Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Hamár egy fosh SoC kerül bele, legalább raktak volna bele egy OLED-edet… Kerüljön emiatt 130-ba, de legalább lett volna értelme ennek a tabnak. Ez így csak vergődés. :U

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#2) eboostr


eboostr
aktív tag

"YouTube Music sajnos van"

Miért sajnos? Mi baj vele?

(#3) AliceWake válasza eboostr (#2) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Helyben tárolt tartalmak kezelésére rendkívül kényelmetlen, a streamelt tartalmak előfizetés nélkül nem futnak a háttérben, reklámok vannak benne, nem opció csak a hang lejátszása.
Zenelejátszóként nem optimális. A YouTube Music technikailag nem alternatívája egy dedikált zenelejátszónak.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#4) hallerlaller


hallerlaller
addikt

ez a Kiss Ernő utcai Obi.

még rajta vagyok a törzsjátékon :DDD

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#5) janeszgol


janeszgol
félisten

Siralmas. SD460/662 szint, a 3 GB ram már most kevés, mi lesz 3 év múlva? Az akku kicsi (oké, 15 órányi Netflix egy ekkora kijelzőnél jónak hangzik). Milyen pluszt az az áráért?
És nem is ezek a legnagyobb bajok, hanem a 32 GB tárhely. Most komolyan? 100 ezerért 32GB? Menjenek a bü...ba. Nem pontozom ki az összes betűt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#6) Magnat


Magnat
veterán

Nem vagyok egy Alma-fan és akkor még finoman fogalmaztam, de elképzelni nem tudom, h az Ipad 9 130 körül miben ne érné meg az árát ezekhez képest, ha valakinek opció az IOS ... siralmas a tabletpiac Android fronton egyszerűen.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7) janeszgol válasza Magnat (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. Ég és föld a hardveres minőség a kettő között.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) bollokcs80 válasza kakuk.tamas (#1) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

130-ért már ott van az Ipad9, vagy (külföldről) a Pad 5. Azok se OLED-ek, de szép a kijelzőjük és vasban egy másik univerzum ehhez képest.

B.Cs.

(#9) hallerlaller válasza bollokcs80 (#8) üzenetére


hallerlaller
addikt

Talán a képarány miatt sokan örülnének egy normális android tabletnek, én kb 40e-t fizetnék a tesztalanyért de még akkor sem kéne. A hősidőben mikor 50e volt egy nvidia shield meg nexus 7 ezeket kiröhögtük.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#10) bollokcs80 válasza hallerlaller (#9) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Na igen, nem sokkal jobb mint egy "kínaibó'tos" Telcast, bár a támogatás miatt talán megéri.

Nekem a Pad5 nagyon bevált, hiánypótló volt az Androidos oldalon. (Az iPad nekem a szofver miatt nem jött be.)

B.Cs.

(#11) Samott


Samott
addikt

Mi az hogy TFT kijelzo? Az ha jol tudom a nagy oszefoglalo tipusa ezeknek, azon belul van IPS/MVA/TN Film meg ezek mindenfele leszarmazottai. Akkor ez most melyik ezek kozul?

Pár szó a TFT-technológiáról

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#12) smokin


smokin
tag

Lehet én siklottam át felette, de akkor ez a tab most támogatja a Widevine L1-t vagy sem?

i'm too old for this shit

(#13) Pantal válasza AliceWake (#3) üzenetére


Pantal
senior tag

Nem feltétlen helyben tárolt tartalmak kezelésére van kitalálva. Nekem speciel van youtube premiumom, elsősorban a reklámmentes youtube videók miatt tvn, telefonon. Youtube music pedig olyan dolog, ami alapból engem nem vonzott, de mostanában egyre jobban átszoktam azt használni zenehallgatásra. Ilyen formán pl nekem nincs szükségem spotifyra. Akinek meg szüksége van zenelejátszóra, gyorsan letölti a samsung saját zenelejátszóját, ami pedig tökéletesen működik. Persze megértem, hogy lehetne előre telepítve, kicsit fura is, hogy nincs, de azért nem annyira vész beszerezni szvsz.

