Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

MSI-t nem vennék.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#2) Recon666 válasza Cthulhu Dawn (#1) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Miért, a mostani is már 3,5 éves és semmi baja, ráadásul a GD65 jobb tunigban mint a z Asus P7 P55D, ami egy árban van vele.

(#3) madstunt válasza Recon666 (#2) üzenetére


madstunt
addikt

és amit lecserélsz avval mi lesz? :B (a proci érdekelne :B )

(#4) dízelracer válasza Recon666 (#2) üzenetére


dízelracer
senior tag

(#5) Recon666 válasza dízelracer (#4) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Jó kis lap, de már döntöttem. :)

madstunt: Úgy néz ki elkelt minden. De ha mégsem akkor szólok :)

[ Szerkesztve ]

(#6) sagesz93


sagesz93
addikt

Én is hasonló váltást eszközöltem kb. 1 hónapja.

(#7) Recon666 válasza sagesz93 (#6) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Néztem az adatlapodon, gondolom elég számottevő volt a különbség.

(#8) sagesz93 válasza Recon666 (#7) üzenetére


sagesz93
addikt

ja hát nem rossz ez az új masina, bár mostanában nagyon keveset vagyok gépnél.
Régi gép: e7400 - 2gb 800mhz - hd4730 - giga p31ds3l
Persze mindenhol gyorsabb a mostani, érezhetően. Még egy ssd kéne :)

(#9) Recon666 válasza sagesz93 (#8) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Értem, igen egy ssd jó lenne, csak ne lenne ilyen drága. :)

(#10) D1Rect


D1Rect
félisten

Lehet egy új 500-as egytányéros vinyón érdemes lenne elgondolkozni, kevesebb mint 10K és sokat dobna a napi használat soán.

Mennyiért vetted a 470-et?

(#11) Recon666 válasza D1Rect (#10) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

62k volt a 470-en. Igazábol most is egy tányéros 250gb Seagete van a gépben.

(#12) zH.


zH.
senior tag

Jó (kis) gép lesz. Nekem helyi szám-tech boltba azthiszem azt mondták ,hogy sokkal több MSI lapot visznek vissza gariztatni ,mint gigát. Persze lehetnek jók az MSI lapok , nekem nincs tapasztalatom velük.

[ Szerkesztve ]

just be

(#13) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Igazábol nekem, csak a mostani volt még, de ez kiszolgált hiba nélkül 3,5 évig, így nincs okom rá, hogy ne bízzak a gyártóban.

(#14) 7600 GS


7600 GS
addikt

Semmi baj az MSI lapokkal. :K Az utóbbi időben feljöttek, mint a talajvíz. Nekem még nagyon jó tapasztalataim vannak az Asus deszkákkal, az örök favorit. A Gigabyte-ról meg annyit, hogy nálam 2 hétig bírta, pedig nem is tuningoltam semmit. Mondhatnám, hogy "sz*r, f*s Gigabyte, de nem teszem, mert biztos csak én fogtam ki egy rossz példányt, attól másnak még működhet szuperül.

(#15) D1Rect válasza zH. (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Totál mindegy mit mondanak.
Van olyan MSI lap ami kéne, giga is van olyan, meg Asrock is.
Mondjuk ha ASUS-ban nincs ami kéne, akkor a második amit néznék Asrock lenne.

(#11) Recon666: 4 éves technológia. Azért lényeg, hogy 1 tányéros 500-as, mert nagyobb az adatsűrűség, gyorsabban olvas. Ebben a gépben a HDD lesz a szűk kersztmetszet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16) Recon666 válasza D1Rect (#15) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ok értem, szóval, mindegyik 500-as 1 tányéros, 1tb-ban gondolom nincs 1 tányéros. De inkább 2 hónap múlva beszélj rá, sok lesz ez egyszerre. :DDD

(#17) D1Rect válasza Recon666 (#16) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem.
Pont azt mondom, hogy csak olyan 500-asat érdemes választani ami 1 tányéros.
1000-esből pedig olyat ami 2 tányéros. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18) Recon666 válasza D1Rect (#17) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Bocsi elírtam, kérdezni akartam, hogy mindegyik 500-as 1 tányéros, de már megvan a válasz. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) D1Rect válasza Recon666 (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

Süti. ;)
Majd nézz teszteket, mert jöttek/jönnek folyamatosan az újak.

(#20) Undoroid válasza zH. (#12) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia zH.!

