Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zoty0


zoty0
tag

Szerintem van 1 határ amit nem kéne átlépni.
És ez a kapu gyorsan közeleg.

cs go

(#2) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Ez miért lenne rossz? Ennyi erővel a tranzisztor feltalálóit is sátánizmussal kellett volna vádolni.
Gondolom, az "emberi dns" is csak a hírverés miatt lett kiemelve (többen felfigyelnek rá).
A kurta farkú malac dns nem lett volna akkora szenzáció. :D

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#3) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Javaslom hívjuk okos dns-nek. :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) Aucor válasza Tutu7030 (#2) üzenetére


Aucor
senior tag

Jah, csak azt hamarabb észreveszed, ha tranzisztor van benned. De az, ha kódolt DNS van benned...

(#5) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Aztán elviszi a rák az egész állományt :D.

(#6) Tutu7030 válasza Aucor (#4) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nem vagyok én Johnny Mnemonic. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#7) Flavius88


Flavius88
csendes tag

Már látom az Apple következő termékeit: iDNSPad, iDNSPhone és társai. :DD

Még mielőtt kapnám az offot, nem vagyok semmilyen troll, csak szerintem vicces. :P

Az élet igenis egy habostorta, csak mi az üveg mögül nézzük.

(#8) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem nincs ebben semmi rossz, csak szabadalmaztatni ne merjék. Elvégre alapjaiban nem az emberiség fejlesztette a technológiát.

<-ƘƘ->

(#9) suraki válasza Aucor (#4) üzenetére


suraki
tag

Na jó, de mondjuk a gyógyfüveket is nehezebben veszed észre magadban mint a tranzisztort :D
...ugye érzed, hogy kissé demagóg volt a megközelítésed. ;)
Itt pusztán arról volt szó, hogy egy ismert szerves struktúrát adattárolásra is fel lehetne használni, aminek számos előnye is lehet. Ha elvetnénk mindent csak azért, mert rossz kézben rosszra képes, akkor ma még midig kőbaltával csapkodnánk agyon egymást és piszkosul boldogok lennénk....vagy nem is annyira? :N

(#10) pusszycat válasza Flavius88 (#7) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Havi 1 hsz. átlaggal senki sem néz troll-nak nyugi. ;)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#11) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Előkerestem már az 1995-ös CHIP CD-n megjelent Project Gutenberg archívot, mert emlékeztem, hogy akkoriban, meg azóta is mérőszámként alkalmaztam Shakespeare összes műveit, ami (nemcsak szonettek) 5,5 MB, zipben úgy 2 MB (a King James biblia pedig alig 5 MB, zipben másfél). Nem tudom, miért ezzel demonstrálnak petabájt nagyságrendet.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#12) Flavius88 válasza pusszycat (#10) üzenetére


Flavius88
csendes tag

Ahogy olvasgattam a fórumot itt már ha leírja valaki az Apple szót már készítik is elő neki a keresztet.

U.i.: Tisztelet a kivételnek természetesen.

Az élet igenis egy habostorta, csak mi az üveg mögül nézzük.

(#13) Kendek válasza suraki (#9) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nem is, hiszen a DNS alapvetően adattárolásra jött létre. Csak persze nem mindegy, hogy mit tárolunk benne.

<-ƘƘ->

(#14) MZperX75 válasza Kendek (#13) üzenetére


MZperX75
addikt

"Nem is, hiszen a DNS alapvetően adattárolásra jött létre"

Pedig is csak arra jött létre és vezérlésre!!!

"Csak persze nem mindegy, hogy mit tárolunk benne."

Ez a lényeg ,inkább úgy fogalmaznék ,hogy a DNS az információ tárolás legeslegjobb példája.

Világegyetemben nincs jobb nála.

(#15) r-chee


r-chee
őstag

Érdekes ennek a Jeff Hawkins-nak az előadása, csak ne darálna ennyire. Feliratozást olvasva a 9. perc körül összeomlott a látásom :D Majd letöltöm, s megnézem inkább lassítva :D

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#16) 14adam


14adam
addikt

south park rész jutott az eszembe

(#17) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

ODD, SSD, HHD, HDD, DNSD,....? :C

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#18) Kendek válasza MZperX75 (#14) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na, azért azt túlzás lenne kijelenteni, hogy az egész világegyetemben nincs nála jobb, vagy legalább ugyanilyen jó megoldás. Speciel az emberiség rálátása a világegyetemre olyan, mint hangyáé a naprendszerre. De tény, hogy önmagunkból kiindulni a legjobb, főleg, hogy még magunkat sem fejtettük meg teljesen.

