Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) paatrick


paatrick
őstag

Kíváncsi vagyok erre a kütyüre. A médialejátszókkal az a bajom, hogy nem viszik a formázott feliratot.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#2) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

A tegnap esti cikk óta várom ezt az adást :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#3) Taragas válasza kiskaktusz (#2) üzenetére


Taragas
aktív tag

Én is tegnap óta várom amúgy.
Próbáltam szólni pheke-nek, (remélem észre vette a PM-et) hogy próbáljanak ki, ha tudnak szerezni, egy 10bit színmélységű 1080p-s videót, mert valakik szerint a fórumon ezt nem gyorsítják a Radeonok, de közbe meg minden release csapat meg már szinte csak ezzel dolgozik(lassan szabvány lesz náluk :DDD ). Remélem ezt is meg tudják vizsgálni. Ha futnak rajta akadás mentesen, akkor biztos benevezek egy hasonló masinára

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#4) kiskaktusz válasza Taragas (#3) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Én még nem tervezem a vásárlását, de ha jól teljesít a teszten, akkor később akár még el is gondolkodom ezen a kis acer-en :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#5) pheke válasza Taragas (#3) üzenetére


pheke
tag

Észrevettem, de nagyban felgyorsítaná az eseményeket, ha küldenél egy linket vmi legális mintával, mert arra nem esküszöm meg, hogy lesz időm ilyen videót keresni :)

nope...

(#6) Apika


Apika
Közösségépítő

Én is kíváncsi vagyok rá...

(#7) djmuki13 válasza pheke (#5) üzenetére


djmuki13
csendes tag

http://thepiratebay.org/torrent/6712507/Fast_5_[10bit][1080p]

Jó letöltést talán legális...

[ Szerkesztve ]

(#8) DJ. Ru$y válasza djmuki13 (#7) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A torrent mióta legális? :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#9) Peak válasza Taragas (#3) üzenetére


Peak
addikt

és nem csak a 10 bit ellenőrzése kéne, hanem hogy pl. HDMI-n kiküldi-e pl. a 7.1-es TrueHD vagy DTS HD Master Audio streameket is tisztességes házimozierősítőnek, vagy sem.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#10) pheke válasza DJ. Ru$y (#8) üzenetére


pheke
tag

maga torrent technológia teljesen legális. rengeteg szoftvernél, tartalomnál használják jogtisztán. ha a torrent segítségével illegális tartalmat töltesz le legális helyett az nem oké, bár tudtommal ma itthon a letöltés is legális, a megosztás viszont már nem.

nope...

(#11) maláj


maláj
őstag

na ez a ketyere érdekesnek tűnik - megfigyeljük 18:00-tól ;]

(#12) joghurt válasza DJ. Ru$y (#8) üzenetére


joghurt
addikt

Nem üzleti célra LEtölteni a magyar jogszabályok szerint amúgy is legális. Többek között ezt fizeted meg az Artisjus matricáiban.

Viszont én így 19:15-kor nem látom az adás utólagos megtekintési lehetőségét. :(

A tej élet, erő, egészség.

(#13) VIPowER válasza joghurt (#12) üzenetére


VIPowER
senior tag

(#14) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Na ezért az egyért nem bohóckodom a Brazossal, még mindig nem elég erős htpc-nek. Viszont itt mindenki, még a tesztelők is elfelejtették az elérhető legjobb médialejátszó programot, az pedig az xbmc. Minden formátumot lejátszik, nem tudsz neki olyan formátumot mutatni ami kifogna rajta. Lehet tömöritett is, akár zip-be vagy rar-ba. És még távirányítóval is kezelhető. Én 3 éve használom, ezalatt nagyon sok programot és dedikált mediaplayer-t kipróbáltam de az xbmc visz mindent.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#15) Taragas válasza VIPowER (#13) üzenetére


Taragas
aktív tag

Bocsi nem voltam itt amikor volt az adás, de örömmel látom, hogy megbirkózik vele :DD . Persze nincs még sok 10 bites tv, de jövőre nézve gondoltam, hogy nem árt, ha ezt is ellenőrzi az ember. És igen javarészt csak animék vannak ilyenbe, de általában az ilyen release csapatok vezetik be először az újabb és újabb dolgokat, és utána jön a divathullám nyugatra.

Az xbmc az csak nvdia nem?

