Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koko52


koko52
veterán

2.5 slot. Pont rátakar az elsődleges sata portokra(a hossza miatt ATX méretben) Asrock-nál legalábbis.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#2) Norb79


Norb79
őstag

Órajelek nélkül ez is, meg a gigás cikk is korlátozottan hasznos azért szerintem.

(#3) smc


smc
addikt

Ez az advanced egy teljesen új dolog? Eddig a dualból csak sima volt és OC, igaz?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#4) Televan74 válasza Norb79 (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Órajeleket talán az NDA miatt nem látunk,ha a gyártók nem teszik közzé,akkor meg valami lehet a háttérben. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

A tuning lesz nagyon érdekes ezeknél a kártyáknál.

(#6) smc válasza ->Raizen<- (#5) üzenetére


smc
addikt

Gondolod hogy mennek majd úgy mint a 2080 tuningban? Vagy ilyet még nem láttál? ;]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#7) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

Annyira nem vagyok hozzáértő. Van egy Asus rog strix 1060 6gb-m. Mekkora lehet a plusz nafta egy 2070-et/2060-at vásárolva százalekban kifejtve? Van már erről bármilyen infónk/tudomásunk?

(#8) smc válasza pelgrim_v1 (#7) üzenetére


smc
addikt

Ma lesz teszt a 2080-ról, majd utána talán lesz valami fogalmunk róluk.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#9) pelgrim_v1 válasza smc (#8) üzenetére


pelgrim_v1
tag

Köszi

(#10) Carlos Padre válasza Televan74 (#4) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Hogy minél nagyobb legyen a meglepetés miután megvetted :)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#11) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Szép és jó lesz ez a 2070, de már most látom, hogy 270 ezer forint körül lesz az ára, főleg úgy, hogy még a 1080 is a piacon marad.

Megyen!

(#12) macilaci78


macilaci78
nagyúr

2,7 slotot foglal el gépházunkban - ennek a megfogalmazásnak akkor lesz értelme, ha lesznek 0,3 slotos kártyák. Addig nyugodtan le lehet írni, hogy 3 slotot kér.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13) koxx válasza CptAdamica (#11) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

1080Ti bestbuy lesz ezek mellett. Főleg úgy, hogy maradt a 8GB RAM. :U

(#14) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

Lehet én vagyok vak vagy csak a hozzánemértés de mennyit esznek a kicsikék?

(#15) - = Zk = - válasza koxx (#13) üzenetére


- = Zk = -
félisten

..ha a használt piacot nézzük, akkor mindenképp... :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#16) westlake válasza koxx (#13) üzenetére


westlake
félisten

Mennyien leírtuk már ezt... és még mennyien, mennyiszer le fogjuk...

#14: 175-185W

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#17) ->Raizen<- válasza smc (#6) üzenetére


->Raizen<-
veterán

2100-2200 mhz közé raknám az elérhető tuning potenciált.

(#18) atee_13 válasza koxx (#13) üzenetére


atee_13
őstag

Gyorsban ránéztem AK -n :Y :Y

Nem mintha terveztem volna venni csak kíváncsiságból de ledöbbentem ennyiért bestbuy. Tudtam, hogy drágák, de eddig még csak kíváncsiságból sem nézegettem az árakat.

(#19) Norb79 válasza Televan74 (#4) üzenetére


Norb79
őstag

Mindent értek, mindent megértek, de ami vergődés az egésszel van NVIDIA oldalról, nos az AMDnek elég lenne csak kb versenyképes cuccot leraknia és felé se néznék ezeknek. Fél milla, de nem mondjuk meg melyik mennyi herC, meg nem lehet tesztet közzétenni. Félnek, hogy rájuk rohad a sok founder, vagy mi?! 1080as releasenél első nap vettem a foundert, tiájból kicsit később a customot, de 2080ti esetén gondolkozok, hogy inkább kiülöm a dolgot és megvárom mit lép az AMD, mert tényleg felháborító amit művelnek. És egyáltalán nem az árral van gondom (vagyis azzal is van, de a kapitalizmus már csak ilyen, szóval azon túl tudnék lépni), hanem ezzel az infócsepegtetős gusztustalankodással. Teljesen elveszett a bizalmam bennük.

