Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) QwErTy42 válasza Noukoum (#50) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az XR-nek nem sok értelme az olcsóbv 11 mellett.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#52) Noukoum válasza QwErTy42 (#51) üzenetére


Noukoum
veterán

50ezer forint azért nem kevés. Én lehet azt venném mert a 11 sem egy jó deal, és akkor megalább olcsóbban megúszom

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#53) nozs23 válasza Noukoum (#52) üzenetére


nozs23
addikt

Igazabol csak akkor van ertelme ha valaki sokat fotoz telefonnal. XR-hez kepest a 11-el barmirol tudsz portret fotozni, ultrawide kamera, nightmode, es a tovabbfejlesztett kepalkotas.

(#54) Depression


Depression
veterán

[link]
Itt nem javasolják a telepítését.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#55) Noukoum válasza nozs23 (#53) üzenetére


Noukoum
veterán

Bármi ilyen fontos úgyis mást veszel.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#56) QwErTy42 válasza Noukoum (#52) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem ugy volt hogy a 11 650 dollar mig az XR 700?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#57) nozs23 válasza QwErTy42 (#56) üzenetére


nozs23
addikt

Ertelemszeruen olcsóbb lett az XR: 600$
A 11 700$.

[ Szerkesztve ]

(#58) Noukoum válasza QwErTy42 (#56) üzenetére


Noukoum
veterán

Az iphone 11 az 700$-ban nyit ami 290ezer forint
Az iphone xr az 750$-ban nyitott ami 300ezer forint volt, de az apple csökkentett az áron ezért 240ezer forintba kerül most.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#59) Hadrianus válasza Lord Sidious (#24) üzenetére


Hadrianus
csendes tag

Köszi mindenkinek, jól működik SE-n :D

(#60) blaki


blaki
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Ezidáig nem volt iPhone készülékem. Jelenleg van egy iPad-em amivel teljesen elégedett vagyok. Szeretnék egy iWatch-ot bizonyos funkciók miatt és emiatt szükségem lenne egy iPhone-ra is. A kérdésem az lenne hogy átlagos felhasználásra ami kb a telefonálás / zenehallgatás / net dolgokat takarja ha épp nem az iPad-et használom, akkor elegendő lehet egy iPhone 7 plus készülék az elkövetkezendő 2-3 évre vagy inkább ruházzak be a jóval drágább iPhone 8 plus-ra vagy már ez sem túl upToDate? Játszani nem játszok a telefonnal. Kamera felhasználás teljesen átlagos (most egy LG V30 a napi telefonom), vezeték nélküli töltés nem hoz lázba. Előre is köszi a választ!

(#61) nozs23 válasza blaki (#60) üzenetére


nozs23
addikt

Szia. Ha 2-3 évre tervezel érdemes lenne XR-t venni. Szépen be fog most esni az ára az új modellek miatt és így is szinte párban van a 8 Plussal. A felhasználásodhoz pedig teljesen okés.

(#62) blaki válasza nozs23 (#61) üzenetére


blaki
csendes tag

Köszi a gyors választ :).
[link] ez már beesett árnak számít egyébként ?

(#63) Rolie Polie


Rolie Polie
junior tag

Vörös riasztást adott ki az iPhone-osoknak a Pentagon.

A minisztérium e-mailben óvja alkalmazottait az iOS 13 telepítésétől.

[link]

Már otthagytam a céget :)

[ Szerkesztve ]

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#64) nozs23 válasza blaki (#62) üzenetére


nozs23
addikt

Igazából iPhone-t vehetsz normális GSM-ben is, akkor is gyártó garanciád lesz rá. Úgy már 220 körül megvan, de volt már alacsonyabb is 215 körül, csak jelenleg elég gyér az árfolyam és a GSM árak még nem követték le az árcsökkentést sem, tehát még várnék 1-2 hónapot, ha nem sürgős a dolog.

(#65) #40359168 válasza Rolie Polie (#63) üzenetére


#40359168
törölt tag

Szóval már nem dolgozol a Pentagonnál? :DDD

(#66) #31600896


#31600896
törölt tag

Iphohne 6s-re rátoltam a 13-ast, de 2x gyorsabban merül. A dark mod cool.

(#67) #40359168 válasza Hadrianus (#13) üzenetére


#40359168
törölt tag

Tegnap este frissítettem, gyorsult és fluidabb lett, a dark mode pedig szenzációs.

(#68) Parallaxis válasza kalanchoe (#17) üzenetére


Parallaxis
addikt

night mode rendszerszinten van a Samsungban

Miért nálad már Android 10 van? Csak mert rendszerszinten csak a 10-es droidtól lesz majd night mód, ha Samsungod van akkor jó esetben karácsonykor már el is mondhatod ezt :) .
A Samsung csak a saját felületén és alkalmazásaiban tudja használni, a többi alkalmazásban kézzel kapcsolgathatod, mert rendszer szinten még nincs támogatva, sőt a Google saját appjai sem támogatják még.

