Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Patice


Patice
nagyúr

A Pentium Silver procis változat tökéletes HTPC lesz. Ja, nem. Túl drága lesz. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2) #72042496


#72042496
törölt tag

Nem másolom át, szóról szóra ugyanaz maradt a véleményem. (Tudom már hogy többnyire nem passzívak, de még mindig tetszenek.)

[ Szerkesztve ]

(#3) Lacok válasza #72042496 (#2) üzenetére


Lacok
őstag

A Zotac C szériás mini pc-k mind passzívak, még a mobil Core(Designed with Zero moving parts for longevity) processzorokkal szereltek is. Szerintem a Gemini Lake-ből is lesz nekik.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#4) #74018560 válasza Patice (#1) üzenetére


#74018560
törölt tag

60k lenne a reális ára. Tekintettel arra, hogy egy i3-7100U 100 USD-vel olcsóbb, mint egy Gemini Lake.

(#5) Janus27


Janus27
tag

HTPC-nek talán nem lesz rossz és végre megvan a natív HDMI2.0 is! Kérdés, hogy UHD Bluray-t viszi-e?
Hardveresen elég lehet, de úgy tudom Core proci kell meg 620-as IGP!

(#6) #72042496 válasza Lacok (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, Zotac C-t egy másik topikban is mutatták valamikor, de köszi az infót!

(#5) Janus27: Meg a 4K HDR-t.

[ Szerkesztve ]

(#7) Patice válasza Janus27 (#5) üzenetére


Patice
nagyúr

A 4K 10bitet biztosan fogja vinni. A HDR a kérdés, amire a hardver képes, az Intel driver meg (direkt) nem. Win10 alatt szerintem esélytelen, hogy legyen HDR, Linux alatt nagyobb esélyt látok. Az első magántesztelők majd megadják a választ.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8) Satellite válasza Patice (#7) üzenetére


Satellite
tag

Lassan 1 éve tesztelek itthoni használatra egy Asrock Apollo Lake J4205 ITX alaplappal összerakott (16 GB RAM, SSD, Win10) gépet egy passzív tápegységes LC-Power házban, és azóta több ugyanilyen gép is "született" a közreműködésemmel: eddig nagyon jók a tapasztalataink.
A 4K-s HEVC 10 bit HDR videók kb. 16-20%-os CPU-terheléssel futnak rajta, (kb. így, bár ez "csak" egy J3455 CPU), BluRay ISO szintén nem gond.
Az alaplap ára (a tudásához képest) szerintem nagyon kedvező, az átlagos fogyasztása (pl. most) 7-9 Watt, maximum terheléssel is csak 20 W-ra (max. 59 Celsius) tudtam feltornázni.
Hangkártyája tudja a 7+1 HD-t, de nálam a film csak sztereóban szól, - zenére nem próbáltam, arra ott a RPi3... ;)

[ Szerkesztve ]

(#9) Patice válasza Satellite (#8) üzenetére


Patice
nagyúr

Az Apollo Lake Pentium ún. hibrid módszerrel tudja ezt, azaz az IGP-t és a procit is dolgoztatja ehhez a mutatványhoz.

Mint modtam Linux (Libreelec) alá van megfelelő Intel driver. A HDR-ről nem tudtam, hogy már megy Apollo Lake-nél is. :R :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10) Satellite válasza Patice (#9) üzenetére


Satellite
tag

Anno amikor még csak az első infók jelentek meg az Apollo Lake-ről, nem lehetett tudni, hogy Win10 alatt is tudja-e majd a 10 bit HEVC HDR-t, vagy csak Linux alatt.
Szerencsére a korábban belinkelt német videóban 0:06 másodpercnél látszik a tesztkörnyezet, így nem volt kérdés, hogy erre a tudású CPU-ra vártam már évek óta. Azóta a Gemini Lake még jobb lett, de egyelőre nem fogok váltani a J4105-re, - főként, hogy az előbb vettem észre, hogy bár DDR4 memóriával fut, de "csak" 8 GByte-ig bővíthető... :F

[ Szerkesztve ]

(#11) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ebbe is rakhattak volna egy integrált Vegás radeont, ha már úgyis aranyáron lesz.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#12) SunMount3r válasza Satellite (#8) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezek szerint akár egy ASRock J3455-ITX Alaplap is elég lenne a 4K/HDR-hez probléma mentesen, Win10 alatt? Nincsenek technikai hátulütői? Mennyiből lehetne összehozni egy ilyen HTPC-t legolcsóbban (de nem a leggagyibban), ha csak a lapot, memóriát és a ház+tápot számoljuk?

