Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el a topic összefoglalót és használd a keresőt.

2014 április elején jelent meg, hazánkban mindhárom nagy szolgáltatónál megvásárolható volt, több színben is. Természetesen elérhető kártyafüggetlen készülékként is.

Jelenleg a 6.0-ás frissítés elérhető a független és az összes szolgáltatós készülékekre is.

Utolsó Frissítés 2016.07.28.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) migabi24 válasza Agi70 (#950) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem

(#952) Agi70 válasza migabi24 (#951) üzenetére


Agi70
aktív tag

Ez nem jó hír, de azért köszönöm a választ. :)

"Az idegbaj öröklődő. Én is a gyerekemtől kaptam. :) "

(#953) Redpho válasza maxim01 (#890) üzenetére


Redpho
csendes tag

Köszi. Én úgy látom exercise alatt mér folyamatosan, pl futásnál.. Azért kis apróságokkal még használhatóbbá lehetne tenni a Fit-et. Gondolom hamarosan jön rá további frissítés. Nem ártana, ha az Endomondo is támogatná, ha már adnak hozzá 12 hónap Premium elérést.

Pár napi tapi alapjén néhány dolog kiemelve, hátha segít a gondolkodóknak, érdeklődőknek:
-10 percre egy kád vízbe tettem, hogy kiderüljön még az első három munkanapban, hogy valóban rendben van-e az IP67. Jól vizsgázott.
-A Fit is kibírt egy hosszú zuhanyzást
-A Fit akksija is pozitív csalódás!
-A Fit pontosabban mért konditeremben mint a kardió gépek beépített mérője izzadt állapotban
-S5 akksi ideje érezhetően erősebb (már amennyire meg lehet ítélni így rövidebb idő után)
-Mindenki tapizza meg vásárlás vagy vélemény leírása előtt.

Miért váltottam, volt erre kérdés (volt S3, S4 is), saját vélemény:
-IP67 (és megmaradt a cserélhető akksi)
-Hosszabb üzemidő
-Ultra Power Saver Mode praktikus
-Újlenyomatolvasó, nekem 10/10 a siker aránya megszokás után, a hüvelyk ujjam kétszer is regeltem, így megy vízszintesen és függőlegesen is, csak rá kell érezni. Egy kézben tartva viszont nem könnyű a feloldás. Az Apple 5S megoldása jobb egy kezes használatnál egyértelműen.
-Jobb kamera, gyors
-Smooth
-Prémiumabb feeling kézben mint az S3/S4
-Note3 nekem nagy, bár az S-Pen kimondottan tetszik, néha hiányzik
-Jó ajánlatot kaptam (100e 1 évre kamatmentesen kihagyhatatlan volt, s van hozzá ingyenes készülékbiztosításom is)

Mások tapasztalata is érdekel, aki már használja aktívan.

Ami némileg csalódás:
-miért nem QHD a display, Oppo 7 és Vivo Xplay 3S is az már
-2GB RAM (3 vagy 4 GB helyett), ebből sosem elég, s a Note 3-ban is 3 volt már
-TouchWiz változhatott volna többet is, igaz van benne számos érdekes apróság

Kérdések:
-Működő SIM unlock létezik már rá? Elég igen/nem válasz.
-Root esetén Knox ellen várható/lesz vmi védelem vagy okosság (hogy a Root nyom nélkül eltűntethető legyen)? vagy a Note3-nál sincs?
-GPS-t nem lehet kapcsolni egy érintéssel az értesítési panelen, mint az S3/S4 esetén? Ott most lokáció van, s hosszan nyomva a menüben a 3 különböző mód: precíz, energia takarékos és GPS only. Pl energiatakarékosról a másik kettő valamelyikére.
-128 GB-os SD kártyával próbáltátok már vagy 64 GB a max támogatott?

A Voda-k biztosan SIM lock-kal jönnek első perctől, Telenort nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#954) Parallaxis válasza Agi70 (#950) üzenetére


Parallaxis
addikt

El lehet valahogy tüntetni a reklámokat root nélkül?

Igen, de csak akkor, ha wifin netezel, mobilnetnél nem.

(#955) Agi70 válasza Parallaxis (#954) üzenetére


Agi70
aktív tag

És azt hogyan? Kell valami okosság rá? Mert én otthon wifit használok és úgy is vannak reklámok. :(

"Az idegbaj öröklődő. Én is a gyerekemtől kaptam. :) "

(#956) leslien


leslien
nagyúr

Telekom os független? megnézné pls vki :R

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#957) maxim01 válasza Redpho (#953) üzenetére


maxim01
aktív tag

Futás miatt vettem a Fit-et, de még nem próbáltam... :D Az viszont jó ha futás közben folyamatosan mér. Te kipróbáltad már?

