Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ntomka


ntomka
nagyúr

Az Intel világuralmi ambíciókat táplál? Mindenhova bevásárolja magát, mindent felvásárol, mindenkit lefizet. ;] :U

ツ Headphones on - World off

(#2) nbg válasza ntomka (#1) üzenetére


nbg
senior tag

Mar egy ideje... ;)

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#4) x123456


x123456
aktív tag

Azért bízzunk benne, hogy intel+nokia valamivel jobb minőségű 3D videot fog produkálni! :)

(#5) kymco


kymco
veterán

Már a Csillagok Háborúja bemutatója óta várom (kora ifjúságomtól kezdve, valahol az előző évezredben) ennek a megvalósulását. :) Na.... HAJRÁ!

www.refujvaros.hu

(#6) Kleroo


Kleroo
veterán

Szerintem simán elképzelhető.Minden adott hozzá. Nem olyan mint a fénykard.....
A vetítés könnyen megoldható, a rengeteg adatnak is van sávszélesség, a mobilok erősek.
Igazából a fő probléma,hogy hogyan legyen a mi képünk bescannelve 3d-ben,úgy hogy nincs rajtunk "pöttyös"ruha.
1-2 év múlva biztosan lesz prototípus.
5 év múlva talán egy termék
De a kérdés hogy ki a franc használná?
A 3G telózást se használtam még soha az életben

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#7) GReddy


GReddy
tag

Gondolt valaki arra, hogy ennek a stuffnak mennyi hely kell? Képzeld el a négyeshatoson videofonozó bunkót, aki oldalbavág - "mönnyémá odább, há nem látod hogy vetítenék?"...

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#8) Dany007 válasza kymco (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Szintén! :) Igaz én fiatalabb vagyok...

Pont manapság döglött be a telefonom, és megmondtam, hogy majd legközelebb akkor fogok kiadni nagyobb összeget telefonra, ha majd ilyen holografikus képkivetítésre lesznek képesek :)) Erre tessék, nekiálltak dolgozni rajta...

Amúgy a dolog tényleg mocskosul nehéz lehet és nem kicsit futurisztikus.
Még a szemüveg nélküli 3D képernyő sem létezik 100%-os formájában, inkább csak tervezőasztalon, meg talán egy gyenge prototípus készült, ezek meg mobilba akarják :) Nemsemmi, de ilyen célokat kell kitűzni. Van miért küzdeni.
Ráadásul nem kevés profitot is hozhat.
Ahogy az iPhone példája jól mutatja, az ilyen futurisztikus újítások nagyon jövedelmezőek tudnak lenni. Elég megnézni, hogy az iPhone megjelenése után hogy átformálta a piacot. Alig kellett 2 év, és szinte minden nagyobb gyártó kijött a maga érintős telefonjával. Nyilván azért mert volt rá kereslet. És az, hogy ma már minden 2. telefon (csak tipp) érintős azt jelenti, hogy nemcsak kereslet van rá, de nagy kereslet is!

De ez a Leia hercegnős holografikus kivetítés tényleg kemény dió lesz.
Anno 3-4 éve volt egy cikk az SG.hu-n erről. Miszerint Japánban kísérleteztek vele. Fénnyalábokat lőttek ki egy megadott energiaszinten, amivel valahogy szabályozni tudták, hogy pontosan mikor "süljenek ki" ezek és így fénypontokat hoztak létre a levegőben. És hát innen már elég csak elképzelni... sok kis fénypont, szabályzott "felvillanással" egyenlő valódi 3 dimenziós kép. Aztán valamilyen technikai okból kifolyólag azt írták, hogy színes képet így nem lesznek képesek előállítani, csak fehéret. Dehát ezt már oly sok mindenre mondták már :D
Szóval ez az ötlet se újkeletű... Van rá reális esély, hogy megvalósuljon, főleg ha két-három ilyen óriáscég összefog a profit érdekében. Annál pedig nincs nagyobb hajtóerő :D Reméljük 10-20 éven belül összejön.
Mondjuk iPhone 29-es 1024x800x1024-es felbontású holokijelzővel :D Mondjuk 2025-ben...

(#9) #06658560 válasza Dany007 (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

És az iphoneban mi volt futurisztikus újítás?

