Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) elithun


elithun
őstag

Nagyon jónak ígérkezik, de a Windows Áruház platformot nem tudom megkockáztatom-e miatta.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#2) Norb79 válasza elithun (#1) üzenetére


Norb79
őstag

Nincs semmi baj a win10 storeal, az is csak egy online áruház, mint a steam/origin/uplay/gog, stb... Ma már mindenkinek van egy, itt szerencsére nincs külön kliens, mert az maga a win10. :)

Várós a cucc! :)

(#3) pomorski


pomorski
őstag

A store csakis win10 alatt van?

(#4) oriic válasza pomorski (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen, csak Win10.

Live-Die-Respawn

(#5) pomorski válasza oriic (#4) üzenetére


pomorski
őstag

Jaj de kár.

(#6) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Benne vagyok a technical alpha tesztben és csak pár gondolat (képek, videók nincsenek, NDA tiltja amúgy is):

1.) Erős a multiplayer co-op orientáció, ezt úgy kell érteni, hogy egyedül nem sok értelme van a játéknak.

2.) A játék grafikája olyan-amilyen, szerintem baromi hangulatos. Mivel még csak alpha, ezért az itt-ott kilógó lóláb még nem katasztrófa.

3.) Csak elsőre tűnik szögegyszerűnek a játékmenet, de hiába nincs benne ezernyi tárgy, fegyver meg ilyenek, itt a szoros kooperáció elengedhetetlen (annyira, hogy ha az egyik játékosnál van a térkép, akkor csak ő látja, a többiekkel úgy tudja megosztani, ha feléjük fordítja, de tele van hasonló elemekkel az egész játék). Véresen komoly e-sportra nem kell gondolni, de haverokkal összeülve rohadt jókat lehet röhögni az egészen.

4.) Szerintem a játék hamar ki fog múlni, pont amiért ennyire erősen épít a haverokkal játszásra. Nem látom azt, hogy miért akarna valaki belépni, hogy aztán idegenekkel játsszon. Abban is van némi szórakozás, de amikor majd minden harmadik játékosnak lesz mikrofonja, meg nem egymás nyelvét beszélik, akkor pont a játék központi eleme veszik el.

(#7) Trevize1987 válasza Stauffenberg (#6) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Feldobtál és elkeserítettél.

(#8) myckie2 válasza Stauffenberg (#6) üzenetére


myckie2
őstag

Meg tudom erősíteni a mondottakat, szintén alpha tesztelőként.

Sajnos ezt a játékot teljes áron tervezik piacra dobni, de szerintem még F2P-nek is csak nehezen menne el.

(#9) Raysen623 válasza Stauffenberg (#6) üzenetére


Raysen623
addikt

4) ponthoz szólva. Én speciel azért lépnék be egy ilyen játékba mert nem agyatlan baromkodásra vágyom hanem egy jó csapatszellemű játékra, ahol van közös élmény. Az eddigi MMO-kban is ezt keresik sokan és tele a tökük a sok kis vérpistikékkel, akik képtelenek másokkal értelmesen játszani.

A mikrofonos gondolatmenethez pedig: van egy közös nyelv, amit úgy hívnak angol. Onnantól a probléma letudva. A többit majd meglátjuk.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#10) Stauffenberg válasza Raysen623 (#9) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Én speciel azért lépnék be egy ilyen játékba mert nem agyatlan baromkodásra vágyom"

De a játék eleve a félkomoly hülyülésre épít a haverokkal. Ez a játék önmagát sem akarja komolyan venni (ami szerintem jól áll neki). Meg ugye a probléma, amit felvetettem az pont az, hogy random idegenekkel nincs meg mindig a megfelelő csapatszellem (ezt most bő 15 év multiplayer tapasztalat mondatja velem). Ez nem egy hardcore cím, mint mondjuk egy Red Orchestra, ARMA vagy hasonlók, amit már eleve inkább az érettebb játékosok töltenek le, hanem egy szándékosan komolytalan kalózos marhulás, ami főleg a funplay-re épít.

"A mikrofonos gondolatmenethez pedig: van egy közös nyelv, amit úgy hívnak angol."

Ez komoly? A matchmaking összerak egy rakás kelet-európaival és majd mindenki fog angolul beszélni? Én a technical alpha alapján mondom, hogy az eddigi random játékosokat nézve bő felének mikrofonja sincs és akinek van, ott is sokszor megesik, hogy egy mukkot nem ért angolul. Egy klasszikus MMO-nál még értem, hogy az ugrik bele, aki valamennyire boldogul az angollal, de ebben a játékban alig van írott szöveg.

Amúgy elég sokat játszottam az elmúlt években World of Tanks-et, ott a klienst lefordították valamennyi európai nyelvre (magyarra is), a játékban kiadott parancsok (Gyere utánam, Vissza a bázisra, stb) mindenkinek a saját nyelvén szólal meg. Ez egy elég jó áthidaló megoldás a nyelvi nehézségekre. Itt is lehet ilyen utasításokat kiadni.

