Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tyrel


Tyrel
őstag

Hát erre pont ugyan azt tudom mondani mint a FuzeDrive-ra... évekkel korábban amikor a nagyobbacska SSD-k még nagyon drágák voltak, akkor ezek a megoldások nagyot kaszálhattak volna és tényleg jól működött volna a koncepció...

...de most? Nagyon nagyon elkéstek ezekkel... :N

Turenkarn

(#2) bunfi


bunfi
őstag

A jelenlegi SSD árak mellett is AZ.Csupa nagy betűvel.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#3) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez se fog sokáig élni... A Seagate gyárt, gyártott SSHD kivitelű sata csatolós laptop háttértárakat hasonló áron és akkor nem vagyunk se az új Intel cuccokhoz, se a W 10 x64-hez kötve.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4) Bird


Bird
addikt

Köszi a tesztet. Ez így valóban csak pénzkidobás.....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#5) MasterDeeJay

Újra és újra feltalálják ezt a gyorsítót.
Intel Turbo memory néven volt, 2005-ben, aztán volt valami expresscache.
Windowsban eleve van ilyen vista óta talán readyboost néven ha beállítja valaki egy lassú vincsi mellé gyorsabb elérésű tárat.
Aztán ott vannak a hibrid ssd+hdd vincsik is.
Szóval van egy rakás megoldás de nem láttam még senkit aki használná.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#6) strogov


strogov
senior tag

15k HUF többletért ez konkrét átverés. Nagyon-nagyon aljas dolog megszívatni nem hozzáértő vásárlókat ilyennel. Ráadásul ráindítják az akciót az iskolakezdésre amikor sok ilyen ember vásárol gépet.

(#7) arn


arn
félisten

ezt meg az ssd korszak hajnalan kellett volna... most vehetsz egy nvme meghajtot, vagy egy nagyobb normal ssdt. a tbos sincs elvetemult arban. jopofi ez az optane, csak ssd meretben kene bootdrvnak, az meg rohadt draga.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) janos666 válasza MasterDeeJay (#5) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jaja, Core2-es notikból nekem is rémlik a "flash cache modul", a Win7 pedig szerintem gyakorlatilag swapcache-nek használta az USB pendrive-ot, de emlékeim szerint már a Win8-ból is eltűnt (nem is baj mondjuk).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9) Ringman


Ringman
nagyúr

régi ill. gagyi ssd-vel nem próbáltátok sajnos ti sem :(

(#10) Sub-ZeRo válasza MasterDeeJay (#5) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A readyboostot én majdnem a 7 végleges verziója óta használtam egészen a 10-ig. Még 8-con is használtam.
10-nél már nem, mert ott ssd van mindennek (rendszer + játéknak is) és nem "kell" már.
Az, hogy gyorsított valamit, nem tudom, de igen sokat írt a rendszer a pendrive-ra ha bekapcsoltad.
Lehet az előtöltést mgdobta picit ha olyan programot indítottál el, amit sűrűn használtál.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11) MasterDeeJay válasza Ringman (#9) üzenetére

Jó ötlet lenne egy régi korai SSD readyboostnak használva összevetve ezzel a szoptánnal.

Sub-ZeRo
Elvileg ér valamit, a pendrive elérési ideje kisebb. Viszont egy átlag hdd lineárisan olvasva meg gyorsabb nála.
USB3-as nagy olvasású pedriveal lenne érdekes.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#12) jockas


jockas
senior tag

Rendszerindítás mellett vártam volna egy olyan tesztet is, amiben egy második meghajtónak segít és nem a rendszernek (ami kb. már mindenkinél SSD, amit nem is gyorsít). Ez a verzió szerintem több embert érdekelhetne, miután sokaknál a rendszer SSD mellett HDD-n vannak pl. a játékok.

(#13) Gdi


Gdi
senior tag

Azért az Optane többről szól mint egy readyboost, a ramdrive-ok vagy az SSHD-k.

Én úgy érzem, hogy az a gond, hogy ezt a terméket nem a fejlődés nyugodt útja szülte, hanem a torkon lenyomós marketing.
Méret:Ár arányban sem ott van ahol kellene hogy legyen egy ilyen cache.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#14) #97746176


#97746176
törölt tag

Ott vannak az SSHD-k ...

Probléma ott kezdődik hogy 7200 RPM-es 2.5" HDD-be kellett volna kivitelezni az SSHD-t .. csak az a baj laptop ..

Ugye a többsége ember mozgatja mert nem tudja a HDD nem szereti ha menetközbe mozgatják stb..