Iphone 6, Samsung Galaxy S3, Google Nexus7

(#958) tothl


tothl
addikt

Olyan volt valakinek már, hogy a home gomb megnyomására a teló föléledni látszik, de a kijelző nem kapcsol be ?

(#959) Parallaxis válasza Agi70 (#955) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az AdBlock Plus tud root nélkül is szűrni wifi háló esetén.
Telepítés után leírja, hogy mit kell beállítani a Wifinél.

(#960) Janika-1982


Janika-1982
tag

Kár az FM-rádió hiánya,majd jövőre lesz elfogadható az ára is szerintem-amikor megjelenik az S6-os. :))

(#961) UFC válasza Janika-1982 (#960) üzenetére


UFC
aktív tag

Szerintem két hónap múlva már 160-180 körül lesz idén meg még lemegy 130-140-re ami viszont már egyáltalán nem rossz ár érte.

(#962) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Nap'!

Miért váltottam? 5110->3510 (kék led modding, mint a 3510i :-)->3410...
szóval kőkorszakból az űrkorszakbaba :-o Páran azt mondják kollégák, hogy vehettem volna már jobbat is,
ennyi pénzért. Majd meglátom 22.-én. Akkor fog érkezni ;-) Vannak Samsung cuccaim, meg vagyok velük
elégedve, remélem a telóban sem fogok csalódni, és ott a Gear2 fit hozzá :-D

Üdv: -=Yogibear=-

(#963) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Ezek szerint jól bírja a vizet az S5:
[link]

(#964) Agi70 válasza Parallaxis (#959) üzenetére


Agi70
aktív tag

Köszönöm majd megnézem.

"Az idegbaj öröklődő. Én is a gyerekemtől kaptam. :) "

(#965) maxim01


maxim01
aktív tag

E-digital akció: 195.500Ft Legalul van az S5 :)

[ Szerkesztve ]

Iphone 6, Samsung Galaxy S3, Google Nexus7

(#966) k.patrik001


k.patrik001
csendes tag

Sziasztok,
Olyan olyan problémám akadt, hogy a kijelzőn megjelent egy folt a gomb körül és alatt.
Azon a részen nem marad meg rajta az ujjlenyomat. A nedvesség ott összeáll apró cseppekbe.
Olyan mintha valami védőréteg lenne ott rajta, de semmi nem ért ott hozzá.
Rajtam kívül valaki tapasztalt hasonló problémát?

(#967) k.patrik001 válasza k.patrik001 (#966) üzenetére


k.patrik001
csendes tag

(#968) Parallaxis válasza k.patrik001 (#967) üzenetére


Parallaxis
addikt

Fordítva ülöd a lovat :D

Nem a gomb körül van a hiba, hanem a kijelző többi részén.

Elég durván hiányos a kijelzőn az oleophob védőréteg.

Szerviz cserélni fogja.

(#969) k.patrik001 válasza Parallaxis (#968) üzenetére


k.patrik001
csendes tag

Ilyenkor az egész készüléket kell cserélni, vagy csak az üvegek?
Ilyen esetben is igénybe lehet venni a prémium szervizfutárt?
Ez a védőréteg mitől tűnhetett el? Bár észrevettem, hogy eddig nem maradtak meg az ujjlenyomatok, nem úgy mint most. Ennek a rétegnek pontosan mi a szerepe?
Bocsi a kérdésekért de nem értek ezekhez.

(#970) nVIPER válasza k.patrik001 (#969) üzenetére


nVIPER
senior tag

Én egy Galaxy Nexussal jártam így. Ahogy fentebb a kolléga is írta, egy ez Oleophobic Coating nevű réteg. Egy nanotechnológiával, kémiai önszerveződés segítségével előállított réteg, taszítja a zsíros / olajos /koszos anyagokat a kijelző felületéről. Ezen szépen összefut a víz 110 fog feletti szögbezárású cseppekké (Lotus effect). A réteg hiányos a gorilla üvegen. Nekem ezért az egész telót cserélték, pedig csak az 1/5 része volt a tiédnek. Szerintem kurvára zavaró, csak akkor nem látszik, ha a kijelzőt kristálytisztára törlöd. Én visszaküldeném a telót ha még nem késő, ne szerelgesse senki sem az új 200 ezres telefonom! Ez nem egy 20 ezres gyerekjáték.

(Azon a részen nem működik a réteg vagy hiányos, ahol nem látszanak a csíkok, ugyanis a réteg felső felületén ki kell rakódnia a zsírnak stb.., tehát a gomb körül hiányzik.)

[ Szerkesztve ]

(#971) majestic


majestic
őstag

Le tudnátok ellenőrizni, hogy a Telenoros és T-Mobilos telcsik SIM-lock-osok-e? Azt tudom, hogy a Voda-k biztosan SIM lock-kal jönnek első perctől kezdve.

