Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bteebi


bteebi
veterán

Jó ez, bár kicsit lehetne olcsóbb. Meg az új 18-50-es obinál az F4-5.6 nem valami combos...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) imibogyo


imibogyo
veterán

Pentax-ban nagyon nem vagyok otthon. Kérdés: "focus peaking" funkciót tud a készülék? Valamint a FHD-t 30 fps-el egy kicsit gyengének találom, legalább a 60-at tudhatná.

(#3) fi:zi'k válasza bteebi (#1) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A méret és a DC a lényeg, de én is az első teszteket várom igazán.

(#2) imibogyo
Elvileg tud peakinget.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4) imibogyo válasza fi:zi'k (#3) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszi! Most nem volt időm jobban utánanézni, mert melóban vagyok. :B

(#5) fi:zi'k válasza imibogyo (#4) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A nagyobb vázaik biztos tudnak.
De tessék,ez is.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6) Geller72


Geller72
veterán

650 font azért elég cumi. :Y

(#7) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aranyos, bár nem tudom, mi értelme a tükörnek ebben a kategóriában :F

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) eclipse006 válasza t72killer (#7) üzenetére


eclipse006
őstag

Gondolom az az értelme, hogy az optikai keresőben lásd a képet, úgy, ahogyan az összes többi tükrös váznál.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#9) sasa134 válasza bteebi (#1) üzenetére


sasa134
addikt

No igen, de mekkora már.. ez az ára. Mondjuk 1 stop ide vagy oda hót mindegy, cserébe szinte pencake szerű a zoom.

Avanti Roma

(#10) Mercutio_ válasza sasa134 (#9) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pancake lesz az, és ha ilyet akarok, akkor veszek Pana DMC-GM5-öt, az valóban kicsi, és nem csak az obija. Vagy ha pancake és Pentax, akkor a klasszikus
fényerős fixeik.

imibigyo: Peakingre inkább sony milcet (gondolom adapterrel fényerős manuális lencsét tennél rá)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11) sasa134 válasza Mercutio_ (#10) üzenetére


sasa134
addikt

De most kit zavar ez a kicsi zoom, komolyan? Nem írtam, hogy nem lehet kisebb vázat venni helyette, de tükrös, apsc szenzoros masina, elég jó featureökkel, apró zoommal. Hogy jön ide a GM5? Nem értem.
Sokkal fontosabb lenne a képe, amit még nem is láttunk. De nyilván szar.
A 16-85-öt is mindenki látatlanban oltotta, aztán a képe ott van ahol kb a 16-45. Fényerő ide vagy oda.
A félregépelésért elnézést.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#12) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Örülök neki hogy ez nem egy csicsa masina, illetve valami új!
Az ár most még sok, a képeket pedig várjuk.
Csapó, vége! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#13) fi:zi'k válasza Mercutio_ (#10) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nemár. Pont nem a vázakról van most szó.

Pentaxnál adapter? Jó, persze, van amikor kell, de pont itt a legritkábban.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#14) Parci válasza sasa134 (#11) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hol van értelmes, ügyes teszt a 16-85-ről? kíváncsi vagyok, egy k-5-tel nem rossz páros.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#15) sasa134 válasza Parci (#14) üzenetére


sasa134
addikt

Pentaxforumson olvasható pár részletes vélemény + vannak képek is. (lens reviews)

Pl.: No lens is perfect, but this is the lens that the flawed 17-70 should have been. It may not have the constant f4, but it goes wider and longer and outdoes it easily in every other respect. It is sharp through the range - consistently excellent sharpness, too. 16mm is really impressive; even at 85mm it is very good indeed. Focusing is spot on: even in relatively low light it copes well, although limitations become visible (as they often do at f5.6 onwards) once the light levels dip a lot. Bokeh: surprisingly good (but do not expect 85mm f2 style bokeh). Contrast and colour: excellent. Much better than the deservedly loved 16-46 through that zoom range. Much better than the 18-135: on centre sharpness alone this beats it and across the frame it does by a distance. Better than the 18-250: good as that lens might be in many ways, it gets softer after around 65mm whereas this one is sharp all the way to 85mm wide open. Also preferable to the Sigma 17-50 in many of these respects, too.

