Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CocooN-z


CocooN-z
őstag

A csúcskategóriába is új versenyző érkezhet, mely két darab GF104-es chipet alkalmaz a nyomtatott áramköri lapon. A pletykák szerint ennek a terméknek GeForce GTX 490 lesz a neve, és a GTX 480-at válthatja.

Ennek lesz értelme ? :F

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#2) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

Abu: összevesztél az a betűkkel? :DDD

Öntörvényű Sünmalac

(#3) Daczy válasza CocooN-z (#1) üzenetére


Daczy
aktív tag

Talán egy olcsóbban előállítható megoldás lesz, ami ráadásul gyorsabb lehet, mint a GTX 480.

[ Szerkesztve ]

(#4) darkarthur válasza CocooN-z (#1) üzenetére


darkarthur
senior tag

Hát eddig nem is volt valószínű, hogy ilyet kiadnak. Egy GPU is elég forró, és kajás. Talán kisebb GPU-kból el lehetne képzelni, de így érdekesen fog azért kinézni. Most akkor mégis csak 2 GPU-s kártyával neveznek a csúcskategóriába?

Samsung S23 Ultra 5G

(#5) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Ez a 64 textúrázó csatorna nem hangzik rosszul és az sem, hogy a felesleges dolgokat kihámozták belőlle.
Egy teljes értékű GF104 jó magas órajelekkel még "csodákra" lehet képes! :K

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#6) adamka16


adamka16
őstag

Na ez már talán lesz valami :D

(#7) CocooN-z válasza darkarthur (#4) üzenetére


CocooN-z
őstag

Eddig arra voltak büszkék h 1 Maggal hoznak csúcs teljesítményt, erre leváltják, egyértelmű h magasak a költségek.

Daczy: Reméljük :)

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#8) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ez még mindig nagyobb, mint a 5870es chipje. mindenesetre úgy néz ki bejöttek azok a tippek, amik szerin a 104es veszélyeztetné a 465/470esek eladásait.

kérdés csak az, hogy belefut e az 58x0ások ráncfelvarrásába már, vagy még sikerül előtte kiadni és iskolakezdéskor kicsit megnyomni az árakat.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9) Angel1981


Angel1981
veterán

Őszre már a SI is kopogtatni fog az ajtón, ráadásul az AMD könnyedén még árakat is csökkenthet.
Marad a lépéshátrány az NV részéről.

(#10) marcus.fenix


marcus.fenix
aktív tag

Na, mire kijön az új AMD generáció, addigra az nV is lefedi a piacot? Nem semmi...
Ez a szerencsétlenkedés nem tesz jót az árversenynek...

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#11) Joachim21


Joachim21
senior tag

A poén az lenne, ha az ATI 6-os szériájával együtt hírtelen megjelennének a teljes értékű GF100asok és GF104esek :N

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#12) Źşë' válasza Joachim21 (#11) üzenetére


Źşë'
addikt

picit égő lenne nv-re nézve :DD

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#13) stevve


stevve
nagyúr

Tovább csonkítják ezeket, de akkor már nem is üt olyan nagyot az egész architektúra... azért érdekes lehet egy olcsóbb, kevesebbet fogyasztó Fermi, de az már mégsem az igazi, ha csak negyed annyi cucc és teljesítmény marad benne. Na mindegy, számomra ez a széria érdektelenné vált és meg tudom érteni a háborgó, inkább kiszálló partnereket is.

(#14) bartucc válasza CocooN-z (#1) üzenetére


bartucc
addikt

Lesz, Abu85 is ezt jósolta, két kisebb, agyonbutitott chip sokkal gyakoribb, mint egy jól sikerült nagy. Fogyasztás nem változik, teljesítmény pedig nő, 5970 nyakára hágnak ezzel igazából.

stevve: a kisebb chipek, a 105-os és 108-asok viszont érdekesek lehetnek még, ha hoznak mondjuk egy 5750/4850 szintet min.

