Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) icezozo


icezozo
addikt

Ehhez a db szamhoz azert BBOS10-est futtato BlackBerry is kellene! :K

http://qwankido.hu/

(#2) akosxyz


akosxyz
senior tag

Remélem sikerül. Van azért esély rá, hogyha szolgáltatói kínálatban is lesz.

(#3) stamas80 válasza icezozo (#1) üzenetére


stamas80
tag

Például a Z10 reinkarnációja, némi hardver frissítéssel nekem, és a családban másoknak is meghozná a kedvét a vásárláshoz. Természetesen, valami korrekt áron.

(#4) domos


domos
senior tag

Londonban kb. 10 üzletet jártam be, mivel egy Passport Silver Edition-t akartam venni... sajnos nem jött össze. Ha nincs készleten sehol BB készülék akkor hogy akarnak eladni belőle?...

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#5) icezozo válasza domos (#4) üzenetére


icezozo
addikt

BB Shop ! [link]

http://qwankido.hu/

(#6) mizoli válasza icezozo (#5) üzenetére


mizoli
addikt

Összejöhet. Jónak ígérkezik, csak ne szálljanak el az árazással.

(#7) moleculez válasza domos (#4) üzenetére


moleculez
veterán

Szinten Londonban egy nyamvadt kiallotasi darabot nem lattam sokáig, csak dummy-t. Na úgy igazán nehéz...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#8) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Szerintem az ötmillió nem egy elrugaszkodott szám simán meglehet.

Mondjuk kell néhány tényező mint a reális ár,esetleg néhány szolgáltató bevonása stb...

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#9) fornettisuti válasza M5Norbi (#8) üzenetére


fornettisuti
veterán

ha almasnokia arazast lonek be, mar csomagolhatnak is mert nem hogy ot, de egy milliot sem fognak eladni.
ha tetszik, ha nem nem szabadna 400-450$/€ -t elerni az indulo arnak, ha akarnak eladni is.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#10) M5Norbi válasza fornettisuti (#9) üzenetére


M5Norbi
őstag

Igen ebbe a hibába ők képesek belefutni.

Szerintem ha kicsivel a jelenlegi felsőkategória alá lőnék be (ami így sem filléres) akkor nagy esélyük lehetne.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#11) szupermacs


szupermacs
veterán

Olcsón vennék is telefont tőlük. És már csak 4.999.999 darabot kellene eladniuk. :B

(#12) icezozo válasza mizoli (#6) üzenetére


icezozo
addikt

1 millio db lesz az indulas.( ami elvileg el is kelt mar , nagyon nagy az erdeklodes iranta na persze nem a keleti regiobol) az ara pedig..... elerheti a 250ezer ft-is.

http://qwankido.hu/

(#13) margithid


margithid
veterán

Azt nem értem ha nem jönnek ki több készülékkel, akkor mi lesz a fő bevétel? Liszenszelni ki fogja az OS10-et?
Az amúgy jó hír, hogy frissítések jönnek a jövőben is.
5 millió nem irreális elvárás, főleg ha szolgáltatókhoz is bekerül nagyobb piacokon!

(#14) kovadika


kovadika
őstag

Nem tul jo otlet ezt elore bejelenteni. Kevesen akarnak egy lehet-hogy-halott rendszer hattyúdalából.

(#15) icezozo válasza margithid (#13) üzenetére


icezozo
addikt

Chen emlitette meg az interjuban,hogy 2016 Q2-ben lesz egy kozepkategorias BB. ( de hogy milyen platformal fog erkezni arra nem utalt )

http://qwankido.hu/

(#16) Látnok válasza fornettisuti (#9) üzenetére


Látnok
aktív tag

Nem akarlak elkeseríteni, de az általad megadott ár irreálisan alacsony. Persze, tudom Én is, ha egy kiló aranyat 1000 Ft-ért adnának eszméletlen megnőne a forgalom, azonban a világ nem így működik.

A Priv egy csúcskészülék, ennek megfelelő árral. És igen emiatt nem is fog olyan ütemben fogyni. Nyilván ahhoz, hogy sokat adjanak el kell olcsó készülék is. Lásd Lumia, amíg nem volt gombokért, szinte a kutyának sem kellett.

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#17) margithid válasza icezozo (#15) üzenetére


margithid
veterán

Értem.
Az azért még megnyomhatja majd a jövő évi eladásokat.
Én az OS10 megmaradásáért szurkolok. Szerintem a teljes megszűnéstől az is jobb lenne ha valami kínai hardvergyártóval szövetkeznének.
De számomra továbbra se tiszta, hogyha nem fog a bb telefonokat kiadni mi lesz az OS10 sorsa.