Avanti Roma

(#16) Parci válasza sasa134 (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt mondjuk nem hiszem, hogy a sigma 17-50-et megütné, és azt sem értem, hogy a 17-70/4-gyel mi a baja. de az jó, ha jó.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) sasa134 válasza Parci (#16) üzenetére


sasa134
addikt

No igen, lehet attól ragadtatta el magát hogy 16-on kezd. De olvasom a dslr-forum.de-t és a derék német szakik is szeretik, dícsérik a 16-85-öt és általános vélekedés, hogy jó a képe, 16-45 szintű. Főleg nagylátó oldalon dícséretes, hogy nem esik szét a cucc.
Néztem a camerasize-on, de még nincs fent a K-S2, kíváncsi leszek, mondjuk egy G6 mellett mekkora a motyó.
Rá egy 18-135/16-85-öt, mellé egy FA 31 Ltd 1.8-at aztán kész.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#18) Parci válasza sasa134 (#17) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vagy inkább k-5ii, 16-85, 50-135 :) (nekem)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) imibogyo válasza fi:zi'k (#5) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszi megint, de sajnos nem úgy tudja, ahogy nekem kellene:
Focus peaking Yes (not available during video recording)

(#10) Mercutio_: hát ugye most egy Sony A58-at adtam el, amit nagyon szerettem, de sajnos szükséges lépés volt anyagilag (CNC marót mindenképp be akartam fejezni). Még csak tapogatózva keresem az utódját, hogy majd mi legyen a jövőben. A Sony nagyon bejött képminőségre (már az áráért persze), és lehet, hogy újra A58 lesz, mert nem igazán találok olyan alternatívát, ami ilyen képminőséget és ilyen áron tudna. Canikon-ok nem túl szimpik. Fogdostam kollégám D3200-át és hát nem estem tőle hanyatt sem tudásban, sem kezelhetőségben, sem képminőségben (sőt!!!), pedig ugyanannyiért vette, mint én a Sony-t anno.

A Pentax-ról viszont sok jót olvastam ezért olvasgatok ebben az irányban is.

Egyébként igen manuál obik miatt kellene ez a feature a következő készülékben is. Nagyon szerettem és mivel nem túl jók a szemeim, nekem kifejezetten hasznos volt. Az A58-on egyébként egy F2-es Helios 44M-4-et és egy F4-es Minolta Beercan manuál objektívet használtam. Ezekkel is elégedett voltam. :K

[ Szerkesztve ]

(#20) fi:zi'k válasza Parci (#18) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez csak elméleti, vagy tényleg csattogósra van igényed?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#21) Mr.Csizmás válasza fi:zi'k (#20) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

50k-ért bármilyen képalkotóra lenne igénye :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) Parci válasza fi:zi'k (#20) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a pentax k-5 konkrétan mindig is tetszett. a legtöbb tükrös amúgy nem. de túl sokat úgy sem költenék ilyesmire, szóval inkább elméleti.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#23) fi:zi'k válasza Mr.Csizmás (#21) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Annyiért szerintem elég sokaknak. ;)

(#22) Parci
Hogy-hogy nincsenek fixek? Mondjuk a FA/DA limitedek? Ha már csak elmélet. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#24) Parci válasza fi:zi'k (#23) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez a 3 cucc tetszik és nehéz őket mirrorless cuccokkal helyettesíteni valamiért. ha nekiállnék fixelni, akkor számomra az mft bucira veri a pentaxot. de inkább zárjuk ezt a szálat, annyira nem érdekes :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25) fi:zi'k válasza Parci (#24) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szerintem érdekes. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#26) Mercutio_ válasza sasa134 (#11) üzenetére


Mercutio_
félisten

Félreértettél szerintem.
Nem zavar, csak nincs értelme.
Mivel a váz lényegesen nagyobb, így az, hogy kicsi vagy normál kitobi van ranta nem oszt nem szoroz, ellenben - vélhetően - drágább mint a sima kitobi és gyengébb is.