<-ƘƘ->

(#19) proradeon válasza MZperX75 (#14) üzenetére


proradeon
őstag

"Világegyetemben nincs jobb nála."

Így van. :K Nekem nagyon tetszik az ötlet, tekintve azt, hogy új dolgok feltalálásakor / tervezések igen gyakran másolta már le az ember a természet megoldását. És ez egy újabb példa lesz rá.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#20) mrhitoshi válasza MZperX75 (#14) üzenetére


mrhitoshi
veterán

A világegyetem maga az információhalmaz, amiben az aprócska DNS szál csak egy parányi töredék. :D
Már ha a fizikát vesszük alapul.

Szerintem a biológiai számítógépek nem járható utat képeznek, túl sérülékenynek hatnak. A DNS-ben már ha egy-egy bázispár módosul, akkor máris változik az információ, ergo sérül az adat. Akkor azt is számításba kell venni, hogy vírusok is léteznek, vagy a sugárzás. A sugárzás ráadásul brutálisan jól roncsolja a DNS szálat, és nem nehéz találni erős sugár forrást. Elég csak elhagyni az ózon-pajzsot.
Szóval szerintem zsákutca. Én egyedül a kvantumszámítógépeket tudom elképzelni, mint egyedüli jövőbeli gépek. Itt már nem lesz kérdés, hogy érez e a számítógép. ;]

PS4

(#21) M3Ny3'T


M3Ny3'T
senior tag

"...titeket nem ver ki a hideg verejték a DNS-be kódolt adatoktól és az emberi agy működését másoló számítógépektől?"
Igen és nem...legalábbis még nem. :U
Előbbire példa: Johnny Mnemonic.
Az utóbbival pedig gondolom jóval le lehet egyszerűsíteni a továbbfejlesztett protézisek fejlesztését, de ez addig jó, amíg el nem érünk a Deus Ex/Cyberpunk szintre.

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#22) Phvhun válasza mrhitoshi (#20) üzenetére


Phvhun
őstag

Mert a szilícium nem használódik el magától? A biológiai alapú rendszerek magukat is képesek lehetnek javítani a jövőben. Sugárzás ellen meg árnyékolás véd. Atomtámadás ellen nem.
Lehet hogy az egész kvantumszámológépezés csak kamu, eddig még nincs értékelhető eredmény a témában.

(#23) fairi válasza mrhitoshi (#20) üzenetére


fairi
addikt

Azért a kvantumszámítógépek működéséhez szükséges jelenségeket extrém alacsony hőmérsékleten tudják elérni.
A DNS alapú rendszerek képesek 110 °C, pH=2 vagy akár 13, extrém nyomás,extrém sótartalom, sőt magas radioaktív háttérsugárzás mellett is működni (élni).
Mutációkra is meg vannak a természet trükkjei,a hibajavító és felismerő rendszerek.
Az egész számítógépen való alkalmazás azon múlik hogy a természet megoldásait hogyan tudjuk gyakorlatban alkalmazni.
Deinococcus radidurans 500 000 rad sugárzás után is képes helyreállítani a DNS-ét, az ember 500 rad kikészíti de mindegy. Sok élőlény képes megvédeni a DNS-ét vagy helyreállítani sugár terhelt környezetben is.

(#24) peter9228


peter9228
aktív tag

Ja, aztán a géped gondol egyet, növeszt 1-2 lábat, este elszalad... Ha meg nem eteted rendesen éhenhal :DD

(#25) Dexar007


Dexar007
veterán

Magamba tölteném a Barátok Közt összes részét.

Give me your cum,bull!

(#26) janos1988


janos1988
addikt

Erre így hirtelen egy majd két éves sg cikk. És még hírből sem hallani róla. Ezek után szerintetek ez mikorra várható? Száz év? Ezer év? De egy biztos, ezt mi már nem fogjuk megélni... :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#27) ledgeri válasza janos1988 (#26) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hmm ...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28) Destriant


Destriant
csendes tag

A biztonsági mentés meg osztódással történne?
Aztán ha jönnek a DNS alapú trójaik, akkor kezdhetünk félni.

(#29) mrhitoshi válasza fairi (#23) üzenetére


mrhitoshi
veterán

És mi a garancia arra, hogy extrém környezetben is lehet pontosan tárolni az adatokat ?
Mert az egy dolog, hogy a szervezetek képesek regenerálódni, de itt most nem szervezetről beszélünk, hanem egy bonyolult óriásmolekuláról. Nem vagyok biológus, de ha képes a DNS önmagát javítani külső hatások nélkül, akkor nem szóltam.