(#20) pelgrim_v1 válasza westlake (#16) üzenetére


pelgrim_v1
tag

Köszi

(#21) Franklin válasza atee_13 (#18) üzenetére


Franklin
addikt

Használtan már 150-160-tól lehet kapni 1080 TI-t, akár garival is, 180-ért már válogathatsz is, ahhoz képest a 270e (?) Ft-os 2070 nem nagyon éri meg.

Persze tudom, használt árat ne hasonlítsunk új árakkal, de azért na.

(#22) koxx válasza atee_13 (#18) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

[link]
Használt garis már 200k közelében van.

(#23) komi77 válasza smc (#8) üzenetére


komi77
senior tag

Pusztán érdeklődés. Hol lesz a mai teszt, itt PH-n?

Szegény ember kézzel nőz.

(#24) westlake válasza komi77 (#23) üzenetére


westlake
félisten

Senki nem mondta, hogy lesz ma teszt a PH-n. Ha jól tudom, még kártyákat sem kaptak.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#25) pelgrim_v1


pelgrim_v1
tag

1 év múlva kB esedékes lesz egy új gép. Addigra lefut szerintem a kezdeti ár hype és lesz 2070ti. Ha hozná egy 1080ti szintjét egy év múlva vagy másfél mondjuk egy 200e-res árral lehet köré is építenem az új gépem. Ez mennyire reális forgatókönyv?

[ Szerkesztve ]

(#26) smc válasza komi77 (#23) üzenetére


smc
addikt

Feltételezem itt is lesz, bár ezt sem megerősíteni sem cáfolni nem fogják, mert még valami bérenc jelenti az nvidia felé hogy itten mi nda-t akarunk sértegetni. :DDD

(#24) westlake: azért remélem tőled számíthatunk valamire. :B

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#27) westlake válasza smc (#26) üzenetére


westlake
félisten

Engem eddig sem az NDA tartott vissza, mivel engem nem köt. Az NVIDIA jól csinálta, hogy a kártyák dobozába már nem tett driver lemezt (nem is fog a jövőben sem). Publikálni meg senki nem publikálta sajnos (leak). Már múlt hét csütörtökön is volt 2080-am, de egyelőre csak egy darab tégla. :(

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#28) komi77 válasza westlake (#24) üzenetére


komi77
senior tag

Köszi! Tudom, hogy hivatalosan senki nem mondott ilyet. Fentebb volt egy többféleképpen értelmezhető hsz, erre kérdeztem rá pontosítás kedvéért. A válaszban eloszlatták a félreértést. :)
Amúgy ha már témánál vagyunk én is csatlakoznék fenti kéréshez. Ha van valami saját teszted azt sokan megköszönnénk. :)

[ Szerkesztve ]

Szegény ember kézzel nőz.

(#29) Televan74 válasza westlake (#27) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nagykerára már van a kártyának? :) Vagy az is NDA -s. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#30) smc válasza westlake (#27) üzenetére


smc
addikt

Tudom, de akkor ma már lesz driver, vagy nem? :F

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#31) BoneDragon válasza Televan74 (#29) üzenetére


BoneDragon
veterán

A 2080 210e nettotól indul.

(#32) RECSKA válasza Norb79 (#19) üzenetére


RECSKA
veterán

Ez ugye csak vicc? Amdnek meg a 1080tire sincs valasza, erre sem lesz...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#33) Norb79 válasza RECSKA (#32) üzenetére


Norb79
őstag

Inkább vágyálom. Kellene ezeknek már egy arconcsapás izomból, szeneslapáttal, mert erősen túltolják a pofátlanságot most.

