Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

" Persze a valóságban nem, de ez adja meg ezeknek a lépéseknek a bizarr báját."

Ez egy jó és találó mondat volt Abu :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) JordyG


JordyG
tag

Idehallgass bájgúnár, felőlem '' bájologhatsz '' a fákkal is. :C - Mond, ez nálad humor? :F

Az OEM-ek, b.....ák.. Ennyi erővel a Kenyeret is lehetne máshogy hívni évente, de valahogy mégis évszázadok óta, kenyér. Még ha van is ezernyi belőle. :K :DD

Ez lényegében a tudatlan és pancser vásárlok megvezetésére szolgál, semmi másra nem jó. :W De hát végül is a WC papírt is el lehet adni újrahasznosítva, és lehet rá új jelzőket aggatni. :R

: Magán vélemény, de én inkább látnák valamit ujjat, vagy fejlődést, jobbat így 2 év után, nem egy következő rókabőrt, ami igazából még csak nem is az, csak név változtatás.
Lehetne pl. kisebb csíkszélességre + GDDR6-ra. Ha már a Vega túl drága ahhoz, hogy kisebb testvérek kövessék asztalin a nagyokat. Mobil fronton is ez lenne ésszerűbb, és jót tenne a fogyasztásnak is.
A remény'hal dobja fel a talpát utoljára, ja, hogy nincs neki... Sz.r ügy.!! :))

(#3) Hiftu


Hiftu
senior tag

A gyártópartnerek szeretik (átverni), khmm motiválni a vevőiket. A gyártó pedig asszisztál hozzá. Érdekes, hogy a több infóval rendelkező vevőket (már) nem próbálják átver... motiválni.
Szép kis banda.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#4) electrodoki


electrodoki
aktív tag

Ezer éve AMD kártyám volt. VOLT. Ez már vicc, amit csinálnak! Váltottam. Köszi AMD.

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#5) Cythyel válasza electrodoki (#4) üzenetére


Cythyel
senior tag

Nézd már meg a ZÖLD oldalt is! Ott hosszú évek óta ez megy, még a Fermi előtt kezdték, G8xb chippet 3x is kiadták.
Csak azért mert az OEMek minden évben követelik az újabb kártyákat hogy a naív vásárlókat át tudják verni, ne a chipptervezőt savazzad már. Ez vonatkozik igazából mindenkire aki CSAK emiatt akar váltani.

(#6) leviske


leviske
veterán

Jó ideje. Mármint a 2017-es RX500-as sorozat óta? :DDD

(#7) #65675776 válasza electrodoki (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mennyivel jobb, hogy az nV kiad egy kártyát azonos néven, de jóval gyengébben... [link] Egyik kutya, másik eb.

(#8) b. válasza #65675776 (#7) üzenetére


b.
félisten

Azt nem NV adja ki :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) #65675776 válasza b. (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor az RX 500X-et sem az AMD, hanem a notigyártók.

[ Szerkesztve ]

(#10) Televan74 válasza b. (#8) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ezt sem az AMD találta ki. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) b. válasza #65675776 (#9) üzenetére


b.
félisten

Na ja. :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#12) Manbal válasza electrodoki (#4) üzenetére


Manbal
senior tag

+1

és nem bántam meg!

(#13) MongolZ válasza #65675776 (#7) üzenetére


MongolZ
addikt

A GF108/GF117/GF119 meg éltek vagy 5 generációt... az miért volt jobb? 2014. júniusában kiadni Fermit...
GT 730 név alatt 3 különböző GPU-t eladni mitől jobb? Ráadásul óriási különbségekkel: GK208 DDR3/GDDR5 384:16:8 illetve GF108 DDR3 96:16:4 felosztásban...

[ Szerkesztve ]

(#14) Lokii válasza electrodoki (#4) üzenetére


Lokii
aktív tag

-1

Vicc.

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#15) Hobbbyt válasza electrodoki (#4) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nekem meg az x1950pro óta csak Ati van.. és a következő is valúszínűleg az lesz :D
Pedig nem is vagyok márkafan, egyszerűen csak mindig ők tűntek jobb befektetésnek és érték meg jobban a pénzüket akkor amikor vga-t cseréltem. -Ezt a 2 éve 86e ért újonnan vásárolt RX480 is durván igazolta.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#16) Tidus válasza electrodoki (#4) üzenetére


Tidus
addikt

Miért, a másik jobb?
Ne hogy azt hidd.

[ Szerkesztve ]

(#17) Lacok


Lacok
őstag

Parasztvakítás 2.0

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#18) Fred23


Fred23
nagyúr

Az OEM-partnerség feltételein kéne reszelni kicsit!

