Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) razorbenke92

Szerintem túlzás ezeket hazugságnak nevezni. Ennyi erővel menjek dobjam ki az összes könyvet, mert hazugság, hogy a nyuszika beszél, meg hogy a farkas beöltözött nagymamának?

Ezek a dolgok is, csak úgy, mint minden egyéb tündérmese a gyermekek fantáziájának éltetése. Nem azért játsszuk velük, mert hülyének nézzük őket, hanem azért, hogy ezáltal részesei lehessünk a világuknak.

Egy kisgyereknek nem állsz neki elmagyarázni visszamenőleg a pogány szokásokig a húsvétot vagy a karácsonyt. Ha igen, őszintén sajnálom azt a gyereket.
Hasonlóan igaz ez az utódnemzésre.
Az elmondások szerint nagyon akartam kistestvért, és mindig kiabáltam a gólyának, ha láttam. Milyen jó, hogy nem apámat bíztattam mindenki hallatára...

Szóval szerintem ezek egyáltalán nem hazugságok, hanem a helyzetek egyszerűsétése a gyermekek kevésbé komplex elméjéhez, ami (a tudomány előtti emberhez hasonlóan) könnyebben ért meg dolgokat, ha valami csodálatos misztikumhoz kötheti őket.

Persze idővel, ahogy fejlődik az értelmük, be lehet, és be is kell őket vonni, ahogy Lenry is írta. Ha ez elmarad, és a gyereknek az osztálytársai nyitják fel a szemét megszégyenítés közepette, abból szokott utána hasonló szemlélet kerekedni, hogy "Hazudtak a szüleim, meg hülyének néztek".

Ó és igen, ami lemaradt:
A képzelőerő és a fantázia elengedhetetlen része az agyi fejlődésnek gyerekkorban, tekintve, hogy olyankor a parciális differenciálás meg k.rvaunalmas nekik.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.