Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Hát igen. Ugyanaz a dizájn, mindig csak hozzák a kötelezőt, ezt nem lehet a végtelenségig csinálni. Szerintem az újdonságok azért beindítják a forgalmat, pláne a Note.

(#2) vicze


vicze
félisten

Na mikor írja be valaki 7milliárd profitra, hogy csődbe mennek? ;]

(#3) ctvagyok válasza vicze (#2) üzenetére


ctvagyok
őstag

Jaj szegények. :DD
Mondjuk a csúcsról csak lefele vezet az út, de HTC, Sony meg a BB is veszít néha és mégis ittvannak ugye :D

(#4) AS


AS
félisten

Azért ez más mint Sonyinál vagy régebben Htc nál mert itt csak profit csökkenés van.

Most jönnek 1 honnapon belül teljesen fém telok A3 A5 . Ha lesz piaca Samsung biztos csinál még, De ha nem akkor biztos nem lesz több fémes telojuk. Majd kiderül.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#5) AS válasza AS (#4) üzenetére


AS
félisten

És akkor ezek után ilyen hir :Y

Samsung plans to invest $14.7 billion on a new semiconductor plant in South Korea

According to Samsung’s plans, the plant is going to be built in Pyeongtaek, which is 75 km south of Seoul and create 150,000 jobs (about a third of the city’s population). Interestingly, the company hasn’t made a final decision yet on whether the factory will create processors or memory chips.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#6) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Azért azt jó lenne tudni, hogy ez most a komplett Samsung-csoport eredménye vagy a mobil-divizióé? Mert előbbi esetben azért vicces volna csak a SGS5-öt hibáztatni. Mondjuk utóbbiban is, az okok valószínűleg összetettebbek.

Nem a lényeg a fontos.

(#7) Oppenheimer válasza vicze (#2) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ha van egy kis szerencsénk, most léptek rá a Nokia által kitaposott útra... :D Remélem minden leendő elbocsájtott dolgozó hamar talál majd új állást. Aztán felvásárolja őket is a Lenovo és csudajó stock androidokat gyártanak majd. El fog jönni az idő, hogy a Samsung flagshipek felveszik a versenyt az alsó kategóriás Motorolák felhasználói élményével. Ez még messze van, de ha a most vázolt forgatókönyv alapján történnek a dolgok, akkor 5 éves távlatban valóra válhat.

Most kiírtam magamból a frusztrációmat, fáj nézni ahogy gyalázzák az androidot a bloatwarejükkel.

dreamdancer: a komplett csoporté, de a mobil részleg rossz teljesítménye miatt csökkent ennyit a profit.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#8) ctvagyok válasza AS (#5) üzenetére


ctvagyok
őstag

Ha egy ilyet felhúznának nálunk. Egy városni munkahely vagy mégtöbb. Durva.

(#9) djculture válasza ctvagyok (#8) üzenetére


djculture
félisten

Ja 50 ezer plusz biorobot napi 12 órában a hét minden napján, most is ez megy. Van elég ilyen munkahely most is, lasszóval fogják rá az embereket mert sokáig ezt senki se birja csinálni. Ilyen helyeken munkatársak neveit megjegyezni se érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#10) Zolik válasza Oppenheimer (#7) üzenetére


Zolik
senior tag

És ez neked mért jó? mi benne az örömöd? miért kell a trollkodás?

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#11) kbyte1024 válasza vicze (#2) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ez kell :)?? Ám legyen :)) basszus már lassan kenyérre se telik :D

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#12) jacis


jacis
nagyúr

Valami elindult az tisztán látszik és nem biztos, hogy Samsungnak ez jó lesz az idő múlását figyelembe véve.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#13) sanyijedi


sanyijedi
őstag

ok ok, profitálnak és csak a profit csökkent, de nem tudom mit vártak.. idén nem hozott újat az s5 nagyon gyenge lett (relatív, az eddigi évekhez képest értem)..