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#972) Parallaxis válasza k.patrik001 (#969) üzenetére


Parallaxis
addikt

A kijelzőt fogják cserélni. A házhoz jövős szerviz is cseréli.

A szerepe pont az, hogy megakadályozza az ujjlenyomatokat a kijelzőn, meg lepergeti a vizet róla.

--

Ha weben rendelted a készüléket és 8 napon belül vagy, akkor cseréltesd ki.

[ Szerkesztve ]

(#973) tothl válasza k.patrik001 (#967) üzenetére


tothl
addikt

Leejtetted mi?

(#974) k.patrik001 válasza Parallaxis (#972) üzenetére


k.patrik001
csendes tag

Sajnos nem netről rendeltem. Telenortól van.
Próbáltam a házhoz jövős kérni, de a honlapjukon ehhez a készülékhez nem jön házhoz. Csak be lehet futárral küldeni. Beszéltem már velük telefonon is, de azt mondták, hogy ha a kijelző nem homályos akkor ez a készülék nem hibás. Félek attól, hogy nem fognak vele semmit sem csinálni és napokig telefonom sem lesz.
A helyi szervizpontban meg azt mondták, hogy szerintük i a telefon a hibás, de akkor be kell küldeni kivizsgálásra, és ha cserélik akkor az egészet cserélik, mert a vízállóság miatt csak a kijelzőt nem tudják.

A leejtésnek mi köze van a kijelző védőrétegéhez?
Amúgy még nem esett

[ Szerkesztve ]

(#975) Parallaxis válasza k.patrik001 (#974) üzenetére


Parallaxis
addikt

Cserélik, ne foglalkozz az ostoba telefonos droidokkal.

A Note 3-as topicban egy srácnak azért cserélték a kijelzőt, mert a Samsung gyári tok kikezdte ezt a réteget.

Esetleg, ha egyelőre elvagy vele, akkor várhatsz addig, míg aktiválják a házhoz jövős szervizt ehhez a készülékhez is. Addig meg vegyél rá egy védőfóliát és nem fog látszani.

(#976) k.patrik001 válasza Parallaxis (#975) üzenetére


k.patrik001
csendes tag

Ilyenkor csak az zavar, hogy vesz az ember egy nem olcsó valamit és rá egy hétre már vissza kell küldeni mert hibás. Ők szétszedik és már nem olyan mint amit még nem bontottak meg. A vízállóságba se bízhatok már utána. A galaxy s3 al is így jártam, csak ott a műanyag keretről pattogott le a festék.

[ Szerkesztve ]

(#977) UFC válasza k.patrik001 (#976) üzenetére


UFC
aktív tag

Pontosan!

És ha javítják nem cserélik az egészet, és utána beázik akár 5 hónap múlva mert nem ugyan olyan tartós anyagot használtak fel ragasztáshoz vagy akármi, akkor kíváncsi lennék kinél lehetne panaszkodni mert beázás esetén itt se fognak cserélni.

(#978) tothl


tothl
addikt

Hmm.....galaxy s5- hoz nem jar a premium garancia????

(#979) k.patrik001


k.patrik001
csendes tag

Futár kijön, elviszi. Utána visszahozza valamikor. Az a szolgáltatás nem él s5re hogy háznál javítsa.

(#980) tothl válasza tothl (#978) üzenetére


tothl
addikt

Ja latom mar....premium van, helyszini javitas nincs.
Remelem csak azert mert uj a tipus.
En reszben ezert vettem ezt ugyanis mert az s4nel is biztonsagot adott.

(#981) szucsi válasza k.patrik001 (#979) üzenetére


szucsi
őstag

Na basszus. Részemről akkor ennyi. Egyetlen jelentős előnye volt a Samsungnak a többihez képest. Ha az s5 nem kapja meg, akkor mi?

(#982) UFC


UFC
aktív tag

Hát még érdemes várni hogy később ez fog-e változni de gyanítóm a vízállóság miatt akármilyen profik ezt csak úgy otthon nem fogják javítani DE lehet tévedek. Viszont ha vízállóság miatt nem javítják otthon akkor tényleg nem sok értelme lesz,legalábbis a házhoz jönnek részének.

(#983) k.patrik001 válasza szucsi (#981) üzenetére


k.patrik001
csendes tag

Biztos lesz erre is, csak a szervizesek nincsenek sztem kioktatva még rá.

(#984) k.patrik001


k.patrik001
csendes tag

És ez a védőréteg mitől sérülhet meg?
Abból nem lehet baj, hogy nem most szólok nekik hanem amikor aktív lesz az a szolgáltatás is? Kár, hogy még senki sem tapasztalt hasonlót, mert akkor nem nekem kéne ezen végigmennem először és már tudnátok tanácsot adni. De amúgy meg senkinek sem szeretnék rosszat. Csak dühít hogy 2 éve is a csúcskészülékkel sz**ni kellett.