(#22) Phvhun : Miért, láttunk már DNS alapú információ tároláson alapuló eszközöket ? A biológiai szám.gépek olyannyira távol vannak, vagy lehetnek, mint a kvantumszámítógépek, vagy még távolabb. Elméletben biztosabb lábakon áll az utolsó, mint az első. Mivel dolgoznád fel egy ilyen adattárolón tárolt adatokat ? Egér aggyal ? :F

[ Szerkesztve ]

PS4

(#30) zsinor008


zsinor008
tag

Hát nem tudom nekem még egy kicsit új.
Szerintem valami hasonlót láttam volna már, ja meg van a "Százlábú iPad" túl sok
S*uth Parkot néztek. :)) (ez lesz a jövő ? :D )

[ Szerkesztve ]

(#31) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Ez az adás valahol visszanézhető ? Vagy az lesz valamikor ?

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#32) ledgeri válasza beloadjoker (#31) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Youtube, majd valaki linkeli, bagy myshowwroom, nem tudom, hogy ki nézi vissza ott..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33) beloadjoker válasza ledgeri (#32) üzenetére


beloadjoker
őstag

köszi, akkor várok :-)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#34) Braddock


Braddock
őstag

Lassan, szó szerint egy felhőbe töltjük az adatainkat :D

(#35) Badman 4ever válasza fairi (#23) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Azt vedd figyelembe, hogy itt nem egy élőlényről van szó, hanem csak magáról a DNS makromolekuláról. És a DNS-ről tudni, hogy az UV, röntgen és több más nagy energiájú sugárzás töri vagy keresztkötéseket hoz létre a szomszédos nukleotidok között (pl. timin fotodimerek létrejötte), ezen kívül a vegyszerekről és interkalálószerekről nem is beszéltünk még.
A másik, hogy írtad a 110°C-ot, de azt ne felejtsük el, hogy ez bőven túl van a DNS olvadáspontján, ami fölött a két szál elválik egymástól és egyszálú formában létezik a DNS, ami kevésbé stabil, mint a két szál együtt, de egyébként se szereti ha melegen vagy néha még azt se, ha szobahőmérsékleten tartják sokáig. Nem véletlenül tárolják a kivont DNS-t a laborokban általában -20°C-on. Ezen kívül például a hosszú DNS szálak erős fizikai behatásra (rázás) egyszerűen darabokra törnek.

Sőt az élő szervezetek hibajavító rendszerei se százszázalékosak, épp ezért van, hogy a kodonszótár is redundáns (három bázis kódol egy aminosavat a DNS-en, ez egy kodon) és a gyakran használt aminosavaknak több kodonja is van (akár 3-4 is), épp azért, hogyha pontmutáció éri a DNS-t, akkor is ugyanazt az aminosavat kódolja.

Továbbá ha DNS-en akarunk információt tárolni, akkor azt is figyelembe kell venni, hogy egy mesterséges DNS (oligonukleotid) szintézise és a leolvasása még azért elég drága, bár erőteljesen csökken az ára.
(A szekvenálás és szintézis bázispáronkénti árának változása az évek során.)

Egy apró probléma még, bár ez a legkönnyebben megoldható, hogy a DNS négyféle bázist használ, így négyes számrendszerben tárolja az adatot és így még egy konverziót igényel a számítógépek kettes számrendszerére.

Ezeken túl nem azt mondom, hogy lehetetlen feladat a DNS-t a cikkben említett módon információtárolásra használni, csak nem feltétlen egyszerű és jelenleg még nem túl gazdaságos.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#36) Paci.


Paci.
tag

Ez mind szép és jó de kérem mi és hogyan "írja" azt a DNS-t? Csak én gondolom úgy, hogy körülményes?
Magam részéről valahogy úgy tudom elképzelni a dolgot, hogy kitenyésztenek valamiféle bacilust ami képes a DNS-e egy részét adattárolásra használni, a többi pedig a létfenntartásáért felel. Már csak valami zseniális baciidomárra lesz szükség :)

Egyébként ennyi erővel lehetne más óriásmolekulát is használni pl valamilyen polimer műanyagot. Azt kell csak megoldani, hogy a lánc egyes szakaszai eltérőek lehessenek. Akár a DNS 4-es számrendszere helyett bonyolultabbat is szóba jöhetne.

Lehet le kellett volna ezt védenem, mielőtt ide írtam..?

