Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

Ha Samsung tévés kérdésetek van, akkor inkább a Samsung-os topic-ban tegyétek fel, ott több "szaki" van, hamarabb kaptok választ

(#2) Crytek


Crytek
veterán

Samsung UE40ES6100WXXH 102cm-es 3D LED TV-t szemeltem ki magamnak. Majd ha kicsit emberibb áron lehet kapni le is csapok rá!

Next PC Upgrade: 2022

(#3) flierqqq


flierqqq
tag

Pont most készülök TV-t venni! Remek cikk! :R :R

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#4) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Remek cikk, grat!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5) Dictator^


Dictator^
veterán

Nagy plussz, köszi a cíkkért, pár dolgot még bele tudnál írni?

pl az alsó kis összehasonlításba őket: Samsung ES6530, 6540, 6560, 6570

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#6) szp1


szp1
addikt

Nagyon jó összefoglaló, gratulálok. Potenciális vásárlóknak kötelező olvasmány!

( apróság : nem átmérő, hanem képátló...)

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#7) Daveeboy


Daveeboy
tag

Grat a cikkhez!! Eszméletlen részletes és alapos. :-)

(#8) JoeYi válasza Dictator^ (#5) üzenetére


JoeYi
őstag

ha jobban megfigyeled leírtam ott: "Itthon ismertebb típusai a 6500, 6540, 6560 és 6570. Ezek csak a színükben térnek el."

Egyébként a cikk többoldalas!

(#9) JoeYi válasza szp1 (#6) üzenetére


JoeYi
őstag

köszi. Idén már figyeltem rá csak a tavalyról áthozott részletben maradt benne :)

[ Szerkesztve ]

(#10) JoeYi válasza Crytek (#2) üzenetére


JoeYi
őstag

sokkal emberibb már nem lesz. Esetleg még 159-ig lemehet

(#11) LackoMester


LackoMester
addikt

Nagyon jó kis összefoglaló írás, grat és köszönet érte. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#12) Crytek válasza JoeYi (#10) üzenetére


Crytek
veterán

Az lenne a mégfrankóbb ha valakinek lenne is ilyen és írna róla milyen vele a 3D ,engem csak az érdekel!

Next PC Upgrade: 2022

(#13) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Szép kis cikk elég hasznos. Az ajánlott tévézési távolságot egyszerűen kivitelezhetetlen tartom. Egy 55"-es tévét ami már óriási csak 220 centiméterről kellene nézni. Ha azt feltételezzük, hogy a hálószobában van az ággyal szemben akkor az ágy és a tévé között hely sem maradna.

(#14) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Szép kis cikk elég hasznos. Az ajánlott tévézési távolságot egyszerűen kivitelezhetetlen tartom. Egy 55"-es tévét ami már óriási csak 220 centiméterről kellene nézni. Ha azt feltételezzük, hogy a hálószobában van az ággyal szemben akkor az ágy és a tévé között hely sem maradna.

(#15) cigam


cigam
félisten

Köszi a cikket!
2 kérdés:
Samsung D-s széria csak a digitális tuneren érkező adásokat tudják rögzíteni, és azokat is egy olyan kódolással veszik fel, hogy se másik TV-n, se számítógépen nem lehet lejátszani, csak ott ahol felvettük.

Ez az E szériára is igaz? Pl. Az EH sorozat 1ik készülékével sem lehet felvételt készíteni?

1 dolgot hiányolok a cikkből: Melyikben van CI+-os "UPC kompatibilis" kártyaolvasó.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#16) szp1 válasza cigam (#15) üzenetére


szp1
addikt

Szerintem kártyaolvasó egyikben sincs. Csak modul slot, ami CI+-os.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#17) cigam válasza szp1 (#16) üzenetére


cigam
félisten

Oké, nem túl szabatosan foglamaztam, de akkor még1x:
1 dolgot hiányolok a cikkből, méghozzá azt, hogy melyik képes fogadni a "upc mediacard"-ot.
Pl. a UPC listáján EH53.. és EH54 is szerepel, viszont nincs rajta az itt bestbuy-ként emlegetett EH6030.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18) JoeYi válasza cigam (#17) üzenetére


JoeYi
őstag

sajnos erre nem tudok válaszolni, de azért köszönöm a linket, beleteszem a cikkbe

(#19) szp1 válasza cigam (#17) üzenetére


szp1
addikt

Ja, így már értem.
Szerintem ez egy szabványos CI+ felületű modul, ami bármilyen CI+ slotban működik, típustól függetlenül.
Valószínűleg valami Technisat cucc átkeresztelve és saját olvasó/hitelesítő szoftverrel.

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#20) Dictator^ válasza JoeYi (#8) üzenetére


Dictator^
veterán

Bocsi, tényleg átfutottam alatta, de mint írtam, a leírás nagyon jó!
Illetve csak most néztem, hogy nem egy oldalas!

