Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) pheke válasza GeoPhoto (#49) üzenetére


pheke
tag

Szintén nem a flame miatt, és lehet hogy én gondolom rosszul, de nem kell egy ilyen alaplaphoz RAM, ház és esetleg egy kicsit normálisabb VGA, az általad felsoroltak mellé? Már csak a videó csatlakozók száma miatt, és akkor optikai audio kimenet még nincs is. Ha pedig valamilyen Atom-os nettop-ra gondolsz az 70 körül indul és a távirányító (vagy bill+egér) még akkor is rájön a Blu-ray lejátszó mellé.

Nem mondom, hogy nem alternatíva, amit írsz, el is mondtam az adásban, hogy lehet már közel ennyiből HTPC-t építeni, de én speciel már szívesen váltanék egy jobb lejátszóra a HTPC-ről. De ez megint csak magánvélemény. :)

nope...

(#52) pheke válasza Parci (#45) üzenetére


pheke
tag

Ne gonoszkodj Parci! :) Bírom én a kritikát, csak innom kell kicsit hozzá :D

nope...

(#53) pheke válasza Seelaard (#47) üzenetére


pheke
tag

Szerintem is ez az egyik legjobb Popcorn megoldás. Ráadásul ha kicsit barkácsolni is van kedvünk, eszkábálhatunk a (lejátszó dizájnjához képest) csúnya ODD elé egy szebb ajtócskát, ami kifejezetten jót tenne a külalaknak. Nekem ez az egy bajom van ezzel a géppel (az árát figyelmen kívül hagyva), hogy ha már beteszem a szép tévém alá az amúgy pofás kis ketyerét ne ordítson róla, hogy egy klasszik PC-s meghajtó van benne.

nope...

(#54) GeoPhoto válasza pheke (#51) üzenetére


GeoPhoto
tag

Friss árak:
Asrock A330 ION 27e (VGA, DVI, HDMI kimenet + optikai audio)
2GB ram 7e
mini-ITX ház táppal 9e (persze ennél van drágább is, de ez éppen egy szép lapos 7cm magas verzió)
Eddig 43e

Ez így már müködik, persze kell még valamilyen drive, 8-10e-ből az is megvan, USB-s táv 3e.

56e ha nem volt otthon semmi vinyó, vagy bootolható eszköz. Erre a Blu-ray az plusz 16, tehát 72e.

Nem mondom, hogy nem tetszik a dedikált médialejátszó, mivel most éppen egy Xbox 1-et használok erre, egyedül az ár az ami nem tetszik a fentiek fényében.

(#55) pheke válasza GeoPhoto (#54) üzenetére


pheke
tag

:R

nope...

(#56) Seelaard válasza GeoPhoto (#54) üzenetére


Seelaard
tag

Abban igazad, hogy a te általad leírt konfig erősebb hardveresen és funkcionálisan is több mindenre rá lehet bírni, de szerintem más a célközönség. A médialejátszó már egy kész megoldás minden tekintetben. Nem kell összeválogatni hozzá a szoftvert és a komponenseket. Egy jó htpc összerakásához sok idő kell és az idő is pénz.
Mennyibe kerül egy jó htpc szoftver?
Vajon az ingyenes htpc szoftverek között van olyan, ami lejátsza a vinyón tárolt blu-ray könyvtárat, és a dvd lemezt akár video_ts könytárból, akár iso tömörítésből? És mindezt egyszerre dlna, samba, vagy nfs protokollon keresztül?
Szerintem a htpc olyan célközönségnek való, aki szeret a gépépítéssel és fejlesztéssel foglalkozni.
A médialejátszó viszont azoknak szól, akik film és zenegyűjteményüket szeretnék egyszerűen fotelből lejátszani, anélkül, hogy értenének hozzá. Vagy csak egyszerűen, megunták az több száz darab lemezt a nappaliban.
Szóval ez kicsit olyan, mintha egy személyautót és egy terepjárót hasonlítanánk össze. Mind a kettő négykerekű és megy az országúton, mégis más kategória.
Én így látom. :U

Szilárd

(#57) gantum válasza GeoPhoto (#54) üzenetére


gantum
aktív tag

csatlakoznék. ha az ember ért hozzá, sokkal olcsóbban kijöhet, ha htpc-t rak össze, sokkal több mindenre használható, jobban testreszabhatóbb.

viszont 007007-nek is igazat adnék abban, hogy egy ilyet a géphez annyira nem értő veszi meg, neki viszont ez az ideális.

