Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XuChi


XuChi
addikt

Miért nem inkább a RX 460-470-480 mellé ???? Jah, mert hogy nem lehet kapni :D

AMD ;]

(#2) füles_ válasza XuChi (#1) üzenetére


füles_
őstag

El kell adni a régebbi kártyákat is valahogy,mert máskülönben rajtuk rohad.Mondjuk nem ártana mellé árcsökkentés sem

(#3) Raysen623 válasza XuChi (#1) üzenetére


Raysen623
addikt

Köszönjük Emese :U

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4) kwzatz válasza XuChi (#1) üzenetére


kwzatz
őstag

Akkor úgy néz ki, hogy én varázsoltam a saját 470-emet a gépembe 3 év garival.
A kommented úgy kb. 1 hónap késésben van, de semmi baj. :D

(#5) R9DEON válasza XuChi (#1) üzenetére


R9DEON
senior tag

Hol nem lehet kapni RX kártyákat, mindenütt van.

(#6) tailor74 válasza XuChi (#1) üzenetére


tailor74
őstag

Ezzel a tartalmas mondandóval nagyon mellényúltál... :DDD Nem aktuális már..

Tisztán látszik a raktársöprési szándék,legalább lesz pár kupon itt is az aprón.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7) Dilikutya válasza R9DEON (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

Edigital-nál tényleg nincs, azonkívül viszont még a sarki zöldségesnél is van. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) Tyrel


Tyrel
őstag

Jókor jut eszükbe ez is... :N

Tavaly novemberben mikor vettem a 390-et persze nem járt hozzá semmi sem, most meg hogy már nem lehet kapni...
Jó elvétve van 1-2, de inkább csak az X-est kapni már, annak meg sosem volt versenyképes az ára és ezen a Doom se fog változtatni...

Akkor már inkább egy alap Fury, ha "régi" kell meg Radeon ebből az árkategóriából.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#9) M107


M107
addikt

:R

Öregedő, de nem vén VGA : R9 390 (X) De jó, hogy már csak a RX 460-470-480 videokártyák az igaziak
:Y :C

Saját 2GB 270X 2 GB kártyámon 1980X1024(40-30 FPS) az alatt soha sem legújabb crim driver (ULTRA)
(Low : 100-75 FPS)
FX 6100, 12 GB DDR 3 Hyper X, R9 270X, HDD 7200 rpm-ről futatva, vulcan api

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#10) Csapoati válasza M107 (#9) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Project Cars, Deus Ex: Mankind Divided, Rise of the Tomb Raider.

Na ezekkel próbálgasd. ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#11) leviske válasza XuChi (#1) üzenetére


leviske
veterán

Ezek a kártyák ~azonos teljesítmény mellett 30-50%-al drágábbak, mint a RX480. A Polaris kártyáknak jelenleg elég promó maga az áruk is (házon belül nézve).

Viszont nem tudom, hogy ez a hazai piacot mennyire érinti. Egyetlen helyen láttam Hawaii alapú kártyát, abból is egyetlen típust (az XFX 390X DDC-ja). Nem ebből a promóból fog emelkedni itthon az eladó Doom kuponok száma.

(#10) Csapoati: Ja, ez sokban módosítaná a Doom futási teljesítményét a gépén. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12) #81096704


#81096704
törölt tag

Aztaaaa... R9 390..... Meglehet valahogy oldani hogy 80FPS alá essen ezen a vga-n a DOOM ???

Mert ha esetleg leesik az fps átkapcsolunk Vulkán api-ba azt csókolom.

:DD Remélem széntüzelésű erőműböl veszi fel az áramot a GPU :DD
(mondom ezt szeptember végén amikor odakünt van vagy 31 fok)
<oktoberben megyek a BALATON-ra <<crossfirét használok ;] >>>

[ Szerkesztve ]

(#13) MZperX75 válasza M107 (#9) üzenetére


MZperX75
addikt

"1980X1024"

1920x1080 max de azt íród hogy FHD az is jó,úgy nem bonyolódik bele a számokba az ember.

Amúgy szerintem 270X egy jó kis kártya még most is,nagyobb kompromisszumokkal persze.

(#14) vader108


vader108
tag

Abu, csalódtam a címadással kapcsolatban :U Én azt írtam volna: " Továbbra is jövőbe tekintő és kevésbé öregedő VGA-khoz ad Doomot az AMD" :D ;]

Vagy itt is kell a politikai útvonalat követni, és cseréljük le az öregecskedőket? :D :D

[ Szerkesztve ]

(#15) tibaimp válasza MZperX75 (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

ja, jó nagy erős kompromisszumokkal...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) AxBattler


AxBattler
félisten

Gonoszak vagytok, ahelyett hogy örülnétek. Ejnye. ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#17) #81096704 válasza AxBattler (#16) üzenetére


#81096704
törölt tag

Én boldog vagyok ! Most nyertem kaparós sorsjegyen 200 Ft -ot !!!!!