De több értelme lenne 7200 RPM meghajtóknak .. csak ugye a tartósság .. illetve üveglemezek nem biztos hogy szeretnék .. :W

(#15) Youri


Youri
veterán

Hát a 15000 felárba már majdnem belefér egy M.2-es 128-as SSD is system disknek, mellette meg maradt volna a vinyó tárnak. De nem, inkább ilyen kamu szarságokkal kell átb*szni mndenkit

RTX ON

(#16) Reggie0 válasza #97746176 (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem kell felni a 7200rpm-tol jol birjak. Nekem ket hdd-s laptopban elobb halt meg a toshiba 5400-as hdd, mint a seagate 7200-as.

(#17) #97746176 válasza Youri (#15) üzenetére


#97746176
törölt tag

+1

Mit vártál ? Intel .. Nem hiába veri őket most a sors és az AMD-t nem :D
:R

(#18) XuChi


XuChi
addikt

Ez mekkora hulladék termék már :DD

Kár pazarolni rá a memória chip-eket :W

(#19) azbest


azbest
félisten

Állítólag elérési időbben jobb mint a sima ssdk, szóval én swapnak vagy amelyik alkalmazás támogatja, ott munka cachenek állítanám be.

Lehet csak átfutottam felette, de mintha az app teszteknél nem írták volna hogy többszöri elindításra hogyan változik a sebesség, pedig az kell hogy betanulja, mint ahogy a boot sebesség tesztelésnél volt.

(#20) bunfi válasza Youri (#15) üzenetére


bunfi
őstag

Megnéztem iponban, hogy mi a felhozatal. 13 körül indulnak a vitatható minőségű darabok, szóval ez így elég nagy átvágás.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#21) koko52 válasza #97746176 (#17) üzenetére


koko52
veterán

AMD-t a RAM kompatibilitási sors veri, na meg főleg a vásárlókat (Ryzen)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#22) Lacc


Lacc
aktív tag

Ez egy rossz teszt!
A legnagyobb problema a teszttel, hogy nem tamogatott hardware-t hasznaltatok. Az Optane memoria a 7. es 8. generacios Intel procik eseteben mukodik ugy mint egy gyors cache, ellenkezo esetben csak egy sima hattertarkent kezeli. Emiatt az RST nem mukodott, rossz a konfiguracio szerintem.

Az intel meg hattertar eseteben nem a memory sorozatot kinalja (ezt a funkcot igy nem igazan erdemes tesztelni), hanem a P sorozatot, mint a 900P ami aztan szetk*rja a konkurenciat oda vissza, lasd Phoronix teszt :D

[ Szerkesztve ]

(#23) Ribi válasza Lacc (#22) üzenetére


Ribi
nagyúr

(#24) Wombath válasza Lacc (#22) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Olvasd el akkor még egyszer, mit milyen hardverrel mértünk.

(#25) #97746176 válasza koko52 (#21) üzenetére


#97746176
törölt tag

Sose volt ram gondom :D De kinek mi :D ott van minden alaplap gyártó oldalán a kompatibilis lista .. aki nem olvassa el az meg is érdemli :D :W :C

(#26) koko52 válasza #97746176 (#25) üzenetére


koko52
veterán

Hát persze, itt a M.o-on a listán lévő 200 ramból jó ha kapsz egyet. A listát nem is frissítik és kifutnak 1-2 hónap alatt utána meg lutri. Én gépeket szerelek össze, elhiheted óriási a ram unkompatibilitás. Főleg húztt ramoknál a 3200-as jó ha megy 2400-on. Nonszensz. És Ryzen topikban is azért hoztak létra sikeres párosításokról listát, mert nincs gond mi? Elég szomorú egy ekkora gyártótól....

Intel mellé meg bármit raksz az tuti 100% hogy megy még only AMD-s is! Na ehhez kéne már végre felnőni!

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#27) #97746176 válasza koko52 (#26) üzenetére


#97746176
törölt tag

Sajnálom hogy neked rossz tapasztalataid voltak :(

Mondjuk én anno AMD szervergéppel szívtam de az más sztori :D :R

(#28) #72042496 válasza koko52 (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Ryzen 2xxx processzorokal is hasonló a helyzet? Bocs, hogy itt kérdezem, csak ha már felmerült.

(#29) koko52: Értem, hát, sajnálom. Köszi szépen a választ!

[ Szerkesztve ]

(#29) koko52 válasza #72042496 (#28) üzenetére


koko52
veterán

Igen, ugyanaz a helyzet. Csak qvl lista vagy User lista. Bővebben Milyen ramot vegyek? topik.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#30) flashpointer


flashpointer
őstag

Hat ennek dragabb an merik kilojat mint az SSD-nek. Lehet meg evekkel ezelott mikor elkezdtek fejleszteni meg jo otletnek tunt de egy igy egy nulla.

