Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) parkasz


parkasz
senior tag

Köszi a tesztet! Alapos és igényes volt. :R
Ja, és grat a cincigóhoz, használd egészséggel.
Án egyenlőre beérem az mx518-al :B

[ Szerkesztve ]

(#2) kleinguru


kleinguru
addikt

Most gondolkodtam egy g700-on. Arra vonatkozóan nincs tapasztalatod?

Már annak az ára is horror:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#3) Ati1979


Ati1979
veterán

Jó teszt! :)

Tetszik a transformer egér.

(#4) gery2123


gery2123
őstag

nagyon jó teszt, tetszik az egér is ,de 35k :Y

-- PSN_ID: GerY2123

(#5) Black Dragon


Black Dragon
addikt

parkasz: MX518-al is volt dolgom, de nekem túl volt, meg a bal oldali "ujj markolat" sem jött be annyira, nem illett bele az ujjam.:D De azért kényelem terén hozta az elvártat.:K

kleinguru: G700-al még nem volt dolgom.:)

gery2123: Sajnos a vezeték nélküli profinak mondható egerekért ennyit kérnek el, a RAT 9-ért is 30 körüli összeget szeretnének, de itt már nem az áron múlik a dolog, hanem inkább ki mennyire szeretné személyre szabni a patkányát.:)

All: köszönöm.:R

[ Szerkesztve ]

(#6) csibuka85


csibuka85
senior tag

Szia én kb fél éve vettem a g700-at egy sráctót 13.000 ft-ért és nagyon jó kis egér és megvan még a régi g7-es is. Csak ajánlani tudom a g700-at.

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#7) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Razer Mamba 2012 4G

Negatívumok:
- Töltéskor világítás kikapcsolás után is

Nekem lekapcsol, ha kinyomom a gépet, csak a 3 led villog, hogy megy a töltés.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#8) Black Dragon válasza TESCO-Zsömle (#7) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ez érdekes, mert nekem eleinte nekem sem világított, de egy kis idő elteltével valami oknál fogva bekapcsolt a dokkoló alján lévő led sor. De sokszor nem is volt összhangban az egér, és a dokkoló fényei, az egyik sárga, a másik lila volt pl. :F

(#9) dragonfx


dragonfx
veterán

szép 2 egérn de akkor se adnék 36k.t egy egérért ha megkinoznának érte és lotto ötöst nyertem volna.
én nem vágom mitől jobb ez mitn egy sima 3k optikai egér.ugyanugy gombok, ugyanugy görgő...
előbb vennék Quad-SLI.t rajkodni meg.....i7 extreme editiont...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10) TESCO-Zsömle válasza dragonfx (#9) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én se vágtam, míg nem vettem meg az első Mambámat...

Megjegyzem, eddig 5 Mambát vettem, és a legdrágábbik került 19k-ba...

Black Dragon: Firmware-t frissítettél? Lehet a géped a hibás.

Bár annyival pontosítanék, hogy töltés közben, ha a gép nem megy, akkor a görgő pulzál a dokkoló helyett.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11) Black Dragon válasza TESCO-Zsömle (#10) üzenetére


Black Dragon
addikt

Az már az első napon megvolt, legfrissebb drivert is felraktam ami nemrég jött ki, de a helyzet nem változott.:(

A pulzálós dologban pedig igazad van, amint tudom átírom, köszi.:)

(#12) Thunder82 válasza Black Dragon (#5) üzenetére


Thunder82
aktív tag

Nagyszerű leírás, Kbö erre számítottam, jelenleg 1 RAT 9 es tulay vagyok de a következő egeremet láttam én is meg mikor (te is ) észrevetted az ujj PATKÁNYT a RAZER olodalán :D. Most már biztos vagyok benne h ezzel fogok útra kelni (ha lessz ráá annyi pénzem ) a harcmezőn . :R

(#9) dragonfx
gondolom nem vagy nagy ("PRO") gamer ? :D

[ Szerkesztve ]

