Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) stangli


stangli
senior tag

persze, persze... védeni kell a sziget munkatársait, meg maga a szervezők sem állíthatnak egyebet, mint azt, hogy nem történt semmi, mert hanem saját magukat/nevüket járatnák le, hogy ilyen söpredékeket alkalmaznak...

(#2) Lenry


Lenry
félisten

mert előtte vertek? Jeez... még jó hogy nem járok ilyen helyekre

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) Wolverine


Wolverine
félisten

Igen, erre én is felkpatam a fejem, ezek szerint volt olyan időszak, amikor volt verés :U Ügyes.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#4) tkazmer válasza Wolverine (#3) üzenetére


tkazmer
addikt

mindenesetre nem született szóvivő:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5) Vladi


Vladi
nagyúr

Nos én már évek óta járok fesztiválokra, és el kell mondanom, hogy nem meglepő a dolog.
Hogy miért? Mert a nagy fesztiválok egyre inkább a bevételre mennek. Minden áron.
A szigetre ez különösen igaz. Lassan ott alig vannak magyarok. Mert nem tudják megfizetni.
Vagy nézzük meg, hogy mi történt a kottával. :U

Egyébként oltári nagy marhaság a 8-órás elhagyás. Embertelen. Pár éve még 10-12 volt a legtöbb fesztiválon. Mondjuk ha valaki elmegy még a 2-3 órakor kezdődő koncertekre és iszik is elképzelhetetlen, hogy 8-ra aludni is tud, meg a sátrát is összeszedni.
Amúgy meg a legtöbb fesztiválon 14-15 óra előtt nincs semmilyen program, úgyhogy marhaság, hogy már reggel el kell menni. ~10 óra reális.

Az évek óta nem verünk meg több, mint gyanús.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#6) #19617792


#19617792
törölt tag

Erre én is csak ennyit, hogy No Comment. IQ fighter ellenőrök...

(#7) tkazmer válasza Vladi (#5) üzenetére


tkazmer
addikt

Mert a nagy fesztiválok egyre inkább a bevételre mennek
a sziget kft-t asszem 1 milliárd hufért, vagy valamivel többért vette meg az econet. egy tőzsdén jegyzett cégnél nem nagyon lehet azzal játszadozni (máshol sem, de ott különösen nem), hogy egy befektetés megtérül e vagy sem. el kell számolni a részvényesek felé. emellett okos ember nem lehet aki ekkora fogyasztói igény mellett fillérekért veszteget valamit....

[ Szerkesztve ]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#8) SystemRoot


SystemRoot
őstag

A leírtakból tényleg eléggé felháborítónak tűnik, de szerintem a történet nem ilyen fekete fehér, vlszeg a lány is ostoba volt és provokálta a dolgot. Persze szvsz, de nem láttam még olyat hogy egy lányt csakúgy ok nélkül megvernek.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#9) Shodan


Shodan
addikt

Ha jól tudom az ellenőrök nagyrésze diákmunkás, el tudom képzelni honnan szedték őket..

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#10) S e t h


S e t h
nagyúr

Nem járok a szigetre , de ami a médiából lecsorog az alapján oda nem pedagógus végzettségű biztonsági emberekre van szükség, hanem sokszor kannibálokra.
A sztori számomra sem egyértelműen fekete vagy fehér, nem zárom ki ,hogy a lány sem egy ma született bárány.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#11) Pukkancs


Pukkancs
tag

Egy dolog szemet szúrt, minek írják oda a súlyát a lánynak?

(#12) Tim82 válasza Pukkancs (#11) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezzel éreztetik, hogy (finoman fogalmazva) nem nagyon volt ellenfél.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13) Pompi válasza Pukkancs (#11) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Gondolom azért, hogy valami elképezlésed legyen arról, hogy most Ursuláról van-e szó, vagy nem.

Feel Good Inc.

(#14) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Én pedig mostanában kezdtem el gondolkodni azon, hogy esetleg rászokjak.... :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#15) Pompi válasza Racecam (#14) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

;]

Feel Good Inc.