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#37) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

És itt ér össze a számítógépes vírus az emberi szervezetet megtámadó vírussal. Vajon NOD32 majd oltással együtt jön ? :D

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#38) MZperX75 válasza Kendek (#18) üzenetére


MZperX75
addikt

DNS az minden szerves élőlény leírása kódolása.

Számunkra a világegyetem az ismertből áll,nincs másutt DNS ergó a világegyetemben egyedülálló.

"Speciel az emberiség rálátása a világegyetemre olyan, mint hangyáé a naprendszerre"

De tetszik a hasonlat :DDD Bár sarkított...

) mrhitoshi

"A világegyetem maga az információhalmaz, amiben az aprócska DNS szál csak egy parányi töredék. :D
Már ha a fizikát vesszük alapul.
"

Minden szerves lét alapja ,az őslevesben is ennek az építőkövei voltak... mármint a DNS-nek..
Ha már a fizikát vesszük alapnak.. :P

[ Szerkesztve ]

(#39) greeneye166


greeneye166
aktív tag

Úgy lenne jó az összehasonlítás, ha tudhatnánk hogy 1 gramm flash memória tranzisztor (úgy natúrban, szilíciumlapka, tokozás, nyák és minden nélkül) hány byte-ot tárol... Gyanítom ott is jól hangzó byte/gramm jönne ki. Vajon hány gramm tranzisztor lehet egy 256GB-os SSD-ben (darabszám nem lényeges)? :)

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#40) ixtom


ixtom
tag

A g#cibe! - mondják sokszor. Ezek meg szó szerint értik... ;]

(#41) SLYM


SLYM
veterán

ezek a legjobb adásaid, minden nap simán megnéznék egyet :)

(#42) maross


maross
veterán

Implantboltot minden sarokra! :DDD. Nagyon nagyon ramferne egy gyors kis adattarolo divajsz :).

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#43) imibogyo válasza Kendek (#8) üzenetére


imibogyo
veterán

A fákat sem. Mégis a fákat feldolgozó gépek szabadalmaztatva vannak. Ez pedig egy DNS molekulát "feldolgozó" folyamat. Nem látom a különbséget, mind a két dolog a természet/Isten ajándéka (döntse el mindenki melyik igaz rá). És a DNS itt, csakúgy mint a fa csak alapanyagul szolgál. Nem hiszem, hogy a DNS-t és annak "technológiáját" szabadalmaztatná bárki is, de a ráépülő folyamatot és gépeket miért ne? Azok pontosan az emberek által fejlesztett technológiák. Csakúgy, mint a fákhoz a körfűrész, úgy a DNS-hez a "programozó" gép. Nem is beszélve a kb. millió dolláros nagyságrendről, amit ez a kutatás elnyel, vagy még többet mire ténylegesen működőképes lesz, ami lehet még akár 100, vagy 1000 év is.

[ Szerkesztve ]

(#44) Tonyius777


Tonyius777
tag

[link]

9.300 EUR / MB az írás és 170 EUR a dekódolása

Na ez sem lesz tömeg termék. Akkor inkább a hologramos tárolást kéne fejleszteni. :D

Apropó, ha egy gramm DNS 9.300 EUR akkor menyibe kerül egy ember? :DD

Üdv:Tony

(#45) fairi válasza mrhitoshi (#29) üzenetére


fairi
addikt

Vhogy élő szervezet javítómechanizmusait is implementálni kell. Első hangzásra sci-finek tűnik, de nem megoldhatatlan, pontosabban ezeknek a dolgok megoldása közelebbinek tűnnek, mint kvantumszámítógépeket működtetni folyékony hélium nélkül.

(#46) Chrys_ válasza pusszycat (#17) üzenetére


Chrys_
addikt

max. DNAD...

(#47) Alchemist válasza MZperX75 (#14) üzenetére


Alchemist
addikt

A DNS nem feltétlenül gyors, random R/W elérésű adattárolásra "lett kitalálva"... csinálunk még ennél jobbat!
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#48) MZperX75 válasza Alchemist (#47) üzenetére


MZperX75
addikt

Attól azért igen messze vagyunk....

Ha már egy bogarat sem tudunk 100%-ban szimulálni több 100W fogyasztás mellett,bár a bogár teljesítménye mikro Wattokban mérem.

[ Szerkesztve ]

(#49) mepet


mepet
addikt

Látom ez a téma nem igazán érdekelte a ph! olvasótáborát.
Engem sem.

(#50) Alchemist válasza MZperX75 (#48) üzenetére


Alchemist
addikt

Én nem mesterséges élőlényre gondoltam, hanem "csak" speciális adattárolási funkcióra.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.