogy mit tudtak ezzel kezdeni.

Peace :R

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#26) oO7 válasza MuzikJunkie (#24) üzenetére


oO7
őstag

szerintem a nagyfelbontású kijelzőt kipipálhatod a mai 200-300dpi -s mobilkijelzőkkel...
és a dolby surround hangzást is: [link]... veszel mellé egy kicsit komolyabb agybadugós fülhallgatót és kész is... a legtöbb házimozit (rendes mozikról nem is beszélve) lealázza hangzásban és térhangzásban...

(#25) pető bá': szerintem egy mobil kijelzője kicsike ahoz hogy úgy tényleg kihasználja a virtuális 3D tér nyújtotta lehetőségeket... arról nem is beszélve, hogy a touch interfész a 3D kijelző ellenére marad csak 2D-s beviteli forrás... ilyen szempontból szerintem a 3D kijelző egy mobilban csak "wow faktor"... látványosabbak lesznek az animációk, tudsz 3D filmeket nézni bár szvsz mobilon filmetnézni elég perverz dolog, a játékoknál meglesz ez a kis plusz...

[ Szerkesztve ]

(#27) pető bá' válasza r4z (#20) üzenetére


pető bá'
őstag

"Meg néhány beutalót a traumatológiára, esetleg az elmegyógyintézetbe, memóriakártya helyett"

és úgy fogjuk fel, mit egy nyaralááááást... :DD

"... and I hope you have a great day!"

(#28) MittuDomain_ válasza r4z (#12) üzenetére


MittuDomain_
őstag

A little piece of Heaven? ;]
de rég is hallgattam...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#29) crey válasza gybazsi (#21) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Engem meg azért nem lep meg, mert nagyban már láttam olyan 3D kijelzőt a tavalyi IBC-n (sőt kollégáim elmondása alapján már 2007-ben is volt kint), ami bizonyos szögekből 3D hatású.

Bár azt hozzá kell tenni, hogy a szemüveges változatok messze sokkal jobbak egyenlőre.

MuzikJunkie:
Annál már csak a Disney-s rész a besírósabb :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#30) r4z válasza MittuDomain_ (#28) üzenetére


r4z
nagyúr

Most a Nightmare album megy :U De a Scream-et is becsempésztem a számok közé úgy 2-3 után mindig lemegy az is :D

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#31) copin válasza oO7 (#14) üzenetére


copin
őstag

"egészen pontosan kétszer akkora mint egy normál film esetében... ami úgyérzem a
mai 8-16-32GB tárhellyel rendelkező telefonokat nem fogja hanyattvágni"

Az eredeti Hitachi mobilhoz nem kellett "3D" tartalom (ki-be kapcsolható ez a funkció a H001-en bármikor), bár van hozzá az "EZweb"-en erre kihegyezett tartalom. Nem is nagyon fért volna el rajta semmi, ha minden média dupla akkora lett volna a mobilon, mert az SDHC-t emlékeim szerint nem nagyon támogatta kiadásakor, bár ezen később javított a KDDI, de az már nem érintette a H001-et.
3D kijelzős mobil pedig csak a KDDI-nél volt kapható eddig. A kijelzőt 2008 nyarán mutatta be a Hitachi. A Sharp nem tudom mit javított rajta, de majd a 3DS-en kiderül minden.

(#32) Bathory Peti


Bathory Peti
aktív tag

Nagyon fejlődik a technika.Kiváncsian várom a telefont.

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#33) bok92


bok92
addikt

Hát erre kíváncsi vagyok, hogy milyen is lesz majd. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.