(#34) fauv válasza Norb79 (#33) üzenetére


fauv
őstag

Megtehetik, ennyi .

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#35) Televan74 válasza Norb79 (#33) üzenetére


Televan74
nagyúr

Amíg ennyi fan van,aki meg is veszi a terméküket,addig megteheti.Sokan úgy várják az új tükröződés, árnyékokat,élsimítást mint a messiást. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#36) tibaimp válasza koxx (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Pont ezen matekoztam én is, már persze, ha rászán valaki annyit, de a 8GB ram miatt is igaz!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#37) Duddi válasza westlake (#16) üzenetére


Duddi
aktív tag

(#14) pelgrim_v1

Kiegészíteném.

a 2080 ti FE 260 a sima 250W
a 2080 FE 225 a sima 215W
a 2070 FE 185 a sima 175W

Ezeknél kérdés hogy a Virtual link használata mennyire vesz el a GPU nak szánt áramból, értsd a beállított OC -t bírják e tartani a kártyák ha a Virtual link megeszi a maga 27W-ját.

(#38) westlake válasza Televan74 (#29) üzenetére


westlake
félisten

Van, de az ALZA-s árak pontosabbak. Annál ne nagyon számítson senki (sokkal) jobb árakra!

#30: Holnap. Ma csak a review NDA jár le. Holnaptól lehet a kártyákat értékesíteni. Magyarul holnapig nem lehetne hivatalosan senkinél olyan kártya, amit nem az NVIDIA adott tesztre. Ebből kifolyólag driver sem kellhetne senkinek holnapig.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#39) Duddi válasza Norb79 (#19) üzenetére


Duddi
aktív tag

"az AMDnek elég lenne csak kb versenyképes cuccot leraknia és felé se néznék ezeknek."

Ebben óriásit tévedsz. Volt idő mikor az amd nek akkor azt hiszem még ATI nak sikerült gyorsabb hűvösebb olcsóbb kártyát gyártani amint az öldeknek. és az emberek inkább megvették a zöldekét. Miért ? Mert minden 2. játék azzal indult hogy: "Nvidia The way its ment to be played"
Az emberek fejében mindig is az volt hogy a zöld mindig jobb és ennek hála egy jó ideje a pirosak nem is kínlódnak. Csak nézd meg, hogy amíg zöldeknél 3-4-6 féle csip készül a különböző szintekhez addig AMD nék 2 egy vega és egy polaris és ez "lefed" mindent a professzionálistól a gamerig.

(#40) Shkiz0 válasza Televan74 (#29) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A 2080-ra látok 225-280K között árakat.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#41) Slavia válasza Duddi (#39) üzenetére


Slavia
aktív tag

Ugyanúgy az AMD nek is gaming evolved. Szóval összeségében nem gondolnám ahogy írtad hogy csak a reklám miatt veszik az nvidia kártyákat. :D

(#42) westlake válasza Shkiz0 (#40) üzenetére


westlake
félisten

Hozzátehetted volna, hogy nettó. A magyarok többségét nem érdekli a nettó ár.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#43) marcarc válasza westlake (#42) üzenetére


marcarc
senior tag

mert a magyarok többsége áfára van ítélve. ;]

(#44) Shkiz0 válasza westlake (#42) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ha nagykerről van szó akkor azért legyen már egyértelmű hogy ott nettóban szokás gondolkodni :)
Ő pedig személy szerint biztos vagyok benne, hogy nem érti félre.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#45) westlake válasza Shkiz0 (#44) üzenetére


westlake
félisten

Miért lenne egyértelmű, hogy te egy nettó árat írtál? Miért kellene a nagykerben nettóban gondolkodni? Mert ők úgy írják ki az áraikat? Ez így van, de a nagykerben ugyanúgy kell ÁFA-t fizetni, mint a kiskerben. Lehet, hogy számodra ez egyértelmű (lenne), de más számára nem az.
Ha pedig neki címezted ("nem érti félre"), akkor nem közérdekű, tehát írhattad volna privátban is. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#46) Anaren91 válasza RECSKA (#32) üzenetére


Anaren91
senior tag

Milyen sokat mondogatták ezt ugye az intellel szemben is, aztán most meg a golyókat markolásszák... Várjuk ki a végét.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#47) Duddi válasza Slavia (#41) üzenetére


Duddi
aktív tag

Nem ugyan arról az évtizedtől beszélünk drága barátom. Mivel egyik cég sem ma jött le a falvédőről bár ez lehet meglepő hír egész komoly ki történelmük van ám ezeknek.