(#18) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Nagyon nem lenne jó, ha eltűnnènek,de sanszos.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#19) Látnok válasza margithid (#17) üzenetére


Látnok
aktív tag

Tudtommal van kínai gyártó...ott készül a Z3, talán a leap is?

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#20) hampidampi válasza margithid (#17) üzenetére


hampidampi
senior tag

Gondolj bele, mi lett a pl. Symbian sorsa?

(#21) Polarstar válasza margithid (#17) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Már vártam ezt a cikket itt is.
Sajnos a cég és a vezér nem jól kommunikál még mindig.
A BB10 minden tekintetben unikum, és nem kellene veszni hagyni.
WebOS sorsa nem igazán vonzó jövő szerintem, ha veszni hagyják, oda a filling.
Gesztusvezérelt a Jolla, de az még pár dologban nem nőtt fel, iletve elsőre igen kuszának tűnik.
A probléma ott van, hogy erre meglibbentett kijelentésre kiválóan lehet alapozni egy a cégnek ebben a tevékenységben(mobilüzlet) ártó stratégiát.
Erre lehet alapozni egy kiszorítósdit is.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22) margithid válasza hampidampi (#20) üzenetére


margithid
veterán

Ne keverjük a symbiannal, az egy idejétmúlt rendszer, a bb os emg az egyik legnagyszerűbb rendszer, csak nicnsen mögötte elég tőke.

(#23) kkdesign


kkdesign
senior tag

Én január óta Classicot akartam, gyönyörű telefon. De süllyedő hajóra én sem szállok fel, így elszállt ez a lehetőség. Max a Privbe, dehát az meg ha lesz is a rózsaszín szolgáltatónál, akkor valszeg ákcijós 20k/hónap díjjal meg 70 lepedő letéttel. És úgy pedig rablás... :/ de ha 4000ftos előfizuba elhozható lenne 160ért, akkor nagyon szimpi lenne a Priv :) persze ez csak bilibe lógatott ujj. ... :O :((( :(

(#24) JanR


JanR
addikt

"A BlackBerry ide nagy dobása a..", gondolom az ide, idei akart lenni :)

Szimpatikus rendszer számomra a BB, de amíg ezeknek a telefonoknak is 200 fölött lesz a nyitóára ne várják el, hogy 800 ezerről 5 millióra emelkedjen az eladások száma :U Vagy nagyobb reklám kéne.

(#25) Látnok válasza JanR (#24) üzenetére


Látnok
aktív tag

Persze, ezért kell még valami közép kategóriás vas is. (belépő szintnek ott a leap és a classic. Tulajdonképpen ezeknek kellene középkategóriás társ. Felső szinten pedig ott a Pasport és jön a Priv.)

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#26) Chrys_


Chrys_
addikt

Ha Androidra váltanak, akkor azzal nagyobb testreszabhatóságot akarnak adni a készüléknek. És beleteszik a a biztonsági cuccaikat. Ez kicsit olyan ellentmondó dolog, mint a KNOX használata a Samsung telefonokban. Vajon a BB-ben kötik majd valamilyen formában a garancia feltételét ezekhez (like Samsung KNOX 0x0 -> 0x1)?

(#27) MeGabee válasza Látnok (#25) üzenetére


MeGabee
senior tag

Pont kimondtad a lényeget,hogy miért nem elterjedt a BB.Belépőszint 80-120K-ért???Majd ha 50-60K között lesznek belépőszintű modellek,akkor rendben,addig viszont nagy csodát senki se várjon.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#28) margithid válasza MeGabee (#27) üzenetére


margithid
veterán

Q10 59k, leap 80k, ezek azért nem olyan rossz árak.
Ettől függetlenül több készülék kellett volna, jobb áron, modernebb proceszsorral. Ha egy snapi 410 került volna bele, már az is jó lett volna, főleg energiagazdálkodás szempontjából.
Amúgy Chen azért kicsit megnyugtatott, hogy lesz támogatás továbbra is OS10-re!

[ Szerkesztve ]

(#29) Látnok válasza MeGabee (#27) üzenetére


Látnok
aktív tag

Nyilván az árazás nem az igazi. Ezt mindannyian tudjuk.

Illetve nem jó a marketing. Ha ez tökéletes lenne, akkor a classic is fogyna akár 300 eFt-ért is...lást iphone.

A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

(#30) MeGabee válasza margithid (#28) üzenetére


MeGabee
senior tag

A Q10 2 éves bakker :D Ennyi erővel Q5 még olcsóbb....

Arról beszélek,bár tudom hogy érted,hogy ez nem belépőszintű ár.Még a BB-nek sem.Majd ha indulóárban lesz 50-60 között egy BB-s teló,akkor jobban fog fogyni.

