Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) b. válasza Chaser (#599) üzenetére


b.
félisten

Jó dolog az optimizmus. A fő felfejlesztési célplatform pedig továbbra is a konzolok, ahol az a maximum 6 mag a 8 ból sokkal gyengébb IPC vel meglátjuk mire lesz elég. Itt csak annyi fog történni, hogy a konzolokra fejlesztett játékoknak a 6-8 magos processzorok overshotot jelentenek, nem azt jelentik, hogy a 4 magosok nem lesznek elegek, sőt...ráadásul ha megnézel egy steam hardver felmérést, a 2-4 magos processzorok a piac 95 %-át teszik ki, [link] ami nem 1-2 év alatt fog átcsapni elhanyagolható százalékba. a 6-8 magosok részére.

"Innemtol 4 mag alatt jatekra nrm fejlesztenek, mert annyira olcso lett h most az a standard innentol, de mint tudjuk 6 magos is olcso, "

Ez nettó hülyeség, ezt így kijelenteni határozottan.
jelenleg a Frsotbite-n kívűl az összes jövőbeli, és jelenlegi sláger grafikai motor, pl Unreal, Unity mind leskálázódik akár 2 magig is. de Frostbite is vígan elvan 4 valós fizikai maggal, HT nélkül.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#602) Chaser válasza hobizoli (#600) üzenetére


Chaser
titán

6-8 core csilliardokert hedt szegmensben, szezon fazon
c2d ota intelnel konzum vonalon 4 mag volt + hts baromsag, abbol is volt ami profitalt
Most annyiert van 8 mag +8 szallal, 100ert ami megy 25es lapban is, nem 70-200 pluszban az egyebkent is draga cpu melle
Elozoeket olvasd el, attol h adott sw nem kezel 6 magot v tobbet, a win es egyeb procesek igen, ha azzal tele a net, h bar minimum fpsben 8 magos zen is elmarad 7700ktol, de mar a 6 magossal is megszunnek a micro lagok ami 7700knal elofordul neha, lehet matekozni mert is
Innemtol 4 mag alatt jatekra nrm fejlesztenek, mert annyira olcso lett h most az a standard innentol, de mint tudjuk 6 magos is olcso, a fejlesztoknek egy erdeke van, minel kevesebb munka annal tobb haszonnal
Nem a csori magyarnak krszulnek jatekok, akiknrk 90%a szenne huzott regi i5ost hadznal jo esetben es lewarezolja a jatekot, ezeket a fizetokepes.piacnak csinaltak eddig is, az meg nem itt van
Es akinek van esetenkent 10-20e ftja hatekra, lesz 6 magos zenre is, nemhogy 30es 4 magosra...
Legtobb jateke eleve konzol port, kell neli az eros hw
5 ev mulva beszeljuk at ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#603) AxBattler válasza b. (#601) üzenetére


AxBattler
félisten

jelenleg a Frsotbite-n kívűl az összes jövőbeli, és jelenlegi sláger grafikai motor, pl Unreal, Unity mind leskálázódik akár 2 magig is. de Frostbite is vígan elvan 4 valós fizikai maggal, HT nélkül.

Ejj, BFront2-höz félek le kell váltanom az i3-at... pedig nem szerettem volna még egy ideig. Mondjuk most VGA upgrade kizárva, 1050Ti után nincs semmi értelmes 100k HUF-ig, szóval lehet, hogy akkor procicser lesz. Meglátjuk, hogy fut a játék.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#604) b. válasza AxBattler (#603) üzenetére


b.
félisten

Egy hét múlva indul a béta akkor kipróbálhatod. Amúgy ezt írják minimumnak :

64-bit Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10
AMD FX-6350 vagy Intel Core i5 6600K
8 GB RAM
AMD Radeon™ HD 7850 2GB vagy NVIDIA GeForce® GTX 660 2GB
15 GB tárhely

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#605) AxBattler válasza b. (#604) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem is tudtam, hogy nyílt a BÉTA, de így tuti kipróbálom... X1 kontrollerrel élmény lesz egy TIE Fighter pilótafülkéjében hasítani! :DD

Min. Core i5 6600K?
Huh, akkor a malacperselynek annyi... :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#606) AAAgold


AAAgold
senior tag

a cikk címét a fórum alapján simán át lehetne nevezni körképről "kórkép az alsóházban"-ra...

