Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Flashback


Flashback
addikt

Na az igen, jövőre ha rendesen beindul a Streamelős szolgáltatásuk (Prime Video) meg is van a Netflix "ellenfele". De tök jó hogy NetFlix app is van a Fire Sticken alapból, meg Spotify! :K

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#2) Carlos Padre válasza Flashback (#1) üzenetére


Carlos Padre
veterán

"jövőre ha rendesen beindul a Streamelős szolgáltatásuk (Prime Video)"

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3) Raymond


Raymond
félisten

Europai ara 59,99€ es az Amazon azt irja November 14-tol kaphato.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#4) Flashback válasza Carlos Padre (#2) üzenetére


Flashback
addikt

Kicsit kifejthettem volna bővebben igen, van aki nem követi annyira :)
Amazon jövőre tervezi felpörgetni a Prime Videot. Lesznek saját sorozatai, pl az egyik legjobb SciFi húzó cím is "hozzájuk került". Szóval jövőre nagyon fognak nőni a terveik szerint. A szerver pakrot is globálisan bővítik, ezért is írtam hogy rendesen.

Gondolom ez a Stick most ilyen mézesmadzag. :U

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#5) Raymond válasza Flashback (#4) üzenetére


Raymond
félisten

Ezt nem igazan ertem. Mar evek ota "porog", van egy rakat sajat sorozatuk (UHD-ban is), sot van ami mar 4 evadot is megelt (pl. Mozart in the Jungle).

Szerk: nezem hogy a Bosch es a Transparent is mar 4 evad es a MitJ-val ellentetben ezek renewed ugyhogy lesz minimum meg otodik is mindkettobol: [link]

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#6) Carlos Padre válasza Flashback (#4) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Azért néztem értetlenül mert nekem van Prime (Video is) évek óta, és nem egy kihalt, ürességtől kongó szolgáltatás, ami majd beindul jövőre esetleg, de értem mire gondoltál :)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#7) Hopkins95


Hopkins95
addikt

És lokalizáció mikor lesz? Mert anélkül még mindig nem győzött meg... :U

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#8) kakuk.tamas válasza Carlos Padre (#6) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

"Persze a méretkorlátok miatt 2 helyett 1,5 GB memóriával rendelkezik, míg az adattároló kapacitása sem 16, hanem csak 8 GB..."

Mintha területre volna különbség a nagyobb (2 és 16GB) között. 😂

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#9) ttamas


ttamas
tag

2017 firetv is tamogat hdrt, csak a chip léptelen folyamatosan dekoldolni a kodinak, a netflix es a primetv n kivul

(#10) zttk


zttk
csendes tag

Nagyon nem vagyok képben ezekkel, valaki el tudná mondani, hogy lehet erre az eszközre a tartalmat eljuttatni?

Tud filmet lejátszani pendrive-ról vagy DLNA szerverről? Esetleg külső HDD-ről? Ha az előző hozzászólásokat nézem akkor ethernet/wifi biztos van benne és streamet le tud játszani, de ennyi?

(#11) Raymond válasza zttk (#10) üzenetére


Raymond
félisten

Lehet, van pl. Plex app, van VLC, de igazabol ezt akkor veszed ha van Prime-od. Sima stick amivel sajat tartalmat jatszol le van olcsobban es direkt arra belove is.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) Yany


Yany
addikt

Már nyomtam is volna a "buy" gombot, de sajnos helyes a bőgés, ha el is juttatom a lakásig sem biztos, hogy menni fog:

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#13) vzozo válasza Raymond (#11) üzenetére


vzozo
senior tag

Sima stick amivel sajat tartalmat jatszol le van olcsobban es direkt arra belove is.

Konkrétan?:)

Pár hónapja vettem egy nóném 905-ös lejátszót, ami kb. ennyibe került, és azóta is a fiók mélyén hever, mert nem volt kapacitásom / időm ráhackelni a KODI-t.

Ellenben ez a Fire valszeg plug and play módon műxik, talán még (limitált) android marketplace is van (mint pl. a Fire tableten), és amúgy is prime-os vagyok.

Na megvárjuk a black friday akciót, és lehet rendelni.:)))

(#14) Yany válasza vzozo (#13) üzenetére


Yany
addikt

Csak nehogy végül ne, vagy alig tudd használni geolokációs korlátozások miatt. Ld. előző hsz-em, zöld csík.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#15) vzozo válasza Yany (#14) üzenetére


vzozo
senior tag

Németországban élek jó ideje + az EU-ban elvileg már szabadon áramlik a stream is (legalábbis már simán elérek magyar streameket itt is, illetve hazaútkor sem ugat a Fire Tablet, mint ahogy korábban tette...)