Arra azért kíváncsi lennék,hogy miért is kell gariztatni egy alaplapot?Még véletlenül sem azért,mert szét volt feszelve/tuningolva és a gyári hűtése nem tudta lehűteni a túlhajtott összetevőket? ;) Az enyémet alapon használom és érdekes módon még semmi baj nem volt vele...A tuningtól sem kell félteni,mert eleve nem egy aprócska hűtéssel van felvértezve!Ezen kívül egy jól átszellőztetett házikóban lakik!Ez sem egy utolsó dolog...

Az tény,hogy itt a lecserélt alaplap passzív hűtése eleve kevés!Pár perc használat után szó szerint nem lehet megfogni,mert tűz forró!Ez gondolom előfordul más gyártmányoknál is!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#21) zH. válasza Undoroid (#20) üzenetére


zH.
senior tag

Szvsz ha lehet olyan márkát érdekes venni ,amire kevés panasz van ,stabil ,jó árértékarányú és keveset visznek vissza gariztatni. A te lapod 775 , nekem 1156-ba eddig mindenki lebeszélt az MSI-ről.
Szerk.: És úgy látom itt sem nagyon ajánlják.

[ Szerkesztve ]

just be

(#22) Recon666 válasza zH. (#21) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nekem meg pont ezt az MSI ajánlották, mindegyik márkában előfordulnak hibás darabok, pl:a hibás gigbyte alaplapokból egy szép művészeti alkotást készítettek. Ráadásul 3 ismerősömnek is MSI lap lett rendelve, egyikkel sincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#23) Recon666 válasza Undoroid (#20) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Jó kis alaplap, jó sok csű van rajta :D

(#24) Undoroid válasza Recon666 (#23) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia Recon666!

Tényleg jó!Semmi gondom nem volt vele eddig!Azaz mégis!Az a rengeteg (29db!!!) magasfényű LED,ami szétszórva el van helyezve az alaplapon és a működésnek megfelelően (winyóhasználat,adatmozgatás,stb) ütemében világít/villog!Sajnos ezt BOIS-ból és jumpereléssel sem lehetett kikapcsolni! :W Maradt a jó,öreg fekete szigetelő szalag! :P

Jó sok cső van rajta,de középen a chipkészleten egy szép remekmű foglal helyet!Íme:

Nagyban

Ez egy jól megválasztott CPU-cooler esetén profitálhat a keletkezett légáramlatokból! ;)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#25) Recon666 válasza Undoroid (#24) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szia.
Biztos jól teszi a dolgát, de egy ilyen formájú Zalman hűtő elfér a hűtőbordáktól? Ledeket meg leragasztod szigetelő szalaggal. :D

[ Szerkesztve ]

(#26) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Nah, megrendeltem az Alaplapot, a procit és a memóriát, 95500ft-ért+(2500ft kiszállítás) :D

(#27) sagesz93 válasza Recon666 (#26) üzenetére


sagesz93
addikt

Az szép pénz
én a lapot, vga-t, ramot rendeltem összesen 74k-ért.
+ a procimat 35k-ért mástól.
Mindegyik cucc új, garis.

[ Szerkesztve ]

(#28) Recon666 válasza sagesz93 (#27) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Pedig itt jött ki a legolcsóbban (jelenleg), a boltok között. :)
Proci: ~46k Box
Alaplap: ~33k
Memória: ~16,5K

[ Szerkesztve ]

(#29) Undoroid válasza Recon666 (#25) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Kicsit ügyeskednem kellett,de végül befért!Jelenleg is ezt használom! :K

Leragasztottam őket,mert még zárt háznál is zavaró fényt varázsolt a szobába!Van fényképem is róla,de még a gépet is megzavarta a fényár!

Gondolom,hogy így már érthető a leragasztásom létjogosultsága?

Ezen a képen még a korábbi VGA-val szerepel az alaplapom...

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#30) Recon666 válasza Undoroid (#29) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Tiszta karácsonyi hangulata van így. :D Amit rendeltem, annak a memória foglalatok felett van 4db, remélem azok nem fognak világítani.
Izé :D , az a vga oldalán levő kábel az miaz, úgy néz ki, mint ha földelés lenne, vagy a venti kábele.

[ Szerkesztve ]

(#31) Undoroid válasza Recon666 (#30) üzenetére


Undoroid
őstag

Valóban olyan!A kék színűek egyenként ilyenek a zöld pedig 8db egy kupacban!Ha mind bent lett volna a képben,akkor végképp nem tudott volna fókuszálni a fotómasina!Így is csak félig oldalról tudtam normális képet csinálni!Szemből csak egy nagy,színes folt lett volna...Full plexis házban borzalmas fényár lenne!