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#14) Oppenheimer válasza Zolik (#10) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Te nem örülnél, ha a 180ezres Samsung telefonok megközelítenék a 30ezres Motorola telefon sebességét és folyamatosságát? Ilyen megújulás csak akkor lehetséges, ha előtte van egy összeomlás. Új alapok kellenek.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#15) Dare2Live válasza kolosanyi (#1) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Pont az a baj, hogy nincs újdonság és ez vonatkozik az S5/Note 4....re is.

De ez csak az egyik probléma. Mégnagyobb, hogy egy OnePlus jóval olcsobb és rendes support jár hozzá, nem kell majd azon izgulni mint a Note2/S4nél, hogy megkapja e az 5.0át és ha igen nem e bugos/lagos lesz az az 5.0 mint a 4.4...

Miért venne bárki Samsungot?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16) ctvagyok válasza djculture (#9) üzenetére


ctvagyok
őstag

Bizta dolgoztál már félvezetőgyárban, ezért hiszek neked. És a maradék 100K, aki nem biorobot? 150k ember kiszolgálására mennyi munkahelyet lehetne teremteni. Azt is számold ide. Közlekedés, az egész beruházás mennyi munkaerőt emésztene fel. Mondjuk koreai viszonyokat nem ismerem, de te otti s dolgoztál bizta, ezért aztis elhiszem hogy 7 nap 12 óra a munkaidő nekik. Szerintem nálunk nem is lenne elég képzett ember az egész országban egy ekkora beruházáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#17) vicze válasza AS (#4) üzenetére


vicze
félisten

Nem csak a profit csökkent a bevétel is.
Amúgy az ok a kínai piacról való kiszorulás, még valamennyi csökkenés várható szerintem Q2-ig utána stabilizálódik.

Teljesen fém? A brutál túlárazott fémkerettől már teljesen fém lesz a műanyag hátlapból? :F

@Oppenheimer: Ugye nem kell ecseteljem, hogy a Samsung mekkora cég és hány lábon áll? A Nokia csúcsához képest is majd 10x-es szorzó van, ami elég durva szám. A cég teljes forgalma még mindig közel duplája az Apple-ének.

[ Szerkesztve ]

(#18) Csapoati válasza Dare2Live (#15) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ott a Note Edge, abban már csak van valami új. :)

Egyébként látszik is, hogy nem akarnak tartósan csökkenő pályára állni. Eléggé belehúztak az ősszel.
Amúgy meg ez már a vég kezdete, itt a csőd, hello BB & HTC, stb stb. ;]

#6: 100%, hogy csak az Electronics-é.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#19) djculture válasza ctvagyok (#16) üzenetére


djculture
félisten

Csak ennyit irok erre:
[link]
Amúgy elektrotechnikus vagyok dolgoztam már ilyen helyen, mikor elszivó nélkül nyomatják a pofádba a fémgőzöket nem annyira jó érzés.

[ Szerkesztve ]

(#20) Oppenheimer válasza vicze (#17) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Persze, hogy nem kell. A forgatókönyvemben a Samsung csak a mobilrészlegtől válik meg, nem véletlenül írtam, hogy a Nokia által kitaposott út.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#21) ctvagyok válasza djculture (#19) üzenetére


ctvagyok
őstag

Hány emberből volt ennyi megbetegedés?Ugynezzel a technológiával épül fel a következő gyár? Normál esetben hány megbetegedés lenne?Mit irtál be a googlebe? Gonosz Samsung? Aki vegyiparban dolgozik, azt gyakran éri ártalom sajnos. Ezt nehéz kivédeni. Sajnálom azokat akik megbetegedtek, és családjukat is. De olyan cikk, mint ahol azt bizonygatják nem kell atomenergia...
Tényleg maximum részvét az érintetteknek.

(#20) Oppenheimer
Akkor Samsung után elindulhat az aLma is kitaposott úton. ;]

[ Szerkesztve ]

(#22) Dare2Live válasza Csapoati (#18) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

De mivel húztak bele?