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#607) DudeHUN válasza hobizoli (#595) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Hát ez az. Múltkor egy lan kártyát kellett (volna) betennem, mert az alaplapi meghalt. Nem lehetett a VGA miatt, mert rálógott a másik slot-ra. Jó ez nem gyakori eset. De nem egyszer futottam bele hasonlóba.

Gamer for Life

(#608) hobizoli válasza DudeHUN (#607) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szabad USB meg mar pont nem volt, mi? :DDD

hagyjuk mar, mert nem gyakori a halokartya lerohadasa se :U :K :N

több drón kell ;P

(#609) CJ4567 válasza AxBattler (#605) üzenetére


CJ4567
veterán

BF1-hez is odaírták ezt.

No Sana No Life

(#610) b. válasza CJ4567 (#609) üzenetére


b.
félisten

Egy graf motor :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#611) DudeHUN válasza hobizoli (#608) üzenetére


DudeHUN
senior tag

De az lett. Viszont azt venni kellett.
De úgy látom a mondanivalóm lényegét nem akarod megérteni. Nem egyetérteni kell. Csak elfogadni, hogy lehet másnak nem az a jó, mint neked. Más prioritások is vannak, mint a csak olcsó legyen.

Gamer for Life

(#612) Pécsi gyerek válasza AxBattler (#605) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Lemerném fogadni hogy simán tudok majd játszani vele kis kompromisszumokkal a g4560+ rx 460+8 gb ddr4 emmel.Persze 6600k😂Ha elhittem volna valaha egy egy játékról hogy hú baz ehez i5 meg i7 kell,minimum egy gtx 1070/80 al akkor sokkal szegényebb lennék,és nagyon bánnám hogy milyen hülye voltam,hogy hittem a mesékben :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#613) Dilikutya válasza Chaser (#599) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ettől függetlenül évek, mire a 4-6 magos CPU-k lesznek a belépő szint. Most jutottunk el oda, hogy játékokban nem elég a 2 szál, és egy HT nélküli 2 magos már elvérzik, de a Pentium G4560 már bőven jó 1080p-hez a HT-vel. Miközben 2 magos processzorok 2005-2006 óta vannak, és igen hamar megjelentek az olcsóbb kategóriában is. Az X4-ek is lehetnek még jók, a 4 éves A10-6800K-m pl. egy belépő RX550-el remek kis játékos, és nagyon is sokat számít, hogy 4 mag, nem 2.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#614) Dilikutya válasza b. (#604) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tiszta gáz, hogy az a 6 magos FX a 4. generációs i5-höz viszonyítva is ugyanazt hozta.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#615) Chaser válasza Dilikutya (#613) üzenetére


Chaser
titán

a bőven jó és az elégséges közt azért van különbség:) kis pentiummal is lehet játszani és gtx750-nel is, de mindjárt másabb g4560-nal +1050-nel, és megint másabb i5-tel és 1060-nal v 1070-nel, és megint másabb i7-tel és 1070/1080-nal stbstb
megint egy dolog ha valakinek elég 20-30 közti min. fps, az megint más ha vkinek min 30 kell, vagy fix 60, vagy 144
itt arról volt szó 5 év múlva mi lesz, most kb technikai forradalom volt, nem tudom mi ezen olyan bonyolult
konzum vonalon 4 core + 4 ht volt a csúcs, ez duplázódott 8+8-ra, viszont nem áremelkedéssel - ha ezt az intel vágta volna ki, cpu min 2-300k és lap alá 50, ahogy volt is ilyen, 6 magos i7-et nézegettem egy darabig 140-50 körül, de mellé a lap is kb 100 volt...:) -
az, h itt nálunk 5 év múlva olcsó jánosnál mi lesz a standard se a programozókat se senki mást nem érdekel
ennyi volt a zen érdeme, intel 5-6-7 év után most valóban fejleszt a következő gennél ticktacktockbummmmm verzióban, elég látványos lesz 6 fizikai magos cpu a sok 4 magos korájhét' után
amd is össze tudja kapni magát, most biztos bepörögtek a cpu eladásaik, vga szintén, tudják csiszolgatni a zent és zen2-t kellően előkészíteni

