Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Воланд válasza tha_answer (#97) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#102) (V) ó k u s válasza Graphics (#100) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Anonim mailek amik 24 órán belül törlésre kerülnek (ingyen amcsi oldalakon elérhető amúgy dögivel...), mégis hogy szűrné ki? Sehogy!
Mailcím dögivel regisztrálható!

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#103) Argos válasza ollie (#94) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Üldözés közben sikít.. :DD
Erről most a(z) -egyébként szerintem jó film- Screamers ugrott be.

Hallod, nem tudom ki veszi be és milyen mélyen... én végig se néztem a videót, csak a gugliba bekarcoltam : "Iraki emberevő pók" és ezt dobta...
Gondoltam, h erről a példányról lehet szó, de azt a katona által tartott egyedet én olyan 2004-ben láttam először (direkt utánakotortam most a régi cd-k közt).

Sajna a színvonal és mind az EQ ill. IQ egyre látványosabban csökken egyedenként.
Nem mondom, hogy kizárólag az ilyen közösségi site-k az okozói, de hogy nagyon is tevékenyen részt vesznek ebben, arról nincs kétségem.
A Föld IQ szintje állandó, csak ugye a népesség nő...

Ám, elnézést a nagyon offért!

...elmúlik...

(#104) Graphics válasza (V) ó k u s (#102) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De ph-megbízhatóság nem./ és regisztráció idejét sem lehet megnövelni/ :)

Jobb ötlet? amit meg is lehet valósítani?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#105) (V) ó k u s válasza Graphics (#104) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Ez csak a korrekt eladók célja!
Aki csalni szeretne, azt marhára nem fogja ez érdekelni!
Szóval ez az újítás csak egy látszólagos dolog, ami konkrétan semmi újat nem dob az oldal életében!

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#106) Graphics válasza (V) ó k u s (#105) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem meg igen :), elég csak a mobil verziót használókra gondolni, akiknek ezek után nem kell a nevükben rejlő speciális karaktereket gépelgetni / de nézd meg pl a te neved is meddig tart begépelni telón, vagy mondjuk ha csak e-mail címedet írod be mennyi időt nyersz / és igen, meg lehet jegyeztetni akár a böngészővel is.

Valószínűleg okkal csinálják ezeket a módosításokat :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#107) (V) ó k u s válasza Graphics (#106) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Kb. 10-20 mp begépelni! Elmentve pedig csodásan bejelentkezik.
Na, de nem telefonról fogok pötyögni ide, mert az azért zsibbasztó lenne.

Akinek speciális karakter van a nevében az is már orvosolta a problémát! A böngészők képesek elmenteni és így nem kell gépelni...

Az e-mail címem mire begépelném, addigra már 4× leírtam a nickem. Szóval ez nem jó példa!

A csalókat pedig még mindig nem ezzel fogják szűrni jobban, az egyszer biztos!

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#108) Giot


Giot
addikt

Köszönöm az információkat, a változásokról.

(#109) planbmokus válasza Mosqu!to (#83) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ez igen jó ötlet, támogatom! :C

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#110) Graphics válasza (V) ó k u s (#107) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor nem írtam semmit , vedd úgy, de várom Te mit javasolsz :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#111) (V) ó k u s válasza Graphics (#110) üzenetére


(V) ó k u s
tag

1, Az adott hirdetésekhez NE lehessen hozzászólni.
Egy "PRIVÁT" gomb legyen, mely egyben automatikusan kitölti az üzenet tárgyát. Ezáltal az eladó kapásból tudja, hogy mi után érdeklődnek.

2, Zár-ellenzáras módszer bevezetése!
A vevő-eladó azután, hogy rábólintottak az üzletre, egy "Elfogadom" gomb kellene! Amennyiben mindkét fél jóváhagyta, a hirdetés nem jelenne meg a keresőben.
Amennyiben az eladásra mégsem kerülne sor, abban az esetben az eladónak lenne egy menüpontja, amiben jelezhetné egy legördülő listából az okot.
Pl. Az eladó nem jött el, stb.!

3, "Jelentem" gomb, legördülő menüvel.
Ezzel az opcióval lehetne jelenteni esetleírással és a bizonyításhoz szükséges dolgokkal PRIVÁT - ZÁRT módon az illetékes moderátorokhoz azon személyeket akikkel külön probléma adódik.
Ezáltal nem egy topic terhelődne XY ezer üzenettel, veszekedésekkel, hanem hiteles infókat kapnának egy az egyben az illetékesek.

Természetesen a jelentett személyt megkeresnék, akinek joga van védekezni.