A készülékeket mindig is ontották ha pedig egy fémkeret vagy egy 0 innováció, szar supporttól várják a feltámadást, hát aszem mindegy is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23) p87


p87
senior tag

Kell már ez a pofon, remélem észhez térnek és kidobják az egész felelős hardver és szoftver dizájn csapatot.
Botrány, ahogy kinéz a touchwiz vagy motionwiz vagy micsoda...
Bár, most külsőleg az Alpha és a note4 egész jó, de radikálisabb és szebb dizájnok kellenek innentől fogva.

(#24) Oppenheimer válasza ctvagyok (#21) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Az alma nem gyárt szar telefonokat.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#26) Csapoati válasza Dare2Live (#22) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azert az Alphan meg az A-sorozaton szerintem latszik a finom iranyvaltas. Elegansabb a design, ami azert jobban passzol az araikhoz.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#29) Hina


Hina
aktív tag

Jó szerintem azt is érdemes lenne körüljárni, hogy ez most az egész konszern árbevétele volt, vagy csak a mobilágazaté. Mert ugye a Samsung nem csak telefont és tabletet gyárt, notikat, TVket, lejátszókat, monitorokat, hűtő, mosógép, szárító, napelem, hogy csak a nagy volumenü dolgokat soroljam.
Ez nem derült ki számomra 100 százalékban a cikkből.
Nem írták, hogy csak a mobil, de azt se hogy nem csak.

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#32) wortz


wortz
tag

Jó lenne, ha a Samu fizikailag kisebb méretben is kiadna valami minőségi telefont. Mondjuk 4,2 col körül, S4 mini-nél nem nagyobb házban.

(#33) Sofian


Sofian
őstag

Mondjuk sokat segítene ha lenne értelmes alsó-közép és középkategória is...

(#34) Dare2Live válasza ctvagyok (#30) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az a baj, hogy hiába van Samsung telefonok alatt uaz a legerősebb vas, mint egy oneplus alatt egyszerűen büdös szarul van rájuk húzva az SW.

Legújabb hivatalos rommal S4 lagos és bugos. S5 lagos és bugos.
DE HA rájuk raksz egy CMet hirtelen mindha egy új telód lenne annyival jobb lesz. De ha rájuk raksz egy CMet akkor KNOX ugrik és ugrott a garanciád.
Meg nehogy már egy 180Ks telefonnal mokolni kelljen.

kb ez az egyik pont ahol mára lelépte a konkurencia a Samsungot.

az alsóbb kategórában pedig beindult az android féle one. Hihetetlen de egy 30-40Ks telefonnak messze sokkal jobb supportja van/lesz mint egy 180ks flagship Samsungnak. Igen tudom még 1év mire ez hozzánk is elér, első körben India.... a célcsoport.

Ugyanoda jutunk. Mért venne bárki Samsungot? Konkurencia lelépte és olcsobb.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35) kbyte1024 válasza Dare2Live (#34) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ennyi, +1

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#37) daniel909


daniel909
addikt

Nem sajnálom őket. Szerintem mikor csúcson voltak se gyártottak jo telefonokat. És most se.
Gagyi telefonok gagyi megoldásokkal... Gagyi nevek.... Svoice AAA

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#38) crey


crey
MODERÁTOR

Oppi vs. AS:

Az egyikőtök belinkel egy MOTO E videót, ahol egy frissen felbontott készüléket hasonlít a srác egy belakott Samsunggal, a másik meg belinkel egy "tesztet" ahol két különböző oprendszer boot sebességét hasonlítják össze, eldöntve ezzel hogy melyik is a gyorsabb. LOL. És most taps.

Szerintem itt fejezzétek is be a topic szemetelését, ha kérhetem.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#39) Dare2Live válasza crey (#38) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ld #34

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#40) Dr.Anonymus válasza daniel909 (#37) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

jaja, egy (jó esetben) középszerű gyártó, durva marketinggel
mindig is ennyi volt a Samsung,
mehetne már a süllyesztőbe az egész fantáziátlan, koncepciótlan cég...