azoknak meg akik fikázták itt a zent, h gondok voltak az elején, voltak, első gen core i-nél is volt ugyanennyi, ha nem több:) csak ugye az régen volt, nem emlékszünk már rá...ez teljesen új architektúra, menet közben lesz stabil verzió, ram gondok se annyira vészesek, csak oda kell figyelni milyen chipet szeret/nem szeret
az ellen drukkerek neki köszönhetik a leendő 6 magos i5-öket
egyébként komolyan nem értem, intel mintha fuldokolna, ilyen kapkodást ekkora cégtől érdekes látni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#616) ceia


ceia
őstag

(#577) Gyuri27 Ha a teljesítmény kb. ugyanaz, az 1300X jobb paraméterei miatt még akkor is egy kicsit gáz az AMD-nek, de ráadásul van úgy, hogy az i5-7400 a jobb. Nem árakról van szó, paraméterekről. Magasabb órajel, több cache. Az 1500X-et én is inkább választanám az i5-7400 helyett, de i5-7500 helyett már nem biztos.

(#578) snecy20 Nem tudom, de kell a tuningos cpu + lap + hűtő, aztán lehet állítgatni az órajelet és a feszültséget, majd tesztelgetni, stabil-e.. ez nem az én stílusom. Különben ha összeadjuk a tuningos cpu + lap + hűtő árát, kapunk erősebb processzort olcsóbb lappal és gyári hűtővel és akkor nincs macera. ;)

(#579) Raymond A tesztben szereplők közül választanám az i5-7400-at.

Veszek i5-6500-at aprón 40-ért. Ezt nem veri árban a Ryzen és tökéletes amire kell, maximum FHD játékra fogom használni, vagy annál kisebb dolgokra. Ennyiért ez a legjobb, az 1300X gyengébb nála.

        it's more fun to compute

(#617) CPT.Pirk válasza ceia (#616) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Aprón most
35k-ért van 1300x
43k-ért R5 1400 box, ugyanitt B350 msi lap 24k

Az 1400-as RyZen 4C/8T, az i5 6500-as 4C/4T, nincs HT

Arra utaltak tuningnál, hogy az 1400-ast különösebb tuningos alkatrészek és szakértelem nélkül is fel lehet húzni egy kicsit és akkor már egy 60k-s R5 proci szintjén leszel vele, szóval megéri belefeccelni azt a kb. 2 órát, amit egy stabil tuning elérése igényel.

Személyes véleményem, hogy én már nem adnék pénzt új proci esetén olyanért, ami 'csak' 4 szálas.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#618) Lacccca87 válasza CPT.Pirk (#617) üzenetére


Lacccca87
őstag

Lehet hülye kérdés, de így hogy a tunningra kilyukadunk sokszor AMD nél, most nem az van hogy magától megy a boost ha megvan a kellő hűtés? Ha igen akkor tök felesleg azért az extra kicsikarható 100-200Mhz miatt mókolni, mert alaphelyzetbe megteszi magától a chip.

(#619) komi77 válasza Chaser (#615) üzenetére


komi77
senior tag

"egyébként komolyan nem értem, intel mintha fuldokolna, ilyen kapkodást ekkora cégtől érdekes látni" Valóban így van. A Coffee Lake procik tudását még nem tudjuk értékelni, de gyaníthatóan pár %-os javulást fognak csak produkálni az előző szériához képest. Nem tudni az okát, hogy miért alakult így de egyenlőre azokkal kell egyetérteni akik szerint az Intelnek egyszerűen nincs jelenleg megfelelő válasza a Ryzen-ekre. Amd-ék a notebook és mobilpiac kivételével szinte minden igényt lefedtek a Ryzen-ekkel. Bizonyos dolgokban még mindig az Intel a jobb viszont olyan kicsik a különbségek, hogy a legtöbb vásárló inkább az árakra figyel amiben meg Amd a jobb. Ettől még nem fog tönkre menni az Intel de nem várt helyzetbe került. Én elfogult vagyok és régóta drukkolok az Amd-nek. Kicsit már kezdtem is feladni a várakozást és majdnem vettem egy Intel-es gépet. Aztán jött a Ryzen. Szerencsémre nem kellett sokat kínlódni vele. Egyszer ugyan volt gondom, de kiderült, hogy windows hiba és a gtx-es kártyáknál fordult elő.