(#16) Raymond válasza vzozo (#13) üzenetére


Raymond
félisten

Ha van Prime-od akkor tuti vetel. A local cuccokra aztan ott a Plex app.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17) Yany válasza vzozo (#15) üzenetére


Yany
addikt

Ez zsír, köszi az infót.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#18) Solten válasza zttk (#10) üzenetére


Solten
addikt

Van amazon-fele app store, meg siman befogad apk-kat. Akinek nincs prime, annak is ajanlott a kutyu a kinai csodakkal szemben (tapasztalatbol irom), a szoftver jo, hardver eleg eros.

(amugy varni kell fekete pentekig, lejon majd belole vagy $15-20 :) )

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#19) SunMount3r válasza Solten (#18) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Lokál tartalomra, úgy mint 4K / HDR? Van saját, optimalizált lejátszója? Vagy mivel? MX Player és társai?

Az is kérdés, hogy lokál videókkal tudja e ezeket a spec-ben feltűnteteket. 4K / HDR még sanszos, de pl. a DV, vagy az Atmos már nem nem annyira (lásd ATV 4K esete). HD hangok passthrough? Az Atmos szinte biztos, hogy amúgy csak SD DD+-os ennél is. Meg amúgy is, egy 100+Mbit/s-es videót még AC-s Wi-Fi-vel is csak óriási szerencsével lehet csak stream-elni.

(#20) Hieronymus válasza Flashback (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Lesznek saját sorozatai...."

Eddig is voltak. Mostanában havonta egy új sorozatot vagy a folytatását tolja be a nézőknek. Ezekhez jönnek az exkluzív tartalmak, amiket meghatározott időn belül más szolgáltató nem mutathat.

Igen az Amazon saját magának is kemény konkurenciát jelent, ha a régebbi terméket akarja újabbakra cserélni a felhasználóinál. :DDD
Az Alexa kampány hónapok óta folyik Németországban.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#21) Szab02 válasza Yany (#12) üzenetére


Szab02
aktív tag

Elofizetsz egy jó VPN-re (amit szerintem manapság nem hátrány) és megoldódnak a geolokalizációs problémák. A FireTv-re van pl. cyberghostnak saját applikációja.

+1 Kérdés: Megéri lecserélni egy régi, FireTV boxot erre?

[ Szerkesztve ]

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#22) Hieronymus válasza Szab02 (#21) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azt gondolom, hogy nem érdemes. Egy generációt még én is pihentetem a cserét.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#23) Carlos Padre válasza Szab02 (#21) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ezt azért jobb tesztelni élesben vásárlás előtt. Az amazon blokkolja a VPN szolgáltatók IP-it.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#24) strogov válasza vzozo (#13) üzenetére


strogov
senior tag

"Pár hónapja vettem egy nóném 905-ös lejátszót, ami kb. ennyibe került, és azóta is a fiók mélyén hever, mert nem volt kapacitásom / időm ráhackelni a KODI-t."

Nagyon bonyolult lehet letölteni play store-ból. Mi Box 3 is 905-ös, és annyi a kodi telepítés, hogy play store-ból leszeded.

"Ellenben ez a Fire valszeg plug and play módon műxik"

Az amazon cuccaira legfeljebb apk-ból telepíthetsz bármit ha sikerült az apk-t valahogy eljuttatni rá, mert az USB port-ja alapvetően töltésre van, tehát minimum egy OTG elosztó kell ami aztán vagy meghajtja amit szeretnél, vagy nem.
Nekem ez hackelősebbnek tűnik mint egy random 905-ös box.

(#25) Hopkins95 válasza Carlos Padre (#23) üzenetére


Hopkins95
addikt

Pont erre gondoltam én is, lásd HBO Go topik, én próbáltam 3 VPN-nel regisztrálni, s egyikkel sem engedte külföldről.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#26) Hieronymus válasza vzozo (#13) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A Fire táblára percek alatt rá lehet tolni a playt. Teljes értékű eszközzé varázsolva. Viszont óvatosan kell bánni a frissítésekkel. Vannak appok amiket ingyen vagy olcsóbban ad az amazon. Ezeket nem kellene a Google -től frissíteni hagyni.
Így sikerült átmentenem egy régebbi táblagépre megvett alkalmazásokat.

A fire TV (stick) egy másik Androidos eszközön keresztül okosítható. A kezdetekben ránéztem a lehetőségre, de nem mélyedtem el benne.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#27) Carlos Padre válasza Hieronymus (#26) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Van rá sideload app, egyszerű. Erre is biztos lesz megoldás.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#28) Chrys_


Chrys_
addikt

Amazon Prime Video elég jó cucc, EU szinten nemrég még több film volt ezen keresztül elérhető, mint a Netflix-n. Mi mindkettő szolgáltatást használjuk a Fire TV-vel (nem stick), németül. Erre viszont nem cseréljük le, mert nincs 4K HDR TV-nk :)
Ahogy fentebb írták, lehet okosítani, és így mehetne a Sky Ticket szolgáltatás is rá, de nem foglalkoztam még vele, azt csak a telefonon keresztül használom. Otthon meg mehet is a stream Chromecast-n keresztül a TV-re.