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#15) Tomate


Tomate
veterán

"ASUS GTX 465 to 470 unlocker"

Ez tetszik. :))

(#16) mistixx


mistixx
tag

Valamit tényleg kezdhetne magával az Nvidia mert így nem lesz konkurenciája az Ati 58xx-as szériának és így az árak sem mérséklődnek.. :(

<huf> "A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station." @bash.hu

(#17) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

na majd meglátjuk hh sikerül :K én már nemigen hiszek ezekben a mesékben

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#18) stevve válasza bartucc (#14) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem a játékok oldaláról közelítettem meg - bár ezt leírhattam volna. Ha a marha nagy számítási teljesítmény rovására megy a csonkolás (márpedig arra megy), akkor kevés értelme a fene nagy újdonságnak így.

(#19) #16939776


#16939776
törölt tag

Lehetne egy Enginier Edition-t is kiadni belőle, tartalmazna két GPU-t egy "teljes értékűt" és egy kulcstartósat.
KIT formájában megkapná a tulaj a nyákot, az alkatrészeket és egy részletes összeszerelési útmutatót.

(#20) szuper-t válasza stevve (#18) üzenetére


szuper-t
senior tag

A csinosítgatásokkal valószínűleg a hibás chipeket akarják eladni.
H van e értelme? lássuk csak GTX 295(2db 260 as gpu)

(#19) Duracellm... Ajj lelövöd a poénom pont ezt csinálom meg 8800GTS-ből:D remélem hamar kész lesz az írás ;]

[ Szerkesztve ]

(#21) bartucc válasza stevve (#18) üzenetére


bartucc
addikt

Számítási teljesítményben ahogy tudom eléggé megcsonkították már ahogy GeForce lett belőle egyrészt, másrészt nyers erőben nagyon messze van az Ati-tól. Az egész Fermi, ki merem jelenteni Phenom szindróma: van mert nincs jobb, de én nem érzem benne a kellő újdonság varázsát, inkább egy G80 agyonremake érzése, amit elkezdtek már a GT200-al. Professzionális téren jó lehet, ahol nincsenek tiltva a kártya képességei, de asztali vonalon munkára nem igen látom annyira alkalmasnak, mint amennyit kérnek érte.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#22) ashot válasza szuper-t (#20) üzenetére


ashot
tag

ennek a GTX 295 = 2x 260 GPUnak kicsit olvass utana legyszives megegyszer

[ Szerkesztve ]

(#23) szuper-t válasza ashot (#22) üzenetére


szuper-t
senior tag

Gt200 as gpu van benne B1 es verzió
1 konkrét oldalt akkor adhatnál mert normális leírás égen földön nincs a vgakban használt verziókról.

(#24) Robi BALBOA válasza stevve (#13) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

GF104:
384 CUDA
64 textúrázó
32 darab blending
256 bites.

GF100:
480 CUDA (a teljes értékű 512)
60 textúrázó (a teljes értékű 64)
48 darab blending
384 bites

"csak negyed annyi cucc és teljesítmény marad benne"

Ezt ha megnézed akkor nem a negyede cucc és teljesítmény fog teljesíteni a GF104 a GF100-hoz képest.
Szerintem textúra intenzív gamék esetében (crysis) ott lesz a nyakán, de más területen is szerintem max 30-35%-al lesz csak lemaradva, persze normális felbontáson (FullHD) és nem 3xFullHD felbontáson, ahol az 1gb memória miatt a(teljes értékű)GF104 kifullad.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#25) stevve válasza Robi BALBOA (#24) üzenetére


stevve
nagyúr

Én a beharangozott, még GF100-as, de olcsóbb, kisebb fogyasztásúakra értettem, amit írtam. Azok csak simán heréltek lesznek, nem?

szuper-t:
Szerintem se lesz sok értelme... max csak ha tényleg olcsó lesz és tényleg jól fogyaszt majd.

