Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

elég hentelősnek tűnik, de így első ránézésre tetszik :K több köze van a horror-hoz, mint az 5. résznek, ahol főleg a napsütötte afrikában kellett irtani a négerzombikat

felírva az évvégi bevásárlólistára

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) #08052480


#08052480
törölt tag

Eh, mar ebbol latszik, hogy a megjelenesig megint el fogjak spoilerezni a jatek haromnegyedet. Utolso vidi amit lattam belole :) Ha nemileg modernizaljak a celzast es ugy altalaban az egesz iranyitast (ami a latottak alapjan egesz eselyes) akkor jojjon csak.

(#3) TESCO-Zsömle válasza mephi666 (#1) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Most gondolj bele, ha sötét éjszaka kéne négerzombikat irtani... ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4) mephi666 válasza TESCO-Zsömle (#3) üzenetére


mephi666
nagyúr

volt fősulin egy néger tanárunk, mindig azon röhögtünk, hogy ha beállt a sötétbarna tanári liftbe, el is volt rejtőzve :DDD

a tegnapi óhajom meg talán meghallgatásra talált? :) említettem, hogy szeretném, ha az első 3 részhez húzna stílusban a játék és így első ránézésre közelebb áll azokhoz, mint a 4-5. részhez... nagyon jó lenne, ha a befejező rész 10/10-esre sikerülne (és utána jöhetne minden platformra az első 3 rész hd-remake-je :DDD ...tuti vevő lennék)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) kenwood3


kenwood3
őstag

Nekem nagyon tetszik a trailer alapján. Várós :K

Mi az az ekezet dragasag??

(#6) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Elég hosszúra nyújtottál az első trailert. Az se jó ha túl rövid meg az se ha túl hosszú. Hát semmi nem jó nekem?
Egyébként tényleg jónak ígérkezik. Grafikával sincs semmi gond , jó a bunyós rész is. Hagy jöjjön csak .

(#7) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Ez sem egy klasszikus túlélő-horrornak tűnik, ez is inkább akció lesz, de legalább - ha jól vettem ki - visszakapjuk az éjszakát meg a zombikat (lassú, vánszorgó, hörgő zombikat). Ebből még jó is kisülhet.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#8) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Most akkor a Operation: Raccoon City és ez két külön játék?

Egy évben 2 RE játék...nem semmi!

(#9) mephi666 válasza TazLeacher (#7) üzenetére


mephi666
nagyúr

a klasszikus értelemben vett túlélőhorror-ra (pl. avp, resi1-2-3, de ide sorolnám még az alan wake-et is, ami nekem nagyon bejött, viszont elég nagy bukás lett) szerintem kicsi az igény... a fiatalságnak az kell, hogy folyamatosan akció legyen és kapják ezerrel a különböző "ingereket", esetleg ismerőssel karöltve gyalulják a hordaszám támadó ellent (pl left4dead, ha már zombis téma) ...egy olyan játékba, ahol kapsz időnként 1 tárat, gyakran ellent sem látsz 10percig, viszont bef*sáshatáron vagy folyamatosan, hogy "melyik ajtó mögül ugrik rád legközelebb valaki?"szerintem gyorsan beleunnának sokan és megosztaná a tömeget: akinek bejön, annak 10/10... másnak meg egy unalmas f*s... és sajnos úgy néz ki, hogy nagyrészt az akciódússág viszi fel a játékok eladásait...

...de ennek ellenére, ha beleemelik azokat a dolgokat, amik jók voltak a korábbi részekben, lehet még nagyon jó és én is bízok benne :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) #08052480 válasza mephi666 (#9) üzenetére


#08052480
törölt tag

Az Alan Wake semmilyen tekintetben sem tulelo horror. Akcio-thriller a legjobb esetben is (ami egyebkent hatalmas betukkel ki is van irva a boritojara :) ), de inkabb csak akcio.

(#11) Apika


Apika
Közösségépítő

Jó sokat kell még várni rá...

