Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EnSabahNur

    csendes tag

    Sziasztok!

    Néhány napja vagyok egy Gio tulajdonosa, teljesen elégedett vagyok vele. 35 k-ért vettem kártyafüggetlenül, 2 év garival, gingerbread-del. Akadásmentesen fut, még az angry birds sem akad (nem játszok vele, csak kiprobáltam mit tud a telefon), az üzemidő mérsékelt használattal is teljesen korrekt. A telefon masszívan össze van rakva, kihangosítva tűrhetően szól, a kijelző szép. Szóval minden okés lenne, De!

    (ha már előfordult volna ez a dolog korábban is elnézést...nincs időm 1000 hozzászólást visszaolvasni :( )

    Akármilyen programmal nézem, mindig ugyanarra az eredményre jutok: Se a belső memória, se a ROM a közelébe sincs a mindenhol írt 512-512-nek.
    Konkrétan belső tárolókapacitása 180 Mb,
    a RAM pedig 280 Mb.

    Ez normális? Nem vagyok egy nagy telefonguru, szóval nem igazán vágom, ez hogy lehet. Gio tulajok, nektek hogy van ez?

    Köszi előre is a választ. Most kicsit meg vagyok ijedve...

    [ Szerkesztve ]

  • EnSabahNur

    csendes tag

    válasz pex #1020 üzenetére

    Már csak azért is érdekes a dolog, mert feltúrtam gyorsan a netet, és van, ahol 512-őt írnak, van ahol 280-at. Máshol pedig van, ahol 280-at írnak, mint elérhető memória.

    De ha a rendszer lefoglalja a többit, akkor is írnia kéne a progiknak a tényleges teljes memória méretet nem (attól függetlenül, hogy mi foglal le mennyit)?

    Azért ez így eléggé félretájékoztatás, vagy nemtom hogy mondja. A vásárlás előtt a mobilarena-s teszteket olvastam el, meg még egy külföldit, mindenhol 512 ramot írtak. Mondom fasza, hardweresen nem is különbözik egy ACE-től, fölösleges 15 rupóval többet adni egy ACE-ért...erre tessék. Persze ez nem hiszem, hogy a mobilarena hibája, meg sok más oldal ír ilyen téves információt...csak nem értem, a gyártó miért nem közli a készülékinformációknál kerek perec, hogy akkor mi merre hány méter...

    Persze nem érzem (még) meg a csak 280 ram-ot, csak nah.... Nem szeretem, ha valójában nem azt kapom meg, mint ami papíron le van írva.

    [ Szerkesztve ]

  • EnSabahNur

    csendes tag

    válasz porse #1022 üzenetére

    Ühüm. Csak a root garanciavesztéssel jár ha jól tudom, így még várok vele egy fél évet szerintem.

    Köszi a választ. Megnyugodtam. :)

  • EnSabahNur

    csendes tag

    HELP?

    Nah, ilyenkor mi van?

    Rootoltam a telefont sikeresen. Felraktam egy clockworkmod recovery-t.
    Titanium Backup pro-val megpróbáltam kitörölni egy rendszer alkalmazást. Valami samsung softwer frissítés app, több helyen írták úgy, mint nyugodtan kitörölhető cucc.

    Hát, a telefon utána annyit csinált, hogy állandóan újraindult, de nem bootolt be. Recoverybe nem tudtam belépni, download modba igen. Odinnal elkezdtem feltenni egy hivatalos firmware-t, de megakadtam, setup connection volt az utolsó kiírás, már a második "négyzet" jött volna....de sok-sok percig nem csinált semmit az program. Mennem kellett suliba, így lehúztam a telót a gépről.

    Most viszont már be sem kapcsol. Download mod-ba sem. Semmi. Nyomkodhatok akármilyen gombot, meg se pisszen a telefon. Na ilyenkor mi van?

    (ez van akkor, amikor olyan piszkál bele a dolgokba, aki felületesen ért hozzá...hát többet nem csinálok ilyet, az is fix)

    Ha van valami ötletetek, ne tartsátok vissza. Kétségbe vagyok esve picit. :((

  • EnSabahNur

    csendes tag

    Na végül sikerült helyrehozni a károkat! :) A rom, amivel próbálkoztam valszeg hibás volt...a download mod meg később bejött. Hogy akkor miért nem, fingom sincs.

    De a francot sem érdekelte, csak örültem, mint majom a farkának, amikor sikerül felrakni rá egy original firmware-t. AZóta már le is cseréltem giopro 1.3-ra, felbátorodván a dolgon. Bár ezek után nagyon óvatos leszek, az biztos.

    Mindenesetre a köszi a segítséget. :)

  • EnSabahNur

    csendes tag

    Üdv!

    Szerintetek melyik a legjobb (legstabilabb, leggyorsabb) custom gio ROM?

    A készülék strapabírásáról annyit, hogy nekem a hátlap egy bizonyos pontja (a hangerőgombok fölött 1 cm-rel) nyekereg. Nem nagyon, de azért zavaró, mert amikor a power gombhoz nyúlok, az ujjammal pont azon a helyen sikerül mindig megfogni a készüléket, ami nyekergést okoz. Bár egyszer leejtettem (padlószőnyegre és 1 m magasból kb), amikor is részlegesen felpattant a hátlap. Viszont mintha a nyekergés már előtte is jelentkezett volna, bár ebben nem vagyok biztos.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés