Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MongolZ


MongolZ
addikt

Ahh, köszi, ez az, amire a fél ph várt :) :R

Esetleg egy G4560 bekerülhetett volna, tudom, tudom, ott az i3 7100, de annyira populáris termék, és remek ár/érték aránnyal rendelkezik/rendelkezett.

Illetve a Ryzen 5 1400 is jó lett volna, mert olcsóbb, mint az i5 7400 és 4 helyett 4+HT-s.

#2: :)

[ Szerkesztve ]

(#2) troller


troller
senior tag

Azért a G4500 helyett igazán berakhattátok volna a G4560-at, mivel intel részről az most a low budget gamer proci. Sokkal igazságosabb lett volna azt összevetni ár/teljesítményben az 1200-al.

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#3) Melorin


Melorin
addikt

A Tomb Raider kép lemaradt.

(#4) Zotya984


Zotya984
senior tag

Volt egy cikk itt régebben, még vga teszt volt de ide is illik : Erre vártunk 2 éve
G4560 kellett volna a tesztben.
Eljött hát újra az AMD-s korszakom. :R

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#5) Daywalker válasza Melorin (#3) üzenetére


Daywalker
addikt

:F
[link]

Ott a kép.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6) Nokedli


Nokedli
tag

Köszönjük a tesztet!

A G4500 eredményei számomra nagyon érdekesek. Van egy low budget konfig otthon, amiben a Celeron (!) G3930 @ 2,9 GHz + egy GT 1030 a Dota 2-t max beállításon gyönyörűen viszi röccenés nélkül FHD-n 45 minimum FPS-el.

Itt meg G4500 @ 3,5 GHz + GTX 1080 Ti és 24 min FPS???

(#7) Melorin válasza Daywalker (#5) üzenetére


Melorin
addikt

Én csak az AotS képét látom :F

(#8) MongolZ válasza Melorin (#3) üzenetére


MongolZ
addikt

Kapcsold ki az adblockot.

(#9) Daywalker válasza Melorin (#7) üzenetére


Daywalker
addikt

Rád is az vonatkozik, ami a #8.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10) Melorin válasza MongolZ (#8) üzenetére


Melorin
addikt

:R
#9: Daywalker: körkörös hivatkozás :DDD

(#11) solfilo


solfilo
veterán

Köszi a tesztet! :R

A Ryzen 3 1300X jól megy, i3-7300, i5-7400 kb értelmetlen így, hogy drágábbak. Az 1200-nak már nem ilyen fényes, minimálisan lemaradva tőle az i3-7100, de ahogy írták is, a G4560/4600 személyében jóval olcsóbban is elérhető ez a teljesítményszint, ide nagyon kellene már a Raven szerintem.
Egy Ryzen 5 1400-at én is megnéztem volna, mit megy a legolcsóbb Kaby i5 ellen, ha már árban közel vannak előbbi javára. :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#12) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Köszönjük a tesztet. :R

Amd - Radeon - Ryzen

(#13) Pipó


Pipó
őstag

Ez a tartalom blokkolósdi szégyen. A tartalmat csak akkor látod teljesen, ha a reklámot is megnézed. Unszimpatikus megoldás.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#14) Gyuri27 válasza Pipó (#13) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az. Szégyen, hogy az oldal pénzből él. Nem egy unatkozó szaudi olaj herceg üzemelteti puszira.
Gondolom te is ingyen dolgozol valaki két szép szeméért csupán. :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#15) Daywalker válasza Pipó (#13) üzenetére


Daywalker
addikt

(Ne menjünk ebbe bele most, kérlek. Megvolt ennek a maga helye és ideje. Prémium tagként azt blokkolsz amit akarsz, sőt még reklámot sem kapsz. A tartalom előállítása viszont nincs ingyen. Hogy mást ne mondjunk, a tesztben szereplő procikat a Ryzenek kivételével mind meg kellett vennünk. Gondolod, hogy erre az égből esik le a pénz? Nem sajnos.).

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#16) snecy20


snecy20
veterán

Létezik, hogy a Ryzen 1300x csak az FX 8320 szintjét hozza? A Passmark szerint legalábbis.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#17) Dilikutya válasza Pipó (#13) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez nem igaz. Nem az unszimpatikusság, hanem a nemlátás. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) Z_A_P válasza Pipó (#13) üzenetére


Z_A_P
addikt

Akkor ne nézd... :U

"tesztben szereplő procikat a Ryzenek kivételével mind meg kellett vennünk. "
:Y

[ Szerkesztve ]

OK

(#19) Pipó válasza Z_A_P (#18) üzenetére


Pipó
őstag

Rendben, több reakciót nem kérek. (csakazért sem fogom kikapcsolni.)

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#20) #97746176


#97746176
törölt tag

Azért jó látni hogy az AMD itt is megveri az intelt :D

Hát úgy látom maradok még AMD párti :P
:C

(#21) Egon válasza Daywalker (#15) üzenetére


Egon
nagyúr

a tesztben szereplő procikat a Ryzenek kivételével mind meg kellett vennünk.

Magyarán az Intel procikat meg kellett vennetek, az AMD-ket ezek szerint ingyen kapjátok.
Szerencsésebb lett volna így fogalmazni... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22) Daywalker válasza Egon (#21) üzenetére


Daywalker
addikt

A lényeg ugyanaz. De ha arra akarsz kilyukadni, hogy az AMD minket szór procival, ez nem igaz, csak tesztre adják és viszik is el. Az Intel szisztematikusan leépítette a marketing részlegét a régióban...de amíg volt, addig sem kaptunk, max csúcskategóriás procit. Kb olyan ez, mint az autós teszt, ott is mindig a legjobb felszereltséget adják csak, a többit meg úgy oldod meg, ahogy tudod.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#23) Dilikutya válasza #97746176 (#20) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jövőre én is cserélek szerintem, bár az én A10-6800K-m CPU erejére ma sem lehet panaszom, a 4 mag/4 GHz időtállóvá tette, és ha azt nézzük, mennyiért vettem anno, és akkoriban még az IGP-je is ki tudott váltani egy kisebb VGA-t, akkor tényleg jó vétel volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#24) Raymond


Raymond
félisten

Latom nem en vagyok az elso aki felhozta de hogy sikerult a Pentium G4560-at vagy a G4600-at nem belerakni a tesztbe ahhoz gratula. Az ember mar lassan azt hihetne ez valami mazochizmus es direkt csinaljatok mert jol esik a szapulas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25) Rover623


Rover623
félisten

A Pentium Maya eredménye több mint érdekes...szoftverhiba lesz az...semmilyen műszaki paraméter, architekturális különbség nem indokolja, hogy leverte az i3-akat! :U

primus inter pares

(#26) MongolZ


MongolZ
addikt

A Ryzen nagyon jól helyt áll, gyakorlatilag a 30%-kal kevesebbe kerülő 1300X pariban van az i5 7400-al.
Ár szerint belefért volna az R5 1400, biztos vagyok benne, hogy ha szerepel a tesztben, bizony teljesítményben röhögve legelöl végez.

Azért néhol érdekesek néhol a Ryzenek minimum fps-ei (FHD-ben alacsonyabb a minfps, mint 4K-ban), remélem ez csak valami bios/ram probléma.

Az is érdekes, hogy hiába az azonos TDP, órajel, stb. az 1300X tuningolt eredménye jobb, mint az 1200-é.

[ Szerkesztve ]

(#27) -FreaK-


-FreaK-
veterán

A két Ryzen tuningos eredményeit nem értem. A két proci elvileg tök ugyan az, csak alapórajelekben van eltérés, ugye?
Hogy lehet akkor, hogy ugyan arra az órajelre emelve ennyire eltérő sebesség és fogyasztásbeli értékeket adjon? Más lenne a thermal management? A TDP ugyan az.

(#28) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Köszi a tesztet, nagyon király lett, hajrá AMD(aztán jövőre egy 6 magos i5 vagy i7 konfig jöhet is ide olcsón:D)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#29) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Szép eredmény az 1300x-től.A szorzózáras Inteleket ki is végezte és mindezt olcsóbban.A K-s proci ugyan ipc-ből megveri,de az meg dupla áron van,így ez nem releváns.
Nice Work!