A "way it meant to be played" szolgen ég játéklogó 2012 ben ünnepelte a 10. évfordulóját. tehát 2002 óta hallod minden ezzel szerelt játék indításakor a szlogent amit álmodból ébresztve is felismernél.

Az AMD 2006 ban vásárolta fel az ATI-t. Tudod mi volt amivel az ATI reklámozta magát? Eltaláltad Ruby! A karakter szereplése megszűnt miután az amd megvette a céget és csak nemrégiben került elő újra.

Amiről te beszélsz a Gaming evolved az egyrészt egy külön alkalmazás ami a shadowplay ellenfele akart lenni 2013 környékén majd összeolvadt a raptor alkalmazással egy rettenetté. És az új krimzon driverek váltották fel (amennyire tudom)

A kettő nem ugyanaz. egy egy 26 éve nap mint nap elismételt szlogen és egy game ready app ég és föld.
És mielőtt elkezdenéd habzó szájjal hogy de attól még az amd fos és nem csak a szolgen miatt veszik a zöldeket, részben igazad van. Az nvidia erősebb és már régóta az is. DE!!! mikor kukába való szemetet mert kiadni, vagy mikor előző generációs csipeket tett az alsó, közép kategóriába (amik nem rendelkeztek a széria többi darabjában megtalálható utasításkészletekkel) és az ATI nak erősebb olcsóbb kártyái voltak akkor is hála a részleges agymosásnak az emberek vették a szart és mosolyogtak hozzá mert Nvidia.
És azóta ez csak rosszabb. Ha valami csoda fojtán a Navi vagy valami AMD cucc Turing verőre jönne is ki garantálom neked hogy harmad annyit nem fognak eladni mint a zöldek. És meg lesz indokolva valmivel miért szarabb ha más nem az Nvidia kártyákban több a csavar.

(#48) tipuka válasza westlake (#45) üzenetére


tipuka
addikt

nekem se egyértelmű

[ Szerkesztve ]

(#49) Pécsi gyerek válasza smc (#8) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Ezt találtam.Persze tudom hogy nem hivatalos meg stb.De viszonyításnak jó kb...[link]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#50) Tanisz válasza Duddi (#47) üzenetére


Tanisz
senior tag

:C :C :DD :DD :DDD :DDD

Emlékszem azokra az időkre :)
Ismerős kérdezte, hogy venne új kártyát, pont akkor volt az, hogy az Nvidia kártyái zabálták az energiát (talán 4-es vagy 5-ös széria ideje volt) és mellé fűtöttek mint a kazán, mellé teljesítményük is elmaradt az Ati kártyáéktól.
Mondtuk, hogy sajna most az Ati-va jobban jár, kedvezőbb áron is, azt vegyen inkább, majd a köv generáció Nvidiából biztos jobb lesz.
Erre mit vett? Nvidiát, aztán meg csodálkozott hogy nagyon hangos a hűtése,mert valamikor kikapcsol a gép hiába van benne 8 db venti, de ha leveszi az oldallapot nincs gond, de úgy meg még hangosabb, alig tud megmaradni mellette :)
Most az ilyennel mit kezdjen az ember? :)
Ez azóta tényleg durvább lett. Igaz az Nvdiai tényleg jó kártyákkal jött ki azóta, de annyira nem, hogy ekkora legyen a különbség részesedésben, szerintem.

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.