Szóval ezen a téren a droid le van maradva, igaz fél év - év és az újabb és a 10-esre updatelt készülékek tudni fogják.

ilyen kis aprosagokkal mennyire le van maradva..

Tekintve, hogy náluk valóban elérhető rendszer szinten és innentől MINDEN alkalmazás képes ezt használni, éppen, hogy nincsenek lemaradva, sőt előnyben vannak (igaz nem sokkal).

(#69) Noukoum válasza Parallaxis (#68) üzenetére


Noukoum
veterán

Bár nem Samsung, de a rendszerszintű sötétmód mindenhol él, nem az android 10-el jön el. Csak a pure android esetében.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#70) Parallaxis válasza Noukoum (#69) üzenetére


Parallaxis
addikt

A rendszer maga az Android, ha az nem támogatja, akkor nem rendszerszintű.
Az, hogy egyes gyártók készítettek saját megoldást, ami kimerül egy sötét témában és pár saját alkalmazásban, az nem ugyanaz, mint amit az Apple bemutatott, ahol ez minden alkalmazással működik.
A Google annyira nincs kész ezzel, hogy még a saját alkalmazásaik sincsenek erre felkészítve, innentől nem igazán van miről beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#71) Noukoum válasza Parallaxis (#70) üzenetére


Noukoum
veterán

Így van nincs mit beszélni mert nem igaz amit írsz. Nincs minden alkalmazás felkészítve ios-re, csak a gyári applikációk melyek androidon is adottak.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#72) Parallaxis válasza Noukoum (#71) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nincs minden alkalmazás felkészítve ios-re, csak a gyári applikációk melyek androidon is adottak.

Ezzel két gond van:
- innentől az iOS fejlesztőknek kötelező ezt figyelembe venni és támogatni (már most több alkalmazás támogatja a funkciót, mint ahány droidon).
- a gyári alkalmazások Androidon pont, hogy nem támogatják még az éjszakai módot, csak tervezik, vagy éppen teszt üzemben vannak (lásd Play Store, Gmail és társai).

(#73) Noukoum válasza Parallaxis (#72) üzenetére


Noukoum
veterán

Elsővel nem vitatkozom, bár nem tudok pontos listát (majd holnap)

Viszont a play store gmail és társai nem gyári alkalmazások, hanem a google szoftverei..

Én nem azt mondom, biztos jobb lesz a dark mode ios-re, de hogy eddig nem volt az is biztos.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#74) Parallaxis válasza Noukoum (#73) üzenetére


Parallaxis
addikt

Viszont a play store gmail és társai nem gyári alkalmazások, hanem a google szoftverei..

Szóval a Google szoftvere, amiket a rendszerrel együtt megkapsz egy ANDROID-os készülékkel az nem gyári alkalmazás.. Ok, akkor szerinted mik a gyári alkalmazások? :)

(#75) Noukoum válasza Parallaxis (#74) üzenetére


Noukoum
veterán

Pl ezen az adott készüléken: galéria, hangrögzítő, számológép, jegyzettömb, fájlkezelő, időjárás, névjegyek, üzenetek, szkenner, óra stb:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#76) Parallaxis válasza Noukoum (#75) üzenetére


Parallaxis
addikt

Ezek nem rendszerhez kötődő alkalmazások, szemben mondjuk a Play Store-al, de te tudod.:)

Vagyis leírtad azt, amit én a 68-as hozzászólásban:
"A Samsung csak a saját felületén és alkalmazásaiban tudja használni, a többi alkalmazásban kézzel kapcsolgathatod, mert rendszer szinten még nincs támogatva, sőt a Google saját appjai sem támogatják még."

Ez azt jelenti, hogy pl. a Twitter app támogatja ugyan a sötét módot, de nagy ívben tesz rá, hogy a rendszerben bekapcsoltad-e ezt a funkciót, mert vagy kézzel kell bekapcsolnod, vagy a saját időzítése alapján. Egyszerűen azért, mert a fejlesztő hiába szeretné ezt a funkciót használni, ha rendszer szinten nincs még támogatás rá (illetve a 10-estől lesz), így az app nem tudja lekérdezni, hogy mi a helyzet, a gyártók egyedi megoldásait meg nem tudják lekezelni.

Szóval nem mondható el, hogy Androidon ez már régen megvan, mert még most ebben a pillanatban sincs megoldva, szemben az iOS-el.

[ Szerkesztve ]

(#77) izee


izee
senior tag

iOS 12-esre ilyenkor már nem is lehet frissíteni? Valami beleszólást engedhetne a rendszer, hogy melyikre akarok áttérni.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#78) zso76 válasza #31600896 (#66) üzenetére


zso76
csendes tag

Nekem 8 plus szintén iszonyatosan merül.