- [HNT] - ::Hungarian National Team:: # tHUNderKILLLER # tHUNderKILL3R

(#13) kleinguru válasza csibuka85 (#6) üzenetére


kleinguru
addikt

Thx:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#14) zzolika


zzolika
aktív tag

Ezek a 10-16 órás üzemidõk tényleg valós tapasztalatok? Komolyan ennyit bír?
Az irodai vezeték nélküli egér vagy másfél éve megy a gyári elemekrõl, dokkolója sincs, de köszöni jól van. Nem folyamatos gémer használat, de azért egész nap megy, az egér sosincs kikapcsolva. És ez csak egy pár ezer forintos gagyi, nem egy 35 ezres egér.

(#15) Black Dragon válasza zzolika (#14) üzenetére


Black Dragon
addikt

Amit írtam az valós, de ha valaki erre jár még, és ugyan ilyen egere van, attól még meg tudod kérdezni, hátha mást tapasztalt.

Az hogy az irodai egered miért megy azóta is egyszerűen megmagyarázható. Ez egy lézeres, 8200 és 6400dpi s xyz szenzorral felszerelt egér, ami egyben fel van vértezve optikai szenzorral is. Ezért merül ennyire, és ezért bírja az egyszerű optikai vagy alap lézeres egered azóta is.:) Na meg még attól is, hogy nem világít sehol sem.

(#16) dookiee


dookiee
tag

Azt nem tudja valaki hogy a razer mamba-ban és az imperator-ban ugyan az a sensor van?

Xbox Series X

(#17) zzolika válasza Black Dragon (#15) üzenetére


zzolika
aktív tag

Elhiszem neked hogy ennyit bír, csak azért nem ezt várnám egy ilyen drága egértõl, amit azért veszek hogy sokat használjam. Aki hetente pár órát játszik, az nem ad ennyit ki egérre. Aki meg sokat, az mindig töltse? Akkor lehetne vezetékes is. Pozitívum, hogy megy legalább dróton is.
Persze, az irodai gagyi optikai, nem tudom hány dpi, max 1200 lehet talán. De ettõl még nem kellene ennyivel többet fogyasztania. Ha a 6x akkora felbontás 6x annyit fogyaszt is (amit nem hiszek), akkor sem kéne 100x kevesebbnek a használhatósági idõnek lennie.

(#18) Black Dragon válasza zzolika (#17) üzenetére


Black Dragon
addikt

Sajnos ez a gond ezekkel az egerekkel, fejleszteni kell még az akksi részét. Egyébként biztos nem nő arányosan a dpi-vel a fogyasztás, de a világítás teszi ki a dolog nagy részét szerintem.

Amúgy egyetértek veled, jobb lenne, ha többet bírna, de sajnos a megváltás nem ma fog eljönni.:(

(#19) dookiee


dookiee
tag

Mármint arra vagyok kiváncsi hogy a mamba-ban is a philips twin eye sensor van?

Xbox Series X

(#20) kissz84


kissz84
tag

Valószínűleg nem fognak belecsapni egy dízel teherautó aksit mert akkor még két kézzel se bírnád eltolni:D Az idő tartam ezért is lehet kevés mert fontos azért a súly is. :U

U.I: Egy ilyen kis elegáns Mambát én is dédelgetnék a keblemen :R

[ Szerkesztve ]

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#21) banhammer


banhammer
veterán

Kár, hogy rohadt drágák ezek az egerek.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#22) vlaho


vlaho
aktív tag

Köszi a tesztet, pont Ouroboros vásárlásán töröm a fejem.
Azért még egy pozitívumot tudnék megemlíteni: kétkezes kialakítás (de csak azért mert balkezes vagyok :K )

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#23) dookiee


dookiee
tag

Az én kérdésemre senki nem tudja a választ?

Xbox Series X

(#24) Black Dragon válasza vlaho (#22) üzenetére


Black Dragon
addikt

Nagyon igaz, estére kiegészítem vele, köszi!:)

dookiee: Igen, a szenzor az ugyan az benne, és gondolom a gyártó sem változott, de ezt egy videó teszt erejével meg tudod nézni, hogy mennyire ugyan az a 2 szenzor kinézete.

