Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BloodRay


BloodRay
veterán

Nem tudom, nekem annyira nem jöttek be P. K. Dick könyvei. :(
Mondjuk még csak a Dr. Vérdíj-at és az Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal?-t olvastam, de Asimov és Lem könyvei nekem sokkal jobban tetszettek. :B
Azért köszönöm az írást. :K

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

óóóóó

végre egy Dick rajongó :)

Ember a fellegvárban
Ubik
Lenn a sivár földön
Csordulj könnyem, mondta a rendőr
Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal
Dr. Vérdíj

nálam így van sorban a toplista, de még van jópár könyvem tőle. az exegesist nem olvastam még, mert elég nehéznek gondolom. legutóbb a Visszafelé világot olvastam, de brrr nehéz is volt meg nyomasztó, látszik hogy később írta.

#1 Bloodray a toplistám első két könyvét ajánlom ;) a Dr. Vérdíj elég fajsúlyos, főleg az emberi jellemek ábrázolásában (utána 2 napig nem olvastam semmit - ritka dolog)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) BloodRay válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


BloodRay
veterán

Lehet megpróbálkozom akkor valamelyikkel. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4) moma


moma
őstag

miért ötödik próféta?

amúgy ennyi erővel bárki, aki bevett valami hallucinogén anyagot vallást alapíthatna. és persze lehet tényleg :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#5) tobal válasza moma (#4) üzenetére


tobal
tag

Dick egy időben azt hitte magáról, hogy ő az ötödik próféta, és így is utalt saját magára (erről a Valisban is szó van). Azért ötödik, mert (szerinte) előtte négy próféta élt: Zarathustra, Buddha, Mohamed és Jézus.

[ Szerkesztve ]

(#6) pilsner


pilsner
aktív tag

én is imádom P.K. Dick-et. az a jó a könyveiben, hogy olvasás közben meg-megállsz, visszaolvasol, elgondolkodsz, majd megint visszaolvasol, és amikor letetted, azután is azon jár a fejed napok után is. a történeteiről pedig órákat lehet beszélgetni.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#7) Mr.Csizmás válasza pilsner (#6) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csinálni kellene egy P.Dickes találkozót :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) pilsner válasza Mr.Csizmás (#7) üzenetére


pilsner
aktív tag

akkor már stílusosan. találkozzunk egy emlékmásban

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#9) Mr.Csizmás válasza pilsner (#8) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:D

találkozzunk a Könyvárban ;)

upsz, ez a Visszafelé világból volt

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) szablya


szablya
tag

Én is szeretnék már valamit olvasni tőle. Wass Albert után majd ő következik :)

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#11) tm5


tm5
tag

Nekem nagyon bejött PKD. 2 éve kb. egy tucat könyvét olvastam el egy éven belül.
Én, egyszerű scifi rajongó, 3 jól elkülönülő korszakot vettem észre nála.
Az első a korai hidegháborus időszak hatása, ahol nem béke van, csak tűzszünet. Pl. figyel az ég, ember a fellegvárból, és sok novella is ilyen volt.
A második, ahol a bolondokkal fogalakozik. Több olyan könyv van amiben különböző defektussal élő emberek a szereplői. Némelyik ilyen könyve akár tankönyv is lehetne, mert annyiféle bolond embertipus szerepel benne.:) ilyen könyve az alfa hold klánjai, de szerintem az időugrás a marson is.
A harmadik az egyértelmüen a kábítószeres korszak "gyümölcse". Na itt mindenki be van lőve. Ilyen például a kamera által homályosan. IMHO ennek a filmes adaptációja sikerült szerintem a legjobban. a szárnyas fejvadász is jó de az más milyen egy kicsit.

Kiváló író, kiváló művei vannak mégha néha kissé vontatott is, de hihetetlen világokat írt le.
Ja és talán a legtöbb filmes adaptációval rendelkező író.

(#12) geezer


geezer
aktív tag

Nekem eddig a könyvei közül a Figyel az ég tetszett a legjobban.
Hátborzongatóan valóságszerű módon írja le azokat az abszurd, és mégis teljesen természetesnek ható alternatív fantáziavilágokat, amik a különböző elmékben megszületnek. Istenes-fantáziavilágos. Szerintem. :K
De jó volt az "Ember a Fellegvárban" is, bár arra már csak nagyjából emlékszem.
Elég olvasmányos a Kizökkent idő is.
Illetve van egy ritka kiadás is, a Kozmosz bábjai... na az volt még egy fantasztikusan izgalmas könyv!
Ez inkább a fantasy-jellegű könyvei közé tartozik. Mindenesetre ajánlom mindenkinek!

(#13) CreMindES


CreMindES
csendes tag

Lehet egyedül leszel a meglátosommal, ugyanis én a Különvélemény c. filmmel kezdtem, és csak azután olvastam könyveket tőle, nem is egyet, többek között az Emlékmást, az Imposztort, vagy a Második változat c. művét, de még sok mást, mivel nagyon jó író. Engem viszont az fogott meg leginkább, hogy milyen "beteg" módon képes hihetetlen világokat elképzelni, gondoljunk csak "egy Isten megvásárlása" jeligével készült novellájára. Annyira abszúrd, mégis jól átgondolt és szépen megírt alkotás, amin az ember elgondolkodik. De a Második változat is teljesen lehetséges, és végig figyelni kell, mert mindig van egy pár csavar, amit külön díjjazok!

Üdv.: CreMindES

(#14) tm5


tm5
tag

Újabb érdekesség várható Dicktől/Dickről: link

(#15) Yutani


Yutani
nagyúr

Javaslom mindenkinek PKD novelláiból összeállított Már megint a felfedezők című antológiát.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.