Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) Samus


Samus
addikt

Ez egy iTunes Store, más néven, más körben. Ezzel két legyet ütnek egy csapásra. Nem tudom mindenkinek feltűnt-e, de jelenleg csak három új készülék képes erre, és a jövőben megjelenő pár új készülék lesz Play Now kompatibilis. Arról egy szó sincs, hogy a régi készülékek képesek lennének erre. Továbbá, ugyan nem olvastam utána bővebben, csak ezen cikk alapján írom a véleményem, de ha jól olvasom, ehhez új készülék mellett valamiféle mobilnet elérés is szükséges a dalok beszerzéséhez, mivel PC-vel csak lejátszani, szinkronizálni lehet őket (speciális célszoftverrel). És akkor a következő történik. Veszek új telefont, kötök előfizetést a PN-re, tegyük fel mobilnetem van. Fizetek a zenékért. Amit egész addig élvezhetek, amíg él az előfizetésem. Utána már nem hallgathatom, ahogy más készüléken sem (saját mp3 lejátszó, egyéb saját eszköz). Én inkább választanék valami nyílt fizetős formát, ahol a dalt, miután megvettem, bárhol, bármikor, akárhányszor, akármeddig lejátszhatom korlátozás nélkül. Biztos jó kezdeményezés, de semmiképp sem újdonság. És bár megrögzött Apple ellenes vagyok, az Ő megoldásukat jobbnak tartom. Hisz ha ott egyszer megveszem a számot, onnantól az enyém, sajátom, nem függ az előfizetésemtől. Az igaz, hogy a CD-k kora leáldozóban, a jövő a digitális zenéé. Ám a probléma továbbra sem az árakkal van, hisz már egész olcsón hozzá lehet jutni bármilyen zeneszámhoz, a probléma a magyar fizetésekkel van, de ez már nem ide tartozik, hiszen akinek nincs pénze ne hallgasson semmit...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.