(#15) cigam: ez engem is érdekelne, mármint a PVR rész.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#21) Izzé


Izzé
őstag

Nagyon vártam már egy ilyen írást az idei samu tv-kről, köszönöm! Egy laikusnak ez egy biblia! :R

Az ES6800-as idén becsúszhat még szerintetek 200k alá?

[ Szerkesztve ]

(#22) Dictator^ válasza Izzé (#21) üzenetére


Dictator^
veterán

Én annó a 6100 , 6500 és a 6800 között vaciláltam. A 6500 már csuszott picit, a 6100 jobban, viszont a 6800 csak kevésbé, de november vége fele tényleg kéne még esnie. (6500 és 6800 között alig van difi)
Kérdés, hogy megéri lecsapni rá, vagy a következő évi modellekre várni :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#23) JoeYi válasza Dictator^ (#22) üzenetére


JoeYi
őstag

A következ évi modellek mindig drágán indulnak, szóval ha arra gondolsz, hogyi nkább megvárod az újabb generációt - és persze jó árban akarod megvenni - akkor várnod kell megint egy évet. Pl UE40ES6800 év elején 350e forint volt, most meg 205e forintért megkapni. A következő évi új generáció is 300e forint felett fog kezdeni, ezt biztosra veheted

(#24) korikmate


korikmate
tag

Nagyon jó cikk, gratula.

A fullhd3D kérdés engem sem hagyott nyugodni, így a samygo tesztképeit használva teszteltem es6100-as TV-met, és TUDJA a fullhd3D-t!

(#25) Dictator^ válasza korikmate (#24) üzenetére


Dictator^
veterán

Ezen post válaszaira kiváncsi leszek. Technikai okokból volt a válasz rá nem annó..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#26) JoeYi


JoeYi
őstag

a PVR kérdéshez nem tudok hozzászólni, Samsung fórumban kérdezzetek rá

(#27) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Nagyon jó cikk! Mindig jól jön egy ilyen kisokos. :D :C

PS4

(#28) GIJoe


GIJoe
addikt

Toplistás írás, megy a kedvencekbe! :R

(#29) korikmate válasza Dictator^ (#20) üzenetére


korikmate
tag

Gyakorlatilag a Windows fel sem ismeri azt a meghajtót (vagy partíciót), amit PVR-nek használ a tv. Illetve a nem ismeri fel rossz kifejezés, felismeri, de nem tud vele mit kezdeni, azt javasolja, hogy formázzam meg. "Belenézni", megnyitni nem lehet.

(#30) Izzé válasza Dictator^ (#22) üzenetére


Izzé
őstag

Eddig én is a 6100-al szemeztem, de a cikk után úgy döntöttem a 6800 kell nekem. A 6500 kiesett, mert annak ellenére, hogy a 6800-al szemben "csak" 1 magos procija van, valamiért mégis drágább. Akkor lenne jó vétel, ha 190k környékén lehetne kapni.

(#31) Nazara


Nazara
őstag

Na, ez most nekem is a legjobbkor jött, hálás köszönet az összeszedett, részletes leirásért! :R

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#32) Z86


Z86
őstag

Jó és hasznos írás, köszönet érte! :R

(#33) o_tom


o_tom
aktív tag

Remek cikk. Gratula

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#34) JoeYi


JoeYi
őstag

a típus bemutatót kiegészítettem a Luxus kategória -val

(#35) Dictator^ válasza Izzé (#30) üzenetére


Dictator^
veterán

6500 és a 6800 difi miatt kiesik a 6500.. onnantól ugye elvileg 200hz, viszont Én örültem, hogy már 170 környékére is lement a 6100.. remélem a 6800 is esik.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#36) Izzé válasza Dictator^ (#35) üzenetére


Izzé
őstag

Nekem nem sűrgős a tv csere, úgyhogy kivárok karácsonyig. Ha addig nem esik 200k alá a 6800 megveszem a 6100-t, mert /pill szvsz sokkal jobb az ár/érték aránya és a fullHD3D tudása is bíztató, bár jó lenne ha még egy páran megerősítenék ezt.

(#37) korikmate válasza Izzé (#36) üzenetére


korikmate
tag

Szia! Én azokkal a tesztképekkel néztem meg, hogy fullhd3D-e, amikkoel tavaly egyértelműen kiderült, ha az adott tv nem volt fullhd3d képes. Így én 100% biztosra mondom, hogy fullhd3d-s a 6100-as!

(#38) Dictator^ válasza Izzé (#36) üzenetére


Dictator^
veterán

Nekem is elég lenne a 6100, mert a 3D nem igen izgat, de a kollega aztírja, hogy a 6100 is fullhd3d, ami technikai szinten pedig nem jön ki, de ezekszerint mégis?!