(#19) Legyes


Legyes
tag

Azt gyanítom, hogy 12nm Polaris lesz az. Mellesleg ősidők óta Ati/AMD kártyáim voltak. Kényszerből vettem egy nVidiát. Öcsém.. Azok a szoftverek, azok az állítási lehetőségek, egy vicc. Ráadásul ki van fehérítve a kép, valamint életemben először állítanom kellett a TFT fókuszán...

[ Szerkesztve ]

-=LeGyEs=-

(#20) b. válasza Legyes (#19) üzenetére


b.
félisten

cool story bro.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21) Carlos Padre válasza electrodoki (#4) üzenetére


Carlos Padre
veterán

S3/VIA-ra? :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#22) TTomax válasza Legyes (#19) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ne is mondd a harmada nem fér be egy oldalra,tiszta vicc mindig le kell görgetni az aljára ha kell valami. :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

az amd majd kiad valami minimális eltéréses 500x-et ami szintén nem kóser de hagyján. de az hogy egy ilyen Acer megcsinálja ezt, vagy bármelyik oem, hogy a jó életbe nem bünteti ezt senki :(( :(( :((

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#24) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Remélhetőleg a laptopgyártóknak kell majd majd a drivert kiadni hozzá, akik egy idő után nem fognak

(#25) GodGamer5


GodGamer5
addikt

“Radeon RX 500X? Mi ez már megint?” Én is ezt kérdezem, mert ez már tragikus amit művelnek az utóbbi 2-3 generációban... Nem igaz, hogy nem tudnak kiadni egy új közép/felső-közép kategóriás Vegát.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#26) K0vasz


K0vasz
aktív tag

Teljes katasztrófa az AMD. A jelenlegi generáció az nvidia mögött kullog, új generációnak/architektúrának/akárminek még híre hamva sincs, holott a másik oldalon már ott pihen a fiókban a folytatás. Aki eddig AMD-s volt, az is át fog állni nvidiára, mert nincs más. Aztán majd ha egyszer vége lesz a bányászláznak, pisloghatnak, hogy a kutya nem veszi a kártyáikat

(#27) schawo


schawo
titán

Szerintem nem hülyeség ez. Egy notinál segít beazonosítani az évjáratot.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28) schawo válasza Legyes (#19) üzenetére


schawo
titán

Együttérzek veled. ❤

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#29) pengwin válasza Lacok (#17) üzenetére


pengwin
addikt

Nem-nem... Parasztvakítás X

Üdv, pengwin

(#30) Plazmacucci válasza Cythyel (#5) üzenetére


Plazmacucci
félisten

AMD kezdte amikor a rajta rohadó 8500-as kártyákat Radeon 9000 néven adta el :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#31) Cythyel válasza Plazmacucci (#30) üzenetére


Cythyel
senior tag

És mégis... az 8500LE is erősebb volt mint a 9000-9200 kártyák :P

(#32) .LnB válasza Legyes (#19) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Évekig Ati/AMD kártyáim voltak. *Kényszerből vettem egy nVidiát...Öcsém.. az a teljesítmény.. end of story.

*Kényszerből, mert mikor kellett a VGA, az AMD-nek nem volt értelmes teljesítményű kártyája.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#33) Manbal válasza Tidus (#16) üzenetére


Manbal
senior tag

Igen az évek folyamán nem gyengén jobb lett az NV! azért cseréltem freesync / RX580 kombót, 1440p gsync / GTX1080 kombóra. Fogyasztásban ugyan az, teljesítményben és játékélményben összehasonlíthatatlan. A gsync pedig már 30 fps-nél működik 40-nél teljesen folyamatos, a freesync csak 51-től működik, szóval az is nagy humbug. a Vega pedig orbitális bukás lett, lényegében egy Fury alacsonyabb csíkszélességen, 2x annyi tranyóval, fogyasztás dettó ugyan az ha nem rosszabb, és még így sem éri el egy GTX1080 szintjét, a DX12es előny pedig már rég nem igaz. Én 2 évtizedig voltam Ati/AMD párti vga terén, de ahova jutottak az nonszensz

(#34) h-yle


h-yle
addikt

Tehát az 500X az átcímkézése az 500-nak ami a 400 volt átcímkézve, ami egy kevesebbet fogyasztó 300, ami valójában egy átcímkézett 200 volt.

Ha nem halt volna meg a R9 290X-em jó lenne az még ma is. :))

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#35) #65675776 válasza h-yle (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

400-nál teljesen új architektúrát vezetett be az AMD.

(#36) Hobbbyt válasza Manbal (#33) üzenetére


Hobbbyt
őstag

"Fogyasztásban ugyan az, teljesítményben és játékélményben összehasonlíthatatlan."
-Azt miért nem írtad oda, hogy a GTX1080 cserébe 2x annyiba kerül? :U

Remélem azért az megvan, hogy az RX580 és GTX1080 messze nem egy kategória.. így összehasonlítani nem lehet őket.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#37) h-yle válasza #65675776 (#35) üzenetére


h-yle
addikt

Jó, a /s lemaradt, nyilván nem gondoltam komolyan. :))
Meg az egyik 90x a másik 80-as széria tehát nem is ugyan az az árpont...

