Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) maross


maross
veterán

Themis evonak nagyon szimpi az arcedulaja. "Eleboss"-t sikerult irni a teszteles oldalon.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#2) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Hogy duplázd meg régi S754-es konfigod értékét?
???
Cuppants rá egy ilyen hűtést
:D

[ Szerkesztve ]

(#3) zzola válasza bacsis (#2) üzenetére


zzola
félisten

Jó az ár, ha tényleg ennyi lesz...

(#4) t1


t1
addikt

Nekem sima Themis van, megvagyok vele elégedve.

(#5) GrotESC válasza zzola (#3) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Nem tudom hol lehet ennyiért kapni. Én a Themis EVO-t láttam az itt feltüntetett Ereboss áráért.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#6) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Valamelyik Raijintek hűtőt raktuk ismerős gépére, tökéletesen üzemel, és halk is , szóval részemről nyertek, és az ára is kellemes volt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) berVi


berVi
senior tag

Ezek jatekszerek, a Nofan 300g-os hutoje elviszi a 80W CPU-t is - venti nelkul :P

[link]

(#8) kenand


kenand
veterán

Árak nem stimmelnek, vagy ÁFa nélküliak
7500 csak Themis van és nem EVO, az EVo 10 000 Ft felett van...
Erebross alig drágább (bár a teszt szerint gyári ventivel nem is jobb...)

(#9) kekegsm


kekegsm
őstag

Nekem ilyen van, venti nélkül, egy Sharkoon VG4-V házban, 40-42 fok, de volt már 47 fok is egyszer:
Ereboss Core


proci i5-4570

(#8) kenand: Ereboss gyári ventije egy vicc, mindenképpen érdemes lecserélni. Pl egy Cooler Master Silencio FP120 PWM-re.

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#10) zimi1991


zimi1991
aktív tag

Mát fél éve lecseréltem a noctua nh-d14 egy raijintek nemesisre bő 8 fokot nyertem rajta és amennyiért eladtam a noctuát annyiért vettem újba a raijinteket!Nagyon nem vagyok elégedett a noctuával, mikor azt megvettem egy zalman volt csak hangos volt, de a noctua azt is lekörözte ha másban már nem de hangban igen.A vgámon is raijintek van és a közeli dupla árú peter hűtőt alázza!Nálam ez a márka most best, mert ezért az árért jobbat messze földön nem találni!

[ Szerkesztve ]

A privátokra illik válaszolni!

(#11) Graphics válasza kenand (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Themis Evo van, az utolsó oldalon a tesztelésre adott termékek üzlete..

Gondolom ezek nagyker árak, tehát nem mérvadóak, vsizont jó tudni mennyiért beszerezhetőek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) secler07


secler07
tag

Nekem Aidos van, és nagyon megvagyok vele elégedve. FX6300 45 fok fölé nem engedi egy Thermaltake V3 házban, szerintem ez 5k-ért teljesen jó. Ez a cikk és meggyőzött, hogy érdemes figyelni a cégre, legalábbis hűtők terén.

(#13) kenand válasza Graphics (#11) üzenetére


kenand
veterán

Nem nagyker árnak, hanem fogyasztói árnak írja...és a sima Themis ára van szerintem, nem az Evo-é.
tesztben az EVO szerpel. Annak jobb a hűtője (nagyobb, 4 heatpipe vs. 3 heatpipe)

(#14) dgabor80


dgabor80
tag

hm..lehet berántom tesóm i5 2500K-jára...ref helyett :C

lehet halkabb is lesz :K

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#15) kenand


kenand
veterán

Kicsit-nem extrémen- túlhajtott 4 magos Xeon (L5420) -okhoz kellene nekem nem nem túl drága hűtő.
Ha tényleg 7500 lenne az Evo be is vállaltam volna, de 10 000Ft feletti ár már nem baráti...