[ Szerkesztve ]

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#16) Mr.Skynet válasza joghurt (#12) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Én már látom 19:45-kor indítva és épp lesem is az adást ;)

OFF mindenkinek sorry, de nem bírom ki:
Ne is mond :U Rühellem Artisékat... Náluk jobban már csak Ákos bácsit, akinek már vagy 5 év óta "...az új dalom az adj helyet..." "B" arcú élősködő f.sz. Lövése nincs arról mi hogyan működik, de intézkedni, meg nyilatkozni azt tud :((( Meg jól tud spanolni a sünökkel meg a jogvédőkkel, aminek eredményeként milliós szervereket koboztak el értelmetlenül. Nem baj Ákoska, azóta az is tölti a zenédet aki egyébként nem szereti.
Mondjuk szerintem a világ leginkább illegális dolga szerzői jogvédelem téren a Youtube, akár hogyan magyarázza bárki, már nem feltétlenül ftp, torrentről, lemez másolás stb. helyről vannak az általunk hallgatott pl. zenék, hanem a Youtube-ról, persze ezekre vannak szép összegek, reklámok, licenszek tudom... csak épp a lényegen nem változtat.

Egyébként nekem ez a kis aranyos is tetszik, csak sajnos mostanában eléggé felment a kezdeti 45-50K-ról az ára.

(#17) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Azért ha egy 10bites mkv kockásodik azt nem nevezném működő dolognak. Mikor először 10bites videóba futottam nekem is csak a kockásodásból jött le, hogy vmi nem stimmel.
Ha a MPC jól van beállítva nem lenne szabad kockásodnia

(#18) Sza_Sa válasza Taragas (#15) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Dehogyis, nálam a legkisebb i3 + a mellé integrált grafikus mag dolgozik alatta. Fogyasztásban már azok sem rosszak, és azért egy 45GB-os blu-ray ezt is 25%-on hajtja 4 szálon 2.9GHz-en. Akkor el lehet képzelni hogy hogy bírná egy 1.6-os 2 magos gép az ilyen filmeket. Sajnos még nem elég mindenre.

Szerk: na persze dxva nincs, sajnos még mindig vannak hibák benne, sokszor esik szét a film ha be van kapcsolva ezért inkább csinálja a proci, úgy is megoldja erőből. Még a killa sample is röccenés mentesen fut.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#19) Gusztáv válasza Sza_Sa (#18) üzenetére


Gusztáv
addikt

Win 7 alatt PowerDVD 11-el emlékeim szerint megy a sima bluray lejátszás egy E-350-en is. Ha windows-ra raksz XBMC-t, akkor szerintem ATI-n is van hardveres gyorsítás. Fura volt, hogy nem került szóba a program, mert szerintem felületben elég előremutató és minimális konfigurálást igényel. Én inkább a Mediaportal-ra szavazok, abban van Tv-tuner támogatás, meg talán kicsit kényelmesebben konfigurálható (van külön konfig program).

Laci

(#20) syl5 válasza paatrick (#1) üzenetére


syl5
őstag

Nekem is jó lenne már egy ilyen kütyü, csak nekem meg azért nem jó, mert nem nagyon lehet belőlük 5.1 hangot csak koax-on meg optikán kiszedni.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#21) Joci10 válasza joghurt (#12) üzenetére


Joci10
őstag

Hogy pontosítsak: saját célra letölteni zenét és filmet engedélyezett (kiemelném a "saját célra" részt, ami a törvényben is így van leírva - vagyis nem szerepel sehol a "nem üzleti célra" kifejezés). Tehát elvileg a szomszédnak sem tölthetsz le semmit, és át sem adhatod azt, amit letöltöttél magadnak.
De ez már tényleg csak szőrszálhasogatás (meg értelmezéstani kifogás), mert a lényeg, hogy törvényileg engedélyezve van a letöltés a zenéknél és a filmeknél (programoknál viszont az is tiltott).

[ Szerkesztve ]

(#22) csab2


csab2
veterán

Arról nem esett szó, hogy sima asztali PC-ként mennyire állja meg a helyét a cucc. Szívesen vennék egy pici, halk PC-t amin mennek az alap dolgok.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#23) Peak


Peak
addikt

ma este én is letesztelem ezt a szuper kis eszközt házimozierősítővel is.

sima asztali PCként is megállja a helyét, tökéletesen alkalmas a manapság használt irodai alkalmazások futtatására. a bőséges RAM mennyiség jól szolgálja a 2 magos 1.66GHz-es procit, esetleg SSDvel lehetne tovább vadulni.