(#12) Góliát válasza kenwood3 (#5) üzenetére


Góliát
senior tag

Nekem is tetszik. Várjuk a gamet. :C

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#13) bcd86h


bcd86h
csendes tag

Hmm.. valóban jónak ígérkezik, a sorozat mind1ik részét végigtoltam, 1-2 rész tetszett igazán. Ami még jó volt a SilentHill 1-2, nem tudom az 1-2 mindig bejövős :DD
A Coop része érdekel majd igazán, remélem nem rontják el! :R

(#14) pckownz


pckownz
senior tag

Remélem mozgásilag nem lesz olyan korlátolt mint mondjuk a CoD-ok...

(#15) Silenzio


Silenzio
addikt

Nagyon rospotojcsnak tűnik. A sötét folyosó hangulata az első RE4 teasert idézi. Akkor még valszeg jobban hasonlított volna az első részre. Nekem tetszik. Sőt. Nagyon tetszik. Végre nagyban megy a játék: civilek, pánik, dinamizmus, minden, ami az eddigi részekből kimaradt. Ezek szerint sokat merítettek a filmekből is. Szerintem a filmek elég szarok, de van 1-2 dolog, amivel példát mutathatnak a játéknak. Amúgy RE 0 rulez, most nyomom, semmihez sem hasonlítható élmény.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#16) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Gondolom más is felismerte Ezio Auditore hangját :)

(#17) Silenzio válasza mephi666 (#9) üzenetére


Silenzio
addikt

Mert a fiatalok idióták. Főleg a tizenévesek. Bár még 30 sem vagyok, ez egy más generáció, semmi közösséget nem találni velük. (halkan jegyezném meg, hogy állítólag a globális felmérések szerint az én korosztályom a célcsoport, a legtöbbet a kora 30-asok játszanak) De a gamespoton is lehúzták a Resident Evil 0 Wii-s portját (4.5 pont a 10-ből, ez egy szép, kövér egyes, ha belegondolsz), mondván, lassú, elavult a formula, frusztráló a "tank" irányítás.

Amúgy az le van írva valahol, hogy ez az uccsó rész?

Az oké, hogy ki van nyalva a seggünk a technológiai limitek hiánya miatt, meg lehet valósítani a tökéletes dinamizmust és szabadságot 3d-ben, de kösszép', nekem mocskosul bejön ez a tank irányítás és állati profi vagyok benne. Most toltam végig megint az első remake-jét, és egyik főellenségnél sem vesztettem életet a növényt kivéve. Pedig sima bill-ről nyomom. Nem is ez a lényeg. Egy remek esszét olvastam a minap, ami jól rávilágít a RE-k szépségeire, valódi értelmére.

Azt írja, elsőre olyan végigjátszani, mintha hullámvasúton lennél, alig értesz valamit, nem realizálod a mechanikát, azt hiszed, random történik a játékban a terror (érti itt a hirtelen támadásokat, gondolom, hogy a zombik átjönnek az ajtókon vagy feltámadnak stb.). Az ötödik-hatodik végigjátszásra viszont már együtt tudsz gondolkodni a játékkal, ki tudod cselezni az eseményeket, megtanulsz taktikázni, spórolni, új variációkat felkutatni a sztoriban stb. Ahogy fejlődsz, a játékstílusod által játékot is fejleszted, amit pl. nem lehet megcsinálni egy CoD-ban. Ahogy fogalmaz, a játék tőből kirántja a végtagjaid, marionettbábuként kerget végig magán és csak egy cél van, eljutni A-ból B-be. Minden más random, másfelől scriptelt, de nem lehet belőle előnyt kovácsolni, ezért nem lehet sem fejlődni, sem taktikázni. És milyen igaz. A mai játékok fele épp ettől pocsék: hullámvasútnak szórakoztató, de nincs semmi tétje, mert nem tanulsz belőle semmit sem, hiányzik az esztéták által "a-ha élménynek" titulált rádöbbenés, hogy több van ebben, mint elsőre láttam... A PC-s játékok többsége ma már egyáltalán nem ilyen sajnos, max az RPG-k.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#18) mephi666 válasza Silenzio (#17) üzenetére


mephi666
nagyúr

itt "sorozat befejező epizódja"-ként említik a cikkben...