Ettől függetlenül szeretnék már érdemben látni valamit az AMD-től GPU fronton, mert a jelenlegi felhozatal elég harmatos, és ezen nem az OEM gyártók kielégítésére hozzáadott X fog segíteni :(

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#38) Robitrix válasza JordyG (#2) üzenetére


Robitrix
senior tag

kérnék 2 kiló kenyeret! de ne a simából, hanem a kenyérX-ből kérek... :)

(#39) haxiboy válasza electrodoki (#4) üzenetére


haxiboy
veterán

Jah mert Nvidia nem ugyanezt csinálja? Jah de...sőt ők képesek hibás specifikációval árulni terméket hónapokig, majd utána javítani a leírást mikor rájön valaki. Itt ott egy kis kártérítés a többiek meg le vannak szarva...csak hogy ne olyan távoli dologról beszéljek khm.gtx970.khm....

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#40) D013


D013
aktív tag

Abszolút teljesen mindegy ha átnevezés, vagy hogy miért még mindig Polaris, kit érdekel. A lényeg hogy javuljanak végre meg az árak, és legyen kapható. Ha ez tényleg egy erősebb 500(400)-as széria mindenki jól jár. Ne felejtsétek el hogy kb másfél éve megfagyott a középkategória és úgy is maradt. Szóval ha csak onnan folytatjuk hogy RX 580 meg 1060 teljesítmény jó áron, mindenki jól jár aki nem akar, vagy nem tud csúcsot venni. Nekem RX470 4Gb-om van, amikor megvettem már ment a kövezés hogy "a négy gigabájt 1 éven belül már nem lesz elég semmire!" Lópikula, minden amit kijött az elmúlt másfél évben 1080pben gyönyűren elment high/ultra beállításokon 55-60 Fps-el. Ennyit kér a legtöbb játékos, monitorjuk sincs a 1440p-hez, a G-Sync, meg Freesyncről meg álmodni sem mernek, 60 fps a vsynccel azt kézcsók. Megtanulhatnánk végre hogy nem az a lényeg hogy hanyadik átnevezés egy termékcsalád, hanem hogy mennyiért árulják és ezért az összegért milyen teljesítményt ad.

(#41) Manbal válasza Hobbbyt (#36) üzenetére


Manbal
senior tag

aham... nem egy kategória, nem is írtam ilyet, de én full hd-ben használtam az RX580-at, full hd-s freesynces monitorral, szóval nagyon is meg van az összehasonlítási alap. Az egy kategória az meg a Vega, ami maga a közröhej tárgya

(#42) NandoXXL válasza Manbal (#33) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Oda jutottunk hogy egy középkategóriát hasonlítasz a felső kategóriához. Nincs valódi versenyképes top kártya, de attól még belépő szinten 560, középen 580 teljesen vállalható. Mit vársz?: freesync olcsó, gsync drága prémium kategória. Elkezdhetnél gondolkodni azon mit írsz le, mert minősít téged és ezt rendkívül nívós oldalt is.

(#43) Manbal válasza NandoXXL (#42) üzenetére


Manbal
senior tag

A Vegát inkább nem próbáltam, bocsi (ugyan annyi, ha nem drágább még az 56-os is mint egy 1080as, a fogyasztása meg egyenlő a jelenlegi teljes konfigom fogyasztásával, és cserébe még lassú is)... és igen én gondolkodom nem úgy mint nagyon sok ember! és igen a gsync valóban drágább jó pár 10-essel mint a freesync, de nem prémium kategória, hanem inkább a minőség, ellenben a "nem az igazival"!

(#44) Hobbbyt válasza Manbal (#43) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ha valóban gondolkodtál volna akkor nem írtál volna pl. ilyeneket. :)
"freesync csak 51-től működik" -Nem. Az, hogy a te monitorod s*zar volt, nem az AMD sara. (vannak 30-144hz-es freesynces monitorok is)
"(ugyan annyi, ha nem drágább még az 56-os is mint egy 1080as, a fogyasztása meg egyenlő a jelenlegi teljes konfigom fogyasztásával, és cserébe még lassú is)" - A Vega56 pontosan ugyan annyit fogyaszt mint a te 1080-ad. Igen, lassabb.. de a 1070 ellenfele, még ha az ára az -ismert- okok miatt nem is tükrözi most ezt.

Sajnolom, hogy az AMD ennyivel jobb a bányászatban mint az nVidia, a gamer piac most miattuk szív.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.