Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) azbest


azbest
félisten

A Transmeta és az Apple Rosetta után egészen hihető, hogy használható eredményt mutassanak fel. :R

(#2) drkbl


drkbl
őstag

Mire elkészülnek, az Intel is betör az x86-tal a smartphone piacra.

(#3) havenger


havenger
tag

[link] Mintha már létezne ilyen. Én is futtattam már win 95-t a hp touchpad-emen. Igaz kicsit lassú, de dosbox-nál pl gyorsabban fut rajta a fallout 1 pl. :)

(#4) atike válasza drkbl (#2) üzenetére


atike
nagyúr

Betör.... :) Háááát... Nem tudom. Érdekes a gondolat. Tudom, hogy már jön az Atom procis okosteló... De nincsenek a processzorcsaláddal túl jó tapasztalatok PC platformon sem sajnos. Úgy legyen, hogy sikerül nekik és még meg is tudnak maradni. De szerintem erősen kétséges.... Sajnos.

(#5) mobal válasza havenger (#3) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Azért a WinXP, 95 fut egy erősebb telefonon, de a rendszerkövetelménye is alacsony nagyon...

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6) havenger válasza mobal (#5) üzenetére


havenger
tag

Nem egy jól optimizált dolog az biztos, de van. Ha a cikkben szereplő program tud majd olyan 80%os GHz-GHz teljesítményt, az mondjuk igen jó lesz. Mivel ez a Bochs kb egy 100-200 mhz-s x86os gép teljesítményét hozza(vagy még annyit sem) egy bonyolultabb alkalmazásban, 1,2 GHz-s dualcore arm-on. :)

(#7) #95904256


#95904256
törölt tag

"A vállalat jelenleg 40%-os hatékonyságnál tart, ami egyelőre nem sok, de két éven belül szeretnék elérni a 80%-os hatékonyságot. "

40%-os hatékonyság?! :Y
A DOSBox kb. 10%-ot tud... x86-oson futtatva.

(#8) Abu85 válasza #95904256 (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát, de ezek oroszok. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) ddekany


ddekany
veterán

De ahhoz, hogy egy alkalmazás egy idegen platformon fusson, nem elég a CPU utasításkészletét átfordítani, rendelkezésre kell állnia az eredeti cél OS szolgáltatásainak is. Tehát mi lenne ennek a fő alkalmazása? Android ARM -> Android x86? (És Androidon a legtöbb alkalmazás eleve Dalvikos, szóval mindegy neki.) Mert pl. Windows XP/7/8 -> Windows RT így nem működne, mert hiányzik a Win32 API.

(#10) mobal válasza Abu85 (#8) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Igazi férfiak, igazi férfias nyelven programoznak = Oroszok! :DDD

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11) mobal válasza havenger (#6) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Hát ha 80% is tudna, szerintem valahol ott lenne a határ, 1:1 ugye sose fogja hozni az arm a x86 teljesítményét, más architektúra.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#12) Rive válasza #95904256 (#7) üzenetére


Rive
veterán

Még akkor is necces, ha a programokat blokkonként forditja, majd nativban futtatja - RT emulációval meg ~ képtelenség.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#13) Abu85 válasza ddekany (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem ők elsősorban a szerverekben gondolkodnak, és nem a felhasználói oldalon.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) #95904256 válasza ddekany (#9) üzenetére


#95904256
törölt tag

"Elbrus Technologies, an American company founded by a Russian software development team has announced that they are working on a special x86 on ARM emulator that will allow existing Windows software to run on ARM servers and computers without any need to modify, optimize or recode the used program."

forrás: [link]

(#15) Rive válasza Abu85 (#13) üzenetére


Rive
veterán

Szerverre mi olyan szoftver kell, amit ne csinálnának meg rendesen, nativ futtatáshoz?

Nem emlékszem rendesen, de mintha az orosz fejlesztők, sőt: mintha az Elbrus neve rendszeresen felmerülne 'egylövetű' sosemvolt projektek kapcsán.
De tényleg nem emlékszem rendesen.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#16) #95904256 válasza Rive (#12) üzenetére


#95904256
törölt tag

Tudom jól, hogy képtelenség.
Régebben én is próbálkoztam Z80->x86 RT emulációval...
Dehát, ezek oroszok... ;)

(#17) Vladi


Vladi
nagyúr

Meg lementik a zagyamat egy pécére. Jóvannakmá. :))

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18) #10691584


#10691584
törölt tag

Talán elég lett volna bekopogtatni IBM-hez és licencelni a transive-et, ahogy apple tette a rosettával.

(#19) banhammer


banhammer
veterán

Izgalmasnak tűnik ez az emulációs megoldás.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#20) Rive válasza ddekany (#9) üzenetére


Rive
veterán

Nem vagyok egy nagy Win bélszagértő, de a dolognak ezt a részét (API) emulálni némileg egyszerűbb problémának tűnik, mint a 80%-os futtatást elérni :))

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#21) joysefke válasza Rive (#15) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szerintem ennek egyféleképpen van értelme: nem csak az x86-t, hanem x86+Windows API-t emulálnak, így megspórolható a Windows licencdíj is. Az oroszok a legnagyobb szoftverkalózok persze csak a kínaiak után. Lehet, hogy arra készülnek, hogy legalább a Windows kalózkodásból kilépnek. :))

(#22) O_L_I


O_L_I
őstag

Ezt a hatékonyságot hogyan kell értelmezni?
Veszünk egy-egy azonos elméleti teljesítményű ARM és X86 rendszert és a progi ami a X86-on ad 100 egységnyi teljesítményt az az ARM alatt emulálva hoz 80-at?
Mert ha igen akkor nem hiszem el.

(#23) Alchemist válasza havenger (#6) üzenetére


Alchemist
addikt

Ha a cikkben szereplő program tud majd olyan 80%os GHz-GHz teljesítményt

Ez nem az átfordítón, hanem az architekturális különbségeken múlik, de ha nem tévedek, optimalizált natív programok összevetése esetén még az Atomhoz képest is jobban lemarad az ARM, mint 80%, emulátor esetében pedig még a 40% sem hihető.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#24) bambano válasza ddekany (#9) üzenetére


bambano
titán

nagy dolog, majd ellopják hozzá a wine-t is...
futtattak már nokia n810-en is windowst, pedig az sem egy erőmű.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) bambano válasza Vladi (#17) üzenetére


bambano
titán

arra elég a ds/dd floppy is :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) frescho


frescho
addikt

Mar letezik ilyen megoldas. qemu kepes csak az adott programot atforditani. Ha nem hasznal hardver kozeli hivasokat, akkor a Windows emulaciohoz szukseges kod (wine) mar nativ arm lehet. Igy nincs szukseg a hw emulalasara es a kod jelentos resze is nativ lehet. A 80% meg igy is durvan hangzik, de 40% megutheto talan...

https://frescho.hu

(#27) butyek válasza frescho (#26) üzenetére


butyek
senior tag

Addig ütik a 40%-ot, amíg 80-nak nem vallja magát.

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#28) Pikari


Pikari
őstag

a 80% túlzás, de az 50% talán megoldható.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#29) Crucio


Crucio
aktív tag

hmm.. oroszok.. 140%-ot simán tudnak majd hozni :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.