(#31) Ringman válasza MasterDeeJay (#11) üzenetére


Ringman
nagyúr

akkor fordítva gondoljuk, azt néztem volna meg, hogy pl a hírhedt ssd-k gyorsíthatók-e vele, pl kingston V100,V200, V300 széria

(#32) koko52 válasza #97746176 (#27) üzenetére


koko52
veterán

A rossz tapasztalat az 10/9 alkalommal vagy el sem indult, vagy nem az ígért értékeken. Már nem is rakok össze Ryzent csak saját felelősségre, mert persze én voltam a hibás, hogy a 60e-ft-os ram csak a 30e ft-os szintjén ment...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#33) jockas válasza Wombath (#24) üzenetére


jockas
senior tag

Ugyan a cikkben említve lett, hogy új driverrel már második meghajtót is lehetne gyorsítani vele (vagyis nem rendszert, hanem mondjuk játékokat, amik HDD-n vannak), de ezt meg sem próbáltátok tesztelni, míg a teljesen értelmetlen verzióját azt igen (külön SSD-ként, amihez tényleg drága megoldás). Így ez a teszt legfeljebb fél teszt...

Amit eddig megmutatott a teszt, hogy HDD mellé megéri még a 16GB-os verzió is a gyorsabb rendszer- és programindítás miatt, vagyis beváltja azt, amit ígér... Ebből kiindulva valószínűleg egy 1-2TB-os HDD mellé (ami nem rendszerlemez) egy 32-64GBos verzió hozhatja azt, amit elvárna az ember.

(#34) CPT.Pirk válasza #72042496 (#28) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem. Új bennük az IMC, és az eltelt időben kiadott újabb agesa/bios frissítések miatt már egészen más a helyzet, mint volt a Ryzenek rajtjánál.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#35) jockas válasza koko52 (#32) üzenetére


jockas
senior tag

Ilyet itt a pH-n leírni istenkáromlás.

(#36) Wombath válasza jockas (#33) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Akkor megpróbálok egyszerűbben fogalmazni: a teszt arról szól, hogy megéri-e megvenni 15+ért egy notebookot, ha azzal reklámozzák, hogy ezért cserébe a terás HDD mellé már a boltban beraktak egy Optane memóriát, vagy jobb, ha ezt a pénzt inkább egy SSD-re költjük. Az csak kíváncsiság volt, hogy mit tud maga a hardver, ha szimplán háttértárként megnézzük.

Az, hogy asztali gépben, és nem 16 GB-os méretben mit tud az Optane, ha Data Acceleration módon konfigoljuk, egy másik teszt tárgya lesz, ahhoz, azonban nyilvánvalóan nem a 16 GB-os modult fogom használni, de egyelőre ezt küldték, mert ezt akarják a notebookokkal kiszórni.

(#37) Ribi válasza Wombath (#36) üzenetére


Ribi
nagyúr

De ez olyan, mintha azt mondanád, vajon mennyire jó egy traktor napi ingázásra a városba? Őőő, ez úgy igazán senkit sem érdekel, mert nem arra való :U
Ilyet minek tesztelni?

(#38) strogov válasza Ribi (#37) üzenetére


strogov
senior tag

Mivel ezzel akarják pár hét múlva átverni a gyanútlan vásárlókat, ezért ez releváns cikk.

(#39) Lacc válasza Wombath (#24) üzenetére


Lacc
aktív tag

Hattertar teszt nem stimmel. A cpu amit hasznaltatok, nem aknazza ki teljesen az Optane memoria-t: Intel Core i7-6700K ES @ 4 GHz @ 1.2 V (6-ik generacios),
Ezt lehetett volna ugy is, hogy csak kikapcsoljatok a gyorsito funkciot (szoftware-rel vagy a BIOS-ban)

(#40) Ribi válasza strogov (#38) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hol, ki akarja átverni a vásárlót pár hét múlva?
Tehát kiadnak egy terméket, ami bizonyos feltételek mellett működik, majd jól leteszteljük, hogy mi van ha ezek nincsenek meg és rámondjuk, hogy átverés az egész? Hmm. Okkkééééé...