(#16) lesaux


lesaux
veterán

Egy elmebeteg, piás kurva lehetett, ha még az orvos is azt mondja, hogy takarodjon haza. Meg a rendőr. Meg ugye a biztonsági őr.
Olvassátok végig a cikket. Mélyen elítélem az agressziót, illletve ha valaki visszaél testi erejével vagy az erőfölényével, de nem kérdés, hogy kinek hiszek.

(#17) Tim82 válasza lesaux (#16) üzenetére


Tim82
nagyúr

Végigolvastam és nem vagyok meggyőződve arról, hogy a Te nézőpontod biztosan igaz-e. Viszont ezt nehéz lesz kibogozni, ugyanis a cikk egyértelmű állásfoglalás a lány mellett.

Jártam én is eleget fesztiválozni, hogy ne tartsam elképzelhetetlennek, hogy úgy történt, ahogy megírták. Persze ez nem fog egyhamar kiderülni, ha ki fog.

"Egy elmebeteg, piás kurva lehetett, ha még az orvos is azt mondja" - elég volt csak fáradtnak, sokkosnak és hisztérikusnak lennie a bánásmódtól.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#18) lesaux válasza Tim82 (#17) üzenetére


lesaux
veterán

Érdekes, a rendőr is azzal kezdte, hogy menjen szépen haza, és vegyük úgy, hogy nem történt semmi. Meg hogy kimossák a gyomrát.
Amúgy is utálom az olyanokat, akik ugrálnak a jogaik miatt, de kötelességeik nincsenek. A cikk is leírja, hogy kulturáltan felkérték őket a távozásra, egy órával a jegyük lejárta után. De ekkor még mindig nem indultak el, hiszen jogaik vannak.

A kisbusz elindult. Andrea megrémült, és hátulról megfogta a sofőr száját...
Végül is teljesen normális, emberi viselkedés megtámadni azt, aki
1. a járművet vezeti,
2. a csajok elmodása szerint sem volt benne a verekedésben.

Nem volt jegye, aztán ő kezdett el kapálózni, harapni, köpködni, leszakította az emberem nyakláncát.
Mondom én, hogy elmebeteg hisztis kurva.

De vannak még itt érdekességek.
Mit mond Andrea a doktornak? "Meg sem vizsgáltál, hogy küldhetsz el?" Mióta beszélünk így egy orvossal? Vajon miért mondta a doki, hogy takarodhat haza? Nem lehet, hogy hamar átlátta, mi a baja a lánynak?

Hosszú évek óta először látogatott ki a Szigetre. Többször nem fog.
Hú, rettentően fog hiányozni egy labilis idegzetű, alkesz ribanc.

(#19) Tim82 válasza lesaux (#18) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem elbeszélünk egymás mellett.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20) Vladi válasza Tim82 (#17) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerintem az nem nézőpont, hogy "elmebeteg piás kurva" :W

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#21) agent_k válasza Vladi (#20) üzenetére


agent_k
őstag

Szerintem meg az...

Voltam kint szigeten is, más feszten is biztonsági feladatokat ellátni... nem kicsi emberek voltak a kollegák is, de bántani senkit nem bántottunk Addig, míg mindenki szépen rendesen viselkedett a fesztiválozók közül. De ha valaki esetleg szép szóra nem reagált és nekiállt hepciáskodni esetleg nekünk jött, mert úgy gondolta, hogy töménytől erős is lesz, akkor megkapta a beosztását... Mi soha nem kerestük a bajt, sőt! Én azt mondom, hogy ott valaminek lennie kellett, hogy a csajnak ellátták a baját.

(#22) SystemRoot válasza agent_k (#21) üzenetére


SystemRoot
őstag

Én is úgy gondolom hogy volt valami, sztem nagyon keményen provokatívan idegesítő lehetett a csaj.
De ettől függetlenül szerintem semmi nem jogosítaná fel őket hogy megverjék.
1. mert ő lány.
2. mert ő nem kezdett el verekedni
3. mert hogy a francba jön ahhoz egy biztonsági hogy verekedjen?

A mi befizetett jegypénzünkből vannak ők ott hogy minket szolgáljanak, mégis hogy képzelik hogy megvernek bárkit is az ott lévők közül??!!?