(#11) #21946880 válasza Stauffenberg (#6) üzenetére


#21946880
törölt tag

Hány főtől gondolod azt, hogy élvezhető a játék? Van egy barátom, akivel szeretjük a coop játékokat tolni és szerencsére a legtöbbször bőven elég ha ketten vagyunk, nincs szükség több emberre.
Ebben a játékban is megtalálhatnánk a számításunkat vagy felejtős még ketten is?

(#12) Stauffenberg válasza #21946880 (#11) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Lehet ketten játszani. Most úgy néz ki, hogy ha elindítod a játékot választhatsz, hogy 1, 2 vagy 4 fős match-et indítasz, ennek megfelelő méretű hajót ad. Az egyszemélyes szerintem kínszenvedés tud lenni, én eddig mindig odavertem a kikötőhöz a hajót és tényleg a játék lényege veszik el.

Felhúzod a horgonyt, leengeded a vitorlát, megfeszíted a köteleket, szélirányba állítod a vitorlákat, aztán kikormányzod magad a nyílt vízre. Na ezt mind nagyjából egyszerre kell és jó ha legalább ketten vagytok, onnantól már megy a dolog.

De ha jól (hatékonyan) akar működni a hajó, akkor nem árt a 4 fős legénység. Kell egy kormányos, nem árt ha valaki tud a vitorlával foglalkozni, ketten meg ágyúznak. Ha a hajót találat éri, akkor be kell foltozni, addig szivárog be a víz. A beszivárgott vizet ki kell hordani vödörrel és beleönteni a tengerbe. Ha az ellenség átszáll a hajóra (vagy átlövi magát ágyúval, marha jó geg), akkor is jó ha valaki karddal, puskával tud védekezni.

Szóval amúgy marha jó játék lesz ebből. Amit kritizáltam benne, az nem magamra vonatkozik, én majd összeszedem a legénységet ha kell az Xbox topikban. :)

BTW szerintem lépj be Xboxon az Insider Hub-ba és igényelj egy hozzáférést a technical alpha-hoz.

(#13) Draken


Draken
őstag

Úgy látom, ez a hivatalos oldal. Betaról tud valaki valamit? Én nemrég (2hónapja) lettem xbox tulaj, de ez a játék az alphával már megfogott a kontrollerről nem is beszélve

(#14) myckey


myckey
veterán

Most kaptam meghívót a zárt beta -hoz. ;]

Bár lehet ilyet minden alapító kap. :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#15) Draken válasza myckey (#14) üzenetére


Draken
őstag

hol kaptad? mert nekem nem jött semmi, pedig alphaban részt vettem!

(#16) Draken válasza Draken (#15) üzenetére


Draken
őstag

szerk: időközben én is megkaptam

(#17) Mr.White


Mr.White
senior tag

Várható nyílt béta a játékból?Illetve csak Microsoft áruházból lesz majd lehetőség megvásárolni?Brutális magas ár érte az a 19K HUF...

(#18) oriic válasza Mr.White (#17) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nincs tervben nyilt beta. Igen csak Store-vol lehet megvenni.

Live-Die-Respawn

(#19) Mr.White válasza oriic (#18) üzenetére


Mr.White
senior tag

Szuper így 5 ember már biztos nem veszi meg a játékot, pedig haverokkal biztos fun lett volna.Nem tudom hogy átgondolták-e az árazást, de ha mondjuk 10K lenne az ára szinte biztos mindenki megvenné a társaságban.

(#20) Ideg


Ideg
aktív tag

Este valaki nem jön bétázni kicsit? Egyedül kicsit szenvedős. :D

(#21) sagem válasza Mr.White (#19) üzenetére


sagem
addikt

Benne lesz a Microsoft Xbox Game Pass programjában, azaz havi 2500 Ft-ért is lehet nyomni, más játékokkal egyetemben! Ok, nem lesz tied végleg a játék, de ha nem vagy biztos benne vagy nem akarod 1+ évig nyúzni akkor elég lehet pár hónap is..vagy lehet, hogy az éves konstrukció még kedvezményesebb lesz :)

(10K - ez eléggé elrugaszkodott elvárás, sajnos most már PC-n is 14 körül rajtolnak az ilyen játékok, a MS játékok meg egyébként is mindig drágábbak egy kicsivel :( )

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#22) Mr.White válasza sagem (#21) üzenetére


Mr.White
senior tag

Na ez mondjuk jól hangzik, erről nem is tudtam.Azt esetleg lehet tudni mikor elérhető PC-re a Game Pass?

(A 10-K lehet kicsit elrugaszkodott ár, de ha megnézzük ott van egy PUBG, egy érkező Batallion és mindegyik 30 euro, szóval vannak ellenpéldák is, nyilván Microsoft-ról beszélünk, ami sose volt olcsó mulatság. )

(#23) oriic válasza Mr.White (#22) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ugyanakkor amikor Xbox-ra. Március 20-tól a Sea of Thieves megjelenési napjától.

____

Ha valakit érint, akkor korábban már nyitottak Sea of Thieves topikot, ott is lehet majd beszélgetni a bétáról és a teljes játékról. Igény esetén lehet majd rendes első hsz-t/összefoglalót is csinálni.

Sea of Thieves

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#24) Mr.White válasza oriic (#23) üzenetére


Mr.White
senior tag

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.