(#10) Dany007 válasza #06658560 (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Nem akarok újabb iPhone vitát kezdeni, de előtte egyetlen telefonban sem volt multi-touchscreen ami olyan szinten használható és kifinomult, mint az volt. Nembeszélve a hozzá párosított GUI-ról!
Ilyen telefon nem volt azelőtt. És érdekes módon, az iPhone megjelenése után tért át minden gyártó az érintőképernyőre.
Igen, volt 1-2 régi kommunikátor, ami már érintős volt, de az össze sem hasonlítható egy kapacitív multi-touchscreennel. És ott voltak a stylusos PDA-k is. De az is stylus-os. Érintésre alig-alig vagy csak nehézkesen voltak alkalmasak.
Szóval ha nem látod mit hozott be az iPhone, akkor túl makacs vagy ahhoz, hogy észrevedd :)
Ja igen, a MS surface ha jóltudom jóval előbb alkalmazott m. touchscreen-t, mint az Apple, na de azért a Surface mégsem egy telefon... :U Ja és a Surface nem változtatta meg a dohányzóasztal-ipart azóta sem.

Ja, hát végülis újítást kérdeztél. Hát nézd, anno amikor én majd 3 éve megvettem, itthon mindenki úgy leste, mintha leszálltak volna az UFO-k. Aki nem volt jártas az informatika meg a mobilok terén azt se tudta mi ez! Billentyűkkel bohóckodtak, amikor én már rég tapiztam a kijelzőt. 20-30 másodpercet vártak, hogy megnyíljon egy 2mp-es kép... az iPhone-on nem volt ilyen, hogy "loading".
Szóval elhiheted, hogy az átlagemberek számára - akik csak a vodafonos reklámokból ismerik a telefonokat - ez eléggé futurisztikus volt. Nyilván nem szó szerint értve. Inkább megdöbbentő újítás.

[ Szerkesztve ]

(#11) shev7 válasza Dany007 (#10) üzenetére


shev7
veterán

mi olyan kulonleges az iphone guijaban?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#12) erdoke válasza Dany007 (#10) üzenetére


erdoke
titán

Aki meg tudta, hogy átméretezte az iTunes a képeket, hogy ne legyen várakozás a betöltésre, illetve hogy egy csengőhangot nem tudtál átlőni egy átlag telefonra, az már akkor is jókat röhögött rajtad. Vagy inkább hitetlenkedtek, miért bizonygatod, hogy UFO-tól vetted. :D

A legjobb aláírás a héten

(#13) Dany007 válasza erdoke (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, optimalizálta a képeket, persze. Ezzel semmi gond sincs, ha ezáltal megszűnt a betöltési idő, és a kép az adott kijelzőméreten tökéletes minőségben jelenik meg.
Ettől függetlenül nagybátyám N90-ese 20mp-et várt, hogy betöltsön egy képet, és még 10-et, hogy ránagyítsak. Mindezt kb. 5x3cm-es kijelzőn. Neki akkor az volt a sztár...
És elhiheted, amikor az iphone-t mutattam neki, nem a csengőhangok érdekelték a legjobban :)

[ Szerkesztve ]

(#14) kpal


kpal
veterán

Lassan a Star Wars technika is idejét mult lesz.

(#15) kymco válasza kpal (#14) üzenetére


kymco
veterán

Ja, a fénysebességgel együtt.... :)

www.refujvaros.hu

(#16) Sanya


Sanya
nagyúr

a videótelefonálás is annyira elterjedt!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#17) Dark Archon válasza Sanya (#16) üzenetére


Dark Archon
addikt

Pont ezt akartam írni... de már látom is a KRESZ módosítást: vezetés közben tilos holografikus kivetítést használni! :))

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#18) Misály válasza Dany007 (#13) üzenetére


Misály
addikt

Miért van az, hogyha a nokia-ról lehoznak egy hírt akkor jön valami android vagy apple katona, és elkezd a saját kis készülékével jönni, hogy az mennyivel jobb mint bármi?

Kognitív disszonancia FAIL.

A japánok már szórakoztak ilyenekkel nagyban, sőt konferenciákat is zavartak le így, én intelék helyében őket is bevonnám.

[ Szerkesztve ]

(#19) Dany007 válasza Misály (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Ha visszaolvasol látod, hogy csak megemlítettem milyen változásokat hozott az egész telefonpiacon, amit szerintem tény, és megkérdőjelezhetetlen.
Erre jöttek páran és elkezdték a már 1000x lezavart iPhoneos vitákat újra...
Nem akartam különösebb vitákba bocsátkozni, csak megemlítettem, hogy egy ilyen "újfajta" technológia bevezetése(!) mennyire hatással lehet a piacra.
Szóval ezek után nem értem mire rosszat tettem :)

[ Szerkesztve ]

(#20) shev7 válasza Dany007 (#19) üzenetére


shev7
veterán

"Erre jöttek páran és elkezdték a már 1000x lezavart iPhoneos vitákat újra..."