(#58) rudi válasza Parci (#45) üzenetére


rudi
nagyúr

Ó, ha valaki egyszer végre belinkelné nekem közvetlenül a 10-100 MB közötti konkrét videóját, akkor örömmel nézném meg, hidd el! A 700 MB és 4 GB közötti, csillió videós teszt iso-k azok, amikkel nem tudok (és nem is akarok) mit kezdeni, meg a "trúhádé csillió-pont-egy hanggal és mongol felirattal mé'nemteszteltétek" dolgokkal.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#59) GeoPhoto válasza Seelaard (#56) üzenetére


GeoPhoto
tag

Csak a médialejátszó szoftverről írnám, hogy az Xbmc akár egy USB-s Live Linuxból is elindul, és kb. olyan szolgáltatásokat nyújt, mint 3 dedikált lejátszó sem tud utólérni :) ja és ingyenes. Az más kérdés, hogy én is írtam más a célközönség, de egyszerűen nem hiszem el, hogy 120e-ért életképes hazánkban ez a készülék.

Ui: A WDTV Live-ot már sok embernek ajánlottam, és boldogan használják, de az csak a negyedébe kerül ennek.

(#60) Seelaard válasza GeoPhoto (#59) üzenetére


Seelaard
tag

Nekem nagy problémám még ezekkel a fullos lejátszókkal is, hogy a beállításoknál kell mindig átváltanom a videó kimenetet, mert pl.ha dvd-t nézek, akkor 576p 50hz -es beállításnál legjobb a kép, de ha pl. blu-ray-t nézek akkor 1080p 24hz a jó beállítás. Az xmbc progival ezt hogy szokták állítani?
Nekem marha kényelmetlen, hogy ezt minden film indításánál állítanom kell.

[ Szerkesztve ]

Szilárd

(#61) Dam6 válasza Seelaard (#60) üzenetére


Dam6
tag

Szilárd (007007), bocsáss meg, de ez hülyeség. Természetesen automatikusan váltja a Popcorn (is) a képfrekvenciát a film indításakor, kiolvasva a fájlból a megfelelőt (24/50/60 Hz). És természetesen a DVD is 1080p-n a legjobb, mert a Sigma chip nagyon szépen skálázza fel, kb. 720-asnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#62) Seelaard válasza Dam6 (#61) üzenetére


Seelaard
tag

Igen, van rajta egy ilyen üzemmód, de nekem még sosem sikerült rávennem, hogy a megfelelő frekire váltson. Természetesen a film mindenhogy elindul, csak hát a minőség...
Először is szerintem a Panasonic plazma szerintem szebben skálázza fel a videót. Másrészt az mkv fájlok, általában 23,975-ös framerate-tel vannak tömörítve (legalábbis a lejátszó szerint) és ha erre 24Hz-et rak be (a 23.975 helyett), akkor a gyors mozgások nem egyenletesek. A blu-ray lemeznél viszont 24hz a jó beállítás.
Ha pl. egy 720p-s mkv filmet indítok, akkor 50Hz vagy 60Hz-et rak be, mivel a 720p 24Hz üzemmód nincs. Ekkor viszont már feltűnő a szaggatás (a feleségemnek nem). Én az ilyen filmnél 1080p-t és 23.975Hz-et szoktam beállítani, mert csak így lesz folyamatos a mozgás.
Ez van nálam, de lehet hogy egy másik tv-vel már más lenne a helyzet.

Nálad automatán hagyva jól működik ez a dolog? Lehet, hogy le kellene cserélnem a 2 éves pana plazmám? :F

Szilárd

(#63) Seelaard válasza GeoPhoto (#59) üzenetére


Seelaard
tag

Feltelepítettem a gépemre az Xbmc-t, de blu-ray könyvtár lejátszására nem sikerült rávennem. Hogy lehet ezt elérni vele?