(#41) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Ha a telefonjaik minőségén, a táccsvizen meg úgy általánosan a dizájnon változtatnának akár jó telefonok is lehetnének a Samsungok ;]

(#42) Ste


Ste
addikt

Ahogy többen is ìrtàk a cikkből nehèz következtetèseket levonni. A Samsung àll Electronics, Heavy Industr, Healthcare, etc vàllalatokból. Az Electronics bevètelènek globàl szinten pedig 60-70%-àt a mobilàg generálja. A mobil szektor esèse rosszul èrinti az Electronics-ot.
Mivel nem tudni a cikk most miről is szól, nehèz következtetèseket levonni

(#43) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nem meglepő nagyon telített már a piac nem lehet a végtelenségig növekedni. A chip gyártás felé orientáltsága viszont jó döntés lehet.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#44) vicze válasza Ste (#42) üzenetére


vicze
félisten

A mobil üzletág erősen kihat a Display és a LSI-re is, mivel a Display túlnyomórészt önmagával kereskedik illetve a LSI is nagymértékben a Mobil felé értékesít, de ott még belsőleg se versenyképesek pl. SoC terén Qualcommal, talán jövőre már igen, ezt mutatja a nagy beruházás is. Simán lehet, hogy a 2017-re a Mobil SoC-ok 70%-át a Samsung gyártja.

(#45) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Egyelőre nem kell félteni a Samsungot, bár ők is járhatnak úgy mint a Nokia.

valami

(#46) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

helyes...

Értem a csíziót.

(#47) babkukta válasza crey (#38) üzenetére


babkukta
senior tag

Szerintem meg az a taps, h egy Moto E-vel hasonlítják össze. És félreértés ne essék, arra értem, h ilyen színvonalon van az S5. Ha lakva van, ha nem, nézzük a 2 telefon paramétereit. Na ugye. Te se gondolhatod komolyan, h azzal próbálsz védeni egy 180 ezres telefont egy 30 ezressel szemben, h be van lakva. Tudom, sokat számít, de ilyen hardverrel ha lakva van, ha nem, tarolni kéne.

Üdvözlettel, Tibi

(#48) Oppenheimer válasza babkukta (#47) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Plusz nem nehéz olyan videót találni, ahol a Moto E jobban be van lakva, mégis elkalapálja. Ez a belakós szöveg hülyeség. Ezt a videót már neked küldöm Crey. Itt még live wallpaper is van az E-n. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#49) Nuada herceg válasza Oppenheimer (#48) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Na megnéztem a videót, csak úgy érdekességből. Én nem tudom, hogy nem e "lassítottak" valamit azon az S5-ön. Nem védem a szamszungot, de ennyire lassú nem lehet az a telefon! Vagy lehet? :O

Nekem HTC one-om (M7) van, amiben csak snapdragon 600-as chipset muzsikál.
De ha ennyit kellene várnom a play áruház megnyitására, vagy a kamera elindítására, már biztos földhöz b@sztam volna a telefonom. :S Hát ez szánalmas...
Direkt próbálgattam itt a videóval együtt indítani, hát nem egy osztályba tartoznak ezek a telefonok. :)

Értem a csíziót.

(#50) Dr.Anonymus válasza Oppenheimer (#48) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

vagy olyat ahol vagy 50 másodperccel alázza a HTC One M8 az S5öt sebességben (1:00tól érdekes)
azonos android, azonos proci, azonos ram, azonos programok, .. csak hát touchwizz
(az iPhone6 nem igazán releváns a videóban mert ugye jóval kisebb kijelző felbontása van)

érdekes egyébként a médiát is mennyire elfogult..
született phonearenán egy cikk erről, el is tettem, de mára már leszedték, biztos véletlenül.. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.