(#29) Látnok: Nyilván más a célközönség is,de az átlagjúzer először az árat fogja nézni mindenen,ami nem Szifon vagy Csamcsung.....

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#31) margithid válasza MeGabee (#30) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem alapvetően nem is az árazással volt a baj, hanem a piaci rések lefedésével. Például volt mikor 3 5"-os telefonjuk volt egyidejűleg piacon (Z30, Z3, Leap) Ennek mi értelme?
Kellett volna egy alsókategóriás tényleg belépő 4.5"-os egy 5"-os és egy 5.5"-os.
Billentyűzetesből meg meghagyták volna a Q10-et olcsósítva és jött volna a Classic. Ennyi, szerintem ha ezeket meglépik nem itt tartanának!
De én ennek a Privnek se jósolok nagy sikert, eleve ekkora tepsihez minek kicsúsztatható fizikai bill? Egyszerűen szerintem ez nem piaci igény. Ráadásul feleslegesen megdrágítja a készüléket. A passport ami tényleg innovációban gazdag se lett nagy siker, akkor mit várunk ettől... Persze szolgáltatókhoz bekerül lehet sikeres, ezt nem vitatom.
Amúgy meg továbbra is azt mondom, hogy az android/amazon alkalmazások tettek be a saját OS-nek, nem fejleszt senki bb-re, mert minek, igy pedig bevétel se lesz...
Kicsit az az érzésem Chen-nel mint a nokiánál Elop-pal, trójai faló, előkészíti a cég eladását...

(#32) MeGabee válasza margithid (#31) üzenetére


MeGabee
senior tag

Én bízom benne,hogy talpon maradnak.

Az a ráció,hogy androidos belépőket csinálnak elérhető áron,a qwerty-s telefonokat OS10-el tovább nyomják a céges júzereknek.Mindegyikre lenne igény,és több rést is lefedhetnének.

A Priv meg szerintem kizárólag egy melldöngető alkotás,hogy képesek csúcshardveres droidos telefont is kiadni qwerty-vel.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#33) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Pfff... akárhogy is nézem, ez cikk itthon is felkavarta a hangulatokat.

Várjuk a hivatalos fejleményeket.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#34) szupermacs válasza MeGabee (#32) üzenetére


szupermacs
veterán

Ha talpon maradnak, csak erősíti őket abban, hogy ugyan olyan drágán adjanak minden telefont és minden jó lesz úgy, ahogy most van. Pedig már nem.

(#35) Gara68 válasza margithid (#13) üzenetére


Gara68
tag

A BlackBerry nem kevés szoftverrel van jelen mai is és feljeszt továbbra is. Ebből a fejlesztésekre fog jutni. Azzal, hogy esetlegesen kiszáll a mobil gyártás még a szoftverfejlesztő és értékesítés marad. Erről már nyilatkozott Chen.

Evolucio: symbian -> android -> maemo -> wp -> BlackBerry Z10 ->BlackBerry Z30 -> BlackBerry Passport (BlackBestia)-> Huawei P9 Plus -> Huawei Mate10 Pro -> Huawei Mate20 Pro -> Samsung Galaxy S10+ -> Huawei P30 Pro -> iPhone 11 Pro 

(#36) Polarstar válasza szupermacs (#34) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A Samsung ívelt kijelzője szerintem sokat nem ad haszonban.
De, tetszik az embereknek!

Erre alapoztak az év elején.
Nem tudom, hogy bejön-e. Mondjuk jó néz ki, a billentyűzet meg használható.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#37) margithid válasza Gara68 (#35) üzenetére


margithid
veterán

Na igen, de a fő szoftver az OS10. Erre épül rá az összes többi. Ha nincs OS 10 akkor nem tudom hogyan tovább.

(#38) szaszyka


szaszyka
senior tag

Simán eladható, csak kenjék meg a szolgáltatókat néhány millió euróval, hogy a vevők szemét kiégesse a sok BlackBerry reklám, és akkor a sok szolgáltatónál Vásárló "ember" azonnal elkapkodja azt a néhány millió darabot. Samsung sem véletlenül ad el annyi telefont, a T-nél más kirakatot nem is nagyon látni, és az eladók is azokra igyekeznek rábeszélni a vevőt. Nem vádaskodás, csak tapasztalat. Reklámozni kell, elárasztani a piacot, és akkor fogyni fog ;)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#39) szupermacs válasza Polarstar (#36) üzenetére


szupermacs
veterán

Nekem alapból túl nagy a telefon, de a kicsúsztatható billentyűzettel már hatalmas.
Ez jobban tetszik. Kár, hogy már senki nem csinál ilyeneket.