Köszi!

(#13) Satellite válasza SunMount3r (#12) üzenetére


Satellite
tag

A J3455-ITX alaplap 24-25,000.- Ft-tól elérhető, de szerintem a 4205-ITX 32-33,000.- Ft-ért jobban megéri, ez mégis Pentium (Intel HD-505-ös video), és nem Celeron (Intel HD-500).

Mivel jó hozzá a "sima" (1,5 V-os) DDR3-as memória, (nem csak a valamivel drágább DDR3L /Low Voltage, 1,35 V/ memória), ilyenből bőven találsz a Harverapró-n. Ezek az alaplapok maximum 1866 MHz-es SO-DIMM-et tudnak kezelni, de szerintem elég az 1600-as is. Több teszt szerint szerint (általános használatban) alig volt lassabb az 1600-as memóriával épített gép, - nekem is ilyen van. A támogatott típusokat itt találod.

Házból is sokféle közül válogathatsz, előttem már sokan az az LC-Power 1360mi-t választották, (külső 75 W-os táp, USB3-as- és hang-csatlakozók az előlapon, stb.) - a legelsőt még 12,000.- Ft-ért vettem, és azóta állandóan változik az ára...
Háttértárnak (a rendszerhez) mindenképpen SSD-t használj, de (ha nem kell a SLIM-optikai meghajtó) a házba befér még 1 db. 2,5"-ös vagy 1 db. 3,5"-ös meghajtó.

[ Szerkesztve ]

(#14) SunMount3r válasza Satellite (#13) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

OK, de a 4K/HDR-ről tudsz biztosan nyilatkozni, hogy pl. az 4205-ITX tudja e már rendesen, mókolás és probléma mentesen Win10 alatt?

Valamint, hogy ezen a lapon is DP->HDMI átalakítóval van megoldva a kivezetés? Mert úgy olvastam ezek okozhatnak gondot. Pl. itt is olvasom, hogy csak rövid kábellel működik, vagy van, hogy a TV nem is ismeri föl. Illetve a teljes HDR és 3D MVC kompatibilitás is kérdéses ilyenkor.

A másik kérdésem a FHD 3D MVC lenne, hogy ez a lap képes e rá? De gondolom erről neked nincs tapasztalatod. (Csak forrást sem nagyon találok hozzá a neten).

Köszi!

(#15) Satellite válasza SunMount3r (#14) üzenetére


Satellite
tag

A korábbi hozzászólásomban ott az Asrock honlapjának linkje, - ha megnézed, akkor látható, hogy DP-port nincs rajta, hanem a szokásos HDMI-DVI-RGB-kimenetek.
4K-s HDR-lejátszás (ha megnézted a szintén belinkelt német videót) KODI-val is megy, - nálam MPC-HC működik a DXVA miatt.
A többi kérdésedre majd biztosan válaszolnak a 3D-s fórumban ahol föltetted őket, - nálam nincs 3D-s rendszer.

(#16) SunMount3r válasza Satellite (#15) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Két külön dolog, hogy van e rajta fizikai DP output port, vagy, hogy a a HDMI kivezetés előtt van e egy DP adapter/konverter. A lényeg épp az, hogy azt olvasni ezekről a lapokról, hogy nincs NATÍV HDMI 2.0 kimenetük, hanem csak DP és ez lesz áttrükközve HDMI-vé. (Mivel maga a proci/IGP is csak a DP-t tudja alapból). Ez okozhat gondokat, ahogy olvasgatom a KODI fórumát. HA a HDR pöpecül megy, az már jó jel. De ettől még a 3D korán sem biztos... (Sajnos, pedig jóval korábbi technika...)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.