(#14) Samott válasza smokin (#12) üzenetére


Samott
addikt

Tud olyat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#15) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet. Ami azt illeti, ahogy előttem is írtàk ,Amoled kijelzőre számítottam.

A jövő most van

(#16) smokin válasza Samott (#14) üzenetére


smokin
tag

Szuper, a Galaxy Tab A 10.5-öt váltanám le egy sima filmnézős tabletre, a mostani előfizummal 47k-ért elhozhatom.
Eléggé elgondolkodtam rajta.

i'm too old for this shit

(#17) hegedus001 válasza kakuk.tamas (#1) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Minek ebbe OLED? Ez egy rakás szerencsétlenség. Az asszony másfél éves Samsung galaxy tabja már majd egy éve használhatatlan. Nevetséges. Ez csak nettó pazarlás. Amikor a CPU annyira gyenge hogy a menü is szaggat arra semmi mentség nincs….. Samsung helyében biztosan nem égetném ezzel magamat.

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#18) maximilien88


maximilien88
tag

okés, látom a hozzászólásokból hogy ez nem jó :)

de mit kell venni helyette? Android vonalon, mert csak a tabletért nem váltok IOS-re.

(#19) smokin válasza maximilien88 (#18) üzenetére


smokin
tag

Én még a Lenovo P11-el szemezek.

i'm too old for this shit

(#20) norberto9 válasza Magnat (#6) üzenetére


norberto9
aktív tag

A Xiaomi Pad 5 szerintem egy jó alternatíva android fronton :D :D :D

(#21) opr


opr
veterán

Sajnos elvesztett mar az elejen, ott, hogy TFT... Azert 2022-ben ne mar. :(

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22) janeszgol válasza smokin (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Filmezesre plane oled a feketek miatt.
Es ne 32 GB-os kiszerelest. Az OS elvesz 8-10 GB-ot kapasbol. FHD kijelzo, gondolom FHD film ... Ket-harom darab es mar fullon vagy.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) Juhaszatti válasza opr (#21) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az lehet IPS is. A TFT egy gyűjtőfogalom, amibe többek között az IPS is beletartozik, ahogy fentebb egy kolléga már fejtegette.
Mindenesetre érdekes, hogy a Samsung nem részletezi ennél jobban.

(#24) opr válasza Juhaszatti (#23) üzenetére


opr
veterán

Igen, tudom, direkt ezert neztem meg kulon a tablazatot, hogy csak felreertes, vagy nem, de mivel ott minden masra jelolve volt, hogy IPS, ezert ugy gondolom, hogy a regi, tipikus sunnyogasnak lehetunk szemtanui, amikor a TN panelt hivjak TFT-nek. Sokszor csinaltak mar ezt a gyartok az evek alatt, es ertem en, hogy fejlodott sokat a TN panel is, mar nem annyira gyaszos, mint 5-10 eve volt, de akkor is, na. 2022-ben nem vagyok hajlando penzt adni olyan eszkozert, aminek a 99%-a kijelzo, es pont ezen sporolnak.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#25) janeszgol válasza opr (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

En PLS-re tippelek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) opr válasza janeszgol (#25) üzenetére


opr
veterán

Akar az is lehet. Kevesbe gaz, mint egy jobb TN, de nem sokkal.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27) Juhaszatti válasza janeszgol (#25) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ha tippelnem kéne, én is arra tenném a voksom. A Samsung előszeretettel használta már korábban is, IPS helyett.

(#28) kenand


kenand
veterán

IPS, a 2-éves A10-ben is az van. Karácsony körül 60 000Ft volt, annyit talán meg ér, többet ez sem..
Samsungnak számos chipje van, miért erőlteti ezt az UNISOC-ot...

134 000Ft -ha kivárod- az iPad 2021. Sokkal-sokkal jobb a Bionic A13, és a tab minősége is.
ha tudsz élni az iOS korlátozásaival, sokkal-sokkal jobban jársz. (nagy fiamnak nem kellene, kisebbiknek igen)
BF-ben a S 6 Lite is 109 000 volt, az is sokkal jobb, mint ez.

