Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

Állat! :)

Az árak táblázatért kiáltanak. Sokkal áttekinthetőbb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#2) Lacok válasza #72042496 (#1) üzenetére


Lacok
őstag

+1 ugyan ezt akartam írni, hogy nem ártana egy összegző táblázat.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#3) Dr.FantastiK válasza Lacok (#2) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

osszegzes = csoringereknek DRAGA !! ;]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4) Dr. Akula válasza Dr.FantastiK (#3) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Melyik újdonság nem?

(#5) pomorski


pomorski
őstag

Plextor: Ez talán az egyetlen márka, amiben még sohasem csalódtam. Kezdve a CD-íróival.

(#6) MiklosSaS válasza pomorski (#5) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az a Plextor mar nem az a Plextor. A kontroller az Marvel, a memoriak meg Samsung-ok...tehat max a borda meg a nyak lehet plextor.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#7) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Ennél a SAMU SM951 NVMe SSD-k jobb vételnek számítanak.

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#9) Daywalker válasza MiklosSaS (#6) üzenetére


Daywalker
addikt

Majdnem. Le van írva, hogy Toshiba:) Nem Samsung :D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Hajrá! Mindenki hozzon ki gyors NVMe SSDket, hogy legyen jó nagy árverseny! :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#11) tatararpad válasza Daywalker (#9) üzenetére


tatararpad
őstag

Lehet a gyorsítótárra gondolt memória néven, nálam is mindig az ugrik be elsőre a memória szó hallatán, nem a flash.

(#12) Martzi válasza IgnisFatuus (#10) üzenetére


Martzi
csendes tag

Kíváncsi leszek, mikor jutunk el oda (ha egyáltalán eljutunk), hogy fajlagosan olcsóbb lesz az ssd mint a hdd

(#13) IgnisFatuus válasza Martzi (#12) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Majd ha már nem lesz HDD, és lesz jobb tároló mint az SSD. :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#14) pomorski válasza MiklosSaS (#6) üzenetére


pomorski
őstag

Köszi a kiigazítást.

(#15) ROBOTER válasza MiklosSaS (#6) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nekem volt Plextror CD íróm (nem tálcás, még Caddy-s!), kézműves Plextror memóriák voltak benne. Akkor még japán cég volt, katana kovácsmesterek kalapálták a chipeket.

(#16) pomorski válasza ROBOTER (#15) üzenetére


pomorski
őstag

Nekem olyasmi még mindig van, és még működik is.

Igaz nem Plextor...

(#17) pengwin


pengwin
addikt

A PCIe slotba dugható SSD-ről is tud bootolni a rendszer?
Ha igen /nem akkor ez mitől függ: rendszertől, BIOS-tól?

Üdv, pengwin

(#18) hallador válasza pomorski (#5) üzenetére


hallador
addikt

Meg az a Plextor már 2003-ban sem az a PLextor volt, mert a plextor gyakorlatilag nem is gyártott ezután soha mechanikát. Az elektronikát terveztette, de az optikai eszközeiben hol Pioneer, hol NEC, Hol Hitachi mechanika volt saját ezután soha.

Az első Plextor optikai eszközök voltak még Plextorok. És azok még SCSi meghajtók voltak, 2000-es évek eleje óta a Plextor csak matrica, firmware, itt ott az elektronika egy két db-ja volt a termékben, szóval ha csak nem 20 - 25 éve volt plextorod, akkor Te olyan Plextorral nem igazán találkozhattál ami még plextor volt.

Ma a PLextor már nem is Japán, hanem Taiwani, és ezt a nevet is licencelik itt itt - ott mint például a Philips & Lite-On Digital Solutions vagy a Lite-ON.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#19) pomorski válasza hallador (#18) üzenetére


pomorski
őstag

Köszönöm szépen neked is fejtágítást, ismét tanultam valamit.

(#20) MiklosSaS válasza Daywalker (#9) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ja. Benéztem, kevertem a gyorsitótárral :(

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#21) Ginkologic válasza pengwin (#17) üzenetére


Ginkologic
senior tag

Igen bootolhat, de ez alaplap és BIOS függő. Egyes lapokat BIOS moddolni kell, egyes lapokkal gyárilag megy, egysekkel meg egyáltalán nem megy a boot. Vásárlás előtt érdemes ennek utánaérdeklődni melyik lappal menne-e.