Artic Freezer 7 Pro elmegy (évek óta meg ven, most azt használom), de nem az igazi, melegszik rendesen. (gyári intel 775-nél jobb egy picit)
Artic 13 pro még jó lenne, de már nem kapható (a nem pro alig jobb a 7 nél).

(#16) Ombre85 válasza dgabor80 (#14) üzenetére


Ombre85
tag

Berántod? Robbanómotoros kiszerelés is van belőle? :DDD

(#17) davidsone válasza dgabor80 (#14) üzenetére


davidsone
addikt

az biztos! rántsad csak ;)

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#18) _Atesz


_Atesz
addikt

7500-ért best buy lenne az EVO, így 10k+ csak baráti.

(#19) rudi


rudi
nagyúr

Elnézést, a Themis kapcsán tényleg a sima és nem az EVO ára van benn, máris javítom 11 000 forintra, ami már Ereboss szint.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) lysgb válasza rudi (#19) üzenetére


lysgb
tag

az árakra reagálva:
https://www.pcx.hu/termek/raijintek-themis-evo-processzor-h-t--048866

https://www.pcx.hu/termek/raijintek-ereboss-processzor-h-t--050818

(#21) maross válasza rudi (#19) üzenetére


maross
veterán

gyánusan bestbuy volt 7500-ert..kar erte

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#22) lysgb


lysgb
tag

am érdekelne, hogy milyen az evo teljesítménye ehhez képest "Zalman CNPS10X Optima". olcsóbb, mint az evo, egy kevéssel. (kb 1000ft)

[link]

(#23) Taranti


Taranti
senior tag

Bizony, a jelenlegi toronyhűtők felszerelése AMD-re nagyon nehézkes vagy éppen kínszenvedés - függetlenül gyártótól, súlytól, mindentől. Ezen is az látszik kb. hogy az AMD mennyire tényező jelenleg a CPU piacon... :(
Mondjuk persze tehetnének gesztust a hűtőgyártók felé a 20 éve használt rögzítési megoldás lecserélésével, de ezen is az látszik kb. hogy az AMD mennyire tényező jelenleg a CPU piacon... :(

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#24) M0ng00se


M0ng00se
őstag

Én Ereboss-t akartam venni, de aztán láttam hogy kell hozzá egy hosszú csavarhúzó ami épp nincs háznál :DDD így maradt az arctic freezer a30

V6

(#25) maross válasza M0ng00se (#24) üzenetére


maross
veterán

Jobb helyeken beletesznek a dobozba egy megfelelo meretu csavarhuzot (lasd thermalright hr-02 macho). Hozzateszem en se tudtam rola mielott megvettem, lehet ehhez is adnak.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26) kenand válasza lysgb (#22) üzenetére


kenand
veterán

Itt tesztelték a Zalman-t
Magyar teszt is van

Speckó alapján nem tűnik rosszabbnak az EVo-nál...

[ Szerkesztve ]

(#27) Taranti válasza kenand (#26) üzenetére


Taranti
senior tag

Én használtam ezt a hűtőt (úgy alakult, hogy AMD-n és Intel-en is) és nagyon nem jött be! Mindkettőre brutál nehéz felszerelni, AMD-re a szokásos problémák, Intelnél meg a hűtőlefogató karocskák és az alaplap hátoldali támasztó furatai nincsenek egy függőleges síkban, ebből fakadóan a 4. csavart kb. 15fokos szögben kellett erőszakolni, szóval rémálom (Asrock Z68 alaplap). Mielőtt megkérded: minden megfelelően a helyén volt. Ja, és hangos a gyári venti.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#28) Taranti válasza Taranti (#27) üzenetére


Taranti
senior tag

Jah, és a hátlapi támasztóhoz adnak egy kétoldalú tapadós szivacskeretet, ami védi az alaplapot, ez jó. De ha egyszer vmiért le kell szedned, nem tudod újra felhasználni, szóval onnantól gány megoldást kell keresni.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#29) kekegsm válasza Taranti (#23) üzenetére


kekegsm
őstag

Csak el kellene nekik forgatni 90fokban a rögzítést (gondolom procival együtt).