(#30) Departed


Departed
őstag

Örültem volna ha a játékok is 1060-nal lettek volna tesztelve, ki vesz ilyen procikat 1080TI mellé? :U

Nyilván az a válasz hogy így jobban kijönnek különbségek, de engem jobban érdekelnek a valós cpu-vga párosok teljesítménye, de lehet hogy egyedül vagyok ezzel.

De így többletinfó nélkül akkor úgy veszem hogy játékhoz bármelyik 4+ magos proci megfelel.

(#31) Daywalker válasza Raymond (#24) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem volt G4600. Meg volt rendelve, heteket vártunk rá, nem tudtak hozni. Használtan sem volt épp akkor.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#32) Qkackca


Qkackca
őstag

Köszönet a tesztért!

Érdekesek számomra a pentium minimum eredményei játékok közben, az mitől van? Ennyire kellene manapság az a hiányzó 2 programszál (esetleg mag) ?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#33) g@bo válasza Milka 78 (#29) üzenetére


g@bo
nagyúr

az üresjárati fogyasztás brutális. :B marad az intel.

(#34) lezso6 válasza Pipó (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem mi blokkoltatjuk a tartalmat, hanem az adblock szűrőlistája bugos.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#35) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Köszi a tesztet!

Nos elég szépen szerepeltek az AMD-s cpuk, végre van egy kis konkurencia, lehet válogatni.

Viszont az jó számomra, hogy azért még az i3-4150 is egész jó, nekem 4160 van, úgy hogy még egy jó darabig maradhat is.

(#36) Steven


Steven
addikt

mondjuk egy 2933 ra beállított rammal kiváncsi vagyok mit tudhatnak... mennyivel gyorsabb...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#37) Duree


Duree
veterán

Köszönöm a tesztet így más sokkal világosabb , hogy az alsó kategória is vehetö AMD cpu-ból.Én eddig Intelt használtam de most biztosra veszem , hogy váltani Amd-re fogok.

duree54

(#38) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A G4560 szándékosan maradt ki? A 20-30k közötti árba az is befért volna, és máig az az egyik legjobb bestbuy cpu az intel-nél az alsó kategóriában.

A 2/4 szál miatt bizony érdemes lett volna beletenni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#40) AxBattler


AxBattler
félisten

Jó lett, már nagyon kellett egy ilyen belépő kategóriás cikk!
Végre az AMD feljött az alsóházban is... :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#41) bitblueduck válasza Pipó (#19) üzenetére


bitblueduck
senior tag

mondjuk a prohardver pont az a fajta oldal, aminél van egy minimális tartás. nem az arcodba tolja a popupot, 50 animált, hangos, flash, html video retket, még a hw igényre is ügyelnek. igazából annyira meh, hogy prémium tagként sem kapcsoltam ki a reklámot.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#42) Wombath válasza Egon (#21) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Lehet, hogy számodra meglepő, de a cégek általában adnak a teszthez termékeket, amelyeket aztán vissza kell adnunk. Ez nemcsak nálunk van így, hanem mindenhol, beleértve a nagy nyugati tesztlaborokat is (dolgoztam egyben, úgyhogy saját tapasztalatból tudom). Nyilván előfordul, hogy venni szoktunk ezt-azt, főleg azért, mert mint az autóknál, a gyártók tesztkészletében a felsőbb kategória felülreprezentált, hogy finom legyek :).

Korábban így tett az Intel is, de egy ideje számukra nem érdekes a magyar, vagyis inkább a régiós piac, így nincs kihez fordulni, ha hiányzik egy-egy termék. Az AMD-nél is csak a személyes kapcsolatnak köszönhető, hogy érkeznek tesztpéldányok, amiket aztán visszaküldünk nekik. Szóval ne úgy képzeld, hogy benyitok a raktárba, és 8 emeletnyi salgópolcon sorakoznak a CPU-k, míg a másik falon a bányászgépek duruzsolnak :).

