Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beleszólok


beleszólok
senior tag

A címet kissé erősnek tartom.
Nem mer mindenki a gép belsejében turkálni. Én is csak azóta, mióta a desktop gépeket magam rakom össze.
A régebbi gépem nekem is így nézhet ki belülről (vagy három-négy éve nem volt bekapcsolva)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#2) vamzi


vamzi
őstag

Ember sz ilyen, aki így reagál egy koszos PC belsőre? :P

(#3) adrian360


adrian360
őstag

ennél én láttam már durvábbat is, ahol már nem tudott a venti forogni a portól.

(#4) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Nem, ez egy számítógép. Kicsit koszos, de ilyen egy számítógép belülről. :)

Láttam már sokkal rosszabbat is. Anyósom macskát tartott és soha nem volt szétszedve a gépe. az összes be és kiáramlási helynél felgyűlt a szőr és már már szövetté alakult.

(#5) Cyberneko


Cyberneko
tag

Jah, ez egy szamitogep. A gazdaja meg... Hat, jah, aki ide vinyot hasznal, az elegge fura, de ahogy erzi :P

(#6) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

PC-be ritkán nyúl bele az egyszeri ember, simán összeszedhet ennyi szutykot (főleg forgalmas helyiségekben). Akik félévente szétkapják mondjuk VGA csere miatt, azok szokták sűrűbben takarítani.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#7) XtremLor


XtremLor
őstag

Neha erdekes dolguk bukkanak elo, a gyerekek eloszeretettel dobalnak a gepbe cuccokat, jatek, kaja etc :DDD
Egy kis porcica nem ujdonsag!! ;]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#8) Stonerice


Stonerice
őstag

Na ha láttátok volna sógorómét :P beállt a venti a fekete kátránytól. Olyan 4 év mennyiségű cigaretta füst lehetett benne.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#9) Gdi


Gdi
senior tag

1 memmodul és IDE vinyó? nem csoda hogy pebókhálósodott....

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#10) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Ó ez semmi :) Átlag felhasználó gépéhez képest még csak koszosnak se nevezném.

(#11) escape


escape
aktív tag

Pont ilyen alaplap volt a 10 éves gépemben. Kb fél éve adtam el 4500 JMF-ért. :C

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#12) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Mikor volt a Sulinetes adókedvezmény (talán 2000-es évek elején), elég sok család vette meg az első számítógépét. Pár év múlva a kollégák, ismerősök táborából sok gép került hozzám mert "nem megy, lefagy, újraindul..stb" és "te értesz hozzá"... ismerős, ugye..? Na, ott láttam koszos számítógépeket. Dehát ez van, azokat a gépeket még garanciamatricával le is ragasztották, szóval persze nem nyúltak hozzá, pláne nem is tudták hogy néz ki a gép belseje. :)
Azért kissé túlzó a cím... Ember az olyan, akinek tiszta kosz az autója? Vagy rendetlen a háza..? Persze hogy ember, attól még hogy valamiben trehány, lehet fasza gyerek. :D
Meg a számítógépboltosnak is meg kell élnie...

(#13) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ahogy látom az északi híd környékén valami neurális hálózat van kialakulóban. Nehogy ez legyen a végén az első MI.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#14) bcbeci


bcbeci
csendes tag

Szerintem csak simán kifelejtették a porzsákot ebből a porszívóból. :)

(#15) Lewzke válasza Dr. Romano (#13) üzenetére


Lewzke
őstag

:C Remek észrevétel. Ha így folytatja ez a gép, akkor az IBM féle mesterséges agy elbújhat majd mellette.
Komolyabbra fordítva a szót ez nem is annyira gáz. Hetente-kéthetente javítok számítógépeket és sokkal durvább esetek is megfordultak már a kezemben. Ha hoznak gépet hozzám, első lépésem az, hogy kifújom sűrített levegővel az udvaron, másképp behordanám a 10 éve szerencsétlenül összekapart szösz-por-szemetet.

(#16) Szoszo94


Szoszo94
őstag

8 éves gépet szedtem szét a minap, bácsikámét, de szerencsére ennyire nem volt durva a helyzet :) Persze ő nem mert hozzányúlni, még a garijegy is rajta volt a házon, úgyhogy szépen kiporoltam neki.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#17) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ugyan kérlek...most komolyan ettől vagy úgy oda? Nem láttál még eleget. :D :N
Mellesleg én sem értem hogy tudja valaki így elhanyagolni a gépét, főleg néhány laptop tulajtól áll égnek a hajam.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#18) beleszólok válasza Petyyyyy (#17) üzenetére


beleszólok
senior tag

Miért? Laptopot, házilag, egy hozzá nem értő (nagyobb, desktop/szerver dobozt még szétszedek, összerakok, de a notebookomban csak a hdd-t merem cserélni) mégis mit tehetne vele?

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#19) Petyyyyy válasza beleszólok (#18) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem a belsőre értettem, bár azért pár csavart kiszedni és a sűrített levegőt használni szerintem nem igényel szaktudást. De az még az elfogadhatóbb kategóriába tartozik, mert tegyük fel nem meri megcsinálni.
Ami igazán csodálkozásra ad okot: kegyetlen jó hardver gyönyörű kivitelezésű házban...halál koszosan. :o
Szinte minden karbantartásra kapott laptopról meg tudnám mondani mit evett/ivott a user az elmúlt x hónapnban.

Ne mondja nekem senki, hogy nincs 5 perce áttörölgetni kicsit a gépet 1-2 havonta.
A gép előtt evésről inkább ne is beszéljünk.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#20) beleszólok válasza Petyyyyy (#19) üzenetére


beleszólok
senior tag

Nézz meg belülről egy Dell notit! ;)
Én nem merem szétszedni, pedig ráférne egy kis paszta csere a CPU-n. :(
(más kérdés, hogy iszonyat poros a lakás, hiába takarítunk, este lerakom tisztán, másnap olyan, mintha két hete nem portalanítottam volna, amikor szétszedték, a belseje mégis tiszta volt)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#21) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok :) A cím tényleg egy kicsit erős :R
Abban is igazat adok mindenkinek, hogy az átlag ember tényleg soha nem nyitja ki a házat, nem hogy még nyúlkáljon is benne.
Az biztos, hogy kb félévente egyszer kapok olyan notit, amit kesztyűben szedek szét, aztán a műanyag borításokat forróvíz alatt, szappannal és körömkefével mosok át, hogy egyáltalán eltudjak kezdeni dolgozni rajta :s
Hihetetlen, hogy vannak olyan emberek, akiknek arra nincs igényük, hogy legalább a kajamaradékot letöröljék a gépről :s

Ennek, a képeken szereplő háznak az előlapján kakaó (vagy valami olyasmi :) ) volt végigfolyva, rászáradva, kosz beleragadva ... ami szintén egy nedves ruhás áttörléssel lejött (volna).

(#22) beleszólok


beleszólok
senior tag

Most néztem meg kinagyítva az egyik képet. Ufff. Elakadt a szavam: ebbe nem porcica van, hanem pókháló a táp és a proci közé kifeszítve... :U
Ilyet hogy lehet egy használatban lévő gépnél? Mert ha évek óta porosodott valahol, akkor talán megértem, de így... ez azért tényleg meredek.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.