Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81) Keeperv85 válasza qltsar (#80) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Elnézést, hogy a többieket kihagytam, de csak az ő munkáit láttam közelebbről is, mikor még Blade-re fejlesztett. :B

"Szerencsére" a Grand X In teljesen nyitott. Az egyetlen a Medfield sorozatból. Cserébe van egy olyan kernele, amit soha sehol sem láttam előtte, egy olyan szabvánnyal összemosva, amit szintén csak ezekben használnak és erre ráfejeltek azzal, hogy az egész mellé nulla dokumentáció van: kereshetem bárhol...

(#82) appel


appel
őstag

Ez igen, gratulálok a cikkhez.
Még a végén kedvet kapok hozzá :-)

(#83) tvamos


tvamos
nagyúr

Nagyon tetszett az iras, koszi!

/* "lehetőleg 64 bites verziókkal"
Akor egy oreg i Atomon hozza sem erdemes kezdeni a telepitesnek? */

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#84) Keeperv85 válasza tvamos (#83) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Mennyire öreg Atom? :) Mert nekem az Asus 1011px elég "öreg"-nek tűnik az N455-ös Atommal, de nem a kora a gond, hanem az 1 mag.

Viszonyításképpen mondom, hogy egy normális gépen: 40-50 perc a folyamat, ezen a kicsin forrástól függően: 10-30 óra...

(#85) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Ho-ho!! Na ez kellett nekem, nem tudom kifejezni hálámat a cikkért! :) Hozzá is látok a buherálásnak! :C :R

Finn the human

(#86) Keeperv85 válasza Matada2.3 (#85) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hóhó, csak okosan, nehogy aztán brick legyen a vége a nagy örömnek. :C

(#87) tvamos válasza Keeperv85 (#84) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kozben kiderult, hogy nem megy rajta a dolog. N270.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#88) Keeperv85 válasza tvamos (#87) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hát az nem túl nyerő végeredmény... :(

[ Szerkesztve ]

(#89) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Nagyon jó írás! :C

Mindig is kíváncsi voltam, mi fán terem a droid. Főleg a CM. Meg hát nagy vágyaim közé tartozott egy saját ROM is. Csak sajnos a technikai feltételek nem igazán alkalmasak. P4 3GHz 1GB ram. :(
Mondjuk rájöttem hogy sokkal (nagyon sokkal) bonyolultabb a dolog. Maradok "hardcore" felhasználó. Egyelőre elég lesz a kész CM módosítgatása is. És basszus mennyire igazad van, hogy mi a modderkedés és mi a "gányolás. :R
Gratula mégegyszer! :R Majd egyszer talán hasznát veszem, ha lesz egy jó gépem és időm. Addig is elmentem magamnak a cikket. :)

(#90) szepakos


szepakos
csendes tag

Hello! Még csak atfutottam a cikket de nagyon jó! Na szóval én egy Xperia X8 ra szeretnem csinani a romot de egy bizonyos Naa kernel alá. Na igen csak hivatalos Cm nem mukszik x8 on ezert van port ra:MiniCM. Akkor en most hogy is kezdjek hozza?

(#91) Keeperv85 válasza szepakos (#90) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Elsőre építs valamire egy olyan romot, ami csak felépül, hogy ismerkedj a dolgokkal, hogy is mennek. Ha az már sikeresen felépül, akkor lehet konkrét tervekbe belemenni. :K

[ Szerkesztve ]

(#92) vegyszer válasza Keeperv85 (#91) üzenetére


vegyszer
addikt

Én csak laikusként kérdem. Most, hogy az mkt6589 kernel forrása kikerült, akár a cm, vagy egyéb custom romok építés előtt is megnyilt az út?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#93) Keeperv85 válasza vegyszer (#92) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Igen, bár nem 100%-ig biztos, hogy ennyi elég hozzájuk, de mindenképpen jelentős előrelépés abba az irányba. :K

(#94) danieben8 válasza Keeperv85 (#93) üzenetére


danieben8
csendes tag

És hogyha megvan a kernel source code, abból hogyan tudok építkezni?

egyébként tényleg nagyon jó írás, most a hétvégén megpróbálok egy cm10.1 verziót készíteni egy onda v712-re.

(#95) Keeperv85 válasza danieben8 (#94) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Külön kernelt kicsit neccesebb fordítani, mint a rommal egyben. Be kell ugyanis előre konfigurálni pár dolgot és lényegesen több parancsot kell hozzá használni. Ha szeretnél vele foglalkozni, leírhatom, de szerintem nem kellene egyből a mély vízbe ugranod... :N

(#96) danieben8 válasza Keeperv85 (#95) üzenetére


danieben8
csendes tag

Csak az az egyetlen baj az egésszel, hogy külön cm-et szerintem nem tudok fordítani rá, mert zárt a bootloadere. Vagy de?

(#97) Keeperv85 válasza danieben8 (#96) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Zárt bootloaderre nincsen CM, akárhogy fordítod is le. Ahhoz szignált kernel kéne: olyan nekünk nem lesz.

(#98) danieben8 válasza Keeperv85 (#97) üzenetére


danieben8
csendes tag

És gondolom semmiféle bootloader hack nem létezik arra, hogy megnyissuk=/ hát kár, pedig belevetettem volna magam, így, hogy csak "porosodóban" van a gépezet.

(#99) Keeperv85 válasza danieben8 (#98) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Elvileg mindet lehet nyitni, de én még nem foglalkoztam a témával annyira, hogy ebben biztos legyek... :B

(#100) tvamos


tvamos
nagyúr

Ezt a CM-et, elvileg, fel lehet hekkelni x86-ra is?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.