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#23) Vladi válasza agent_k (#21) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerintem meg útszéli kondások társalgási stílusa.

Ha meg te fegyveres őr vagy, akkor tisztában kell(ene) lenned bizonyos jogokkal. :U

Amúgy meg tényleg milyen dolog az, hogy a fizető vendéget verjük?

A jogok és kötelességek kérdéséhez pedig:
Vannak bizonyos emberi jogok lefektetve az alkotmányban. Azok minden esetben hatályosak, attól függetlenül, hogy valaki milyen kötelezettségeket teljesített.
Lehet ezzel egyet érteni, meg nem, attól még így vannak.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24) harry válasza lesaux (#18) üzenetére


harry
veterán

"Érdekes, a rendőr is azzal kezdte, hogy menjen szépen haza, és vegyük úgy, hogy nem történt semmi."

Ha például téged kétszer fejbe rúgnak, majd ezt immáron kissé zilált kinézettel panaszolod egy rendőrnek és ő inkább hazaküld alukálni, akkor nyílván te így is tennél.

"A cikk is leírja, hogy kulturáltan felkérték őket a távozásra, egy órával a jegyük lejárta után. De ekkor még mindig nem indultak el, hiszen jogaik vannak."

Ez hol olvastad? Oda van írva, hogy rosszul tudták mikor kell elhagyni a szigetet (8 vagy 10kor), majd mikor szóltak, ők el is indultak. Miért kellett őket kísérni? Vagy ha már ott a kíséret, akkor minek a kocsi?

"Végül is teljesen normális, emberi viselkedés megtámadni azt, aki a járművet vezeti"

Ja, ha téged is csak úgy behajít valaki egy kocsiba és elkezd verni, nyílván cseppet sem zavarna, amikor el is indul, hova visz, stb.

"Nem volt jegye, aztán ő kezdett el kapálózni, harapni, köpködni, leszakította az emberem nyakláncát."

Ezt meg lehet simán baromságnak venni. Már mentek ki a szigetről, amikor 'elfogták' őket. Mert amikor először szólnak az embernek, hogy ki kéne menni, mert ez a jegy lejárt, és az egyből nekiront valakinek, akkor jogos. Ha tévedésből később megy (és igen, már megy kifelé), akkor minek kell kísérni, lökdösni, verni valakit?

Ez az egész megítélés részedről szánalmas. Nem voltál ott, nem tudod mi történt, ezek után a minimum, hogy nem nevezünk valakit alkesz ribancnak.

Nem védeni akarom, bizonyára a cikk is sziget-lejáratósra van beállítva, a csaj sem lehetett teljesen tiszta, de ez a bánásmód (hiszen ráadásul akkor is egy nőről van szó), megengedhetetlen.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#25) harry válasza SystemRoot (#22) üzenetére


harry
veterán

Talán veled tudok egyetérteni. A biztonságiak nagydarab emberek, elég nagyok ahhoz, hogy adott esetben ha lefognak valakit, azt akár fel is kapják, és kiviszik. De nem ütnek meg senkit. Főleg úgy, hogy egy ilyen kaliberű 'támadó' nem nagyon tudna kárt tenni benne. Szóval nem lehetett indokolt ez a viselkedés a biztonságiak részéről.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#26) Kobe válasza lesaux (#18) üzenetére


Kobe
veterán

a rendőr gyakorlatilag mindenre ezt mondja....haverokat (5-6 ember, annak fele nő) volt hogy egy majd 20 fős társaság ruházta meg....rendőrök ugyanezt mndták, cska amikor mondta haver, hogy nem, ő fel kívánja jelenteni őket, akkor a sértettet - mmint haver (akinek egyébként a teljes családja orvos, értelmiségi, és a kölök sem egy agresszív állat) rendőri kísérettel, őrizetben vitték az ambulanciára látleletet venni...élmény lehetett, h téged vernek agybafőbe, és téged kísérnek apád munkahelyére rendőri gardedamok... oszt az eljárás során vádlottként kellett mentegetnie magát....
nyílván a rendőr is jobban elvan ha ingyér sétálhat a szigeten, vagy egy kényelmes kocisban járőrözhet, ahelyett h csináljon valamit, nem csodda ha csökken a munkamorál és inkább elhajt a sunyiba minthogy fél órát jegyzőkönyvezzen
mellesleg miután cirka másfél év alatt lezárult az eljárás, haver első mondata az volt, hogy ha agyon is vernek, 1 dolgot ne csinálj: rendőrt ne hívj.....ez azért elég komoly tapasztalat, de kicsit off