Nem hiszem hogy annyira megterhelő lenne újratervezni...

(#24) M0ng00se
(#25) maross: Itt is adnak hozzá, le is van írva ide a tesztbe, harmadik oldal első bekezdés vége....

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#30) Taranti válasza kekegsm (#29) üzenetére


Taranti
senior tag

Nem, ezt a mostani hűtőkkel is meg lehet oldani (legalábbis többségükkel). Itt az a baj, hogy a cpu hőjét vagy a vga kari vagy a táp felé fújja, a hátső házhűtő venti majdhogynem értelmét veszti.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#31) kenand válasza Taranti (#27) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm a személyes tapasztalatot, akkor az is felejtős...

Én egy szintén hátsó rögzítésű Thermaltake CL-P0025 Silent Tower ventivel szívtam rengedteget. (a Jó nagy hűtő borda miatt megtetszett)
A T alakú fém zártot okozott, alátettem egy műanyag alátétet, úgy már nem volt zárlat, de a nagy talpa könnyen fére csúszott, akkor a kondikban okozott zárlatot. Később már erre is figyeltem, de kis anyákkal nagyon körülményes volt rászorítani, a hűtés hatásfoka meg a gyári Intelét sem érte el....

(#32) Taranti válasza kenand (#31) üzenetére


Taranti
senior tag

Szívesen... illetve nem szívesen, mert régebben a Zalman etalon volt, kedveltem, de valahogy félrementek a dolgok. Amúgy Zalmannál kb. ugyanezekre lehetne számítani. :((

Amúgy kekegsm megoldása működhetne, de csak a téglalap hűtőknél, a kockáknál ugyanaz lenne, mint eddig (AMD-t nézve).

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#33) #65675776


#65675776
törölt tag

Komolyan nem értem miért erőltetik ezeket a semmire való vékony ventilátorokat. Főleg egy toronyhűtő esetén.

(#34) HANDO88 válasza Taranti (#23) üzenetére


HANDO88
senior tag

Azért ne általánosÍtsunk. :N :N :N
Most Prolimatech hűtőm van előtte pedig Alpenföhn volt és semmi féle problémával nem járt a felszerelése az AMD cuccra. Mondhatnám azt is hogy tök egyszerű.

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#35) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Azért én nem adnám oda érte az SB-E Extrememet. :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#36) lysgb válasza kenand (#26) üzenetére


lysgb
tag

+ Taranti
kösz a válaszokat.

(#37) epityesz válasza Dyingsoul (#35) üzenetére


epityesz
aktív tag

Ez igen szép:)ne is add oda :))

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#38) zovifapp111 válasza Dyingsoul (#35) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Azért a silver arrow és az ereboss nem egy ligában játszanak!Nem ér összehasonlítani!:-)

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#39) Taranti válasza HANDO88 (#34) üzenetére


Taranti
senior tag

Eszemben sem volt, sőt! De az tény, hogy igen sok procihűtővel gond van AMD esetén. Ezek szerint ez a két márka jobban odafigyel, ez mindenképp pozitívum. :K

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#40) temerole


temerole
csendes tag

Nemrég vettem meg a Raijintek Ereboss-t 12k-ért, nos, AM3+-os alaplapra (Gigabyte 970A-UD3P)... szenvedtem vele rendesen mire felraktam, plusz mire az alaplapot sikerült rögzítenem a házban...
Ezt a "malőrt" leszámítva nagyon jó a cucc!
Jelenleg egy FX6300-at hűt le, igaz, 4.7Ghz-en ketyeg 1.44V mellett! :))
cpu-z valid

Nagyon jó!
Ajánlom másoknak! :K

"Az élet egy játék, eléggé zord, de a grafikája nagyon ott van :D"

(#41) kekegsm válasza Taranti (#30) üzenetére


kekegsm
őstag

Bocs, szerintem félreértettél: Én amire gondolok: Most az AMD-s alaplapokon egy téglalap alak 4 sarka a felfogatási pont, a téglalap hosszabb oldala párhuzamos a memóriákkal és a hátsó csatlakozósorral, és a rövidebb oldalon van a két kis fül a bordafelfogatásra. Én ezt fordítanám el a helyükben 90 fokkal, tehát hogy a rövidebb oldal legyen párhuzamos a memóriákkal, és mindjárt jó irányba megy a levegő...