Esetleg egy topic lenne, ahová meghívná a két felet az adott eljárást levezető moderátor, stb., és ott (is) lenne írásos bizonyíték rá.
Ezen lehet még korrigálni bármilyen irányban.

4, Ha az oldal továbbra sem vállal felelősséget (nem is fog...), akkor egyszerűen ki kell írni egy tájékoztatást amiben szerepel az összes illetékes rendőrkapitányság és/vagy bíróság ahová az érintett felek fordulhatnak.
A topicot teleírni értelmetlen, mert ettől nem kapja vissza senki a pénzét!

Stb. stb. stb.!

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#112) Graphics válasza (V) ó k u s (#111) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na ez eléggé bonyolult,

1, szerintem jó , hogy hozzá lehet szólni egy hirdetéshez, számtalan esetben segítettem én is egy adott terméket kereső embernek

2, jóváhagyási procedúra, plusz idő, feleslegesen

3, a fórum tökéletes arra, hogy kifejtsük az adott illetővel a problémánkat/ vagy az ellenkezőjét.
"Ezzel az opcióval lehetne jelenteni esetleírással és a bizonyításhoz szükséges dolgokkal PRIVÁT - ZÁRT módon az illetékes moderátorokhoz azon személyeket akikkel külön probléma adódik.
Ezáltal nem egy topic terhelődne XY ezer üzenettel, veszekedésekkel, hanem hiteles infókat kapnának egy az egyben az illetékesek"
- és akik vásárolnának a problémás személytől azok hogy kapnak infót, ha zárt a topic???

"A topicot teleírni értelmetlen, mert ettől nem kapja vissza senki a pénzét!" - ja , de ha valaki ezt nem olvashatja el, akkor nem fog tanulni az esetből. és esetleg ismételten át lesz verve más illető.

Jobb ötlet?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#113) (V) ó k u s válasza Graphics (#112) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Ennyi erővel élhetnénk A kutya vacsorája zenekar egyik számának refrénjével: "Nagy ívben leszarom az etruszk vázát! Mi a cél? Mindenkinek saját plázát!"

Ha nincs felügyelve semmi szigorúan, mint jelenleg, akkor továbbra is csak folt folt hátán lesz az újítgatás.

Jelenleg a csalók névsora elég tetemes. Mégis vannak új és újabb csalók. Sőt, visszatérők is!
És ezek olyanok, mint a drogdílerek. Lebukik 20, jön újabb 40!

Szóval, amíg tényleges szigor nem lesz, és nem lesz zár-ellenzáras dolog, addig az, hogy egy nick helyett e-mail címmel lépünk be, meg fizetős lesz A meg B szolgáltatás, de C nem, addig itt az újítás csupán tünetinek látszó kezelés.

Mi fog változni érezhetően pl. októberre? Semmi! De ne legyen igazam!

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#114) Graphics válasza (V) ó k u s (#113) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem kötelező a jelenlegi használata sem, vaterán is vannak csalók, ez van. Küldd el javaslataidat,de én pl ezt a zár-ellenzáras dolgot se értem.

Szerk: mi volt ezen mégis Nobel-díjas?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#115) (V) ó k u s válasza Graphics (#114) üzenetére


(V) ó k u s
tag

Nobel díjas megnyilvánulásod volt...

"Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

(#116) Parci válasza (V) ó k u s (#113) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem akarok belemenni, mert ez nem az a topik, de a leírt javaslataid közül talán a hármas szolgálja egyedül a nagyobb biztonságot azáltal, hogy lehet jelenteni valakit, a többi ettől tök független. és, minő véletlen, ilyen jellegű funkció (jelentés) van az új rendszerben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#117) GaborGh válasza franc0 (#50) üzenetére


GaborGh
őstag

Szerintem miattad ;]

(#118) schawo


schawo
titán

Miért kapok "A megadott publikus email cím hibás" üzenetet?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#119) föccer válasza schawo (#118) üzenetére


föccer
nagyúr

Megfelelő címet adtál meg? Szabályos?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#120) Winner_hun válasza schawo (#118) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerepel benne a lapcsalád bármely tagjának a neve?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#121) schawo válasza föccer (#119) üzenetére


schawo
titán

pm

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#122) schawo válasza schawo (#121) üzenetére


schawo
titán

Mi újság? Folyamatos leállások, és a login sem változott.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#123) Воланд válasza schawo (#122) üzenetére


Воланд
titán

"PROHARDVER! a gond egyébént az új RAID tömb a webszerverben, szerettük volna szívás nélkül bővíteni a tárhelyet (hogy lehessen megint képet feltölteni), de természetesen nem jött össze, akad minden összefele. gyógyítjuk, küzdünk.