2 kérdés: ha eddig nem vertek, akkor előtte igen?
úgy nem vernek résztvevőt, mint ahogy a BKV elklenőrök sem erőszakoskodnak fiatal lányokkal, és verik el akinek nincs jegye ? ;]

[ Szerkesztve ]

(#27) agent_k válasza Vladi (#23) üzenetére


agent_k
őstag

Micsoda úriember vagy... "útszéli kondások stílusa"...
Te csak végtelenül kulturált értelmes lányokkal találkozhattál eddig. Nem tudom milyen lehet ez a lány, akiről a cikk szól, de feszten azért megfordul egy két érdekes figura.
Balatone fesztetn találkoztam olyan hülyepicsákkal hozzájuk se lehetett szólni... bunkók voltak a javából

Az meg hogy diplomája van még nem jelent semmit. Nekem is van, mégsem attól leszek intelligens, vagy kulturlény...

Nem vagyok fegyveres őr, hál istennek, mert az szerintem nagy sucks...
Informatikus mérnök vagyok, az a dolog csak egy nyaras volt.

Emberi jogok:
Itt megint el lehet vitatkozni egy darabig. Miért nem ment haza a csaj amikor kellett volna? Miért kellett neki hisztériázni? Miért nem kerülte el a konfliktust?? Engem miért nem bántottak még egyetlen feszten sem? El tudom képzelni hogy beszélt az emberekkel.

Persze mivel te sem voltál ott és én sem, lehet hogy egyikünk álláspontja sem stimmel és beszéljük itt a semmit...

Az én esetem és az emberi jogok:
A fesztiválozóknak joga van zavartalanul szórakozni. Én azért voltam ott, hogy ezt biztosítsam. Ha jön egy csapat és láthatólag belekötnek az emberekbe, mikor megkérjük őket, hogy viselkedjenek rendesen, erre ők nem akarnak hallgatni ránk, akkor muszáj "erőszakot" alkalmazni, mert nincs más lehetőség... szerintem ennyit a jogokról...

(#28) Vladi válasza agent_k (#27) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Nem tudom milyen lehet ez a lány"
Akkor ne mondj ítéletet látatlanban. Mivel azt sem tudod én milyen vagyok, rólam se:
"Micsoda úriember vagy" "Te csak végtelenül kulturált értelmes lányokkal találkozhattál eddig."

"Persze mivel te sem voltál ott és én sem, lehet hogy egyikünk álláspontja sem stimmel és beszéljük itt a semmit..."
Egyetértek, bár ha az esetről nem sokat írtam. A korai elhagyásról és a fesztiválok elzűléséről írtam.

"Az én esetem és az emberi jogok:
A fesztiválozóknak joga van zavartalanul szórakozni."

Ebben is igazad van, csakhogy én a cikkben olyat nem olvastam, hogy a lány belekötött volna valakibe.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29) tuskooo válasza Vladi (#28) üzenetére


tuskooo
addikt

Az viszont érdekes, hogy lejárt a jegyük, kérték, hogy menjenek el, erre ők még nyugodtan elkezdtek dumálni, így nem túl meglepő, hogy megpróbálták őket eltávolítani. Persze az erőszak már más kérdés. Elég sok viszont a ködös folt a történetben, szval én nem nagyon ítélném ez az indexes cikk alapján egyik oldalt se (főleg, hogy ugyebár index).

(#30) Vladi válasza tuskooo (#29) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen, ez megint olyan: "sose derül már ki az igazság, csak csámcsogunk rajta egy kicsit" történet. :U

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#31) tuskooo válasza Vladi (#30) üzenetére


tuskooo
addikt

De az tuti, hogy nem egyszerű az "Évek óta nem verünk senkit" dolog :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.