[ Szerkesztve ]

(#29) Hieronymus válasza Chrys_ (#28) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Amikor a netfilx bekerült a kínálatba, sok tartalom búcsúzott a prime hozzáféréstől. A Doctor is "átkerült" a Netflix-re. :((

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#30) Raymond válasza Chrys_ (#28) üzenetére


Raymond
félisten

En jo eselyel veszek egyet, de csak azert mert az agyamra megy a TV-s Amazon Prime app olyan szar, a regi Fire TV stick az anyosnal van a regi sima Fire TV meg az irodaba. Ha nem lenne annyira elkeserito az a Prime app akkor nem is gondolkoznak rajta, de sajnos az.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31) Carlos Padre válasza Raymond (#30) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Pont az tévés app miatt gondolkodtam el rajta én is.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#32) azbest


azbest
félisten

Mielőtt nagyon belelovaljuk magunkat, pár dolgot érdemes tisztázni:

Az első körös országokban kapható változatok, amelyeket az hangvezérlős, alexás távirányítóról lehet legegyszerűbben felismerni, azok nem működnek magyar előfizetéssel. Az alexás változat felüetébe teljesen integrált az amazon prime videó része, de onnan még olyan tartalmakat sem enged lejátszni, ami a magyar előfizetésben is benne van.

A másik 100 országban, ahol a csökkentett video szolgáltatás megy, ott csak a 2ng gen stick működik, amit nem lehet megvenni első körös országokban. Az alexás változat hiába ugyanaz hardverileg, akkor sem butítható vissza a mi szintünkre. A basic változat 50 dolcsi körül kapható usából (+ szállítás + magyar áfa és vámügyintézési díj). Az alexás sima stick meg sokszor akciós pl németeknél 29 euróért is, amúgy 39 euro.
Szerintem a 4k stick is lesz sokszor akciós majd, szóval az 59 eurós ár becsúszhat majd 40-50 eurora is. Néha pont egybeesik ilyen akciós a német/osztrák saturn/mediamarkt üzletláncok "áfamentes" napjaival, az az igazi, meg még 19% kedvezmény (ár / 1.19).

Viszont, attól függetlenül, hogy ezzel megszivattm magamat egy német stickkel :D Ha az adb debuggolást bekapcsoljuk, akkor akkár wifin át is el lehet érni adb-vel. Ha a gépen van adb, akkor egy parancs telepíteni apk-kat rá távolról. Viszont ami igényel play servicest, az nem fog működni. De kodi szépen megy és addonok is mennek (pl nem hivatalos hbo go). Netflx alapból van rajtuk, az nem finnyás a régióra sem. A magyar amazon videó fiókkal meg sideload-olnom kellett az android tv változatát az amazon videónak, hogy be tudjak lépni és abból elindítani a tartalmat. (kodihoz azokhoz is van nem hivatalos addon, de nem próbáltam).
Szóval, végülis nem használhatatlan itthon sem az alexás változat, de mindig kerülgetni kell a felületen az amaznos tartalmak ajánlóit, amit nem hajlandó lejátszani és kézzel kell telepíteni azokat az appokat amit használnánk és valószínűleg nincs fenn az amazon app storeban. Meg ahogy írtam, nem biztos, hogy működnek is ezek.

A stick forma amúgy utazáshoz praktikus. Hotel szakadozó wifivel én is inkább firetv sticket használok, mert a chromecast sokkal érzékenyebb a szakadásra.

[ Szerkesztve ]

(#33) Solten válasza SunMount3r (#19) üzenetére


Solten
addikt

Sajnos ebben nem tudok segiteni, az 1080p-s verziom van.

(#21) Szab02: ha nem feature szamodra a 4k akkor minek? A boxnak erosebb a hardvere es ethernet is van (legalabb is a regebbin).

(#29) Hieronymus: legjobb szvsz ha van prime-od es netflixed egyszerre :) A Netflix vezet szerintem sorozatokban de az Amazon is beleadott apait-anyait nemelyikkel: Jack Ryan, Man in the High Castle, stb.

Saor Alba

(#34) Béééla


Béééla
őstag

Én azt nem értem, hogy minek mutatnak be egy hazai tech portálon egy olyan kütyüt, amit csak a vasfüggönyös időkre emlékeztető módon lehet beszerezni? Van, tök jó. Kapható. Csak nem szállítják ide.

Bélabá

(#35) Szab02 válasza Solten (#33) üzenetére


Szab02
aktív tag

Igazából a hardverrel nem voltam tisztában, hogy miben tud többet. A régi box is tudja a 4k-t, vagy rosszul tudom?