(#25) dookiee


dookiee
tag

csak azért kérdeztem mert az imperatorrol sok rosszat olvastam itt a Z tengely problémáról. És kiváncsi lettem volna rá hogyha ugyan az a sensor akkor a mambában miért nem szidják és az imperatorban miért igen..

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X

(#26) Black Dragon válasza dookiee (#25) üzenetére


Black Dragon
addikt

Akkor inkább nem mondok semmit, mert nem akarok hülyeséget mondani, nem tudom. Próbálj meg külföldi fórumokon választ keresni rá, nagy valószínűséggel meg fogok találni.

(#27) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Ezekhez az egerekhez képest mitől rosszabb vagy jobb egy Logitech Performance MX? (van valakinek ezekről tapasztalata?) Csak mert hogy árban a dupláját éri az egyik a másiktól. Ekkora különbséget nem tudok elképzelni.

[ Szerkesztve ]

(#28) Black Dragon válasza RyanGiggs (#27) üzenetére


Black Dragon
addikt

Ha jól látom, akkor a logi lézeres, a mamba, és a ouroboros pedig optikai, és lézeres egyben(6400-8200dpi). Mellette ugye világít, megfizeted a márkát, a dokkolót mondhatni, és a designt az ouroboros esetében szerintem. Ezért ennyi az ára, és ennyiben is tud többet kb.

(#29) dookiee


dookiee
tag

Én szivesen megvenném az ouroborost mert tetszik meg van is rá keret csak próbáltam egy taipant, és az nekem bazi kényelmetlen volt. Csuklóból játszom olyan 1600-2000 DPI között és félek hogy az ouroboros is kényelmetlen lenne annak ellenére hogy teljesen át lehet formálni mert attól még nem lesz jobb kezes kialaktású. Viszont a razer da-tól fáj a csuklóm..

Xbox Series X

(#30) RyanGiggs válasza Black Dragon (#28) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Tehát akkor lényegében semmivel sem tud többet!!
(Hisz a 6400-8200dpi-t nincs az az ember aki tudna használni.)
"Mellette ugye világít" Ez inkább hátrány, mint előny! (szerintem)

(#31) Black Dragon válasza RyanGiggs (#30) üzenetére


Black Dragon
addikt

Minél több a dpi annál nagyobb a pontosság, tehát nem csak arról van szó, hogy azt kihasználd teljes mértékben, mert én 2000 fölé még nem mentem szerintem.

A világítás pedig mindenkire más hatással van, szerintem esztétikus ahogyan az Ouroboros meg van világítva, de ez másoknak lehet hátrány is, pl. neked. De ez is olyan dolog, hogy ami nem tetszik, azt nem kell megvenni, és arra sok példát lehet hozni, hogy majdnem olyan tudást kevesebb pénzért is kaphatsz, persze van ilyen, de akkor sem lesz ugyan olyan.:)

(#32) kleinguru


kleinguru
addikt

Van valahol valami kiállító terem, ahol meg lehet tapicskolni ezeket az egereket?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#33) Black Dragon válasza kleinguru (#32) üzenetére


Black Dragon
addikt

Pixel-nél van bőven egér, egérpad is kiállítva, bár Ouroboros még nincs, de a kis testvére van, a Taipan.

(#34) #65313280


#65313280
törölt tag

Jó cikk, ez az Ouroboros nagyon beteg patkány. :D Most Deathadderem van amivel tökéletesen meg vagyok elégedve minden szempontból, ráadásul annyira kényelmes hogy az leírhatatlan. Pont ezért ha legközelebb egeret kell vennem, akkor az Mamba lesz.