az első résszel kezdtem anno és elég fura volt nekem is hirtelen... de visszagondolva imádtam: lényegében csak a házban játszódott és azon belül 100% volt a szabadságérzés: nem volt olyan, hogy csak egy textúra az ajtó a falon... (pl új játékok közül: rage) vagy be tudtál menni egy adott helyiségbe, vagy pedig kulcsot kellett hozzá keresned, ami után bejuthattál :) hozzájött, hogy több alternatív befejezés és játszható karakter is volt... nagy kedvencem volt az első 2 rész... a 3. részben csak 1 karaktert irányíthattál már és inkább az akció-orientáltság jellemezte, de ez is megállta a helyét: beillett nálam az első 2 rész mellé... a 4 nekem egyáltalán nem jött be (pc-re kiadott sorozatból csak ez maradt ki nálam), az 5 meg jó egynek, csak az már nem resident evil

én is lassan 30 közelében járok, hasonlóak az elvárásaim, de sajnos biztos vagyok benne, hogy nem fog érkezni egyik cégtől sem olyan játék, amire azt mondanám, hogy "na, ez a játék 100%ig visszaadja a régi kedvenc hangulatát" (itt nekem fájó pont nálam még a bioshock, amit úgy emlegettek részben, hogy a system shock2 "utódja"... pár elemet átemeltek belőle, de meg sem közelítette sajnos... az adott felhozatalhoz képest 10/10-es játék, de a ss2-höz képest nálam 10/4)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Remek videó! Küzdelmes játék lesz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20) Silenzio válasza mephi666 (#18) üzenetére


Silenzio
addikt

A Bioshock-kal kapcsolatban egyetértek. Ez a fajta küzdelmes játék a 4-ben is megvan, szóval szerintem ott a helye a sorozatban. Az 5 stílusra távolodott el nagyon a horrortól, az a baj. Ha a klasszikus részek híve vagy, ajánlom az emulátorral tökéletesen játszható Resident Evil 0-t és az első rész kibővített remake-jét, elsőosztályú mindkettő. Ott van még a sok géptípusra kiadott Code Veronica, ami bár nem számozott epizód, egy fontos mellékszálat mutat be. Van olyan jó, mint a RE2, ha nem jobb. :P Mindhárom a klasszikus formulára épül, és mindhárom jobb, mint a klasszikus PS epizódok, ha másért nem, a technológiai fejlődés miatt sokkal lenyűgözőbb és hátborzongatóbb bír lenni.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#21) mephi666 válasza Silenzio (#20) üzenetére


mephi666
nagyúr

vecával játszottam még alig 1éve, amikor került hozzám egy ps2, de utána jött a box és a ps2 oda lett adva egyik ismerősnek, így félbemaradt... de tervezem boxra a hd-változat beszerzését... (ps2-n az irányítás már nagyon fura/nehézkes volt nekem: korábban billentyűvel sokkal jobban ment)

resi4-ben a "parasztlázadás" nagyon gyorsan kiborított... de erre is látok kis esélyt, hogy egyszer nekifussak és adjak neki egy újabb esélyt

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22) Silenzio válasza mephi666 (#21) üzenetére