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#36) vzozo válasza strogov (#24) üzenetére


vzozo
senior tag

Nagyon bonyolult lehet letölteni play store-ból. Mi Box 3 is 905-ös, és annyi a kodi telepítés, hogy play store-ból leszeded.

Mivel Libre ELEC-en gondolkoztam, az mintha ennél bonyolultabb lenne. Majd ránézek mik is a pro / kontra érvek az android app és a natív LE mellett.

BTW egyre több helyen jön velem szembe a PLEX.

Oldschool gyerek vagyok, és kb. amióta csak streamelek teljesn alap DLNA szerverrel teszem, ezt lejátssza a VLC, a smart TV saját lejátszója, az erősítő (mp3-akat)... Pontosan mi a selling point a PLEX mellett?

Kissé rémiszt, hogy proprietary / zárt szoftver, freemium és amúgy is minek feltalálni a melegvizet?

(#37) Carlos Padre válasza vzozo (#36) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Elvileg egy kenyérpirítón is elmegy out-of-the-box, premiummal meg eléred a média library-dat interneten keresztül is.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#38) SunMount3r válasza vzozo (#36) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

mik is a pro / kontra érvek az android app és a natív LE mellett.-> Android-on= nem jó, LE/CE-n= jó, ennyi.
(Persze most csak az olcsó kínai S905X-es Box-okról beszélünk, mert vannak jobb és drágább Android-os Box-ok is).

Dual OS-ed is lehet így, megmarad a Droid és mellé SD-re megy fel az LE/CE, amivel viszont csak Lokál videó lejátszás lesz elérhető (tehát semmi böngésző, YT (ez legalábbis necces rajta), egyéb app-ok), de csak egy reboot és máris a Droid-ba vagy, ahol mennek ezek is (amennyire egy ilyen olcsó Box-ra megírt firmware-től telik persze). Ergo nem veszítesz vele semmit.

Ha már van egy ilyen Amlogic-os cuccod kár elpazarolni, vagy csak Android-al használni és abból következtetéseket levonni.

[ Szerkesztve ]

(#39) Solten válasza Szab02 (#35) üzenetére


Solten
addikt

Ja ertem, igy van, tudja a 4k-t. Hardveres dekodolasban semmivel nem tud tobbet ha jol tudom (MPEG-4, H.263, H.264, H.265, VP8, VP9).

Saor Alba

(#40) Szab02 válasza Solten (#39) üzenetére


Szab02
aktív tag

:R

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#41) tomigonzo válasza Szab02 (#40) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Itt vannak a bencmarkok hozza:
http://www.aftvnews.com/fire-tv-stick-4k-benchmarks-the-most-powerful-streaming-device-in-amazons-lineup/?fbclid=IwAR3i5cP58prQPgb-FQjmGJ6lOBs79hbicZ-P3DQW9QBp4D_oU18T867KZuQ

spoiler: a FTV2 boxot meg mindig nem ubereli, azon kivul hazavag mindent nem csak a sajat garazsaban hanem ugy kb a teljes piacon (ne ne jojjon senki a kinei csodadobozokkal 14567 maggal meg a tobbi fossag vastag wifianternaval2018ban) most repul a kenyszerbol hasznalt mi tv a kukaba nov 14evel, mert sajnos a villam altal szetlott FTV2 boxomat meg mindig nem sikerult ujraelesztenem.

Minde IS fut rajta, (gugliplay is ha nagyon muszaly), mondjuk a plex mar egy idiota vacak volt akor is amikor megjelent, hat meg most, annal hw igenyesebb dolog nem sok van. Kodi ra, meg egyeb apk ket perc alatt sideloadolva es jonapot, a vilagon barhol ;)

(#42) ttamas válasza tomigonzo (#41) üzenetére


ttamas
tag

4k hdrt kodival vajon mar tudja lejátszani ?

(#43) tomigonzo válasza ttamas (#42) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

ezek szerint tud:

https://www.youtube.com/watch?v=MjniqEnwklE

(#44) ttamas válasza tomigonzo (#43) üzenetére


ttamas
tag

hát erre kíváncsi vagyok, a normál firetv-ből mind3 genből van 1-1 darab napi használatban, a 3. tolja a hdrt, de csak netflixen.
Wifi mire lesz elég, nem tudom, én a lanra esküszöm

(#45) tomigonzo válasza ttamas (#44) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Eddigi tesztek odakat zengenek:)
meglatjuk
Wifi/lan temakorben hasonloan velekedek, foleg hogy en leginkabb FTV box2 hasznalo voltam (Stick 2 csak a vendeghaloban uzemelt) egy vilamcsapasig, ezert lenne most stick valtas.

de csinaltam egy rendes topikot ha mar van felhasznalo tabor;)

https://prohardver.hu/tema/amazon_fire_tv_stick_box/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.