Szilárd

(#64) dni válasza GeoPhoto (#59) üzenetére


dni
őstag

Ezzel csak az a baj, hogy ha már szeretnél lejátszani eredeti BD lemezeket, HD hanggal, vagy riccenés nélküli képet szeretnél 24p filmjeidhez, távirányítóval irányítanád a gépet, akkor már cumi tengerbe kerülsz. Garantáltan órák hosszát kell olvasnod a fórumokat, állítgatani próbálgatni, és egyszercsak jön egy frissítés egy-két új szolgáltatással és kezdeted szinte előröl.

Minden HD hang képes platformnak van valami defektje:
H55-ös chipset nem képes normális 24p-s lejátszásra,
GT430-asoknál is állandóan szétkapcsolja a hangot HDMI-n keresztül.
ATI 5xxx szarok a driverek, mindig sakkozni kell, hogy menjen valahogy és nem garantált a siker.

Mondom ezt lassan 3 év HTPC-zéssel a hátam mögött.

[ Szerkesztve ]

(#65) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Felmerült bennem újra a gondolat, hogy HPTC-met lecseréljem egy C200-as-ra, azonban előtte szeretném jól körüljárni a dolgot, hogy ne egy újabb szívás tengerbe lépjek.

Az új NMJ felület is magyar nyelvű?
Az új NMJ felületben hogyan lehet a filmekhez magyar filminfót hozzáadni?
Lehet-e automatizálni, hogy csak bemásolom a tárolóra a filmeket és a többit ő elintézi?
Hogyan lehet azt megoldani, hogy a scrapelt filmektől külön kezelje fa struktúrában az egyéb videókat (pl. BD.iso vagy mappa, koncert mkv-k, stb)
Van-e valami kikötést a képek vetítésénél? Tudja-e pl. Exif infó alapján autómatikusan forgatni képeket?
Jelenleg van egy iHOS-104-es BD lejátszóm, ami kompatibilis a PH-val, már flottul megy a gyári BD lemezek lejátszása is?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#66) P1eTr0 válasza dni (#65) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Szia!

Pár kérdesedre válaszolok, ha még ezt más nem tette meg.
Az új NMJ felület is magyar nyelvű, teljesen működőképes (egyébként a kisebb hibákat folyamatosan javítják).
Magyar információkat a filmekhez nem lehet egyelőre hozzáadni, csak az angol nyelvű imdb adatokat jeleníti meg a lejátszó.
Az automatizálás működik, te felpakolod rá a filmeket, ő pedig internetről (a file neve alapján) begyűjti az infókat róla (kép, szereposztás, rövid ismertető, besorolás, stb.). Ezt az nmj felület indításakor automatikusan csinálja, de van lehetőség "frissíteni" az adatbázist, amennyiben újabb filmet másolsz a lejátszóra.
A képek vetítésekor nem tudom, milyen kikötésre gondolsz, de nekem idáig minden képet hibátlanul vitt. Az Exif-es dologhoz nem tudok hozzászólni, de majd megnézem :)
A BD lejátszás pedig az elmúl fél év alatt tökéletesre fejlődött. Az itthoni filmeket mindet kezeli, és hiba nélkül lejátsza (ez 50 filmet jelent).

Remélem segítettem.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#67) Tomix24


Tomix24
addikt

Mivel más topicot nem találtam, és a beépített Blu-ray lejátszón kívül másban nem külömbözik az A-200-C200, így ide írok pár tapasztalatot.

Az a A200-at váltó A-210-et érdemes megvenni ,mert passzívra cserélték a hűtést. Bár lassan már csak ezt lehet kapni.

Nekem A-200-asom van. A két hírhedt probléma, a házrezonancia és a hangos ventilátora közül a hangos ventilátor igaz. Na nem fülsüketítő, de így pár hónap után bekapcsolástól számítva 2-3 percig azért hallatja magát, aztán bemelegszik, és ismét szinte hangtalan.
A házrezgés 2.5"-es 5400-as vinyó esetén nulla. Tehát ilyet érdemes beletenni.

- Firmware,egyéb: KB havonta kéthavonta van frissítés, és rengeteg mindent javítanak, annyit amennyit más gyártónál 1 év alatt sem. HTML alapú az egész, így a Yamj nevü progi simán olyan mint a PC-n, és rengeteg kis progit írnak rá,amit csak installálni kell. Az apps center tele van szintúgy programokkal, még játékok is vannak. Youtube frenetikus. De van Facebook,és még sokminden.