[ Szerkesztve ]

(#26) szuper-t válasza stevve (#25) üzenetére


szuper-t
senior tag

Fogyasztás.. :( túl szép lenne
Teljesítménybe erős lesz de megkéri majd az árát hőben és fogyasztásban is

(#27) Robi BALBOA válasza stevve (#25) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ja hát herélt GF100 (GTX465) az tényleg No Comment, de ez a GF104 még érdekes lehet, főleg ha jó nagy órajellel jönnek és jól tuningolhatóak lesznek. ;]

Szerintem jó magas órajellel a teljes értékü GF104 képes lesz a 5850 közelébe férkőzni.

(#26)szuper-t: Ja, jólenne ha 170-200w-ra be tudnák lőni, de mondjuk még az is nem kis hő mennyiség.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#28) proci985 válasza Robi BALBOA (#27) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

annyira nem lehet magas az az órajel. ez a GPU még mindig nagyobb, mint az 5850esé. ha az egekbe nyomnák a clockot, akkor ugyanoda jutnának, mint a 480assal: meleg, fogyaszt, és baromi drága PCB kell, ami bírja a meleget. egy lassabb kártyát sokkal olcsóbb előállítani ilyen szempontból, tehát a lassabb a gyakorlatban nagyobb profitot is jelenthet jól beárazva.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29) RI/OS


RI/OS
őstag

Azt nem értem, minek a dual gf104.
Nem hiszem, hogy befogja az 5970-et, mert a 470SLi is ~egyszinten van vele.
Így meg értelmetlen.

Kiadnak majd egy dual gpu-s kártyát, ami lassabb lesz, mint az 5970, cserébe többet eszik majd, melegebb, és drágább.
Nem semmi! :D

Ha csak egy kicsit is gyorsabb lenne, legalább lehetne rá hivatkozni, hogy vörldfásztesztgépéú.
De így még az sem lesz meg.

[ Szerkesztve ]

(#30) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Mire ezek piacra kerülnek, az AMD már készen fog állni a válasszal. Már csak meg kell nyomni a gyártósoron egy gombot és jöhet a finomított 5k-s széria. Most viszont nincs miért piacra dobni, mert nincs konkurencia. Annyi időt bénázott el az nvidia, hogy talán évekig nem tudja behozni a lemaradást. Jó ideig egy lépéssel előrébb fog járni az ati és ezt felhasználhatja anyagi, vagy technológiai fejlesztésre. Én egyébként a melegedés és a fogyasztás mellé odatenném az árcédulát is, ami nem segít az eladások felfuttatására. Abban az árkategóriában ahol a GTX470-480 mozog sohasem volt nagy kereslet, pláne nem egy selejtes megoldásra.

Egyébként én is várom ezeket a kártyákat, csak túl sokat kell várni. Remélem nagy árharcba kezd az nvidia a középkategóriában.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31) Abu85 válasza RI/OS (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A jelenlegi palettánál gyorsabb, tömeges mennyiségben gyártható termék, aminek az előállítási költsége alacsonyabb a GF100-as chippel szerelt kártyákhoz képest. Ez elég indok a váltásra.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) zuchy


zuchy
őstag

Mégiscsak igaz volt az a kínai pletyka, ott is ilyen lapított chip volt. Mondjuk a die képe meg tökre ugyanolyan, mint a GF100-é, csak összenyomva. De nekem az az odahányt memóriachip is csípi a csőröm, igaz ha ES modell, akkor lényegtelen.

A teljes értékű GF104 tetszik. 750Mhz/1500/4000-el jó kis kari lenne. Abu, szerinted meg tudják addigra oldani, hogy 3600MHz-nél nagyobb órajelen menjenek a ramok?

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#33) bartucc válasza RI/OS (#29) üzenetére


bartucc
addikt

Azért a 470 Sli gyorsabb mint egy 5970....

