Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18) l.skywalker


l.skywalker
félisten

És, hogy ne csak habzó szájjal védjem a portát, vannak olyan részei a játéknak amikkel nagyon nem vagyok elégedett:

Kapcsolódási problémák
Vagy alig tudok belépni vagy ha bent vagyok van, hogy azt látom, hogy elborul a hajóm és menthetetlenül süllyedni kezd. De ilyenkor a szerver összes hajójával ez történik rendszerint. Egyéb esetben csak simán kiléptet.

Belépés utáni csapatba állás hiánya
Szerintem ez a legidegesítőbb és egyben legérthetetlenebb része a játékna. Ugye 2 féle hajó létezik:

Galleon: maximum 4 személyes
Sloop: maximum 2 személyes

Az első problémám: hacsak nem solo-ban indulok neki, akkor minden esetben rak mellém random játékosokat. Ha Sloop-ot választok és nem solo-t, akkor kapok egy randomot. Ha Galleon-t, akkor berak egy meglévő hármas csapatba negyediknek. Ha négyen megyünk és valakit kidob a rendszer, akkor ha nem elég gyors, simán berak mellénk egy randomot a negyedik ember pedig hoppon marad. Ilyenkor vagy megvárja amíg végzünk az aktuális küldetéssel, elmegyünk egy Outpost-ra, kipakolunk és kilépünk a lobby-ba - vagy feladjuk a küldetést és instant kilépünk a lobby-ba.

A másik probléma: ha solo-ban indulok neki akkor ugye egy 2 személyes hajót kapok, amit egyedül használok. Ha találkozok a vizen egy szimpatikus kalózzal vagy csak egy barátom később jönne játszani, egyszerűen nem tud mellém becsatlakozni. Ez nonszensz, hogy mindig ki kell lépkedni.

Spawning
Kezdéskor egy Outpost kocsmájába rak le minket a játék, ahol a hajónk is horgonyoz. Amíg megvan a hajónk, addig van egy fix spawn pont, mindig oda jutunk vissza a "másvilágról". De ha a hajónk elveszett, akkor a halálunkhoz közel egy szigetre rak le minket a játék a hajónkkal együtt. Ha nem halunk meg, de a hajónk elsülyed, akkor egy lebegő sellő jelzi fáklyával a süllyedés helyét és oda tudunk menni hozzá, hogy újra a hajón legyünk, de akkor is random, hogy hova rak le éppen minket hajóstul együtt. A leleményesebb kalózai ezt úgy oldották meg, hogy:
- ha üldözi őket egy hajó, akkor az egyikük kiugrik, fel a másik hajóra, leb&ssza a horgonyt és kiugrik a hajóbol, be a vízbe, ott megjelenik neki a sellő és visszateleportálja a saját menekülőben lévő hajójára.
- ha valakik megtámadnak egy hajót, akkor előbb levágják a legénységet, majd az egyikük elkezdi kipakolni az értékes dolgokat a másik pedig csak várja a hajón, hogy oda spawn-oljanak a halott tulajdonosok és minden gond nélkül vágja le őket.

Cheaterek
Mint sok játékban itt is elég hamar megjelentek a különböző okosítások. Mivel PC-s játék is egyben így ugye ez mondhatnánk, hogy a platform sajátossága, de közben Cross Play van. Nos ez Xbox-os oldalról nézve elég vicces, amikor jön egy hajó - a végtelenítetten és gyorsan lövő ágyújukkal seperc alatt ementálit csinálnak a hajóból, lemegyünk, hogy befoltozzuk a csónakot - mire ők átjönnek és sem a kard sem a golyó nem fog rajtuk addig gyilkolnak amíg nem váltunk és megyünk egy másik szerverre

+1 dolog a pozitív oldalra is ami a tesztből kimaradt:
A zenéje azon túl, hogy szerintem hihetetlen jó annyira jól meg van csinálva, hogy 2 féle hangszere van mindenkinek és ha valaki elkezd játszani az egyiken és a másik játékosok becsatlakoznak, akkor felosztja a rendszer, hogy van aki a szólamot van aki a kísérőt játsza. Lehet, hogy nekem van viráglelkem de ez eszméletlenül tetszik :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.