A Networked Media JukeBox (NMJ) kicsit olyan mint a yamj, de 3 nézet váltható,illetve mindent megold szinte , ha a filmnevek neki tetszőek, vagy egy nfo file-ba beírjuk a netes elérést a filmnek. Kezeli a fanartokat is, és Magyar.

Torrent - 15 torrentig stabil, ha esetleg nagyon belassúl a gép, az azért van, mert a rar-os filmeket ki is csomagolja(nagyrészt) a film mappája alá magától.

A menürendszer teljesen átalakítható, cserélhetőek az ikonok, és a háttér is.

Több dolgot lehet egyszerre csinálni, képnézés/zenehalgatás/yamj, stb

Jó a file managere, lehet másolni, törölni,átnevezni, mappát létrehozni,kijelölni.

Minden filmet lejátszott eddig, még a Level 5.1 /5 -ös rosszúl kódolt Apocalypto-t is. Nemcsoda hisz a legbikább prcija neki van. Minden HD hangot ismer, és kiad magából. Ami nem ment a mostani firmware-el, az a TrueHD 2.0-ra való lekeverése...

Amit tud a WDTV-Oplay-A.c.ryan a legjobb formájukban, azt mind ez a kütyü is tudja. Természetesen van hogy ez is kifagy(ritkán) .

A távirányítója világít ,és a legtöbb gomb is ezen van(a többi kütyühöz képest).

A felirat méretét nem tudtam még állítani, de van minden más(szinezés,karakternyelv-késleltetés,stb)

Ezt egy fórumtárs írta:
"NMT progik megfelelően működnek. NFS server sajnos csak próba verziós van, 30 napos, de tökéletesen műxik.
Samba megosztás is jó, csak hálóban, nyilvános hálózatot kell használni, csak úgy lehet a készülékről a gépen lévő filmeket elérni.
Hálózati és Megosztási központban a hálózat típusát Nyilvánosra állítottam.
Szintén a Hálózati és Megosztási központban a bal oldalon van egy "Speciális megosztási beállítások módosítása" link arra kattintva a következőket állítottam:
Hálózatfelderítés bekapcsolása
Fájl- és nyomtatómegosztás bekapcsolása
Nyilvános mappa megosztása résznél a felső pont. (Most nem írom le végig az opció nevét mert hosszú. )
Fájlmegosztási kapcsolatoknál a 48 vagy 56 bites opciót választottam.
Jelszóval védett megosztást pedig kikapcsoltam.
FTP server is tökéletes, total commander-rel használom, a filmek másolása a popcorn-ra 125mbit/s sebességel megy.
USB A-B kábellel 210mbit/s, ez a leggyorsabb másolási alternatíva, csak max. 5m-es lehet a kábel, mert az felett nem tudja kihasználni a 2.0 sebességét.
Ehhez fel kell telepíteni Ext2Fsd_Ext23 és a windows látja is már a linux-os partíciókat.
"

(#68) Baxxi


Baxxi
csendes tag

Hi Mesterek.
Nem rég gazdája lettem egy ilyen lejátszónak és a hálózattal nem booldugolok. W7 van a gepen. A gepet latja bele is lep de azt irja nincsen a sreveren semmi. Pediglen van.
Ötlet valakinek?

(#69) Baxxi


Baxxi
csendes tag

Valkinek ötlet?
A worgruop-ot belül látja a pc-t, de a pc be belépve azt irja ki nem találok lejátszható file-t a szerveren.
Nagyon örülnék ha valaki tudna nekem ebben segíteni!

(#70) boy25


boy25
csendes tag

Sziasztok!
Szereztem egy c200-at, de hiába kötöm össze rca-n keresztül a sztereó erősítőmmel, de sehogy sem tudok hangot kicsikarni belőle. Szerintetek mi lehet a gond? Segítségeteket előre is köszönöm!

(#71) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, nekem olyan kérdésem lenne, hogy 3D-s filmeket lejátsza e (Lg 50lb650V)? Illetve ha kötök rá egy vezeték nélküli logitech bill+touch pad kombót kezeli-e, és a beépített böngészője mennyire használható?Flash, silverlight esetleg?Kis kompromisszumokkal döcögés nélkül lehet e használni úgy mint egy asztali Pc-n? Az Lg-nek van beépített böngészöje...de kb használhatatlan annyira alap.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.