Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

Szép gyűjtőmunka, minden elismerésem! :R

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#2) Recon666 válasza madmaxxx (#1) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm! Ez csak kóstoló volt. :)

(#3) madmaxxx válasza Recon666 (#2) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Ez csak kóstoló volt

Ezt kifejtenéd kicsit bővebben? :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#4) Recon666 válasza madmaxxx (#3) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Van még bőven kép. Régen nagy rajongója voltam az ilyen gépeknek. :K

[ Szerkesztve ]

(#5) zolee5016


zolee5016
őstag

Azta de régen láttam már Maljutkát/Konkurszt :Y
Azokra kaptunk kik-et anno...... :K
Nálunk ugye magyarul BRDM-volt.....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#6) madmaxxx válasza Recon666 (#4) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Mikor lesz feltöltve az összes kép? :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#7) Recon666 válasza zolee5016 (#5) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Az melyik lenne? Névről nem ismerős. :)

madmaxxx: Valószínűleg holnap.

[ Szerkesztve ]

(#8) madmaxxx válasza Recon666 (#7) üzenetére


madmaxxx
senior tag

OK! Rendben. Kíváncsian várom őket! :C

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#9) zolee5016 válasza Recon666 (#7) üzenetére


zolee5016
őstag

15.fotó ez így épp konkursz.(ezeknek a gépeknek a fegyverzete után van a nevük az orosz(szovjet)besorolás szerint.Az MH-nál 3.üteg használta is igy a nevüket.A Kiskunhalasi Gábor Áronban volt csak kik rájuk.A törzsüteg a Tatai 98,Jurisics Miklós PCTTE-volt.+. telephely a szombathelyi Savaria laktanya1/a épületében tartózkodott 1 telephelyen 4 db M-zárolt géppel! A többi ilyen gép az MH-nál csak BRDM(brömi )néven szaladgált,hol fegyverzettel,hol anélkül(felderitő vagy parancsnoki járműként) Ezért is keverik sokan a kettő(3)tipust!

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#10) zolee5016


zolee5016
őstag

Na megtaláltam :K
Ezeken a "kiegészitőkön" múlott milyen géppel is vagy megáldva:
K
De így ,hogy minden rajta van csak bemutatókon lehetett látni

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#11) Recon666


Recon666
Közösségépítő

:R

(#12) Cifu


Cifu
nagyúr

Szép képgyűjtemény! :C

A BMP-T hogy került alant a képbe? :F
Azon már Ataka pct. rakéta látható.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) madmaxxx válasza Cifu (#12) üzenetére


madmaxxx
senior tag

BMP alias "nyuszibusz". :D

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#14) Cifu válasza madmaxxx (#13) üzenetére


Cifu
nagyúr

Őőő... Az a szép emlékű BMP-1 volt, én a #10-es hozzászólásban látható BMP-T-re gondoltam.

BMP-T @ Army-guide

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) Thunderzolee

Az a digitális színezés jópofa. :K

Erről nincs képed?

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#16) zolee5016 válasza Cifu (#14) üzenetére


zolee5016
őstag

Azért linkeltem a tornyot,mivel a konkursz és a bmp széria ugyanazon fegyverzettel(a bmpken több is volt) voltak ellátva.A konkursz és a maljutka közöttt fegyverzetbeli különbség volt csak.Ha netán bmp-s voltál akkor volt neked is a gépeden maljutka rakéta de a maljutkán nemcsak pár darab hanem két forgatható süllyeszthető állványnyi 32 db volt minden más fegyverzet nélkül .A maljutka egy állvány és önvédelmi fegyverekkel (9 mm gép+ 2 oldalsó 7.62 gép) volt felszerelve. Ami ezen a tornyon rajta van azokból kapott a két nevezett tipus is. A bmp már erősebb is lehetett a bmp 2-es meg már más volt...de az alapfegyverzet ugyanaz.
Jelentős különbség talán a brdm-ek felderítési szolgálatra voltak inkább kitalálva a konkursz-maljutka variánsot önálló támadó egységként is alkalmazták....
de ebben sem az oroszok voltak az elsők...Nálunk már létezett a FUG amiből Pszh-lett idővel és szinte koppra megegyeztek külsőre.De bármilyen fájdalmas is, a csepel motorok nem birták olyan jól.....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#17) zolee5016


zolee5016
őstag

Na talán ez a legnagyobb "katonai kamion"
kép
A legnagyobb dögök majdnem mind MAZ-ok mint ez is aztán kb lefelé Kraz, Ural, Zil, Gaz 66.A románoknál ilyen nehézjármű még a Dac