Az első bekezdésben javítsd a linkeket, a Mambához is az Ouroborosé került. :)

(#35) RyanGiggs válasza Black Dragon (#31) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Én a sajátomat 1000-1500dpi között használom.
(Netezéshez 1000, játékra 1500)

Egyébként a tesztben szereplő egerek közül a Mamba tetszik a legjobban.
De.. sosem vennék olyan egeret amiben nem tudom cserélni az akkut.
Hisz mint írtad is, kb 1-2 naponta tölteni kell.
Így viszont elég hamar elhasználódik az akku! (pár év)
Ha már az ember kiad ennyit egy egérért, akkor azt 5-10 évre veszi.

Ilyen szempontból az Ouroboros-t választanám, mivel az elemes.

Egyébként a bátyámnak Razer Imperator-ja van! (nem tetszik mert zsinóros)

[ Szerkesztve ]

(#36) KINKY_007


KINKY_007
aktív tag

Én is elcsábultam egy 4g-s 2012es mambára, de nagyon rossz húzásnak bizonyult. Az utóbbi években csak logitechet használtam (mx700/1000/g5 megjelenése óta) és egy hónapos szenvedés után adtam el. Nagyon kényelmetlen volt a fogása. A körítés nagyon jó, de ki kell próbálni használat közben is...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#37) VIBO


VIBO
őstag

Az Ouroboros olyan mint egy Batmobil :D

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#38) Locutus


Locutus
veterán

Sokáig szemeztem én is az ouroborossal de aztán "szerencsére" lehúzták külföldi tesztekben a minőségét, meg a kényelmét. Talán jobb is mert 127 euro igen sok érte.
Aztán bemutatták a func ms-3 egeret. 80 euróval még a türéshatáron belül van, és sokkal profibb az ergonómiája. Szal már úton is van egy :-)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#39) Black Dragon válasza Locutus (#38) üzenetére


Black Dragon
addikt

Mondjuk azt azért hozzá szeretném tenni, hogy az Ouroboros nem ergonómikus egér, szóval aki ezt hitte, az rosszul tette.:) Személyre szabható igen, de ettől még nem fog úgy illeni a kezedbe, mint egy func ms3 vagy mamba.

(#40) aram01


aram01
nagyúr

- Állítható hátsó szárny- ez már vicc

amúgy az írás jó lett

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#41) Maegoss


Maegoss
tag

Nekem Razer Mamba-m volt (az első verzió, nem a 2012-es) amiről később átváltottam RAT9-re. Az ok egyszerű: nekem mindig lemerült a Mamba akkumulátora játék közben. A RAT 9-nek az egyik legjobb tulajdonsága, hogy két akkumulátort adnak hozzá: amíg az egyik az egérben van, a másik töltődik. Ez azért hasznos, mert a vezetéknélküli egerek akkumulátora az USB portról töltődik, amivel csak az a probléma, hogy az USB port általában nem kap áramot, ha ki van kapcsolva a számítógép (ez ha jól tudom az alaplap beállításaitól függ) ergo csak akkor töltődik az egér akkumulátora ha be van kapcsolva a gép.

(#42) Black Dragon válasza Maegoss (#41) üzenetére


Black Dragon
addikt

Hát igen, egy plusz akksit én is el tudtam volna viselni... De szerencsére nem okozott akkora fennakadást a hiánya, ismétlem akkorát, szóval jól jött volna, de nélküle is kibírtam, bár nem ülök a gép előtt 24/7-be.

(#43) Synthwave válasza Thunder82 (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Prok garantáltan nem használnak ilyeneket. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#44) Thunder82 válasza Synthwave (#43) üzenetére


Thunder82
aktív tag

Mieneket ?? :F

- [HNT] - ::Hungarian National Team:: # tHUNderKILLLER # tHUNderKILL3R

(#45) dookiee válasza Synthwave (#43) üzenetére


dookiee
tag

Nem használnak? Lol...kérdezd már meg egy BF3 szerveren ha multizol hogy ki milyen egérrel játszik...és utána nézd meg a K/D ratio-ját..