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#22) winhate válasza pomorski (#5) üzenetére


winhate
őstag

Majd fox :D

Itt már semmi sem az aminek látszik.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#23) winhate válasza dementor (#8) üzenetére


winhate
őstag

A ramdiskhez képest sehol sincsenek. ;)

Mondjuk a ram kicsit dragabb.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#24) bteebi


bteebi
veterán

Az árakat leszámítva teljesen rendben vannak, bár annyira nagyon még az árak se vészesek. Lehet, hogy valami ilyesmit veszek majd a leendő laptopomba. Ha végre rá bírom venni magam, hogy egy csomó pénzt elköltsek rá :B :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) jedis válasza hallador (#18) üzenetére


jedis
senior tag

Hát nem tudom, hogy a 2003/2004-ben vásárolt A05-ös DVD íróm hány %-ban volt Plextor, de ha nem karcoltam meg vele 5000db lemezt, akkor 1-et sem :N :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#26) winhate válasza bteebi (#24) üzenetére


winhate
őstag

Gondold meg milyet veszel.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#27) hallador válasza jedis (#25) üzenetére


hallador
addikt

Meg én is az akkori NEC-mel. Amit utána 2012-ben eltettem emlékben, mert akkor volt utoljára amikor DVD-t használtam otthoni célokra. 8 évig volt jó, szóval most ezzel nem nagyon tudok mit kezdeni... Ja igen a plextor is ezt a mechanikát használta csak van aki 3*-orosát kifizette a neve miatt :DDD :N

Amúgy ha jobban érdekel a Plextor története, nagyon szívesen beszélgetek veled, már 2001-ben is SANYO mechanikával ment a Plextor, utána mikor a Plextor már ugyanolyan kommersz lett mint bármelyik akkori gyártó, akkor váltott NEC-re, aki éppen akkor "egyesült" az éppen ezután egyesüt SONY optical-al. Szóval NEM a Plextor 2000 után nem gyártott mechanikát. Sokan nem tudják ,mert akkor, de még most is a márkákban hisznek, meg a szép emlékek megszépítik az emlékeket, de ettől függetlenül még a tények tények maradnak:

Plextor Plexwriter 241040A
"December 13, 2001"

Plextor DVD burner... not plextor "May 06 2003 06:50 AM"

Akkoriban ezt a mechanikát, illetve OEM-et használta többek között a Philips, vagy a Optorite is. Szóval Visszatérve a DVD- íródra ami az A5 névre nézve nem egy Pioneer volt véletlenül? Az semennyire nem volt Plextor inkább fordítva... :D

A plextor kommersz korszakának a kezdete: 2003

Sőt annyira, hogy akkor már nem is a saját hanem az NEC firmware-ét használta.

http://www.dvdcenter.hu/plextor-dvd-iro-nec-belsovel/

NEC ND1x00A DVD RW Firmware

Ezután pedig szerintem akitől épp olcsóbban tudott vásárolni utolsó időkben a Plextor a Lite-On drivejait használta, az az semmi köze nem volt a Plextorhoz, csak nevében. Ma ott tartunk, hogy a Plextor csak egy licencelt név.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#28) jedis válasza hallador (#27) üzenetére


jedis
senior tag

"Visszatérve a DVD- íródra ami az A5 névre nézve nem egy Pioneer volt véletlenül?"

Bssszki ! Tényleg :K :W

:R :R :R

A Plextorokat ( 810; 820 ) pont azért vettem, mert már Pio-t nem nagyon lehetett kapni, és tudtam, hogy talán még az az egyetlen márka, ami 50 lemez után nem leheli ki a lelkét :D

Anno az A05-ös Pioneer , és az 5002-es Toshiba között vaciláltam. A Toshiba 45EFt volt, az A05-ös meg 67EFt. :U Csak a Pio tudott 4-szeresen írni, a Toshi meg csak 2-szeresen. A Pio lett, és nem bántam meg. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#29) Raymond


Raymond
félisten

The Plextor M8Pe (512GB) SSD Review

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30) #41133696


#41133696
törölt tag

Éjfél után rendeltem 256 GB-os Plextor M8PeG SSD meghajtó (PX-256M8PeG) típust ASUS Z170-A alaplapomhoz :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.