(#43) 8th


8th
addikt

Köszi a tesztet. Nem fikázni jöttem félre ne értsetek de komolyan nem értem, hogy mit keres a G4600 a tesztben amikor a G4560 forintra annyiért hazavihető, sőt, valójában még valamivel olcsóbb is annál. Ha már mindenáron prezentálni szerettetek volna egy alsóházas 2C/2T procit egy olcsó Celeront kellett volna a ringbe küldeni a 26ezres G4600 helyett. Irodai jellegű vagy otthoni non-gamer felhasználásra senki sem fog G4600-at venni. Ezekbe a gépekbe az elérhető legolcsóbb 12ezer forintos Celeron kerül és még az is szinte feleslegesen erős beléjük. De ha valakit hideg kiráz a Celeron szó hallatán ott van neki a Pentium G4400 az is bő egy tízessel olcsóbb mint a G4600 ami jelenleg az egyik legrosszabb ár/érték arányú Intel proci.

(#44) Raymond válasza Wombath (#42) üzenetére


Raymond
félisten

"Szóval ne úgy képzeld, hogy benyitok a raktárba, és 8 emeletnyi salgópolcon sorakoznak a CPU-k, míg a másik falon a bányászgépek duruzsolnak"

Hiaba terelsz, mindeki tudja hogy pedig ez igy van a medianal, eleg ha megnezel egy jutubos tek csenel videot a Linus-tol, halomba all a legdragabb hardver is es ha veletlenul szetvered kalapaccsal akkor masnapra kuldenek egy masikat :DDD

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

megelőlegezzük neki az ajánlott minősítést, bízva abban, hogy csak a nálunk járt példány volt az alaplap és memória tekintetében válogatós.-> Ezt nem tudom értelmezni, nem értem mitől lenne majd egy másik példány "kevésbé válogatós"?! :F

(#46) ScrapUnit


ScrapUnit
aktív tag

Köszi a tesztet, épp mostanában tervezek Ryzenre váltani :R

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#47) Timer válasza Daywalker (#31) üzenetére


Timer
veterán

+1. Heteket vártunk mi is egy szállítmányra, ide végül megjött, de a gyári hűtő, amit adnak hozzá, MINDEN elvárást alulmúl. Nevetséges. Sőt, inkább szánalmas. Úgy zúg a legtöbb, mintha alapból csapágyas lenne.

(#48) icon válasza Nokedli (#6) üzenetére


icon
senior tag

Az egy külön cikket megérne, hogy hogyan is mérhető le egy Dota 2 jellegű játék reprodukálható módon.

De a vezérfonal:
- játék start
- beállítások alkalmazása (minden maximum, n. felbontás beállít)
- hős kiválaszt (a Monkey King lett a kiszemelt)
- demo beizzít, F9-el pillanatstop
- a hős képességei kimaxolva
- a beépített teszt konzolról elindít
- F9-el indítunk, és irányítjuk a célterületre
- kiválasztani az egyetlen helyet a térképen, hol a vízeffekt is jelen van, a "lövegtorony" folyamatosan tüzel a hősre, te pedig zúzod onnan az ellent
- mérési eredmény lejegyez...

Tehát...:
- nem a játék éles körülményei között teszteltünk, hiszen nem lehet reprodukálni őket egy MOBA-ban
- nem biztos hogy releváns az összevetés egy másik mérőprogrammal
- tényleg jellegzetes akadozásokat tapasztaltunk a teszt során kizárólag a Pentiumnál, amely a minimum értékek jelentős visszaesésénél szokott kellemetlen vendég lenni monitorunkon.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#49) Ribi válasza -FreaK- (#27) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez monnyuk egy érdekes kérdés :D

(#50) Daywalker válasza Timer (#47) üzenetére


Daywalker
addikt

Expertben meg voltak rendelve a procik, ~1 (!!!) hónapot vártunk, végül felhívtak, hogy nem fog jönni G-ből semmi, és ha jön is teljesen bizonytalan. CHS-ben talán ki is volt írva, hogy ideiglenesen nem rendelhető nagyjából az összes normális G-s procira. De most is csak rendelésre van, amit vagy hoznak, ami aztán vagy jön, vagy nem. Asszem amikor néztem akkor épp használtan sem volt egyikből.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.