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#34) stutga


stutga
tag

Részemről az NVIDIA b#sz0pta, mivel ennyit tököltek a belépő szintű kártyák kiadásával, én vettem jókis AMD-t. Azért fél év lemaradással nem kéne ilyen alattomos marketingfogássokkal próbálkozni, hogy előbb a nagyok, majd a kicsik még fél évvel később. Érdekelne hogy mégis mi a ^!%/-t gondoltak...

Az eredmény kb. az lesz, hogy sokan, köztük én is, kipróbáljuk az ATI-t, látjuk, hogy ez jó, az NVIDIA meg lehúzhatja magát a WC-n. Főleg így, hogy az ATI is nyomul az OpenCL-lel...

Szóval csak gratulálni tudok, a tökölésüknek hála egy vevővel hosszabb távon kevesebb. :C

[ Szerkesztve ]

(#35) Robi BALBOA válasza proci985 (#28) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Szerintem egy gpu:750-800mhz Shader:1500-1600mhz simán elég lenne és szerintem ezek még kivitelezhető órajelek, a memóriával kapcsolatban nem tudom mik az új fejlemények, hogy fenn áll-e az a probléma ami a GF100-as karik esetében, hogy 3,8ghz felett(bizonyos körülmények között) nem stabil.

De mondjuk 256bit mellé jó lenne 3,8-4,2ghz.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#36) RI/OS válasza bartucc (#33) üzenetére


RI/OS
őstag

Hol?

Valahol ez gyorsabb, valahol az.
Kb. egyszint.

[ Szerkesztve ]

(#37) proci985 válasza Robi BALBOA (#35) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az szerintem is reális. a magas órajelre én még 1000-1200/2000-2400 körüli értékekre gondoltam, GF100nak ott lettek volna a hot clockjai.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) Robi BALBOA válasza proci985 (#37) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

1000-1200/2000-2400 körüli már elég dorca lenne a helyzet, még a GF104 is lehagyná az 5870-et ilyen órajelen, a GF100 meg tényleg versenyezhetne a 5970-el.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#39) TTomax


TTomax
nagyúr

ne álmodozzatok ilyen órajeleken...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#40) proci985 válasza Robi BALBOA (#38) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

pontosan. a GF100@512et az 5970 ellen tervezték. csak végeredményben tarthatatlanok lettek az órajelek különböző okok miatt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41) zuchy válasza proci985 (#40) üzenetére


zuchy
őstag

Szerintem még jó gyártósorral se lett volna meg az 1GHz/2GHz órajel 300W limittel.

800/1600 tartható lett volna szvsz. Meg nem kéne oda az a fránya 3,8GH-es memó határ.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#42) Robi BALBOA válasza proci985 (#40) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

A tervezés elején rájöhettek volna, hogy tarthatatlanok lesznek az órajelek, látták, hogy mekkora lesz a gpu, gondolhatták volna, hogy nem 150W-ot fog fogyasztani és tudták, hogy 300W a határ. :DDD

(#41)zuchy: Szerintem egy ilyen komoly felépítésű gpu esetében az 1ghz(gpu)/2ghz(shader) órajel még 28nm-en sem lenne könnyű, 40nm-en meg már eleve lehetetlen bármilyen jó gyártósorral is ezt kivitelezni.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#43) Lacika001


Lacika001
aktív tag

A csúcskategóriába is új versenyző érkezhet, mely két darab GF104-es chipet alkalmaz a nyomtatott áramköri lapon.

Ez olyan AMD-s megoldásnak tűnik.:)
Egyébként valahol láttam hogy a 460 TDPje 180W, ami nem tűnik valami nagy előrelépésnek.

(#44) Abu85 válasza Lacika001 (#43) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen, de nem tehet az NV erről. A PC-s piacon ez az életképes stratégia. Nekik is számít a haszon.