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#18) Cifu válasza Thunderzolee (#15) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez egy nem létező "fan made" mechagodzilla. :)
A valóságban nem volt eféle. A maximum a T-100 féle nehézharckocsik voltak

zolee5016: Ez rendben van, tisztában vagyok a Maljutka / Konkursz pct. rakétákkal, te viszont egy BMP-T tűztámogató harcjármű képét raktad be. Azon Ataka van.

A BMP-T egy kísérleti jármű, két 30mm-es gépágyúval, 4 (8) Ataka pct. rakétával és egy PKMT géppuskával a tornyában, illetve 2db 30mm-es AGS-17 gránátvetővel vagy PKM géppuskával a lánctalpak felett.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) zolee5016


zolee5016
őstag

Az atakát talán már a Bmp-2 esek alapfegyverként kapták....azt hiszem..az egyeseken csak korszerűsitéskor került,de ebben nem vagyok biztos :(

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#20) Cifu válasza zolee5016 (#19) üzenetére


Cifu
nagyúr

Őőőő... a BMP-2 első szériái Fagot pct. rakétával rendelkeztek, aztán áttértek a modernebb Konkurs ill. Konkurs-M rakétákra. Ataka sose volt BMP-2-őkön tudomásom szerint.

Nemrég a KBP készített egy BMP-2 upgrade-t, de ott négy Kornet-E rakétát szereltek rá. BMP-2 Berezhok toronnyal

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

1 kis orosz video. :B

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#22) Thunderzolee válasza Cifu (#18) üzenetére

Tudom, reméltem belefutnak páran a csőbe.. XD

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#23) Recon666 válasza Thunderzolee (#22) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

:P

Mod: Most tolom fel a második sorozatot. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) #65675776 válasza zolee5016 (#9) üzenetére


#65675776
törölt tag

Annak 9P110 a hivatalos típusjelzése.

(#25) Cifu válasza #65675776 (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

Őőőő... Nem 9P112? Az a BRDM-2 alapú, tudomásom szerint az volt nálunk rendszerben.

A 9P110 az előd, BRDM-1 alapon.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) zolee5016 válasza Cifu (#25) üzenetére


zolee5016
őstag

valahogy úgy rémlik....ez a tipusszámozás.....sokszor laktanyánként se volt egyforma...Mert nem volt mindegy mire volt specializálva a gép.
D-944.00-/22/77 ezeket a gépeket is könnyű összekeverni...pedig ezek mind Pszh-k

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#27) #65675776 válasza Cifu (#25) üzenetére


#65675776
törölt tag

Simán BRDM-ről volt szó. A magyar vonatkozás csak mellékzönge. (Képet meg hirtelenjében nem néztem meg megint. De azon tényleg BRDM-2 alapú van. Viszont az sem 9P112, maximum 9P122, de a képen nem az szerepel.)

zolee5016: A PSZH-t ne keverd ide, annak nem GRAU kódja van.

[ Szerkesztve ]

(#28) zolee5016 válasza #65675776 (#27) üzenetére


zolee5016
őstag

Sorry csak tipusmizéria miatt emlitettem meg ,azért is off :K

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#29) Cifu válasza #65675776 (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

Yupp, én írtam el, 9P122-őt akartam írni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Itt a második adag kép.

(#31) #65675776 válasza Cifu (#29) üzenetére


#65675776
törölt tag

9P148 lesz az egyébként.

(#32) Cifu válasza #65675776 (#31) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jah, én is éppen azt nézem, hogy az inkább Konkursz lesz. Ez nem az én napom... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#33) #65675776 válasza Cifu (#32) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért nekem is időbe tellett...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.