Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Még nem olvastam el a cikket, de gratula hozzá! :D
Anno én is sokat nyomutam vele, az UT-vel egyetemben. Egyébként a legtöbbet én a Quake 1-l játszottam. Nálam a Quake-ek között máig az az etalon :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2) RexpecT válasza Dr. Romano (#1) üzenetére


RexpecT
addikt

Grat az íráshoz :C .
Régebben mi is Quakeztunk de aztán jött a Counter-Strike 1.6 ;) .
Quake 4-el mi van?Sokan átmentetek a vagy maradtatok a jól bevált játéknál?

(#3) Dany007 válasza RexpecT (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Köszi ! :D

Hát a lelkesedés hatalmas volt a Q4 kapcsán akkoriban. ha jól emlékszem még servereket is béreltek az akkori ismerősök. De ah jól tudom maradtak Q3-nál végülis.
Sokat nem Q4-eztem, de a hallomás alapján a nagy Q3 fanoknak csalódás volt.
Nehéz 2x ugyan azt az átütő sikert összehozni. Sokaknak az nem tetszett, hogy doom3 motorra épült a Q4 is.
Sz.tem nincs akkora sikere, mint a Quake3-nak volt fénykorában :)

Naja, a CS szintén nagy etalon! Akkoriban Q3, Ut, meg a CS volt a sláger :) Mondjuk én a többi csak próba szinten próbáltam, komolyan ráállni nem tudtam volna egyszerre két játékra. Elég sok gyakorlást odafigyelést igény, hogy egy géjmben elég jó legyen az ember. Nekem nem ment 2 egyszerre :)

[ Szerkesztve ]

(#4) SP!T


SP!T
addikt

Mi lanozáskor máig a legtöbb időt a Q3-al töltjük el a haverokkal! CTF, CA, Instagib! :R

There's a device that I've been using called a whoop.

(#5) divergens


divergens
tag

Én sokáig instát toltam dm17en 1.16ban. Most napi rendszerrel 1 másfél órát játszom 1.32ben clanarenat pro-qdm6-on!Néha egész jó kis közösség összejön..Msn-nen kb 25 cimbi van, meg persze a klánból is sokan. A sod mod soha nem szerettem..
Nem tudjátok hol lehet kapni még origi q3a cd-ét??

quake III arena

(#6) Dany007 válasza divergens (#5) üzenetére


Dany007
veterán

hehe, nekem 200-250-en vannak msn-en a Quakesek xD Sőt, annak idején csak a Quake miatt csináltam msn accountot is :)

Hát az origin CD-t már max az e-bayen kapod meg sz.tem.

(#7) sonar


sonar
addikt

Csak nézd meg: [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#8) Dany007 válasza sonar (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Jaja ezt ismertem... Nemsemmi őrültemberek vannak :)

(#9) SP!T válasza sonar (#7) üzenetére


SP!T
addikt

Ez nagyon brutál, kipróbálnám vmi olyan cuccba, amit nem sajnálok! :D Na meg egy bukó, h ne k*rja ki a szemem! :D

There's a device that I've been using called a whoop.

(#10) Gergello


Gergello
addikt

Jó kis írás. A közöségekkel kapcsolatban nagyon igazad van. Én kb 3 évig játszottam fps-t, a vége felé már nemzetközi szinten is. Sok olyan embert ismertem meg, akikkel azóta számtalanszor találkoztam és nagyon jó barátok lettünk. Persze belegondolva lehetne elpocsékolt 3 évnek is nevezni, de minek tenném?

(#11) DarkByte válasza sonar (#7) üzenetére


DarkByte
addikt

:Y :C Beteg emberek. Át lehet vele értelmezni a szilveszteri tüzijátékot. :DDD

(#12) Dany007 válasza Gergello (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Hmm ilyen alapon az sok éves kocsmázást bulizást is lehetne elpocsékolt időnek nevezni :) Persze, hogy nem az! ( de a kocsmázás sem :D )

[ Szerkesztve ]

(#13) Gergello válasza Dany007 (#12) üzenetére


Gergello
addikt

Az sosem elpocsékolt idő :K Ha jól érzi magát az ember akkor minek lenne bármi is elpocsékolt... :)

(#14) Thomas1 válasza sonar (#7) üzenetére


Thomas1
őstag

A cikk is nagyon jó lett, de ez a videó visz mindent! :C :C

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#15) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

:C

közösségek tudnak kialakulni egy játék kapcsán, főleg, hogy "mindenki" külföldi volt. Spanyolok, olaszok, németek, angolok, franciák, svédek, oroszok, törökök,hollandok, 13-46 éves korig

ezt én is tapasztaltam BMW M3 challenge-nél

(#16) grimetime


grimetime
tag

quake 3 még mindig a legjobb game a világon, soha nem csinálnak jobbat, remélem a zero ismét elterjed ;p