Amugy nekem se sűrgös, vajon el lehet adni még A szériás Samu LCD (32")t még jóáron?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#39) Peetry


Peetry
senior tag

Gratulálok, nagyon jó cikk. Épp most fogok UE32ES6100-at venni (sajnos kicsit szoba és el se fér, és hülyén is nézne ki a 40es, meg az ára is), csak megerősítettél :)

(#40) Godefroy


Godefroy
senior tag

Gyakorlatilag az ES szériának nincs értelem a clouding miatt, az EH lesz a következo tévém (ha még akkor létezik ez a sorozat) ha meghal majd a 46" os C650-esem. (az is 350 rol indult, én 275 ért vettem a végén 195 volt :)

(#36) Izzé: TV minidg elozo évit érdemes venni mert azoknak nagyon lemegy az ára (lásd a példámat)az új széria megjelenésekor. Tehát kb március áprilisban lesznek ezek a TV-k jobb árban.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#41) agszabv


agszabv
csendes tag

Szuper az összefoglalás, pont most vettem egy UN40es6100-at. :DD
Amit kérdeznék :
- Képminőségben mekkora különbség van egy 6100 és 6800 között (látom hogy 400 Mhz Cmr, duálproci stb.)
- Ideális kalibráláshoz : milyen elektronikai hibajavításokat érdemes be-ki kapcsolni (mondjuk DVD film, Sport, Sima vagy sima HDTv adás esetén), ki mit használ ?

(#42) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Gratulálok a cikkhez, nagyon hasznos írás.
Esetleg más márkájú tv-król, hol lehet ilyet olvasni? Vagy a 2012-es kínálatról, illetve ezen tv-k összehonlításáról?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#43) szumoo


szumoo
senior tag

Nagyon jó lett az írás, köszönet érte! :R

Sz.

A nyúlon túl?

(#44) JoeYi válasza Vhiktor (#42) üzenetére


JoeYi
őstag

nem tudok más hasonló cikkről, én pedig nem fogok csinálni a többi tévéhez, elég sok időt elvisz mire kiismeri magát az ember egy gyártó palettáján....

(#45) JoeYi válasza agszabv (#41) üzenetére


JoeYi
őstag

elméletileg nincs képminőség különbség, 6800-on még folyamatosabb képet lehetne látni a magasabb képfrissítés miatt, de szerintem ezt már nemsokan érzékelik (legalábbis nem olyan látványos mint az 50->100Hz váltás).

(#46) Izzé válasza Godefroy (#40) üzenetére


Izzé
őstag

szerk helyett válaszoltam magamnak... :U

[ Szerkesztve ]

(#47) Izzé válasza Godefroy (#40) üzenetére


Izzé
őstag

Csak akkor meg az lesz, hogy hű de jó az F széria, nem kell nekem az E, megvárom még lemegy az áruk. Tudom, ismerem magam! :D

(#38) Dictator^, (#37) korikmate:

Attól tartok a 6100-t hiány miatt két különböző panellel, vagy elektronikával (vagy mi a szösszel) árulják, nem vagyok biztos benne, hogy az összes tudná a fullhd3d-t.

(#48) RexpecT


RexpecT
addikt

Remek cikk lett :R .

(#49) anglergab


anglergab
addikt

@JoeYi: összegyűjtöttem minden észrevételemet a cikkel kapcsolatban. Szerintem ezekkel érdemes lenne kiegészíteni, mivel eléggé lényeges infók és a többségük nem közismert.
A cikk nagyon jó, gratulálok! :R

3D:

A tavalyi UE32D6500 állítólag a 100 Hz-es (CMR 200 Hz-es) panelja miatt nem tudta a Full HD 3D-t (túl lassú volt hozzá).

Most az ES6500 tudja a FHD 3D-t, mivel most már 200 Hz-es (CMR 400 Hz-es) panellel szerelik.

Az az érdekes, hogy most az ES6100 is tudja a FHD3D-t (a mérések szerint; de tényleg? és mindig?), pedig annak is "csak" valódi 100 Hz-es (CMR 200 Hz-es) panelje van. A paradoxon feloldása az lehet, hogy gyorsabb (grafikus) processzor került az idei ES6100-asba, mint a tavalyi D6500-asba.

Vagy esetleg nincs is paradoxon, mivel már az ES6100-ban is valódi 200 Hz-es (CMR 400 Hz-es) panel van?

Úgy tűnik van egy kis ellentmondás a cikkben: egy képen az ES6200-esnél az van, hogy valódi 200 Hz-es (CMR 400 Hz-es) panelje van. Ezzel szemben a cikkben az áll, hogy az ES6300-as panel szempontjából azonos az ES6100-assal, azaz szintén valódi 100 Hz-es (CMR 200 Hz-es) panelje van. A képen látható ES6200 az ES6100 és ES6300 "között" van, ebből következően annak is ezek szerint 100 Hz-es (CMR 200 Hz-es) panellel kellene rendelkeznie.