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X

(#46) Thunder82 válasza dookiee (#45) üzenetére


Thunder82
aktív tag

Én nem akartam ilyen erősen fogalmazni nehogy megsértődjön, de szerintem PONTOSAN 1re gondoltunk ! :D

- [HNT] - ::Hungarian National Team:: # tHUNderKILLLER # tHUNderKILL3R

(#47) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Ha nem gond akkor leírom ide én is a kis történetemet egér téren.

Elsőnek volt egy vezeték nélküli A4tech bill-egér kombó aminek a bill részét a mai napig használom.
Egerével nem voltam megelégedve, ezért vettem egy Logitehc G5 öt. Nem volt rossz, de mivel játék helyett én jóval többet mozgok 3d-s programokban (3ds max, maya, solid edge, solid works, autocad)
ezért nálam nagyon magas prioritást élvez a MMB (középső egérgomb)
Ezen a téren a G5 elvérzett hála logi bácsi billegő görgőjének. Érezni lehetett, hogy mit nyomot de nem volt kellemes.

Ezért váltottam egy Logitech MX revolution-ra na ez az egér aztán tényleg egy megszívatott.
A görgővel lehet hosszú oldalakat sok-sok másodpercen át folyamatosan egy mozdulattal görgetni.Ami webezésnél jó. De CAD/CAM ben elfogadhatatlan. Ezt tetézte, hogy a ball egérgomb- ami lássuk be talán a legfontosabb, meghülyült.Magamnak kellett kiforrasztani és cserélni az omront egy másikra.... Néha 2- kattintott, néha 1-et sem. Ez elfogadhatatlan egy ilyen drága és magas minőséget képviselő egérnél.

Ezek után vettem egy Razer Mamba 3,5 G-t a tiednek az elődjét.
Ezzel nagyon meg voltam elégdve, csak vezetékesen használtam. Aztán egyik napról a másikra nem mozdult. A kattintás és a görgő ment, de mozogni nem akart. Mint kiderült később egy egy széria hiba. Több egérrel is előfordult, Garancia lejárt, így jártam. Itt Ph-n van egy srác aki mégis tudott kb az egér árának feléért garanciát intézni.
Kissé gyomorba vágó hogy egy 36e Ft os egérre még 14-15 ezret rá kell költeni egy szériahibánál.
Illetve még azt hogy keményebben kell nyomni az MMB-t a LMB és RMB hez képest.

Ezt sikerült egy 2012 es Razer Mamba 4g-re cseréltetni. Meg vagyok vele elégedve, ami meglepett, hogy a régi mamba zokszó nélkül ment a fotelből a plüssön, az új , nem pedig azzal reklámozzák, hogy minden felülethez alkalmazkodik.

Közben egy másik gépemhez illetve laptophoz vettem egy Razer Lachesist.
Ez az egér egyszerűen szuper. Első mambánál eldöntöttem hogy ezentúl csak razer.
Minőségei kattintás, jó felület, tartós és kényelmes.
Ami tetszik benne hogy könnyű, keskeny és jó a fogása, könnyen siklik.
A lachesys kissé hosszú az én kezemnek, de megszokható.
A 4g mamba helyett is inkább ezt használom meg könnyebb mozgatni, ennek az alján még fehér talpak vannak ami kisebb súrlódást generál.
A logitech-eken és a Mamákon ez a fekete cucc van amivel nem vagyok kibékülve, valahogy hallom ahogy roszog (tiszta felületen) kicsitt smirglis hatása van, ez engem zavar.
Próbáltam teflon talpakkal, de nem sokat segít, mert az meg kopik és 1 hónap után ugyanolyan.

Amire még fáj a fogam az egy orochi, mivel Bt-s laptophoz ideális, viszont tartok tőle, hogy nehéz lesz a 2db AA-s elem miatt.

PM-ben milyen minőségi egeret tudnál ajánlani a Lachesys előnyeivel (könnyen csúszik, pontos, puha gombok és MMB és könnyű) ?? Előre is köszönöm , és bocs ha hosszú lett.