Ha méretet akar csökkenteni valaki, akkor ésszerűbb a vázzal kezdeni, és olyan rendszert nézni, ahol emellett az obik is kisebbek/könnyebbek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27) sasa134 válasza Mercutio_ (#26) üzenetére


sasa134
addikt

De hisz a vázzal kezdték, az eddigi legkisebb tükrös pentax váznál (K50) 7mm-rel keskenyebb és 5,5mm-rel alacsonyabb. Camerasize-on még nincs fennt de alig nagyob ez a váz mint egy G6. Mellette van tisztességes kereső, időjárásálló kivitel, meg APSC szenzor, jó fogás, vázstabi. Emiatt van értelme az apro zoomnak, ami mindössze 4 centi. (DC motor + időjárásálló) [link]

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#28) Mercutio_ válasza sasa134 (#27) üzenetére


Mercutio_
félisten

DSLR-ek közt nagyon rendben van a kicsike, ha még Pentaxos lennék tuti az első árcsökkentés után erre rámozdulnék. Gyakorlatilag a K200D (2 tárcsa, szigetelés, stb.) szellemi utódja a mai elvárások szerinti köntösben :K

A G6 szerintem szükségtelenül buci váz, (nem véletlen, hogy nem cseréltem még le a G3-t) így méretben majdnem akkora mint az új Pentax, de súlyban akkor is majd a fele, és ha még 2-3 obit melléraksz még nagyob lesz a difi. Persze tudom, van akit ez nem érdekel:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29) sasa134 válasza Mercutio_ (#28) üzenetére


sasa134
addikt

No igen, akkor lenne (lehetne) igazán tuti ez a K-S2 ha a Pentax dobná a tükröt (minden más maradjon).
Persze így is kívánatos kis vas, főleg úgy, hogy ez nyíltan a K50 utódja. Nem rossz a belépő kategóriában, kicsit lemegy az ára és aki dslr-re vágyik annak érdemes majd fontolóra venni.

Avanti Roma

(#30) Mercutio_ válasza sasa134 (#29) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én 1,5 évig vártam rá, hogy kijöjjön egy milc-cel (a Q nem az, az csak egy vicc) akár még azt is bevállaltam volna, hogy a sony-hoz hasonlóan beépített motoros adapterrel használom a fényerős fixeket rajta amíg nem jön ki a nekem megfelelő obikkal a rendszerre, de aztán feladtam és az utolsó K-bajonetes obimat is piacra dobtam. Azóta meglépték előbb a +20%-os obi-áremelést, majd kijöttek a még drágább HD utótagos obi-generációval, így már csak nosztalgiázok.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31) winhate


winhate
őstag

"A Ricoh kezében lévő Pentaxnál elkészült mintegy fél évvel ezelőtt bemutatott K-S1 testvére, a K-S2 jelzésű modell, amit azzal hirdet a vállalat, hogy a világ legkisebb digitális SLR kamerája por- és cseppálló vázzal, kiforgatható LCD-kijelzővel, valamint Wi-Fi és NFC képességgel, ami ráadásul több színben is kapható.

Belül egy 20 megapixeles APS-C méretű, optikai stabilizátorral (SR), ultrahangos pormentesítővel (DR) ellátott CMOS szenzor dolgozik "

Ha por és cseppálló akkor minek bele pormentesítő ? :F :C

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#32) sasa134 válasza winhate (#31) üzenetére


sasa134
addikt

Ezt most így komolyan?

Ha leveszed az obit, belemehet a por...

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#33) winhate válasza sasa134 (#32) üzenetére


winhate
őstag

A cikkbol vagtam ki nem sajat kutfobol jott a hulyeseg.

Ott a az idézőjel. -----> "

Jó rájöttem mire gondoltál ,cserélhető obis a cucc..... abba meg nem jön rosszul.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.