(#17) BlOO


BlOO
csendes tag

wow! Egy kis bizonyíték h még mindig él a gém, bár láthatóan hanyatlásnak indúlt, immáron több mint 8 év után: saját klán oldal (a tagok hónapokon keresztűl készítették, és egy ma modernnek számító oldal lett, lesz) http://x.excessiveplus.net/, (hivatalos excessiveplus-az ugra bugra mod- oldal, megannyi nemzetközi klánnal, csak quake 3as, nem holmi vegyes vmi ) http://www.excessiveplus.net/spider/mod=excessiveplus

Imádom, és szinte tükörszerűen történt velem is minden, mint a cikkben.Kár h nem sok magyar játszik vele...

NO dissatisfied costumer is ever allowed to leave my business. Always send pm. to me.

(#18) Dany007 válasza BlOO (#17) üzenetére


Dany007
veterán

Jujj nemár :DD X-es vagy ? Egy csomó mindenki ismerek onnan :D
Régen én is Excessive-eztem 1.32ben is ! Bár anno még sok volt az mg spam meg úgy eleve mindenféle spam... Aztán visszamentem a SoD-ba :)
Jó látni, hogy még a él a dolog! :) Ruben-t meg üdvözlöm xD A kis mocsok az én clánomban is volt egy ideig ha jólemlékszem :D

(#19) BlOO válasza Dany007 (#18) üzenetére


BlOO
csendes tag

hehe, azt hittem senki nem fog reagálni erre, mert elég későn vettem észre. Megnéztem a videót (naygon jó, jobb mint amennyire írtad), beírtam chatboxra h nézzék meg, reakció: What do u thought? I am legend! :D by Killa!Azóta is javíthatatlan, épp vissza akar jönni, bár totál végen van az e5-nek, főleg a FreezeTag-nek.Majd rákérdezek emlékeznek-e rád. Igen, a CW'k azok tényleg még mindig nagyjából a spamon dőlnek el. Az EN még mindig szinte veretlen, uncsi ;).
Gondolom nagyjából képbe vagy. A Ruben meg ki? ups
Tök jó!!! :):):)

NO dissatisfied costumer is ever allowed to leave my business. Always send pm. to me.

(#20) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Ezért készítettem egy 9,5 perces kis videót, hogy bemutassam, ebben a játék modban több skill-re van szükség mint azt az átlag gondolná.

Lehet én vagyok így kora reggel olyan hangulatban, vagy kötekedős kedvemben, negatív hatásokat nem mellőzve, de ha, Q1 óta kezdetektől tolod, és a Q3 al játszottál nem keveset, modokról nem is beszélve (ahogy olvastam ez jött le), akkor tudhatnád hogy ami ebben a videóban "skill", az nudli...kötekedés: Ez az "oda rántok lekapom egy freges jelenetek (mázlis jelenetek)", nagyon alulértékeli általában a tehetség valódi fogalmát, bocsi de ezek szerencsés találatok, skillhez közük nincs. Ha a legrövidebb eventben is min. 5. lő le (persze nem 10 másodpercenként...), akkor az a valaki már tud játszani. Sajnálom de muszáj ezt megvédenem.

üdv: Z

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#21) Dany007 válasza BlOO (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Az EN az mindig is az volt :) Van köztük pár jófej :) A nagyrészét már vagy 4 éve ismerem xD Még anno amikor a SoD-ban voltak.
Szal ja...a spam nem jött be nekem nagyon. Ahhoz végképp nem kell skill.
A Ruben, ahogy láttam a clan tag ahol te is ;) ha jól emlékszem kis francia csákó xD Fura figura de jófej.