Szegény ember kézzel nőz.

(#620) CPT.Pirk válasza Lacccca87 (#618) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Persze, sőt már az FX széria is csinálta az auto tuningot, de ha kis befektetéssel rádobsz pár száz MHz-et és még jobb cuccod lesz, akkor miért ne?

Amúgy mondjuk nem az 1400-as Ryzent fognám ehhez, mert ez az egyetlen csak 8MB L3 cache-es R5-ös proci és a gyári órajelei alapján valszeg nem is a legjobban sikerült példányok kerülnek ide.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#621) gbors válasza komi77 (#619) üzenetére


gbors
nagyúr

Dehogynem, ugyanaz a uarch tobb maggal, mas orajelekkel.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#622) MK VII


MK VII
veterán

Köszönjük a frissített tesztet.
Oda jött a G4560 ahova várni lehetett..

(#623) Lacccca87 válasza CPT.Pirk (#620) üzenetére


Lacccca87
őstag

100, 200 de még 300Mhz-et se nagyon veszel észre CPU-nál szerintem, csak minimális esetekben. De ahol az alap boost is kevés kraftban ott ezek a plusszok sem fognak csodát művelni.
Anno az i3 530 at hajottam 2.9ghz helyett 4.2 Ghz-n majdnem alapfeszültségen. Ezt megéreztem játékokban már bőven ( ezért is lett csak 2015-ben cserélve) és még pénztárca barát is volt met a hűtő +3K-ba került rá ami olcsóbb volt mintha megvettem volna drágább de csak órajelekben különböző i3 5xx-et. Most meg a i5 6400 bőven elég nekem a saját boost órajelén ha kell, meg se fordult a fejemben hogy BLCK val kicsit is emeljek rajta pedig elvben lehetséges.

(#624) AxBattler válasza MK VII (#622) üzenetére


AxBattler
félisten

Tetszik, hogy a grafikonokban narancssárgával kiemelték az eredményeit. ;)
Az mitől van, hogy a G4560 több játék esetében jobb min. FPS értékeket produkál az i3-nál? Én ezt eddig pont fordítva láttam más tesztekben.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#625) Pécsi gyerek válasza MK VII (#622) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Köszi hogy megemlítetted :R
Szuper hogy berakták köszönjük szépen :R
Az látszik hogy jó az a kis penya a gépemben.Azért 4 fizikai mag ide oda,tizenpár % lemaradásban van csak a ryzentől :C Marad a penya :DD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#626) komi77


komi77
senior tag

Köszönjük a frissítést! :C Nagy meglepetést nem okozott az eredmény.

Szegény ember kézzel nőz.

(#627) jozdavab


jozdavab
tag

Köszi a teszt bővítést, nagyok vagytok!

Vulpes pilum mutat, non mores.

(#628) r92king válasza AxBattler (#624) üzenetére


r92king
tag

És, hogy a Hasswell i3 játékokban jobb, mint a Kaby lake? Miközben a Kaby 400 Mhz-el gyorsabb is.

[ Szerkesztve ]

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#629) Feketelaszlo válasza MK VII (#622) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Már attól függően, hogy ki hova várta. Ahhoz képest, hogy sokan olcsóbb Ryzen-konkurensként tekintettek rá, szerintem eléggé felsült. Játékok alatt még csak-csak, de nem-grafikus szoftvereknél néhol alig gyorsabb, mint a nem HT-s Pentium.

(#630) AxBattler válasza r92king (#628) üzenetére


AxBattler
félisten

Ne zavarj össze... :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#631) Chaser válasza komi77 (#619) üzenetére


