Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30) Chal válasza tecsu (#27) üzenetére


Chal
addikt

Úgy tippelem, hogy te sem hallottál még jó soundbart :) Sokan teljesen félreértelmezik a dolgot, szerintem te is. Már hogyne lehetne jó hangzást csinálni ilyen kialakítással? Láttál/hallottál már YASP szériás Yamahát, esetleg Sonos Bar-t? Nekem amúgy egy Focal Dimension van, szerintem a 200eFt alatti stúdiómonitorokat megeszi reggelire zenei anyag esetén is (mozinál meg tesztelni is időpocsékolás lenne). Mármint minőségben. De mondok még ennél is jobbat zenére: Naim Mu-So. Már csak azért érdemes bemenni valahova meghallgatni, mert teljesen hihetetlen, hogy abból a dobozból az a hangzás jön.

Szóval igenis lehet nagyon jó zenei teljesítményt és minőséget kihozni egy soundbarból. Erre azt fogod mondani, hogy persze-persze, csak az drága! És ezzel egyet is értek, csakhogy ne menjünk el azon apróság mellett, hogy ezzel megdőlt az elmélet, mi szerint minden soundbar szar, és csak divatból árulják. Nem szar, csak ebből is lehet csinálni gagyi csiligány műanyagot, meg jót is. Ha bemész egy boltba, akkor meg is kapod ezt a termékskálában 10eFt-től úgy 1 millióig. És amikor azt mondod hogy mind szar, mert soundbar, akkor nem nagyon lesz igazad. Igen, a 10 ezres lehet hogy szar, de ne tedd az Edifier, Mackie, akármi mellé már pls., az se 10eFt.

Aztán térjünk rá nyugodtan a mozira is, mert hát végülis az a lényege egy soundbarnak: 100%, hogy a Focal Dimensionom áráért nem kapok olyan sztereó cuccot, ami jobban szól mozi esetén. És ugyanez az állítás lehet, hogy nem lesz igaz a legolcsóbb soundbarra. Csak azt akarom mondani ezzel az egésszel, hogy kár általánosítani, ezek is csak olyan termékek mint minden más, lehet belőle venni nagyon olcsót is, ami többnyire nincs a helyzet magaslatán, de van nagyon jó minőségű is, amiért természetesen többet kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.