[ Szerkesztve ]

(#29) smokin válasza janeszgol (#22) üzenetére


smokin
tag

OLED egy hangyányit azért dragább mint 47k.
A tárhelyel sosem volt bajom tableten, streamingről meg otg-s pendriveról nézek filmeket.
De még én is gondolkodom rajta, még a Huawei matepad 11et tudnám jó áron venni, de az meg Google mentes ugye.

i'm too old for this shit

(#30) Magnat válasza norberto9 (#20) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, egyet értet, nekem azzal csak 3 bajom van:
-nincs rajta ujjlenyomatolvasó - alapvetően nem nagy gáz, de engem már baromira idegesítene a jelkóddal sz@r@kodi
-11 coll: nekem már a 10 is zavaróan nagy, a súly miatt is kényelmetlen tartani, a kezem mindig lezsibbad tőle, átfogni sem lehet két ujjal
-nem igen kapható itthon, legalábbis decemberben amikor keresgéltem, sehol nem volt készleten

Emiatt inkább egy Tab S6-ot vettem használtan.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#31) janeszgol válasza smokin (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Telekomtól vennéd? Igen sajnos nincs közepes oledes előfizu mellé.
Ahogy megnéztem a kínálatot, ez megérheti 47 ezer forintért. 47 ezret még ér.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) #76500480


#76500480
törölt tag

Ki kell bírni a lassan 9 éves SGP311 Z Tabletet. Tényleg a 2010-2013 volt tabletek fénykora S4 Pro, 2GB, IP68, NFC, MHLes micro USB, FM..150e pénzért. Most szűnt meg rá Chrome frissítés de nincs szívem kidobni és cserélni egy ilyenre. 0 fejlődés ártól függetlenül. Megvárom azt az apró változást, hogy a következő 2022 11es iPad Pro megörökli a Mini LED-es kijelzőt…S8+ szerintem drágább lesz, kékes OLEDes Samsungom meg már volt :N

[ Szerkesztve ]

(#33) kenand válasza bollokcs80 (#8) üzenetére


kenand
veterán

iPAD 9 itthonról is van, ha tudsz egy kicsit várni, nekem kb 1.5 hónapot kellett (dec végi rendelés, hétfőn jött meg)

[ Szerkesztve ]

(#34) kenand


kenand
veterán

Azt nem érti az ember, hogy 2 évvel ezelőtti top - android SOC- miért nem kerülhet bele ezekbe a tabletekbe.
2 éve egy mi 9 kicsit volt több mint 100 000Ft, 6 GB RAM-mal, Snapdragon 855-tel. Majdnem partiban volt a Bionic a12-vel.
Ezekbe az Androidos új tabokba most kerül harmad ennyit tudó SOC...és a tab ára 100 000Ft körül van...miközben az Apple A13-at ad, minimálisan drágábban.
Csak hát nem mindeni örül az IOS korlátainak..

(#35) Bog válasza kenand (#34) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Azt nem érti az ember, hogy 2 évvel ezelőtti top - android SOC- miért nem kerülhet bele ezekbe a tabletekbe.
Mert nincs. Nem gyártják.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#36) Samott válasza Bog (#35) üzenetére


Samott
addikt

AYN Odin mostanaban jon SD845-el, nekik honnet lesz?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#37) erahurka válasza Samott (#11) üzenetére


erahurka
félisten

Titkolni akarják hogy a legszarabb TN pudvát rakták bele :D

(#38) kenand válasza Bog (#35) üzenetére


kenand
veterán

Akkor legalább egy olyan teljesítmény szintű, aktuális - most már középkategóriás, mivel csak van némi fejlődés 2 év alatt - SOC.... Egy 100 000Ft-os tabletben ne legyen már kb 4 éves telefon színű .......

(#39) Bog válasza Samott (#36) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Öööö, ha ez is úgy jön, mint a hátizsák, amit backeltem két éve, akkor igazából mindegy :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#40) francz'70 válasza janeszgol (#22) üzenetére


francz'70
aktív tag

Tablettes filmezésre jó az, nem kell oled, csak egy kis fény :D
Nálunk is van egy Tab A 10.1 (t-510) ilyen célra, kb. két éve nyomjuk neki rendesen és semmi gond, 49 ezer volt akcióban.