Silenzio
addikt

Emuval nyomom épp ezért. PS-en is toltam, de kétségbeejtően nehéznek találtam kontrollerrel. Mondjuk a Dreamcast verzió sem volt 100%-os, PS2-n meg egyenesen képtelen voltam stabilan futtatni. Most Dolphin emuval fogom próbálni a GC változatot. A Dreamcastost meg eladnám, ha volna kinek. :D Ma már senki sem használja. Szvsz szerintem a legeslegjobb RE játék az első rész remake-je. Csak GC vagy Wii portja van, de mindent visz grafikára, nehézségre, brutalitásra és hangulatra. Következetesen forgatja ki a játék sémáit: a zombik áttörnek az ajtókon, feltámadnak, ha nem égeted el a holttesteket... Nagyon para és elképesztő jó. Nemsokára cikkben számolok be a sorozat történelméről. Most van időm végigtolni a részeket - ideje, mert 3 éve adós vagyok a cikkel. :D

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#23) McNamara


McNamara
Ármester

Nekem az 5 is nagyon tetszett! Már nagyon várom :C

(#24) ASTON117


ASTON117
tag

Leonról csak nekem jut eszembe a DMC4-es Dante?

(#25) stickyfinger


stickyfinger
csendes tag

Ismét a casual rétegek verhetik erre a részre is...drámai horror, hogy oda ne rohanjak, nem kell nekem a drámázás. Érdekes a Dead Space tudja a horror hangulatot hozni még úgy is hogy félig akció. A 4-5 közben az ingerküszöbömet annyira csiklandozta a sok paraszthentelés meg afromészárlás, hogy jót röhögtem, amikor szétpukkadt a fejük. Utolsó reményem a Silent Hill Downpour-ban van. Remélem azt pedig, hogy a 6 rész a széria befejező része úgy értik, hogy az agyatlan lövöldének vége...és elkezdődnek a Remakek :DD

(#26) Silenzio válasza stickyfinger (#25) üzenetére


Silenzio
addikt

Lehet, de egy teaserből nem derül ám ki, milyen a játékmenet. A RE mindig is populista volt, ZS kategóriájú akcióhorrorok ihlették gagyi dialógusokkal, nagyon jó és macsó főhősökkel és nagyon gonosz gonoszokkal. Ha technológiailag lehetséges lett volna, szerintem a Capcom már az első részben real time robbantott volna városokat, a harmadikban meg neked kellett volna kilőni az atomtöltetet egy szép real time robbanásban kulminálva (ld. CoD MW2).

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#27) stickyfinger válasza Silenzio (#26) üzenetére


stickyfinger
csendes tag

Nekem nem a katarzis jelenetekkel van a bajom, legyenek robbanások stb. DE ne az legyen már, hogy egyszemélyes hadseregként leölök 50 zombilárvacsótánynégert meg 20 parasztkaszás farmert Bivalybasznádon. Nem értem, hogyha nincs hasonló műfajú játék a piacon (túlélő horror) akkor miért ne lehetne azt a vonalat is folytatni. Arra van pénz, hogy csináljanak egy RE: ORC-t (a.k.a Left 4 Dead Tps nézetben) meg ezt az új Horror Die Hard-ot, de arra már nincs, hogy a stílusteremtő élményt visszahozzák? Igazából épeszű gondolkodó ember szerintem ha választania kell, hogy 0-1-2-3 vagy 4-5 az előbbit választja. A játékmenetet meg mér ne lehetne megmondani, hogy milyen? Válladnál a kamera végig követ lézeres, célkereszt egyszóval ez a 4-5 sémájára épül. Ha egy percet is kéne gondolkodni ebben a játékban, akkor a trailerben lett volna belőle pár kép.

(#28) TazLeacher válasza stickyfinger (#27) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

hogy 0-1-2-3 vagy 4-5 az előbbit választja

Szerinted. Az eddigi legsikeresebb rész (sajnos) a 4. volt. Ennyit az épeszű emberekről. Íme, láss csodát!