Chaser
titán

ha 0%-ot is hoznának ipc-ben, magok számában meglesz egy szép ugrás ( :
a válaszuk lehetett volna drasztikus árcsökkentés, ezzel úgy lehettek nem, eddig sem volt specifikálva az egyes kategóriák pontos tudása, így kihozhatnak i5-öt 6 maggal, i3-at néggyel, viszont ha ezek maradnak a régi szériák árszintjén az érdekes lesz, és remélem maradnak:)
lehet az új chip lesz az egyik bevételi forrásuk, akinek kávé kell ugye kénytelen új alaplapot is venni, hiába van uo. foglalatú előtte levő genes lapja, az már ezekhez nem jó
viszont ekkora ugrásnál már cégek is el fognak gondolkodni, kvénak nem ártana pár gent lekezelni, mert nem fognak tudni olyat felmutatni h megint teljes paltformot kelljen cserélni, ez a kávé most olyan lett hogy ezért megéri - főleg annak aki gépvásárlás előtt áll és nincs intel lapja 7-es szériához és nem rohadt dühös az intelre :d -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#632) b.


b.
félisten

Nagyon szuper, hogy kiegészítettétek, remek kis teszt lett, jó munka. Köszi! :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#633) #16939776 válasza r92king (#628) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az jelenti azt hogy az újabb=/=jobb minden esetben, főleg ha más energia gazdálkodással működő processzorokra optimalizálták a kódot/motort.

[ Szerkesztve ]

(#634) távcsőves


távcsőves
senior tag

Jó a teszt bővítés, jobban elmarad az i3 7100-tól, mint vártam. Gyenge na, 25 000Ft-ért. 17 000Ft az amit ér.

(#635) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Jött a papírforma. A 7100-t hozta gamében. Egyébként elmaradt tőle.

Amd - Radeon - Ryzen

(#636) Chaser válasza távcsőves (#634) üzenetére


Chaser
titán

játékban 6-7%, egyebekben 12-14, az árkülönbség nem 17e-nél 50% lenne, és nem annyival lassabb, mostani ára teljesen reális
a szépséghiba csak annyi, h adták már 17-ért is, de valószínűleg annyira lehúzta az i3 eladásokat h átgondolták ezt újra, mondom h kicsit defektesek mostanában intelnél

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#637) 8th válasza távcsőves (#634) üzenetére


8th
addikt

Már 27. :D

(#638) távcsőves válasza 8th (#637) üzenetére


távcsőves
senior tag

Biztos olvasták, hogy 720p minden low fasza rajta a játék, emelni kellett kicsit. :D Ennél közelebb vártam, i3-hoz, de mindegy különben, ha csak játék meg böngészés a cél. Nem hinném, hogy jó részéhez 1050TI-nél erőssebb vga menne párban, akkor meg így is elég. Csak nem jó az ára per pill. Tavaszi árán más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#639) Hopkins95 válasza Chaser (#636) üzenetére


Hopkins95
addikt

Komolyan, mi a túrót csinál az Intel? :W Saját maguk fogják kinyírni ezt a jó terméket, ha ilyen áron adják. Az a kár, hogy Ryzenből nem jött még olcsóbb proci 20 ezer körül.

Amúgy nagyon jó lett a teszt és a kiegészítés, köszönjük! :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#640) Aprósólyom válasza AxBattler (#516) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Jól látom és jók az értesüléseim vannak, hogy az AM4 foglalat a 1151-el szemben szélesebb teljesítmény fed le és hosszabb életciklussal kecsegtet?

Jevons paradox

(#641) Chaser válasza Hopkins95 (#639) üzenetére


Chaser
titán

elvileg már stornózták, benn levő készletek vannak aztán kuka
r3 ellen már nem játszik, i3 viszont kevésbé fogy és azon van hasznuk rendesen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#642) Raymond válasza Chaser (#641) üzenetére


Raymond
félisten

Nem sztornoztak, az egy talan ket napos hir volt par honapja. Az tortent csak hogy "fel lett fedezve" a proci es heteken belul tele volt a net (irott es YT) azzal hogy G4560 a legjobb ar/ertek CPU es build videokkal meg tesztekkel. Ezert raharapott a nep is meg persze a banyaszok is mert az volt a legjobb valasztas banyasz gepekbe is igy gyorsabban megcsppant a keszlet is meg az ar is ment fel. Aztan most mar van keszlet, de minek nemme le az ara ha igy is veszik mert ez az ismert. Kozben meg mar azon az aron vagy picit dragabban aruljak mint a G4600-at amelyik ugyanaz a proci csak 100Mhz+ es jobb grafika. Gondolom a 8-as sorozat megjelenesevel megint atrazodik picit a piac es talan lemegy az eredeti 55-60EUR szintre a mostani 80EUR-rol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#643) Yutani válasza távcsőves (#638) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nálam a G4600 egy RX 570-nel van párban, szuperül fut rajtuk a Stalker! :DDD Volt korábban talán Techspoton teszt, ahol a G4560-at tesztelték 1060-1070-1080 kártyákkal, és mint kiderült, 1060 fölé nem érdemes menni vele, mert nem hajtyaki. Így az RX 570 jó párosítás mellé, ha kell később egy erősebb proci, valami Skylake vagy Kaby Lake i5-i7 szóba jöhet. Igen, használtan, nem boltból. :P