Akkor az ES6100, ES6200, ES6500 100 Hz (CMR 200 Hz) vagy 200 Hz (CMR 400 Hz) panellel rendelkeznek?

Mert ha 200 Hz (CMR 400 Hz) panellel rendelkeznek, akkor az megmagyarázná, hogy hogyan képesek Full HD 3D-re. De ha "csak" 100 Hz (CMR 200 Hz) panellel rendelkeznek, akkor szerintem ezt a gyorsabb processzor magyarázná meg.

Arra tippelek, hogy csak az ES6500-tól (azt is beleértve) van valódi 200 Hz (CMR 400 Hz). Az alatt közvetlenül (tehát a 6-os szériában) az is lehet, hogy valódi 100 Hz-es panel van, és a CMR maximuma 400 Hz. Az alapján tippelek erre, hogy van 500 Hz-es CMR is, pedig valódi 250 Hz-es panel valószínűleg nincs. Ezért szoftveresen módosítható lehet a CMR "rátája", nem fix 2 a szorzó (de legalább 2). Ekkor viszont tényleg újabb lehet processzor, és ezért képesek a valódi 100 Hz-es panelok Full HD 3D-s megjelenítésre.
Tehát valószínűleg nem csak a panelt meghajtó elektronika (LVDS?) valódi képfrissítési frekvenciájától függ, hogy a képes-e az eszköz Full HD 3D-re, hanem a (grafikus) processzortól is. Ez igaz a CMR-re is, könnyen lehet, hogy a 3D és a CMR erősen összefügg (a közös tényező pedig a CPU).

További kis javítás, hogy a fél Full HD nem 720p, hanem inkább 540 sor (1920 oszlop mellett), vagy 960 oszlop (1080 sor mellett), sőt, előfordulhat még negyed Full HD is (960x540). További érdekesség, hogy a tavalyi D6500-asnál 3D-nél a jobb szem képe half Full HD-s (fél teljes HD), a bal szem képe pedig quarter Full HD-s (negyed teljes HD) volt. Igen, a két szem eltérő felbontású képeket kap a D6500-asnál.
Az alacsonyabb felbontású generált képek természetesen fel vannak skálázva Full HD-s natív felbontásra.

Valódi ... Hz:

a kulcsszó az interpoláció, ha ez szerepelne a cikkben, akkor az érdeklődők könnyen utána tudnának nézni.

Micro dimming:

úgy tudom, mindegyik LED TV dinamikusan kapcsolgatja a háttérvilágítását (az összes LED-et egyszerre), ez teljesen nem is letiltható.
A Micro Dimming tavaly a D6500-asnál nem volt meg, idén az ES6500-asnál már megvan. Bár mivel edge lit panelok, ez túl sokat nem segít, a halo-effektus miatt extrém esetben még ronthat is.

DVI PC:

ezt érdemes lenne beleírni a cikkbe, mivel fontos, ám kevésbé közismert infó: aki PC monitorként szeretné használni (DVI/HDMI-n), az feltétlenül nevezze át a PC-s HDMI forrást DVI PC-re a pixelhelyes megjelenítés és az sRGB kvázi-színhelyesség érdekében! Általában ez csak egy HDMI port esetén elérhető , aminek a jelölése: HDMI (DVI). Pontosabban: átnevezhető minden HDMI inputnál, azonban csak a DVI-osnál működik ténylegesen! Ekkor a hang általában külön analóg audio csatlakozón beküldhető (nem minden modellnél), jelölése általában DVI Audio In.

PVR:

a tavalyi D szériás készülékek közül a PVR képesek csak a DVB jelet tudták rögzíteni, mivel ahhoz nem kellett semmilyen konverzió. Semmilyen más forrás (legyen az analóg vagy digitális) nem volt rögzíthető, mivel ahhoz már számottevő számítási teljesítmény kellene. Gondolom ez igaz az idei modellekre is.

Clouding:

a korábbi slim D-s szériánál ez nem igazán jelentős, gondolom ez igaz a mostani ES szériára is (a tesztfotók sokszor eltúlozzák a jelenséget). Csak emiatt általában nem érdemes EH-t választani (persze van kivétel!), mivel a slim vonal modernebb.

Képjavító technológiák:

DVI forrás esetében, ahol lényeges a pixelhelyes megjelenítés, többet ront, mint használ. Más esetben erősen függ a forrástól (felbontás, kodek, bitráta stb.) Jó minőségű (főleg Full HD) forrásnál érdemes szinte mindent kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#50) zsocy


zsocy
őstag

Nagyszerű cikk, alapos, mindenre kiterjedő! Gratulálok és köszönöm! :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.