Jelenleg 130-180-ig én hallottam minden. Ezért nem is akartam részletezni a TDP-t.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#45) proci985 válasza zuchy (#41) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem számoltak azzal, hogy ekkora lesz a szórás a gyártósoron/ennyire fog szivárogni a gpu. pontosabban: nagyon optimisták voltak mindennel kapcsolatban.

viszont, ettől függetlenül a derivációknál jobb lehet a helyzet. namármost, ha a GF100 lassú, de mindenki más ott van a helyén (tehát, a többi esetben kb sikerült hozni a hot clockokat és a várt teljesítményt, mert a kisebb GPU miatt kevésbé lesz égető probléma a kihozatal és a fogyasztás), akkor elképzelhető, hogy a GF104 már gyorsabb lesz a csökkentett GF100aknál (465, esetleg 470). innentől pedig a dual 104 megfoghatja az 5970x2őt. február (elvileg addigra kint voltak az A3mas Fermik) és az iskolakezdés között volt/van idő komolyabb áttervezésre is, remélhetőleg kihasználták.

Robi BALBOA: valszeg a 65ös eredményeket vették alapul a 40es eredményekhez és az alapján döntöttek, hogy mi lehet megvalósítható. ez így utólag nézve eléggé bátor döntés volt, azért az átállások sose mennek annyira simán.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#46) DriderG


DriderG
tag

Ezek az új lapkák (GF104, GF106, GF108) mennyire lesznek a hibás GF100-asok újbóli eladásai? A legtöbbet a fennmaradt felesleg magletiltásából hozzák össze, és mellette a pluszt még utángyártják, vagy minden új számmal jelölt GPU egy kisebb, újratervezett darab, melyeknek már nincs közük a hibás GF100-asokhoz? Szerintem nem mindegy hogy egy hibás GF100-at neveznek át GF108-ra 7/8-ados magletiltással, vagy teljesen újat készítenek (már az élettartam és a későbbi hibajelenségek miatt is). Nem tetszik ez a politika, hogy a hibás gyártmányokból élnek meg, és majd a vásárló szív vele hosszú távon, ha beüt valami gikszer, pedig kiadott érte 80-90 000 Ft-ot.

(#47) szuper-t válasza DriderG (#46) üzenetére


szuper-t
senior tag

Ahogy az Nv az Ati sem fog neked friss gpu-t legyártani. ameik blokk hibás azt letiltja és úgy megy rá a nyákra. ez már évek óra így megy. és eddig nem sok probléma volt vele.

[ Szerkesztve ]

(#48) Endreas válasza szuper-t (#47) üzenetére


Endreas
tag

Bizony.
Sőt gyakran a prociknál is.. ;)

Kérdezz.

(#49) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Érdekesen alakulnak ezek a fermik.
Kár, hogy későn mindez.

...

(#50) proci985 válasza DriderG (#46) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

"minden új számmal jelölt GPU egy kisebb, újratervezett darab, melyeknek már nincs közük a hibás GF100-asokhoz" a helyes válasz. egy 7/8osan tiltott Fermi is sokat fogyasztana és nagyon drága lenne előállítani. prociknál meg lehet csinálni a magletiltást, de GPUknál nincsen hasonló kapuzás, a nem használt részeknek is mennie kéne (ezzel együtt fogyasztanának is valamennyit).

másrészt meg egy 7/8ados tiltás ilyen 5450-5570es kártyát jelentene, azok ellen meg egy usq 150-200Wot fogyasztó 100-200USD közötti előállítási árú kártyát kissé bajos lenne használni.

tehát: a GF104/106/108 alapú kártyákon nem GF100as chipek lesznek megvágva, ezek teljesen új, bár architektúrálisan a Fermire alapozott chipek lesznek.

szuper-t: itt msot a kisebb derivációkról van szó, azokra nem érné meg GF100at kissebbíteni ilyen módon. át kell őket tervezni, bár az alapok azonosak (a GF108 gyakorlatilag a Fermi úgy, hogy mindent kidobtak belőle, amit ki lehetett, és még működött:) ).

Quan-Chi: jaja, a dualnyákos első verzió ütött a 295ből.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.