(#40) Busterftw


Busterftw
veterán

Irhattak volna 10 milliot, csak hogy tutira menjenek a kiszallassal.
Ami nem megy nem kell eroltetni. Szoftvert lehet tudnak csinalni, de mobilt nem.

(#41) joey04 válasza icezozo (#1) üzenetére


joey04
titán

Azt látjuk, hogy a bbos10 nem elég új vásárlók meghódításához, sőt. szóval több és olcsóbb androidos bb kell ahhoz, hogy biztos meglegyen ez a szám.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) Gara68 válasza margithid (#37) üzenetére


Gara68
tag

A QNX szoftverek fejlesztésére gondoltam itt, nem BB OS10-re. A QNX-et számos iparág használja és az ezek fejlesztéséből származó pénzből lesz lehetőségük az OS10 frissítésekre.

Evolucio: symbian -> android -> maemo -> wp -> BlackBerry Z10 ->BlackBerry Z30 -> BlackBerry Passport (BlackBestia)-> Huawei P9 Plus -> Huawei Mate10 Pro -> Huawei Mate20 Pro -> Samsung Galaxy S10+ -> Huawei P30 Pro -> iPhone 11 Pro 

(#43) Воланд


Воланд
titán

otmillio egy ev alatt? rotfl :DD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44) tomistarkapi


tomistarkapi
tag

annak idején pearl-ből és curve-ból adták el a legtöbbet. Elmentél egy nagy vállalathoz volt egy szint ami fölött kaptál csak Bold-ot az alaklmazottaka Aztán jött a BYOD ami szépen elsöpörte ezt az egészet mert: nekem van iphone-om vettem a boltba és erre jöjjön az email. Tud mind az iphone mind az android exchange-et már jó rég óta, úgyhogy amelyik cégnek nem kellett a szuper titkosítás az szépen elkezdte cserélni a bb flottákat és ma ott tartunk, hogy csak annak van bb-je aki tényleg szeretne és van rá neki pénze, ez az előző negyedévben 800.000 készülék volt. ( iphonebol kb ennyit adtak el az első órában a keleti parton az új iphone bemutatása után). Jó magam is Classic-ot használok, de meg kellett várnom, hogy beessen az ára 100 alá mert 1,5 évente maximum ennyit vagyok hajlandó telefonra áldozni a saját pénzemből úgyhogy akár androidos BB-ből akár BB10-esből kell jönnie egy 150-200 euro-snak mert különben az életben nem lesz meg az 5 milliós eladás

(#45) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Hajrá Blackberry!!!
Remélem nem vonulnak ki a piacról.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#46) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Épp az a baj, hogy titkolóznak. Azzal hogy bejelentették a Priv Androidos lesz, sokan úgy gondolhatják, az OS 10-nek már nincs jövője, tehát már inkább nem vesznek se Classicot, se Passportot, se semmilyen jelenlegi BB telefont. Az sem elég, ha ígérik, hogy lesz még support az OS 10-re, mert az olyan, mint "nem a kútba, csak a kávájára". Ha már a BB sem tervezi továbbvinni a saját rendszerét, akkor másnap gyakorlatilag a maradék fejlesztők is elhagyják a süllyedő hajót. Nagy ökörség volt ilyen módon tálalni a Priv-et.

Szintén hiba az, hogy megint csak egy "fura" telefontól várják a csodát, mint a Passport esetén. Nincs baj se a Passport-al, se a Priv-el, de mindkettő erősen rétegtelefon. Akármelyik OS-t is viszik tovább, kell utód a Classic-nak és kellenek olyan olcsóbb telefonok, amilyen a Z10, vagy a Q5, Q10 jelenlegi áron.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47) margithid válasza Tigerclaw (#46) üzenetére


margithid
veterán

Egyetértek!

(#48) Praetorianus válasza Busterftw (#40) üzenetére


Praetorianus
aktív tag

Nem tudnak mobilt csinálni? :U Gondolom ezt a rengeteg személyes BlackBerry tapasztalatod mondatta veled...

(#49) Tigerclaw válasza kkdesign (#23) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nálam a Priv bejelentéséig a Q10 volt az egyik befutó, ami szóba jött mint következő telefon. Viszonylag megfizethető, jó rendszer, számomra még elfogadható kamera... na ennek lett vége mikor bejelentették, hogy Androidra váltanak. Elég volt egy bukta a WP7-el, másik halott rendszerre nincs szükségem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#50) kbyte1024


kbyte1024
addikt

A Z10 fèle vonalat kellett volna tovább vinni. Amikor levittèk az árát vettèk is. Nem igaz hogy ezt nem látják?!

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.