(#22) Dany007 válasza CocooN-z (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Semmi gond furcsállottam is, hogy senki nem akart kötekedni.
Tudod, mindenki ezt mondta aki még sose próbálta utánnunk csinálni.
Próbáld meg ugrás közben, mikor elég nagy sebeséggel repülsz a másik oldal felé, figyelsz arra, hogy jóhelyre érkezz, és közben az ellenfél is ugrik valamerre, és te telibetalálod! Kiváncsi vagyok melyik baseq3-as lenne képes hasonlóra! És nemhogy direkt, mázliból se lenne képes rá!
Az Airshotnak épp az volt a lényege, hogy mikor már 4-5 éves mindennap(!) játék után, meguntuk a SoD-ot úgymond, elkezdtünk az Airshot-ra gyúrni! Direkt! Azok nem mázli lövések öregem :) Persze az is van közöttük, de a nagyrésze nem! Tudom amikor egy ilyen srác felmegy a serverre, beáll küdni egyet, és 120fragből, 80-at airshotból szerzi meg! És ez egy folyamatos tendencia volt! Nemsokan értettek hozzá. Voltunk kb 15-20-an akik ezt csinálták! De folyamatossan, napi 4-6 órát, minden napos rendszerességgel!
Több mint 4 éven át a Quake 3 SoDMoD volt az életem :) Volt már saját Clánom, team-em, serverem. Sőt, egy idő után én vezettem az egész community-t. 5 gémserver, 3-4 fórum, és egy rakás clan és team.
Hidd el nekem, az esetek 80%-a nem mázli hanem tudás!
Több száz órán át néztem / játszottam velük. Eleinte, amikor 1-1 régi nagy játékos leszedett airshottal, én is azt hittem, hogy mázli. Aztán azt hogy chaet :) . Aztán szépen én is megtanultam hogy is kell ezt, belejöttem, és azután őket vertem le :)
Van egy másik külön mod is airshot gyakorlásra! Mi azt is használtuk! Ott csak az airshotért kaptál pontot, és úgy kellett végigküdni az összes pályán, persze ez offline volt, botok ellen. De a lényeg, hogy az is airshotra ment.
Mi csináltunk anno direkt olyan pályát, aminek az alja jumppad-okkal volt tele! Mindenki folyamatossan ugrállt fel le, persze nagy volt a pálya, így sokáig tartott a lehullás, meg a felugrás is, így szinte mindig mindenki levegőben volt. És csak airshot! Ez is a gyakorlás egyik fontos része volt !
Nézz meg 1-2 Rocket Areanás videot. Rengeteg van a neten, és az se mázli! Küdtem ott is, az kicsit keményebb, de nagyon jó!
Az nem skill, hogy valaki gránáttal végig spammolja a pályát és leszed 5 embert 7 sec alatt. Az semmi. Ha a pálya túloldaláról, a szemben lévő játékost ugrás közben bfg-vel szándékosan eltalálod, na az a Skill!

Ha ezek után se hiszem nekem, akkor a kedvedért szivesen megkeresek pár régi demot, amiből a videó is készült! Azon majd látni fogod, hogy ez nem véletlen, nem mázli, hanem az az illető igenis azért találta el a túloldalon ugró ellenséget, mert_el_akarta_találni! :)

(#23) Dany007 válasza CocooN-z (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Elnézést, lehet kicsit indulatosnak tűnhet az előbbi hszem.
De csak azért, mert ha valaki, én tudom, hogy azok az emberk, akik a videóban is szerepelnek, az életükből legalább 2 éven át minden délutánt, minden estét, és minden éjjszakát azzal töltöttek, hogy azok az Airshot-ok ne mázliból menjenek.
Volt olyan is, hogy bejött egy "idegen" és elkezdett anyázni, hogy luckshot, meg lucker, meg ilyen olyan szerencse stb...Aztán amikor 10.szerre kapták le levegőben, egymásután(!) akkor a szerencsétlen összeszégyellte magát, és kilépett!
Akkoriban az emberek spect-ben tanították egymásnak az airshotokat. Az egyik figyelte, és magarázta a másiknak hogyan lőjjön. Hogy amikor látja, hogy az ellenség ugrik, nézze meg milyen irányban, mekkora sebességgel, és milyen messze van tőle, és hogy mennyivel előre célozzon, és melyik irányba, és mikor lőjjön, hogy az pont telibe találja!
Szóval hidd el nekem, ezeknek a 80%-a nem luck, hanem skill :)

(#24) BlOO válasza Dany007 (#23) üzenetére


BlOO
csendes tag

:D Igen, én is úgy voltam az elején az alap baseq után h sok itt a luckyshot, de mikor megpróbáltam magam, és azt láttam h a kilövött bfg időpontjában az ellenfél már reagált is és "pattan tovább" , na akkor azt mondtam h ezt sose fogom tudni megtanulni! Pinky ismeri Rubent : ruben is gay :D. Volt egy server amint mindig a dm17 futott, és az air, meg persze a splash shotra volt kihegyezve, az utobbi 1 évet azon is gyakoroltam, nem gyenge, de marha fíílinges amikor 3as comboba találod el a repülő ellenfelet:) ! Spacestation volt a neve! Tudom én konkrét dolgokat írok, de csak mert remélem vki\k ugyanígy vannak!
A másik kollégának: 4 év alap baseq és 3 év excessive, mindegyik rohadt nehéz pro-k ellen, de excesssiveben kell lennie még dolognak amire figyelni kell, és az a sebesség (ups)!
Írjatok még!!!!!
Üdv, BlOo.

NO dissatisfied costumer is ever allowed to leave my business. Always send pm. to me.

(#25) Dany007 válasza BlOO (#24) üzenetére


Dany007
veterán

Na ja :D Ruben mindig is gay marad :D
Azta, de hiányoznak a régi idők :O
Egyébként így van ahogy mondod! Excessive-ben is meg a SoD-ban is a sebesség volt egy plusz tényező ami más játékmodban szinte semmi jelentős szerepet nem kapott.
Aki ismeri a jumpokat, meg a slide-okat az akár 10-15 sec alatt is bevihet egy zászlót! És érdekes mégis rengeteg meccs volt amikor fél órán át küzdöttünk. Vagy amikor 5-6 percen át egyetlen zászlót se vitt be senki!
Aki nem ismeri, nincs benne, vagy csak keveset jáccott az nem tudja észre venni se a Skillt!
Csak azt látja, hogy az emberek ugrálnak "össze-vissza" meg lövöldöznek "luck" shotokat.
Aztán amikor ő is megpróbálja, akkor derül csak ki, hogy hűha, nem is olyan könnyű villámygyorsan olyan slideokat csinálni, amivel jó helyre ugrik, és jó helyre érkezik! És, hogy valójában kurvanehéz leszedni az ügyessen jumpoló embereket !
Fénykorunkban a pro kategóriában mi azon versenyeztünk, hogy ki tud több airshotot küdni! Akinek nagyon nem ment az meg ki lett röhögve : P De persze aki akart, az fel tudott fejlődni!
Szóval CocooN-z kolegának üzenem, hogy nézze meg a videót, 2x, de olyan szemmel, hogy azoknak a nagy része direkt shot volt, és nem luck! Csak 2x nézze végig ilyen hozzáállásal, és rá fog jönni !

(#26) CocooN-z válasza Dany007 (#23) üzenetére


CocooN-z
őstag

1. ÉN elhiszem h tudsz játszani, és minden hozzád hasonló ős gémert tisztelek
2. ne magyarázz nekem úgy mint egy dedósnak mert énse ma kezdtem (elég nagy kocka vagyok énis) :D
3. semmi indulat nem volt a mondandódba.

engem csak az zavart, ami leértékelte téged, és a skilledet, hogy 1 event (~0,2 second idejéig) 1 frag...és az egész múvi ez volt :( tudom h nem könnyű, de lehet azt sorozatban is, és ezt sztem te is tudod.

üdv!! Z

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#27) Dany007 válasza CocooN-z (#26) üzenetére


Dany007
veterán

:)

Nem teljesen világos mire gondolsz az 1 event 1 frag alatt. Talán..hmm...Talán arra, hogy egy más utáni fraggelés? Asszem azért sejtem mire gondolsz.
Sz.tem azért live-ban más a helyzet. A movie direkt ezekre az airshotokra épült. Sajnos nemigazán mutatja be az egész játékmenetet.
Meghát mivel ez CTF és nem FFA , valamilyen szinten mindig a zászló volt a cél. Persze mint mondtam egy idő után az airshot mánia eluralkodott :) de akkorsem volt sosem FFA.
Az 1 event 1 frag, talán a sebességből adódott. Nincs túl sok idő. Van a cél, és aki a legjobban veszélyeztet a cél elérése kapcsán azt kell kiiktatni : ) Aki kicsit távolabb van, nem okozhat gondot, akadályt, azzal nem mindig foglalkozunk. Persze egy FFA-ban más. Talán a sima baseq3-ban is más. Őszintén azzal nemsokat jáccottam, max single-ben botok ellen.
Amúgy, én úgy vettem észre, hogy valamilyen szinten, minden modban különféle skillek szükségesek. Nemigazán lehet azt mondani, hogy XY álltalánossan Skilled. Hanem, hogy Xy, aki Rail-ban küdi, na az ott Skilled. De átjön hozzánk, ami egy teljesen más világ, ugyan nem a nulláról indul, de teljesen más irányban kell, hogy legyen Skill.
Ugyan ez van mondjuk Excessive, RA3, BaseQ3, meg hasonlók.
Szal érted, egy defragos lehet, hogy iszonyat jól jumpol, küdi a strafe jumpokat 1000-rel, ami egy CTF meccsen sokat segíthet, de önnmagában édes kevés. Ugyan ez igaz ránk is. Ha SoDból átmegünk Rail-ba, akkor ott hiába az Airshot, teljesen más fizikája van a railgunnak mint a BFG-nek. Szal ez van :) Ezért sz.tem így mod-mod összehasonlítás elég necces.
Amúgy sz.tem az RA3 a legdurvább. Ott kell rail skill, jumping skill, meg airshot, csak rocket-tal, nem bfg-vel. Próbáltam én is sokat. Nagyon nehéz Rockettel megcsinálni azt, amit mi BFG-vel. Főleg mivel a rocket sebessége lényegesen lassabb mint a mi BFG-nk, így tovább tart amíg odaér, sokkal nehezebb kiszámítani a pályát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.