De hát ugye engem nem kérdez az AMD...

Ezért tartom jobbnak az Intel minden égtájra szimmetrikus megoldását.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#42) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Egyelőre a ninja 3 at nem adnám egyikért sem. Valami érdemi fejlesztéssel is előállhatnának a gyártók.

(#43) Taranti válasza kekegsm (#41) üzenetére


Taranti
senior tag

Remélném, hogy nem értettelek félre.

[link] Nekem ez volt, nézd meg az installation animáció AMD részét, íme hozzá a kommentár:

1. a hűtő aljába becsavarozom a kis lemezeket
2. előkészítem a hátlapi takarólemezt
3. lecsavarozom az eredeti alaplapi rögzítő keretet
4. jöhet a hátlapi merevítő és a hűtő felhelyezése, na itt van rögtön az első baj: a hűtőn lévő két kis lemezke furatai mélyen az alumínium lamellák alatt vannak, felejtsd el a videó azon részét, hogy a csavarhúzó függőleges; kb. 45fokkal elfordítva fogod meghúzni a csavarokat

5. a videó második része, amikor az eredeti keretet megtartod, és arra rögzíted a hűtőt egy feszítő fémlemezzel; ott látszik legjobban, hogy ez egy téglalap alapú hűtővel még viszonylag kivitelezhető, egy (nagyobb) négyzet alapúval már sokkal nehezebb, vagy egyenesen lehetetlen.

Ezért kellenek olyan gyártók, akik csinálnak pl. "szerelőlyukat" a lamellákba a hosszú csavarhúzók számára, vagy kéne az AMD, aki alapjaiban áttervezi a felfogató rendszert - ahogy írtad, mint az Intel.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#44) Dyingsoul válasza zovifapp111 (#38) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Igaz-igaz, csak villogni akartam. :))

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#45) tPedro_ válasza t1 (#4) üzenetére


tPedro_
őstag

Nekem is es en is. :D

(#46) #65675776 válasza kekegsm (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szóval egy pár lusta 3rd party hűtőgyártó miatt az összes alaplapgyártó tervezze át a lapjait? Ez a gombhoz a kabát tipikus esete.

Kezdetektől fogva léteznek minden irányban felszerelhető hűtők AMD-re is.
Szóval a porblémát nem az alaplapoknál kell keresni.

(#47) kekegsm válasza #65675776 (#46) üzenetére


kekegsm
őstag

Igen, igazad van. Neked mindig az van.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#48) shiftac


shiftac
aktív tag

Nem lenne sok értelme egy ilyen brutál hűtőt rárakni az i5-4460 procimra, amikor a gyári hűtő játékok alatt sem engedi 60 fok fölé és nagyon halk.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#49) zimi1991 válasza kenand (#31) üzenetére


zimi1991
aktív tag

A cnps10x nagyon jó hűtő nincs baj a felszerelésével...

A privátokra illik válaszolni!

(#50) kekegsm válasza shiftac (#48) üzenetére


kekegsm
őstag

Ha nem teszel rá ventit, akkor meg teljesen hangtalan.
Vagy ha van rajta egy rendes venti, akkor mindjárt nem 60 fok lesz a felső határ, hanem mondjuk 50 vagy 45

Ha megnézed Ezen az oldalon az első táblázatot, nagyságrendi eltérés van az Intel hűtő és az Ereboss között teljesítményben.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.