about an hour ago ·" - fb-rol

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#124) schawo válasza Воланд (#123) üzenetére


schawo
titán

:R

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#125) _seth_ válasza banhammer (#66) üzenetére


_seth_
veterán

Ilyen esetet pedíg a kivel ne üzleteljünk topikba írtak be pár napja, vagyis csak hasonlót de érdemes megnézni, a rablás nincs meg de a plusz 1 fő igen aki elvileg nem tudhatott az adásvételről és mégis ment a helyszínre :D Megtaláltam

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#126) CharlieDrop válasza _seth_ (#125) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hmm, érdekes...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#127) Parci válasza _seth_ (#125) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, de ugye te sem gondolod, hogy én szóltam a házi kisebbségi bűnbandámnak, hogy hova menjenek és mit keressenek? :) a dolgokra mindig van valami egyszerű magyarázat, és az szinte sosem az összeesküvés-elmélet. valaki mégis hallott vmilyen beszélgetést, x, y, akármi.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#128) Воланд válasza Parci (#127) üzenetére


Воланд
titán

erdekes egybeese pedig, hiszen vinyo kellett a ph szerverebe. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#129) akom válasza Воланд (#128) üzenetére


akom
senior tag

(#130) TBMC


TBMC
addikt

(epito jellegu kritika)
en meg mindig "maradi" vagyok valamely szinte, bar szeretem az ujitasokat.
- szerintem igy megfelelo a ph ahogy most van, atlathato, konnyeden tudunk segitseget kerni/adni.
- konnyen kezelheto, felhasznalo barat.
- szvsz: teljesen folosleges attervezni az egeszet, s amit lattunk elozo frissites eleg "gyatrara" sikeredett, elnezest a kifejezesert, mert tudom iszonyat sok munkarok rejlik benne, DE a jelenlegi verzio millioszor felhasznalo baratabb s atlathatobb volt mint azon "ujitas".

VISZONT (epito jellegu otlet)

- az esetleges csalok kiszuresere felhasznalhatnank az adott regisztracios napok idotartamat. pl 250-300napnal regebbi felhasznalok tudnanak ingyenesen, hirdetni.
- uj felhasznaloknak pedig bizonyos elore meghatarozott dijakat kene fizetni minden egyes hirdetes utan, addig mig le nem telik az adott 250-300 regnap szama.

ugy gondolod ennyi regnappal a hata mogott az adott illetonek (ha esetlegesen ujonc volt , s annyi penzelt melyet kifizetett mar) nem surun jutna eszebe utana csalni - ha esetlegesen megis, azon esetben ujra indul az egesz procedura 1 naposkent ertelem szeruen.

a jelenlegi felhasznalok pedig akik 250-300regnapnal regebb ota "tagok", kotve hiszem, hogy eszebe jutna csalni. amenyniben megis, egyszer lehetosege adodik ra, de tobbet NEM (hivatkozva a fentebb emlitett folyamatra).

kb. ennyi az en epito jellegu velemenyem. remelem hasznat tudjatok venni valamely szinten :B :K

:R

markbellus.hu 

(#131) _seth_ válasza Parci (#127) üzenetére


_seth_
veterán

Nem te vagy az ott bal szélen? ;] Na jó csak vicc :)

Dehogy is, pusztán csak én sem tudtam hova tenni a dolgot, mindenre van magyarázat és erre is, mivel egyedi eset így nem rendszer szintű dolog lehet inkább a két felhasználó közül az egyik "ereszti" valami hiba folytán a személyes adatait.

Mintha ma lenne ápr 1, pedig kétszer is megnéztem de nem, komolyan ennyit rég nevettem a ph-n mint ma :D (nem csak ez a topik :) )

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#132) CharlieDrop válasza TBMC (#130) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Azért tegyük hozzá, hogy a vásárló is lehet ludas bizonyos dolgokban.
Voltam én is megvádolva, hogy szart adtam el... (igaz nem nagyon árulok semmit sem pont emiatt)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#133) TBMC válasza CharlieDrop (#132) üzenetére


TBMC
addikt

vasarlokra is ra lehetne nyomni ezeket a 250-300as regnapokat sztem siman, addig pedig szinten ra is fentebb emlitett feltetelek vonatkozhatnank, nyilvan masabb dijszabassal mint a hirdetokre.

ez alapjan szerintem jocskan lehetne csokkenteni a csalok szamat.