(#985) Daralo:) válasza k.patrik001 (#984) üzenetére


Daralo:)
tag

sziasztok én is csatlakoztam egy fekete tipussal:)

(#986) Szellem. válasza k.patrik001 (#983) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem. Több mint 50 perc a kijelző cseréje a Galaxy S5-nek. Ezért nem megy ki a szervizes.
A premium szerviznél dolgozik egy barátom, aki már egy hete mondta, hogy minden esetben mennek, kivéve ha kijelzőcserés a dolog. Pont az 50 perc miatt.

(#987) UFC válasza Szellem. (#986) üzenetére


UFC
aktív tag

Az igen. 50 perc akkor szegények egy ilyen cserénél nem unatkoznak.

(#988) Szellem. válasza UFC (#987) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Igen.Sajnos elég sok idő.Azt nem tudjuk miért de annyi.

(#989) m.zso


m.zso
aktív tag

Üdvözlet.Hol van ebbe 20 megapixel? Telenornál nyomkodtam,de csak 16mpxet találtam

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#990) stilo18 válasza m.zso (#989) üzenetére


stilo18
addikt

Sehol, 16 mpx-es a kamera!

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#991) m.zso válasza stilo18 (#990) üzenetére


m.zso
aktív tag

A multimédia résznél írja

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#992) twinkiecz válasza m.zso (#989) üzenetére


twinkiecz
tag

ööööö sehol "csak" 16Mp Van.

linktr.ee/twinkiecz

(#993) Parallaxis válasza Szellem. (#986) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ez butaság!

Kollégámnál volt kint szervizes és papírmunkával együtt több mint 1 órát töltött nála.

Nincs jelentősége az időnek.

--

Egyébként vagy Te, vagy a barátod kamuzik, mert S5-höz egyáltalán nem mennek még ki, mivel még nincs felvéve ez a készülék a programba, a többi prémium készüléknél meg minden gond nélkül cserélik a kijelzőt a háznál is.

(#994) Szellem. válasza Parallaxis (#993) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nem vitatkozom veled.Mint írtam a tmx-nél dolgozik a barátom és beszéltem vele erről.Azt hiszel amit akarsz.A kamuzás megjegyzésed meg kicsit erős volt.Válogasd meg a szavaidat és tanulj meg kulturáltan fórumozni.Köszönöm. :R

(#995) Peterson_ válasza Szellem. (#994) üzenetére


Peterson_
addikt

Mennyivel bonyolultabb cserélni, mint a Note3-ét?
Nekem a kereten lévő 2mm-es repedés miatt szó nélkül cserélték az egészet.
Fél óra nem volt az egész procedúra.
A készülék totyikjában az védőréteggel is volt problémája az egyik kollégának, ha jól emlékszem azt is cserélték.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#996) Parallaxis válasza Szellem. (#994) üzenetére


Parallaxis
addikt

:D

Én nem vitatkozom, hanem tényeket közöltem!

S5-nél még nem él a házhoz megyek szervizprogram, így amit írtál nem állja meg a helyét!

Más készüléknél meg cserélik a kijelzőt a helyszínen is!

Van másik oka is, hogy tudom, hogy valótlan infót írtál, de az nem publikus :)

(#997) Szellem. válasza Peterson_ (#995) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Azt nem tudom,hogy mennyivel bonyolultabb és miért.A Note3-am kijelzőjét nekem is fél óra alatt cserélte ki a barátom a helyszínen. Nem ástam bele magam témába. Ott jött szóba,hogy megkértem fóliázza le a kijelzőm ugyanis vettem erre a telefonomra egy S-View tokot és a Note3 kapcsán kértem meg.Egyébiránt a Note3 kijelzőjét nálam kidörzsölte a gyàri s-view tok.Ha hiszed ha nem ez törtènt!Egy hónapi levelezgetés után elismerte a samsung a hibát és gariba cserélték a Note3 kijelzőjét emiatt.

(#998) MartOOn válasza m.zso (#989) üzenetére


MartOOn
addikt

Az erzekelo lapka 20 megapixeles de mivel az negyzet alaku a blende pedig kerek igy 16mp marad mire elkeszul a foto...

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#999) k.patrik001


k.patrik001
csendes tag

És ha csak a kijelzőt cserélik akkor mi a garancia a vízállóságra? Össze lehet rakni ugyan olyan állapotba?

[ Szerkesztve ]

(#1000) Parallaxis válasza Peterson_ (#995) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mennyivel bonyolultabb cserélni, mint a Note3-ét?

Egyszerűbb és bonyolultabb :)

Egyszerűbb, mert a kijelző cseréjéhez nem kell megbontani a készüléket.
Bonyolultabb, mert ragasztva van.

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.