(#41) smokin válasza janeszgol (#31) üzenetére


smokin
tag

Igen telekom.
Sajna náluk nem igazán van értelmes ajánlat tablet fronton.
Viszont Banggodon néztem a Lenovo tab 11 70k.

i'm too old for this shit

(#42) hegedus001 válasza francz'70 (#40) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Borzalmas az a tab. Én pont most próbálom eladni az asszonyét. :))

Eladó Ipad 9th 4 64 GB asztroszürke tab pencillel, állapota 10/10 és egy iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#43) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Nem hiszem el a samsungot hogy 6-7év után nem tud méltó utódot csinálni a számomra etalon TabS 8.4hez. Alig van ilyen méretű tab, ami van is abban egy hulladék a kijelző a TabShez képest. Jön a tab S8, abból se lessz ilyen méret...

(#44) kenand válasza maximilien88 (#18) üzenetére


kenand
veterán

Kicsit drágábban -bár nem friss- a Samsung S 6 lite sokkal jobb, nagy fiamnak bejött. Hozzáadott toll is jó.
BF akcióban picivel volt 100 000Ft felett , de most itt sem olyan rossz az ára

(#43) MrBazsi
Olvasáshoz nekem az iPad mini méret és képarány jön be (TESCO Opendott is akkora volt, évekig azt használtam)

[ Szerkesztve ]

(#45) Schuler888 válasza opr (#24) üzenetére


Schuler888
senior tag

A samsung a sajat ips megoldasat hasznalja kb szuk 10eve a pls-t. Hagyomanyos tn-t sztem mar nem is gyartanak max megrendelesre

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#46) Schuler888 válasza kenand (#44) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ez mondjuk tenyleg best buy.. amig meg kaphato!

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#47) francz'70 válasza hegedus001 (#42) üzenetére


francz'70
aktív tag

Ha elakarod adni inkább dícsérd ...:D
Nem vagyok híve a tabletten való filmezésnek, néha azért elmegy, viszont az asszony ad neki rendesen, erre teljesen megfelel.
...49k ért meg pláne.

(#48) yerico


yerico
senior tag

Először is, a Samsung egy roppant ócska, lehúzós márka lett egy kifejezetren ócska szervízháttérrel. Ha ez a tablet tönkremegy, márpedig tönkre fog, akkor a szervíz majd szépen mutogat, hogy Pécsen nincs szervíz, tessék utazni 80 kilométert az általuk kiválasztott, megyénként 2-3 Posta(!!!) egyikére, ahol el lehet küldeni, hogy méltóztassanak ránézni. Nekem egy 2 éves S6 lite járt így, alaplaphiba, a javítása gazdaságtalan. Így beesett pótlásnak a legolcsóbb kínai tablet 4/64-es kiszereltség Unisoc618, mindez 40 ezerért. Hs 2 év alatt 3 is tönkremegy belőle, még mindig az S6 ára alatt vagyok. A szervíz meg van olyan jó, mint a Samsung, mert annál nincs rosszabb.

(#49) yerico


yerico
senior tag

Ja, a kínai tablet simán reszponzív bármit is csinálva, cseppet sem lassabb az S6 lite-nál, mondjuk maga a 618-as is eleve gyorsabb. Játszani nem játszok, arra ott a telefon, de maga a tablet bőven megfelel minden egyébbre. Kicsivel 60 alatt meg már 8/128-as kiszerelésben is kapható.

(#50) Juhaszatti válasza yerico (#48) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Ha ez a tablet tönkremegy, márpedig tönkre fog, akkor a szervíz majd szépen mutogat, hogy Pécsen nincs szervíz, tessék utazni 80 kilométert az általuk kiválasztott, megyénként 2-3 Posta(!!!) egyikére, ahol el lehet küldeni, hogy méltóztassanak ránézni."

És a futárszolgálatukat nem tudnád igénybe venni? [link]

Én még nem használtam, mert Győrben elég besétálni a szervizbe, és pár napon belül lehet menni a kész telefonért/tabletért. De ez alapján úgy tűnik hogy máshol is könnyen megoldható egy ideje a dolog, háztól-házig futárral.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.