én csak ajánlani tudom mindenkinek!

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#24) csab2


csab2
veterán

Nem tudja valaki, hogy mikortól lehet majd kapni?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#25) Peak válasza csab2 (#24) üzenetére


Peak
addikt

még csak most lettek lerendelve a magyar disztributorok által.
kb. 6-7 hét alatt kerülhet kereskedelmi forgalomba.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#26) csab2 válasza Peak (#25) üzenetére


csab2
veterán

Köszi az infot!
Szerinted mennyibe fog fájni az 500GB-os HDD-vel szerelt, 2GB-os modell (BD és TV-tuner nélküli verzió)? Csak egy tipp, ha hivatalos ár még úgy sincs.

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#27) Peak válasza Peak (#23) üzenetére


Peak
addikt

nos hát este meghajtottam HDMI kimeneten a házimozi erősítőt és érdekes dolgokat tapasztaltam. az XBMC szoftverét használtam, de később kipróbálom a Team Mediaportalt is.

1.) Érdekes módon a DTS HD Master Audio 5.1-es hangsávot furcsán kezelte, mert csak a DTS Core ment ki az erősítőre, tehát az erősítő nem kapta meg a HD MA kiegészítő streamet.
A hang ettől függetlenül szépen megvolt minden hangfalon, egyedül ugyebár a veszteséges tömörítés ellensúlyozására szolgáló kiegészítés nem jelent meg.

2.) Aztán a következő a DTS-ES 6.1 audio stream volt, amit az erősítő DTS-ES 6.1 Discrete hangsávnak ismert fel elviekbene helyesen. A hang tökéletes volt, teljes térhatás.

3.) Következett a DOLBY TrueHD 7.1 hangsáv, amit sajnos nem tudott egyenesen kiküldeni az erősítőnek a rendszer. Hogy ez az XBMC hibája, vagy az AMD hardverére nem vették meg a licenszeket nem tudom.
Ellenben a lejátszó szépen szétbontotta a 8 csatornát, és Multi-channel PCM streamként küldte el az erősítőnek.

- Aki esetleg nincs teljesen tisztában, hogy ez miként is működik, egy picit részletezem.
Két féle képpen mehet ki ebben az esetben a hang a HDMI kábelen a kütyüből.

a.) A lejátszó szoftver az eredeti nyers audio jelfolyamot egyszerűen minden féle feldolgozás nélkül átpréseli a HDMI kimeneten, hogy majd azt a kábel másik végén egy eszköz feldolgozza belátása szerint. ( ez történt az (1) és (2) esetben ).
Néha viszont kis probléma léphet föl, lásd (1) esetben, az audio streamből csak az alap DTS Core ment ki, a kiegészítő streamet NEM tolta át az eszköz számomre eddig ismeretlen okból.

b.) A lejátszó szoftver feldolgozza az audio jelfolyamot, szépen a nyers bitáradatot kikódolja, szépen szétosztja minden csatornára a megfelelő hangot, és így ebben a formában ( Multi-channel PCM ) tolja ki a HDMI-n. Ebben az esetben a fogadó eszköznek ( itt a Harman Kardon AVR-460 ) nem kell már a kikódolással bíbelődni, már csak az a feladata, hogy a csatornákat szépen analóggá alakítva kitegye a megfelelő hangfalakra.

Természetesen a klasszikus Dolby Digital 5.1, AC3 5.1, AC3 2.0, stereo jelfolyamokkal tökéletesen boldogult.

Ma remélhetőleg a másik Team Mediaportal lejátszót is ki tudom próbálni.

Kiegészítő forrás: http://en.wikipedia.org/wiki/DTS_%28sound_system%29

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#28) LazaCCC


LazaCCC
tag

Tetszik ez a kütyü, bár Én pont nem csak mozizásra használnám a PC mivoltából, hanem házi szervernek meg játékra, stb.
Egy ilyen teljes körű tesztet el tudnék képzelni az ilyen masináknál, hogy mégis mit bír. A YT-on elég szépen meghajtják ezt a procit, még a Skyrimet is elviszi :)

Ez a kütyü miben több vagy kevesebb az MSI Wind Box DC100-nál?
Ha jól rémlik már jó pár hónapja kint van és szinte tök ugyanaz a speckója.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.