#tarcsad

(#644) Raymond válasza Yutani (#643) üzenetére


Raymond
félisten

"Volt korábban talán Techspoton teszt, ahol a G4560-at tesztelték 1060-1070-1080 kártyákkal, és mint kiderült, 1060 fölé nem érdemes menni vele, mert nem hajtyaki."

Pentium G4560: The Ultimate Gaming Benchmark Guide

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#645) távcsőves válasza Yutani (#643) üzenetére


távcsőves
senior tag

Remek. JayZ is csinált ilyesmi tesztett, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#646) AxBattler válasza Aprósólyom (#640) üzenetére


AxBattler
félisten

A hosszabb életciklus valószínű, de Te most a régi, vagy az új s1151-re gondolsz? ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#647) Cifu válasza AxBattler (#646) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sacc per kábé ott kezdődik a gond, hogy van egy "új" és egy "régi" LGA-1151...

Komolyan mondom az Intel idei teljesítménye a Benny Hill show legjobb pillanatait idézi fel...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#648) AxBattler válasza Cifu (#647) üzenetére


AxBattler
félisten

Tény, nem ez volt a legjobb évük, ez is a Ryzen malmára hajthatja a vizet. :N

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#649) Aprósólyom válasza Hopkins95 (#639) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Intel G4560 24-25 körül, Ryzen 1200 pedig 32-33 körül. Alaplapok (DDR4) rendre, 13-14-től felfelé és 16-17 felfelé (20-21-től már ami OC-ra iképes AM4). Tehát kb. 37e-től szemben a 48e-től felfelé kategóriával. Minden más már lehet azonos. A komplett PC összértékét nézve (legyen az új vagy használt) 9e Ft különbség nem lehet senkinek sem döntési tényező. Sokkal inkább az, hogy a felhasználásnak megfelelően milyen teljesítményt nyújt majd az adott platform a felhasználónak, vagy a jövőben hogyan szeretné bővíteni vagy ki melyik gyártóval szimpatizál.

Szerk.: AxBattler: Jogos, és ezzel részben alá is támasztottuk az életciklusra vonatkozó feltételezést... A jelenlegi 1151-es vajon hány éve fut, hogy közben már egy új, de visszafelé csak opcionálisan, és akkor is csak korlátozottan kompatibilis új 1151 jelenik meg? Ha ezt a ciklikusságot feltételezzük, akkor jó eséllyel tényleg hosszabb az AM4-re ígért legalább 4 év.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#650) Cifu válasza Aprósólyom (#649) üzenetére


Cifu
nagyúr

jelenlegi 1151-es vajon hány éve fut, hogy közben már egy új, de visszafelé csak opcionálisan, és akkor is csak korlátozottan kompatibilis új 1151 jelenik meg?

Nem tudom költőinek volt-e szánva a kérdés, de az LGA-1151 eredetileg 2015 augusztus / szeptember megjelenésű, a Skylake-el együtt.

A nagy papíron eredetileg a Cannonlake követte volna, 2016-ban, dettó LGA-1151-en.

Ennek tett be a 10nm-es problémakör, ami miatt megjelent 2016-ban a Kaby Lake, folytatva az LGA-1151-est.

Jött a második döccenő, a Coffee Lake, 2017 október ugye. "Új" LGA-1151-essel.

És még csak reménykedhetünk, hogy az Intel végre elkészül a Cannonlake-el 2018-ban, amely (remélhetőleg) dettó az "Új" LGA-1151-est fogja használni, és nem egy még újabb, az előzőkkel inkompatibilis foglalattal...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.