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#29) stickyfinger válasza TazLeacher (#28) üzenetére


stickyfinger
csendes tag

Ezt pedig az magyarázza, hogy sokkal nagyobb hype-ja volt a 4. résznek mint az összes előzőnek együttvéve. A filmekkel is elég hírnevet csináltak a szériának. Vagy csak én voltam túl optimista az épeszű emberekről :D

(#30) TazLeacher válasza stickyfinger (#29) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Sajnos az igazságot az utolsó mondatban látom. :))

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#31) wikings2 válasza TazLeacher (#28) üzenetére


wikings2
őstag

Valószinüleg a mit tudom én milyen nézet után sokaknak tetszett ez az hátratolt nézet és megvalósítás/ grafikai ugrás, de szerintem ha nem a statisztikát nézzük így a 4-5 után mindenki egy kis 0-1-2-3 érzést várna a 6 tól.
Nekem bejött a videó alapján, szép grafikával sok ocsmányság. :P

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#32) TazLeacher válasza wikings2 (#31) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A célközönség azt se tudja, hogy volt 1-2-3... :(

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#33) pckownz válasza TazLeacher (#32) üzenetére


pckownz
senior tag

Én nem nagyon játszottam velük, csak videón láttam, tetszett, kipróbáltam az 5-öt. Hatalmas bukta volt számomra, remélem ez jobb lesz :))

(#34) TazLeacher válasza pckownz (#33) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pedig nagyon jó játék az 5, csak nem szabad rá RE-ként gondolni. Egy remek akcióhent, jó kis coopal. Mész-lősz, ennyi. Király játék, csak a címe lett rossz. :D

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#35) Silenzio válasza stickyfinger (#27) üzenetére


Silenzio
addikt

Szerintem ennek a generációnak a 4-5 jön be, hangos, könnyed, túlpörgetett. Kizártnak tartom hogy visszatérjenek a gyökerekhez, pláne míg a Gamespot "szakújságírója" szerint is frusztráló és elavult a régi rendszer a tankos irányítással. Tps mozgékonysággal sosem lesz belőle túlélő horror csak ezer ellenfeles dara-para. Különben nincs kihívás. Fura mód az egyetlen átmenetet, a full 3d-s, mégis hagyományőrző Code Veronicát kihagytad a felsorolásból.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#36) pckownz válasza TazLeacher (#34) üzenetére


pckownz
senior tag

Nekem abszolút nem jött be. Lövöldözősnek nagyon gyenge, túlélőnek túlélő játék, mert tényleg kevés lőszerre jön reteksok négerzombi, na de resident evil-nek aztán tényleg nem resident evil :C
Világos sivatagos hely, bányák, négerzombik, repülő akármik... pfejj.
Valami olyasmi kéne mint a Kaptár 2-ben :D

(#37) TazLeacher válasza pckownz (#36) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Viszont coopban király játék. 6x toltuk végig, ha jól rémlik.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#38) havasa


havasa
aktív tag

A videó alapján ez megint kuka, akárcsak az ötödik rész.
A Resi 4 kritikákat nem értem, hozta a Biohazard hangulatot a fejtörők is jók voltak, tökéletes megújulása volt a franchise-nak. Persze a Remake és a Zero volt a legjobb.

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#39) TazLeacher válasza havasa (#38) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Tessék a véleményem kifejtése.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#40) havasa válasza TazLeacher (#39) üzenetére


havasa
aktív tag

:R csekkolom.

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#41) mephi666 válasza havasa (#40) üzenetére


mephi666
nagyúr

akkor már én is hozzájárulok ennyivel a jókedvhez :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42) havasa válasza mephi666 (#41) üzenetére


havasa
aktív tag

ROFL :DDD

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#43) byZsolt


byZsolt
tag

jónak igérkezik. szeretettel várjuk.
az első pár rész számomra kimaradt, de az 5 nem volt rossz...

Ez Itt a .....

(#44) boygabi_


boygabi_
aktív tag

Én ettől nem estem hasra. Grafikailag nekem nem tűnik olyan nagy számnak. Kövezzetek meg de szerintem az egyik legjobb rész a 4 volt. Az 5 pedig pénzt nem ér. szvsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.