A Te 4db LED-ed is iszonyatosan fog világítani!Valaki szereti az ilyen dolgokat nézegetni...Én inkább a monitort bámulom! ;]

VGA-oldalán levő kábel: Az egy saját tervezésű és építésű ventiszabályzó áramkör hőérzékelő szondája!Az figyeli a VGA-hűtőbordát és ha játék közben melegszik,akkor azonnal beavatkozik!Ha érdekel,akkor nagy vonalakban leírom a működését is!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#32) Recon666 válasza Undoroid (#31) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

"Ventiszabályzó áramkör hőérzékelő szondája!" :Y
Köszönöm, de még most nem akarom kifúrni az 1 hónapos GTX470 oldalát, úgy 3évig, utánna megkereslek ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#33) Undoroid válasza Recon666 (#32) üzenetére


Undoroid
őstag

A képen láthatón sem kellett kifúrni!A képen egy MSI 8800 GTS 640Mb/320Bit látható!Az a két M2-es furat gyárilag volt rajta!Csak annak megfelelően készítettem el az érzékelőt és szereltem fel oda! ;)

A 4890-nél egyszerűen a hűtőborda és a műanyag burkolat közé szorítottam be!Így is remekül működött,mindössze az érzékelési küszöböt kellett finomítani! ;)

Remekül végezte a dolgát... :))

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#34) Recon666 válasza Undoroid (#33) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

De az én dögömet teljesen befedi a burkolat, 1deka helyen nincs szabadon borda se furat, csak hátul, ahol kifújja a levegőt :)

(#35) Undoroid válasza Recon666 (#34) üzenetére


Undoroid
őstag

Maga az érzékelő alig nagyobb egy gyufa fejénél... ;)

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#36) Recon666 válasza Undoroid (#35) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Értem, egyelőre elég a beépített is ,de ha nem, akkor szólok, köszönöm a felajánlást. :R

(#37) tkesy


tkesy
őstag

Elkéstem ezzel a hozzászólással, de azt ugye tudod, hogy az A-DATA ramjaidnak 1.75v kell, hogy tudják az 1600-as tempót CL9 mellett?

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#38) Recon666 válasza tkesy (#37) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Még nem késtél el, mert ha nem más felhívom őket, de ez mit befolyásol "Tuningolhatóság"?
De az oldalon 1,55-1,75 V van

[ Szerkesztve ]

(#39) sagesz93 válasza Recon666 (#38) üzenetére


sagesz93
addikt

Hát lényeges lehet, mert az intel cuccok 1,65-ig eszik meg a ramot ha jól tudom.
bár 1333mhz-en fog menni, vagyis nálam annyin megy a ezerhatos kingston

(#40) Recon666 válasza sagesz93 (#39) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ok köszönöm, fel is hívom őket, hogy változtassák meg erre: [link] ez 1600mhz 1,65V eszik.

[ Szerkesztve ]

(#41) sagesz93 válasza Recon666 (#40) üzenetére


sagesz93
addikt

:K
nekem is ez, legalábbis ilyesmi van, nincs vele gond.
Igaz én még 18k-ért vettem ~1 hónapja :U

(#42) tkesy válasza Recon666 (#38) üzenetére


tkesy
őstag

Nem, nem csak a tuningolhatóságot. Nem túl bőbeszédűek a gyári oldalon, de én úgy értelmezem, hogy 1,75v kell ahhoz, hogy 1600-on CL9-ben működjön a rammod.
Viszont az intel csak 1.65v-os ram feszültségig garantálja a cpu garanciális működését, fölötte nem.
Lehet, hogy az A-DATA csak 1333-on CL9 ben megy 1,65v-on, (nem tudom biztosra, de gyanítom) akkor meg tök fölös volt venni 1600-os rammot.

Amúgy gondolom azért vettél 1600-ost, hogy a procit is minimum 160 BCKL-on járasd, (ekkor lesz szinkronban ugye a rammal), és nem kizárt, hogy mondjuk bírná, a 200-as BCKL-t is a memória, csak éppen ahhoz még kéne mondjuk 0,1v, de akkor már 1,85v környékén járnál, ami nem éppen egészséges az i5-re nézve.

szerk.: amint látom, sagesz93 már megírta a lényeget. :)

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#43) Recon666 válasza tkesy (#42) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Kösz a segítséget :R

(#44) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Nah megjöttek az alkatrészek, összeraktam és komoly a cucc. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.