Jut eszembe közben hozzám került még egy mac mini vezeték nélküli piskóta egérrel.
Hét gyerekek ez vicc. Bt-s ami szuper, de a LMB és az RMB egy billentyű és az egész egér háta billen- nem kellemes.
Nincs MMB és a kis görgője pedig eléggé hajlamos a koszosodásra. Takarítása macerás és nálam egy a négy tartó tengelyből eltört (nagyon apró műanyag alkatrész) mindemellett nehéz.
Előnyként tudom mondani , hogy elemes, 1- és 2 vel is működik illetve, hogy Bt-s.

Engem egyébként nem zavar a tyúkbél, ha cserébe nincsen vele gond. Csak félek, hogy ha Lachesys tönkremegy nem lesz olyan egér ami a helyére lép. (Most látom hogy a Razer levette az oldaláról ami sajnálatos)

[ Szerkesztve ]

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#48) Synthwave válasza dookiee (#45) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

: DDD

Ha nem hiszek magamnak : ), akkor egér <-> FPS-kérdésben semi-pro / pro quakereket (real 1900 ELO fölött, egészen a "hivatásosokig"), veterán UT playereket meg CS-seket kérdez(nék)ek meg. :))

A leggyakoribbak, amiket találni fogok:
---------------------------------------------------
Microsoft WheelMouse Optical 1.1(a)
Microsoft Intellimouse (Optical) 1.1a
Microsoft Intellimouse Explorer 3.0
Razer Abyssus
Razer DeathAdder 3 G / 3.5G
Logitech MX 518 / G400

Messze ezek a leggyakoribbak. Aztán ott van még a SteelSeries Kinzu v1 (a hardware-es gyorsulás ellenére) meg újabban a SteelSeries Kana is (főleg, mióta rapha, Cypher, DaHanG meg baksteen a FW frissítés után erre váltott), 1000 cpi alatt (szerencsére más a lencse benne, mint a Kinzu v2-ben, szóval 400 / 800 cpi-n egészen korrektes).

Jellemzően 400 / 450 / 800 cpi és 500 / 1000 Hz.

Hébe-hóba még Zowie EC2 / AM, Razer Salmosa, Logitech G1 és MX 510 / MX 300 (akinek még van). Egy-egy SS Xai is előfordul.

Pár player (pro-k, div1-es emberek):
-----------------------------------------------
rapha - évekig MS WMO 1.1a SS-matricával : ), most sponzori nyomásra SS Kana
Cypher - eleinte MS WMO 1.1a, aztán sokáig Razer Abyssus, most SS Kana
cooller - sokáig MS WMO 1.1a, most Razer Abyssus
Av3k - Razer Salmosa
toxjq - MS WMO 1.1a
ZeRo4 - már nem golyós Intellimouse : ), hanem MS WMO 1.1a után Razer Abyssus
DaHanG - SS Kana
k1llsen - Logitech G9x
baksteen - hosszú ideig MS IME 3.0, most SS Kana
twister - MS WMO 1.1a
PURRI - vagy 10 évig MS IME 3.0, most Zowie-ra váltott, asszem EC2, de majd megkérdezem tőle
Spart1e - SS Kinzu v1
evil - SS Kinzu v1
Strenx - ha jól tudom, a fnatic-os idők után (SS Kinzu v1) visszatért Logi MX 518-hoz
noctis - Razer Salmosa-Abyssus hibrid a Logi G1 után
krysa - MS WMO 1.1a
fox - MS WMO 1.1a
stermy - MS IME 3.0
Vo0 - MS IME 3.0
dem0n - MS WMO 1.1a
ins - MS IME 3.0
winz - Razer Abyssus
frs - Razer Abyssus
T1E - Razer Abyssus
axion - Razer DA 3G
nightops - Razer DA 3G
zoot - MS IME 3.0
funnyb - MS WMO 1.1a
draven - MS IMO 1.1a
ischju - MS IMO 1.1a
rehepapp - Logitech MX518
Gandhi - Logitech MX 300
unnamedtony : ) - Logitech MX518

LocKtar - Logitech MX 518
bulat - MS IME 3.0
rikoll - Logitech G9x
, de QW-sek között nem annyira ritka az MX 510 sem.