:R

markbellus.hu 

(#134) CharlieDrop válasza TBMC (#133) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Tehát fizessen a vásárló azért, mert vásárol? :F :F

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#135) TBMC válasza CharlieDrop (#134) üzenetére


TBMC
addikt

postai utanvet illetve elore utalas eseten.. olyas rendszert lehetne bevezetni, hogy ha utanvetes postarol van szo az adott vevo elutalhatna a ptk-t az eladonak (hisz ha esetleg nem venne at a vevo a termeket, az mind az elado karara megy)

- szvsz elso korben, csak az eladokkal kellene torodni csalas szinten (fentebbi procedura bevezetese), s a vevokkel majd csak idovel. nyilvan kevesebb a vevo aki barmely szinten szorakozna, mint csalo..

:R

markbellus.hu 

(#136) zsigus válasza TBMC (#133) üzenetére


zsigus
őstag

Egy gond van ezzel: fizetős szolgáltatás = kevesebb látogatás = kevesebb bevétel a reklámokból, amit nem biztos, hogy ellensúlyoz a fizetős szolgáltatásért befizetett pénzösszeg.

Ha fizetős lenne a HA a felhasználók száma drasztikusan vissza esne, és éppen az jelenleg a legnagyobb vonzereje a HA-nak, hogy ingyenes (bizonyos keretek kötött), nem úgy mint a népszerűbb konkurencia legnagyobb része.

Éppen azért hirdetnek itt az emberek, mert ingyenes. Ha másra vágynak mennek a V.....-ra vagy máshová, és a legszomorúbb az, hogy ott is ugyanennyi a csaló.

Legalábbis én így gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#137) CharlieDrop válasza zsigus (#136) üzenetére


CharlieDrop
veterán

igen, pedig ugye az eleve fizetős

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#138) Parci válasza zsigus (#136) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

1. nem lesz fizetősebb egyelőre, mint a mostani, csak új extrákért lehet majd opcionálisan fizetni.
2. a vatera qrva drága, ha fizetős is lenne, sokkal olcsóbb lenne. miért evidens, hogy ha már bármit is fizetni kell, akkor irány a vatera?

a másik a reklámok: nem látogatottság után fizetnek. illetve a hardveraprón minimális reklám volt/van, mert bár dolgozunk rajta, de tipikusan ilyen jellegű oldalakon nehezebb értékesíteni a felületeket. de, a lényeg: természetesen nem akarunk kibabrálni se veletek, se magunkkal.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#139) TBMC válasza zsigus (#136) üzenetére


TBMC
addikt

teljesen egyet ertek, bar valahogy csokkenteni kene a csalok szamat.
- viszont uj kezelo felulet szerintem csak elrettenti az eddigi PH felhasznalokat, hisz a mostani, nem gyozom hangsulyozni, hogy mennyire felhasznalo barat

:R

markbellus.hu 

(#140) zsigus válasza Parci (#138) üzenetére


zsigus
őstag

Én nem szoktam használni semmilyen aukciós oldalt, nagyjából 2 évente meghirdetek valamit itt az aprón, amikor gépfrissítés van, és ennyiben ki is merül az én szempontomból a hasonló oldalak használata. Félreértettél, nincs problémám a reklámokkal kapcsolatban, nekem így tökéletes a HA ahogy van. :)

Nem azért mondtam a vaterát, mert evidens, hanem azért mert a legismertebbek egyike, ami direkt erre az egy témakörre fókuszál, és ott sem tökéletes minden (finoman szólva).

(#141) Parci válasza zsigus (#140) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt sem lesz az, csak próbálunk javítani rajta a legjobb tudásunk szerint. a kétéventkénti eladás meg végképp nem lesz elüldözve innen, megígérem. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#142) Probert75


Probert75
addikt

Sziasztok! Nekem az lenne a problémám, hogy a felhasználónév helyére nem tudom beírni az email címem. A végén a .hu-ból az "u" már nem fér oda. Ilyenkor mi a teendő? A legfrissebb Firefox böngészőt használom és csak ezért nem szeretném lecserélni a jól belakott böngészőmet, ha netán az lenne a baj.

(#143) Parci válasza Probert75 (#142) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

még nem él az új rendszer, ha élni fog, akkor nem az lesz odaírva, hogy "felhasználónév", hanem az, hogy "belépési e-mail cím" ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#144) Probert75 válasza Parci (#143) üzenetére


Probert75
addikt

Köszönöm a gyors választ. Mivel az email-ben pénteki nap volt megjelelölve, ezért gondoltam jobb tisztázni addig, míg be tudok lépni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.