Igazandibol te kezdted el, dehat...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#21) Dany007 válasza shev7 (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Légyszi, olvass vissza és mond el mit kezdtem el?
Annyit írtam, hogy megváltoztatta a piacot az újítása. Ezen nincs mit vitázni. Egyszerűen meg kell csak nézni hány érintőkijelzős mobil készült az elmúlt 3 évben, és mennyi az iPhone megjelenése előtti 3 évben, aztán kész.
Erre jön valaki és beleköt, hogy milyen újításra is gondolok... :U Nem az volt a lényege a mondandómnak, mégis abba kötöttek bele. Erre válaszoltam, majd abba Te kötöttél bele, aztán Erdőke és így tovább... Az ég világon semmit nem kezdtem, csak kijelentettem egy tényt.

[ Szerkesztve ]

(#22) erdoke válasza Dany007 (#21) üzenetére


erdoke
titán

Ja, kijelentettél valamit, aminek a témához nem sok köze van, ráadásul mindenki tisztában van vele.
Egyébként is az LG Prada volt az első. :P

A legjobb aláírás a héten

(#23) Dany007 válasza erdoke (#22) üzenetére


Dany007
veterán

"Egyébként is az LG Prada volt az első."

Igazad van! :D Tényleg.
A lényeg csak az lett volna, hogyha valaha is sikerül ezt a holografikus képkivetítés, vagy akár a szemüveg nélküli 3D-s képernyő mobilra, akkor az alapjaiban fogja megváltoztatni ismét a mobil piacot, ahogy pl. a fényképezőgép, vagy a színes kijelző. Anno nagyon nagy dolog volt ez is, és azóta már szinte nem is lehet olyan mobilt kapni, amelyikben ne lenen kamera vagy színes kijelző.
És ezeket a trendeket figyelembe véve nagyonis megéri sok sok sok pénzt költeni az ilyen fejlesztésekre, még akkoris ha összességében véve nem létszükséglet (lásd érintőkijelző, kamera stb..), hiszen kereslet lesz rá.

Ellenpélda amit itt már mondtak, a videótelefonálás. Régóta van rá lehetőség, mégis szerintem(!) abszolút nem terjedt el. Én egyetlen egy embert se ismerek aki használná rendszeresen...

(#24) Sanya válasza Dany007 (#21) üzenetére


Sanya
nagyúr

Állítólag maga a JÓISTEN sugallatára tervezték meg az Iphone-t.
Emiatt már új csillagképet akarnak elnevezni az IPHONE-ról.
Meg nem erősített hírek szerint a Brit anyanyelvi hivatal a telefon szót ( phone ) az új, apple által tervezett Iphone-ra akarja változtatni az előbb vázolt hír miatt.
A fejlődő országok képviselői állítólag mindenkinek ingyen Iphone kampánnyal nyerték meg a választásokat, emiatt elkezdődött az Iphone 4np, azaz no profit változatának gyártása potom 1200 dollárért.
A kínai kormány új, istenközeli adót akar kivetni az Iphone-t gyártó munkásokra, hogy ne csak ők részesülhessenek abban a fenséges csodában, hogy naponta több Iphone-t is tarthatnak a kezükben.
Meg nem erősített hírek szerint a codálatos Iphone os 4.2-es verziójában lehet már a telefonhoz imádkozni, valamint adományokat lehet küldeni a STEVE virtuális szentélybe, illetve ha véletlen meztelen nőt fényképeznél, az illetlen részeket magától kikockázza.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25) Misály válasza Sanya (#24) üzenetére


Misály
addikt

:DDDD

(#26) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

igen, előre kell tervezni.

Azért durva abba belegondolni, hogy a mai telefonok teljesítménye több mint elég lenne windows 98 futtatásához. a régi gép volt vagy 50*50*20 centi vagy nem tudom...
a telefonom meg 10*4*1cm :)

de lehet a legújabb hd-s telefonokon, egy xp is eldöcögne:D

(#27) killipoly


killipoly
aktív tag

Vajon hol tortenik valojaban a fejlesztes?
Oulu van Finnorszagban es az USA-ban is..

(#28) WonderCSabo válasza killipoly (#27) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Finnországban van.

Vajon melyik Ouluban fejleszthetnek?

A finnben, ami Finnország 6. legnépesebb városa, és ahol az egyetem van, vagy a wisconsiniban, amiben 540-en laknak, és még középsuli sincs...

(#29) #06658560 válasza Dany007 (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

Na, konkrétan egy első genes touchot baszkurálva sírok az érintőkijelzőtől. Nekem kell a fizikai bill, s gyűlölöm a kapacitív kijelzők pontatlanságát.

GUI, mint innovatív? BRUHAHAHA.

(#30) #53246592 válasza killipoly (#27) üzenetére


#53246592
törölt tag

A kep a Finnorszagban levö Oulu varos egyetemen keszult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.