[ Szerkesztve ]

(#41) jockas válasza Wombath (#36) üzenetére


jockas
senior tag

Még mindig nem tudtál meggyőzni. Hogy miért? 15ért drágábban megkapjuk azt, amit az SSD is megad számunkra (gyorsabb rendszer- és programindulás) és ez mellett nem kell lemondanunk a tárhelyről sem. Ha viszont 1TB-os SSD-t szeretnénk a gépbe, hogy minden megmaradjon (sebesség és tárhely), akkor az legalább dupla annyiba kerül, mint a HDD+Optane verzió.
Akkor felesleges, ha más OS-t szeretnénk a laptopon használni vagy ha még sok a 240GB-os SSD mérete is. Mert akkor igen, inkább SSD-t abba a laptopba.

Érdeklődéssel várom a Data Acceleration módos tesztet.

(#42) CPT.Pirk válasza Ribi (#40) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Arra értik, hogy relatíve drágán kapod meg a legkisebb kapacitású optane gyorsítót a "kiszórandó" tucat laptopokban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#43) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Sebesseg csak egy dolog. Az is az SSD mellett szol, hogy egy mobil eszkozben ne legyen mar folyamatosan porgetendo, utesre-razkodasra erzekeny, folyamatosan eleg sok aramat fogyaszto egyseg (HDD). En mar biztos nem vennek valoban mobil munkara/szorakozasra szant laptopbol HDD-set. (Asztali gepet kivalto 17"+-os laptop persze mas, de olyant se vennek :-)) Plusz ma mar egy 120-240GB-os SSD nem olyan nagyon draga... Atlag usernek meg nem kell tul sok hely (laptopomban 128GB-os SSD van amibol 78GB ures, asztali gepebmen 250GB-os SSD amibol 115GB uresen van - ugy hogy fennt van a Mass Effect Andromeda :-))

(#44) Wombath válasza Ribi (#37) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Az Intel munkatársa ennek ellenére ezzel a céllal hozta a modult és a két notebookot, illetve tartottak egy kis rendezvényt is. Tekintettel arra, hogy azt tervezik, így fognak notikat árulni a következő időszakban (leírtam amúgy a cikkben, tessék elolvasni), mégis csak releváns.

(#45) Wombath válasza jockas (#41) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Miről kéne meggyőzni téged? Ez egy teszt arra, hogy az, amit az Intel és partnerei akarnak majd eladni - és hidd el, ki lesz ám domborítva, hogy itt 1000 GB a tárhely, nem 256 GB, mint egy "vacak" SSD-s gépben -, mint közel SSD szintű háttértár, az mit kínál.

(#46) bunfi válasza Ribi (#40) üzenetére


bunfi
őstag

Aham, mert ez amit csinálnak, nem átverés, mivel ha 15 helyett 20 ezer forintért veszek bele egy 240Gb-os SSD-t azzal nem járok ezerszer jobban? Kérlek mesélj még! Vagy inkább azt kérdezzem meg, hogy ez akkor most háttértár vagy memória? Ez egy életképtelen termék. De el kell adni...

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#47) Ribi válasza Wombath (#44) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ja hogy inkább vegyenek bele normál ssd-t, mert kb. ugyan annyiból több tárhelyet kapnak. És ne így akarjanak optane cuccot eladni, "kissé" átverve a usert? Lassan megértem, csak eccerűen írd le a csökkent értelmi színvonalú embereknek, mint én... :K
Nagyon péntek van na. Nyugoccság van.
De megint a cím miatt már félremegy az egész ehh...

[ Szerkesztve ]

(#48) Wombath válasza Lacc (#39) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

El foglak keseríteni kicsit: a Z370+8700K kombóban (ami az új tártesztelő összeállításunk, pont múlt héten reszeltem végre össze), sima háttértárként használva ezt a modult, hibahatáron belül ugyanazokat a számokat produkálta, mint a Z170+6700K-val. De mivel a korábbi SSD-k a Z170-es konfiggal lettek mérve, így, hogy legyen összehasonlítási alap a grafikonoknál, ezt hagytam bent.

(#49) #97746176 válasza Wombath (#45) üzenetére


#97746176
törölt tag

Hagyjuk már Mónikát pihenni .. el kell adni a sz*rt a vevőknek kész..

Régen ezeket eljátszotta már a Lenovo is .. egyes thinkpad szériákba volt a HDD-hez egy gyorsító tár .. ami Mini PCI csatoló felülettel volt .. de annyira nem vált be ...

Egy 3D V-Nand SSD-nek is több értelme van mint ennek az Optane "megoldásnak" :)

Gondolom sok pénzt perkálnak majd a cikk íróknak :R hogy "jaj de jó termék stb"

(#50) Yutani válasza Ribi (#37) üzenetére


Yutani
nagyúr

Megkapták, letesztelték. Hardver oldal, vagy micsoda. Ez a dolguk.

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.