Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • awakening87

    aktív tag

    válasz kasza blanka #7572 üzenetére

    Így már értem :)
    A logcat (ez is adb-n elérhető) kiírja bootolásnál, hogy melyik /system/app-ban található apk-val mit csinál a rendszer. Az is igaz, hogy az Android csak aláírt .apk-t fog rendszeralkalmazásként használni. + azt is megjegyzi, hogy az adott .apk változása esetén az előző változat melyik tanúsítványt használta.
    Az ismeretlen források engedélyezése csak a fájlkezelőből történő .apk telepítésre van hatással.
    Amit a fájlkezelőből teszel fel, az viszont nem a /system, hanem a /data partícióra fog kerülni, esetleg az sd kártyára (ha a rendszer úgy dönt).

    + még valami:
    van egy rendszeralkalmazásod, pl. a gmail, van egy verziója, mondjuk legyen 1-es és persze a /system partíción tárolódik.
    a Play áruházból ha felteszed a frissítését, akkor az a /data-ba kerül, és mivel a verziószáma nagyobb, mint a /system partíción levőé, ezért a /data-ban levő verziót fogja használni. (ez bootoláskor szintén látszik a logcat-ben)
    Ha pedig eltávolítod az alkalmazások közül (pontosabban a frissítését), akkor a rendszer a /system partíción levőt fogja használni.

    Melyik CM7.2-est alakítod át?

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés