Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kleinguru


kleinguru
addikt

Helyes :C

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#2) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

Hát ha ez kell a népnek.

(#3) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Én csak azokat a szegény GPU-kat Sajnálom akiknek ezt meg kell hajtani. :(

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4) roli543


roli543
őstag

Várom a 4 colos UHD telefont, mint egy falat kenyeret..

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#5) Wajk


Wajk
addikt

Az üzemidőt szerintem ez elég érzékenyen érintheti.
Amíg nincs értelmes fejlesztés akkumulátor téren, én kétségbe vonom az életképességét.

b4zsi-: háát nem tudom, én a HD felbontást 4.3-on pár cm-ről skubizva sem látom gyengének.
Lehet valamivel szebb lesz, dehogy durván az akksi rovására mehet az szinte biztos. Szóval nálam több a negatívum mint ami pozitív lehet.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#6) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Igen stimmel a hír és a belinkelt kép tartalma :DDD . Elég gyors a fejlődés mértéke, de kíváncsian várja az ember mekkora lesz a differencia.

(#7) roli543


roli543
őstag

Az akkumulátoron kívűl a gyártók inkább egy kellemesebb borítási technológiát fejleszthetnének, ha már a fém ritkább lett.. Mint az Lg Flex

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#8) #06658560 válasza Wajk (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

VR-szemüvegből, moziszemüvegből mekkora felbontást tartasz reálisnak, elfogadhatónak, optimálisnak, jónak?

(#9) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Aksi méretet nem említenek? Ehhez már nem lesz elég a 2000-2500 mAh-s akkumulátor. Ha már nem a kamera felbontás akkor a kijelző fizikai mérete, ha már nem a kijelző akkor a felbontás. Felbontás után hátha az aksi jön?

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#10) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Csak értelmes akku is kerüljön bele végre.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#11) pengwin válasza Wajk (#5) üzenetére


pengwin
addikt

.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#12) kleinguru


kleinguru
addikt

Az akkun "nyavajgóknak" mondanám, hogy nem feltétlen lesz nagyobb egy kijelző (magas szinten értem) fogyasztása, azért mert több képpontot tartalmaz.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#13) Mr President


Mr President
senior tag

15ben tényleg UHD lesz a csúcs mobilok felbontása. :Y Nemsemmi

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#14) tyaty1 válasza kleinguru (#12) üzenetére


tyaty1
tag

Nem, magas felbontás miatt csökken az üzemidő, hanem az amiatti magasabb processzorterhelés miatt.

(#15) Griff55


Griff55
senior tag

Én csak azt nem értem, hogy ezt a batár nagy felbontást miért nem a taboknál erőltetik.... 5-6 colnál a fullhd-ban semmi kivetnivalót nem láttam (nekem s3 van 720p kijelző és itt is csak akkor látom a képpontokat ha 5-10 cmről nézem)

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#16) kleinguru válasza tyaty1 (#14) üzenetére


kleinguru
addikt

Persze, ha játszunk vele (kinőttem belőle max kártyajáték), de ettől eltekintve simán bírni kell a processzoroknak, hisz azok is fejlődnek:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#17) Sofian


Sofian
őstag

Ha nem a Samsung csinálja, akkor már nem is annyira értelmetlen.. ? :D

(#18) helixP


helixP
nagyúr

He is so Wong about that.

(#19) deja vu


deja vu
addikt

Ez mán döfi, ehhez kell kakajó. Nem baj, majd a fullhd telók lejjebb csúsznak, az nekem bőségesen elég lesz.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#20) Norb€€€


Norb€€€
aktív tag


....

Komolyan ennek mi értelme, azon kívül, hogy megeszi a GPU-t meg az akksit? Már a fullHD is sok.

[ Szerkesztve ]

(#21) Sn00k


Sn00k
veterán

Nah, ez aztán egy fontos fejlesztés, ami nélkül élni sem tudnék. :DDD

3njoy the Lif3

(#22) joey04


joey04
titán

Na végre! Legalább nem kell már sokáig néznem ezt a vacak pixeles fhd panelt... :))

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) Cyberpunk válasza joey04 (#22) üzenetére


Cyberpunk
félisten

:K már csak 16 mag kéne és 8 GB RAM. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#24) roli543 válasza Sn00k (#21) üzenetére


roli543
őstag

+1 :D

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#25) dreamdancer válasza Cyberpunk (#23) üzenetére


dreamdancer
őstag

Meg hogy a vas végre 4 GHz-en pörögjön, ne 2-2,3-on csigatempózzon.

Ja meg az aktív hűtés, lassan arról sem kéne megfeledkezni.

Nem a lényeg a fontos.

(#26) cairojack


cairojack
aktív tag

Bezzeg 15 colos laptopon még szivatnak a 1366*768-al. Frankó.

Amúgy ennek mi értelme. Én már a 250 PPI-nél nem tudom elkülöníteni a pixeleket, akár mennyire is próbálkozom, de elvileg az emberi szem maximális teljesítőképessége 350 PPI.

Akkor ennek mi értelme? Soha nem fogom nagyítóval nézni a telefonom képernyőjét, ellenben az azzal készült képeket szívesen nagyítgatom utólag, PC-n. Tehát pont hogy a kamerák felbontását kéne növelni, nem a kijelzőkét. Tiszta vicc az egész. Úgy látszik marketinggel tényleg bármit, de bármit el lehet adni az embereknek.

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#27) kleinguru válasza cairojack (#26) üzenetére


kleinguru
addikt

A mozgókép felbontás az eredeti felbontás 1/4-e.ű

Kíváncsi lennék egy két fórumozó tapasztalatára a nagy felbontású kijelzőket illetően, mert nekik a 320x240 is tökéletesen megfelelt anno :DD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#28) Rakeem


Rakeem
aktív tag

Jó látni hogy a fejlődés nem áll meg.
Ja, ha már a fejlődést említem. Srácok, gondolkozzatok el kicsit akik az aksi témát feszegetitek.
Anno egy SGS1- sem bírt 1-1.5 napnál többet ha nyúzták. Most pedig kb ugyan azt a készenléti időt hozza egy SGS4. Persze nagyobb benne az aksi, de ha csak a térfogat arányokat nézzük akkor a kettő kapacitása és fizikai mérete között nem egyenesen arányos viszonyt lehet megfigyelni.
Persze a hardverek is fejlődtek. Gyorsabbak, DE teljesítmény/fogyasztás tekintetében megint csak nem egyenes arányosságot lehet felfedezni.

Meg kell emészteni, hogy jelenleg hétköznapi szinten ezek az aksik jelentik a csúcskategóriát.
Az energia tárolás messze nem ott tart még ahol sokan szeretnék hogy tartson. Ne várjuk már el hogy olyan technológiát fognak felvonultatni ami még csak kutató laborok mélyén létezik.

Teccccik engem érteni uuggyyeeee??? :D

[ Szerkesztve ]

(#29) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Meizu egyre csabitobb. :C

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#30) big-J


big-J
őstag

De akkor már 6mm vastag legyen, hogy 1800mah akksi járjon bele :D

(#31) Tidzsimon válasza cairojack (#26) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Ahogy most csinálják a kamerák felbontását se kéne növelni. Sokszor az rontja el a minőséget.

Rakeem, jöhetnének abhidrogén cellás telefonok. :-D
Monitorokba pakoljanak ilyen kijelzőt. 23-24 colon.

[ Szerkesztve ]

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#32) hpeti2 válasza Tidzsimon (#31) üzenetére


hpeti2
aktív tag

4K-t a mobilokba is!!!! Sok értelme van. :F

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#33) Mr.Silkó válasza roli543 (#4) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

:))

(#34) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Fejlődjön a technika, oké, de ennek már semmi értelme..

(#35) MartOOn válasza Rakeem (#28) üzenetére


MartOOn
addikt

Végre vki atlatja ezt... :R

Fejlodnek azok akksik keremszepen csak csendben. Ha nem hiszed tegyel bele egy htc g1vagy hero vagy sgs1 akksit egy octas s4-be. Adok neki kb 3 ora uzemidot. Meg kb 20perc rr3-at... :D

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#36) PAtr0n válasza MartOOn (#35) üzenetére


PAtr0n
addikt

DejOO nickneved van, pont ez a vezetéknevem, de 1 "O"-val kevesebb :D

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#37) rbalint88


rbalint88
addikt

én inkább azt várom, hogy legyenek 3,7-4,3" közötti kijelzős telefonok normális hardverrel, hd vagy fhd kijelzővel. ez a kijelzőméret növelés szerintem eléggé hajtja az apple malmára a vizet, mviel jelenleg csak ők kínálnak 4" körüli csúcstelefont...

(#38) MartOOn válasza PAtr0n (#36) üzenetére


MartOOn
addikt

Nekem is. :D csak "á" - val. Márton. A cartoon network utan lett MartOOn Network... [link]

Rbalint: a 3.7 talan mar kicsi lenne de egy fhd 4" csucsgep jo kameraval jo hangcsippel alap droiddal erdekelne engem is. Akkor esetleg nyitnek a tabletek fele is... Zsebben popec 4colos otthon meg 8-10es tabla. :K

[ Szerkesztve ]

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#39) Wajk válasza Rakeem (#28) üzenetére


Wajk
addikt

engem szimplán nem érdekel a problémájuk. Oldják meg.
1 napos működés szerintem nevetséges ilyen árú és tudású készülékektől.

De ez természetesen az én véleményem, én nem szeretem töltögetni a telót. Nem mindig drága egy új technika, de rá kell szánni a fejlesztésre ha érdekük. Lehet még nem de remélem egyszer ráharapnak.

Én annyira nem látom nagy dolognak az új készülékek fogyaztását. Annyi az egész, hogy az új SoC-ok fogyaztását optimalizálták és kb. dupla méretű akksikat pakoltak a készülékekbe. Ez szerintem nem olyan nagy varázslat :N

Mondjuk én már annak örültem, hogy végre a 2000mAh alatti akksikat elkezdték hanyagolni. Sokáig a nagy kijelzős telókba is 1800mAh körüli akksikat nyomattak. Na azok aztán tényleg nem húzták sokáig.

(#35) MartOOn : ezen nem sok mindent kell átláni.
lsd: Annyi az egész, hogy az új SoC-ok fogyaztását optimalizálták és kb. dupla méretű akksikat pakoltak a készülékekbe.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#40) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Na azért ez kezd már tényleg ici picit sok lenni! :))

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#41) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

Ekkora kijelezővel minden fullhd feletti agymenés egy óriási bullshit... :(((

(#42) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Felőlem jöhetnek ezek az "über" kijelzők, de jó lenne, ha nem hánynám el magam, mikor a szuper kijelzőn nézem a f*s kamera által készített képeket.

(#43) PAtr0n válasza MartOOn (#38) üzenetére


PAtr0n
addikt

Én kifejezettem utálom, ha le- Mártonoznak, nehezen tudják elképzelni, hogy ékezet nélkül van a vezetéknevem :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#44) MartOOn válasza Wajk (#39) üzenetére


MartOOn
addikt

Sokan sajnos megsem gondoljak ezt cegig csak hujjognak h semmi fejlodes... :(

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.