13 Pro & WATCH GT2 Pro & iPad Air4

(#79) Noukoum válasza Parallaxis (#76) üzenetére


Noukoum
veterán

Hagyjuk. Nem érted. A play store olyan mint a google chrome ios-en. Ott lesz teljes sötét mód? Naugye

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#80) Parallaxis válasza Noukoum (#79) üzenetére


Parallaxis
addikt

A play store olyan mint a google chrome ios-en

NEM, a Play Store olyan, mint iOS-en az App Store, a hivatalos rendszer szerves része! Amire te gondolsz az a Samsung Store, de egyébként az sem támogatja a sötét módot :)

Mellesleg a Google Chrome sem támogatja még alapból Androidon, csak ha kézzel belepiszkálsz a motorháztető alá.

[ Szerkesztve ]

(#81) Noukoum válasza Parallaxis (#80) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem rosszul tudod a play store sem az android része, hanem felvan rá telepítve. Akárcsak google chrome vagy a facebook:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#82) GAI válasza zso76 (#78) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Akkor ezek szerint ez az OS hibája? Akkor megnyugodhatok, hátha javítják :D Mert én pont most vettem (használtan) az iPhone 8-ast, és egyből ment föl rá az iOS 13, így nincs tapasztalatom vele, hogy mennyire merülne 12-vel, csak azt láttam, hogy a 12-t futtató SE-hez képest elég hamar lemerül.

[ Szerkesztve ]

(#83) zso76 válasza GAI (#82) üzenetére


zso76
csendes tag

Igen, úgy néz ki. Remélem, a holnapi frissítéssel javítják, ha nem, megy vissza az előző OS.

13 Pro & WATCH GT2 Pro & iPad Air4

(#84) #40359168 válasza GAI (#46) üzenetére


#40359168
törölt tag

A fotók most már napok, hetek, hónapok és évek szerint is szortírozva vannak, hol itt a gond?

(#85) GAI válasza #40359168 (#84) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Régebben szépen csoportosítva voltak a képek dátum szerint, az összeset láthattad egyszerre, elválasztva a dátumokkal. Most vagy ömlesztve látsz mindent, de nincs csoportosítva, vagy látod a napokat/hónapokat, de nem látod az összes képet, hanem bele kell kattintani. Szerintem sokkal áttekinthetetlenebb így, én jobban szerettem a régi módszert.

(#86) 7Heads Drago válasza Noukoum (#81) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Jók vagytok! Hajrá :DDD

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#87) 7Heads Drago válasza Parallaxis (#80) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mellesleg a google store nem az android része. Ha az lenne fent lenne a Mate 30-on is.
Az ios-on ezzel szemben csak az apple store van, és oda nem is tudsz semmi mást se felrakni.
Nekem emuin van dark mód. És mi van akkor? Sztem nem az Apple találta fel, ha mégis írok nekik egy köszönet emailt. Nem vágom miért fújjátok fel ezt a dark módot. Kb annyi jelentősége van, mint anno a kakimojinak. Sokkal nagyobb baj hogy leszívja az akkut az új ios. Persze van aki szerint az Applenál minden fantasztikus.... ezek szerint még a szívás is. :)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#88) Drp81 válasza 7Heads Drago (#86) üzenetére


Drp81
aktív tag

:DD
Amúgy azon csodálkozom, hogy az új iPhone-okkal kapcsolatos eddigi cikkek fórumjaiban sehol sem jött még fel az LG Prada, pedig minden évben megemlíti valaki :D

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#89) #78693120


#78693120
törölt tag

A dark módot már a WP7 is tudta, meg talán a LG GT500-am is. Meg komplett témák voltak régi Ericsson (már pl.: a T68-ra is), SE és Nokia telefonokra, szóval sikerült újra feltalálniuk a mai gyártóknak ezeket. :)

Ettől még jó, hogy van az iOS-ben, de azért ne essünk hasra tőlük és ebbe az androidos gyártókat is beleértem.

(#90) Parallaxis válasza Noukoum (#81) üzenetére


Parallaxis
addikt

a play store sem az android része, hanem felvan rá telepítve.

Ha ez igaz volna, akkor nem lenne akkora bajban, aki Mate 30 Pro-t vesz, de sajna a Google alkalmazások nem csak telepített appok :)

De a gondolatmeneted szerint az Android sem a készüléken futó OS, hiszen csak fel van rá telepítve :D

[ Szerkesztve ]

(#91) Polllen válasza #31600896 (#66) üzenetére


Polllen
nagyúr

Akkor ott kelleni fog egy factory reset. Nálam ugyanolyan jól bírja.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#92) Parallaxis válasza 7Heads Drago (#87) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mellesleg a google store nem az android része. Ha az lenne fent lenne a Mate 30-on is.