Hogy teljesen korrekt legyen, Quake-scene-ben egyedül a semi-pro Silencep-ről tudom (tdmpickup alkalmával személyesen is megerősítette), hogy Mambát használ (vezetékkel), de ezért néz is rá kigúvadt szemekkel mindenki. :DDD

-----

CS-sek között még mindig az MS Intellimouse 1.1a / 3.0 és a Logi MX 518 a legnépszerűbb, sok top és sub-top player a GO-ba is átvitte a derekas Intelli-t. Akik SS Sensei-t vagy Xai-t használnak, azokat általában köti a SteelSeries-szerződés.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#49) Locutus


Locutus
veterán

Én értem hogy ők megmaradnak a beváltnál, de ettől még mások haladhatnak a korral.

Kiváncsi lennék egyáltalán közülük hányan próbáltak ki bármi mást tartósabban. Gyanítom elég szegény lenne a repertoár.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#50) Synthwave válasza Locutus (#49) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kérdés, hogy az a kor merre halad. Hogy nem előre, az biztos. :(

Amúgy túlnyomó részük sok mást is, variáltak, aztán nyilván végül nem véletlenül kötöttek ki ott, ahol (és itt nem az árra gondolok, mert az ebből a szempontból irreleváns). Persze a fogás / súly miatt ez szubjektív, de a "performance" részt már lehet objektívan is vizslatni.

Nézz körbe ESL-en, ESR-en, gotfrag-on, quakeworld.nu-n, kérdezősködj IRC-n.

Mármint nincs azzal semmi gond, ha casual puffogtatásra ilyen 25k+ egerekkel elvan az egyszeri játékos, ha megfelel neki, használja egészséggel, ha már egy vagyont fizetett érte. Valakinek a wireless lag sem tűnik fel, nemhogy Z-axis problémák vagy pozitív / negatív gyorsulás, esetleg perfect control gyengeségek - ami tulajdonképpen rendben is van, mivel casual player, casual környezet; ha nem tudja, hogy mikre kell figyelni (vagy érzi, hogy van "valami", de nem tudja, mi az), akkor nem is várhatjuk, hogy teljesítmény-orientált képet alkosson.

Hogy a "fejlődés" kereke merre megy, azt sajnos leginkább a csökkenő játékos átlagéletkornak köszönhetjük; értelemszerű, hogy a fiatalabb (vagy tapasztalatlanabb) rétegnek sokkal könnyebb eladni valamit, ami színes, világítós meg nagy számok vannak a dobozon - alapvető pszichológia; a gyártóknak a változáson átesett felhasználói réteg miatt már nem pénzügyi érdeke, hogy a ténylegesen "célhardware"-eket a piacon tartsa. Egyrészt azért, mert ezeknek az ára mérsékeltebb, másrészről meg azért, mert a konkurens gyártókkal szemben eladási szinten alulmaradna, hiszen egyre inkább divatba jön, hogy minden héten új termék kell és mindig a legújabb a legjobb (ami valójában közelről sem igaz).
Bejön a képbe az agresszív marketing, fizetett internetes tesztek (vagy az olyan tesztek, amikor nem igazán kompetens emberek fognak górcső alá egy terméket és emiatt elsiklanak a negatívumok felett) és ezzel lefedtük az internet bő 80 %-át.

Sajnos ez már csak rosszabb lesz az idő múlásával, de ez nem jelenti azt, hogy a "keménymagvas" réteg elfelejti az "igazi nagyokat". Az már csak hab a tortán, hogy ezeknek az egereknek a zöme 1/3 - 1/4 meg 1/5-öd annyiba kerül, mint a most futó "csodák". De az ár igazából huszadrangú, ha céleszközről van szó, csak gondoltam egy mellékes említést ez is megérdemel.

Összességében csak arra próbáltam rámutatni, hogy ne keverjük a szezont a fazonnal.

glhf

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.