Teljesen igazad van. Apró bibi, hogy nem a free AOSP-ről folyik a vita, hanem a hivatalosan licencelt Android nevű operációs rendszerről, aminek szerves részét képezik a Google szolgáltatások.
Nos a Mate 30 esetében éppen az a gond, hogy az embargó miatt megvonták tőlük a licencet, így ott már teljes értékű Androidról nem lehet beszélni.

Nekem emuin van dark mód.

Nem. Neked EMUI-n vagy egy dark témád a rendszerhez és az ahhoz szorosan kötődő EMUI-s appokhoz.
A dark mód azt jelenti, hogy annak aktiválása után minden átvált dark módban, de Androidon a 10-es rendszerig ez nem valósul meg. Hiába telepítesz külsős alkalmazást ami képes dark módban futni, a rendszerbeállítások átállítása után az nem fog átváltani, mert nem képes ezt lekérdezni, vagyis neked kell minden erre képes alkalmazást kézzel átállítgatnod. Míg iOS-en egy kapcsoló átállításával minden belsős és erre alkalmas külsős app át fog állni.

Még egyszer, a dark mód Androidon a 10-es rendszer újdonsága (és mint ilyen még hónapokig nem fog eljutni a tulajokhoz, sokakhoz meg soha sem), az, hogy egyes gyártók mit barkácsoltak a saját fejük után, az a kutyát nem érdekli, mert nincs hatása a teljes rendszerre és az összes telepített alkalmazásra (sötét témák eddig is voltak és iOS-re is meglehetett oldani a témázást akár az alkalmazásokra is).

Sokkal nagyobb baj hogy leszívja az akkut az új ios

Még mindig kevésbé, mint a droid a Samsungokon :(

[ Szerkesztve ]

(#93) Rolie Polie válasza #40359168 (#65) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

Kiléptem, kész. :D

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#94) spawn21 válasza Parallaxis (#92) üzenetére


spawn21
veterán

Nem, nem a 10 -es hozta.
Pár éve meg lett csinálva más gyártó által.
Most lett a droid alapja, de nem baj. :)

iPhone 13p

(#95) Parallaxis válasza spawn21 (#94) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mesélj légyszi.. ugyan már, ha nem a 10-es droid hozza, akkor melyik Androidnak része rendszer szinten?

Bírom, mikor megy a félrebeszélés...

(#96) spawn21 válasza Parallaxis (#95) üzenetére


spawn21
veterán

Te, nem arról beszélek hogy mi van a 10-ben. Hanem arról hogy a más gyártók által átdolgozott droidban már korábban is volt. De örülök hogy értetted :)

iPhone 13p

(#97) 7Heads Drago válasza Parallaxis (#92) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ettől függetlenül androidra bármilyen alkalmazás boltot feltehetsz iosra meg semmit se. Köszi
Szóval nem a része.
Rá vagy pörögve rendesen a dark módra. De miért? Mert az os része? És? Nem értem mi a jelentősége.... Pár százalékot hozhat esetleg az akkunak, de ezt se azért mert az os része. Ha témaként használod akkor is pont ugyanúgy ki van kapcsolva a pixel, mintha az os része.
Kb mintha a penicilint találta volna fel az apple. Állits nekik totem oszlopot :O

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#98) 7Heads Drago válasza Parallaxis (#92) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Persze nyilván minden régi dolgot (ami már évek óta droidban használatos) csak az apple tud jól megcsinálni. Azon csodálkoznék ha nem így lenne.
És amúgy mi a neve ? Dark Titanic? :)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#99) Lord Sidious válasza QwErTy42 (#47) üzenetére


Lord Sidious
senior tag

Kb. ennyit kellett volna csinálnod... megnyitni ezt az oldalt. :D

(#100) Noukoum válasza Lord Sidious (#99) üzenetére


Noukoum
veterán

Gondolom egyszerűbb megkérdezni:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#101) mike710 válasza Parallaxis (#95) üzenetére


mike710
aktív tag

Szerintem direkt nem értik meg amit írsz nekik, hiába magyaráztad már el 4 féle képpen szakmai nyelven és óvodás szinten van aki nem szeretné elfogadni a dolgokat :)

(#102) Noukoum


Noukoum
veterán

Biztos nálunk van a hiba.:))

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#103) mike710 válasza Noukoum (#102) üzenetére


mike710
aktív tag

Kezdünk közös nevezőre jutni.

(#104) Levi082


Levi082
friss újonc

Apple watch 4 csak nálam lett lusta a frissítés után? :F Nem jelzi sem a messenger üzeneteket sem pedig az smseket :(((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.