(#18) M107 válasza Csapoati (#10) üzenetére


M107
addikt

:R

Ott is jól teljesít, persze nem ultrában..... ők mediumban szépen futnak Full HD-ban megkötéssekkel.
Az ID tényleg jól optimizálta a videojáték motort.

Amúgy nekem a Doom low felbontásban is tetszik, nincs akkora különbség az low és az ultra közt :)
Kinézetre gondolok jó 30%
32" IPS LG monitor Full HD-ban (LG 32MP58HQ-P)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19) M107 válasza MZperX75 (#13) üzenetére


M107
addikt

:)

Bocsánat, elírtam 1920*1080

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#20) #81096704


#81096704
törölt tag

Én ha növelni akarom a VGA-m teljesítményét, illetve magasabb grafikai minőséget szeretnék....
Előkapom az asztal mellöl a 14"-os TFT (!!!) kijelzőmet és azon csapatom... :C

(#21) M107 válasza tibaimp (#15) üzenetére


M107
addikt

:R

láttam BF4-et GeForce GTX TITAN X 12GB GDDR5 kártyán a szomszédnál Full HD-ban Fps az magas volt de a kép semmivel sem I7 2600K 32 GB DDR3 ram, GIGABYTE GeForce GTX TITAN X 12GB GDDR5 384bit

Jó ,én nem védem a kártyát, de nem kell azért több 100 ezres kártya és a proci a mai játékok korrekt élvezetéhez.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#22) Abu85 válasza vader108 (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Figyelemfelkeltőnek és lehetőleg rövidnek kell lennie a címnek, nem pedig túlerőltetettnek, bénának és hosszúnak. Ha szereznél úgy 2-3 év gyakorlatot ezen a területen, akkor ez neked is menne. :R

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) #81096704 válasza M107 (#21) üzenetére


#81096704
törölt tag

Jelen pillanatban kijelenthetjük. A BF4 szoftver szinten nem elég magas. Még akkor sem ha a BF1 megjelenéséig a legmagasabban van.

(#24) hunspirit


hunspirit
csendes tag

Hát legalább van humorérzékük. :R Megveszed ezeket a 300W-os kazánokat, egyből a pokolban érezheted magad. Csak vigyázni kell ne bassza el az ÁjjMMDééé™ a driverben a ventillátor vezérlést ahogy szokta, mert akkor kitör a Vulkán™.
Mingyár jön Abu, hogy ezt kell venni, mert az R9 390X ÁjjMMDééé™ jövőbelátó VR technológiája képes környezetmanipulációra is, az nv meg amúgy is szar azt ne vegyél.

Long live the lord Jen-Hsun Huang!

(#25) M107 válasza #81096704 (#23) üzenetére


M107
addikt

:R

Nekem bőven elég amit látok, nem vagyok graf bu....i HC gamer.
S persze itt szögezem le csak single game-ről beszélünk, hiszen a multihoz erősebb vas kell több ember a pályán stb-stb.
A Multi soha nem izgatott, jó COD-1-4, Counter Strike :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#26) piero86 válasza Dilikutya (#7) üzenetére


piero86
aktív tag

Edigital-tól inkább nem rendelek semmit. Most próbáltam garanciáztatni egy Logitech kormányt de telefonon nem kapcsoltak ügyintézőre sok hosszú perc várakozás után sem, az e-mailre pedig egy hét után böfögtek vissza. Közben a Logitech magyarországi szervízéhez fordultam akik egy nap alatt küldték a futárt a kormányért.

(#27) R9DEON válasza hunspirit (#24) üzenetére


R9DEON
senior tag

Mégis el fogják adni mert sokan használnak ilyen kártyákat és nem is olyan kazánok, a vezérlésen pedig már nem sokat változtatnak ha eddig jó volt.

(#28) M107 válasza #81096704 (#23) üzenetére


M107
addikt

:R

"Jelen pillanatban kijelenthetjük. A BF4 szoftver szinten nem elég magas."

Tudnék én olyan, BF4 klónt készíteni hogy a magyar HC game-rek istenítenének. BF4 grafikával.

Tartalmas minimum 15-40 órás játékot igazi minőségi keret történettel.
Persze pénz és a BF4 prog. segítéségével.
1 pálya easy-ben is több órás küldetéssekkel, áh de nem akarom bele élni magam...

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#29) HAX válasza hunspirit (#24) üzenetére


HAX
tag

Számomra már nagyon unalmas minden AMD-s cikknél az ilyen és ehhez hasonló (Abu véleményét az AMD-ről abszolút degradáló, de egyébként semmitmondó) hozzászólásokat olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#30) R9DEON válasza HAX (#29) üzenetére


R9DEON
senior tag

Nem kell olvasni ami nem tetszik.

(#31) #81096704 válasza M107 (#28) üzenetére


#81096704
törölt tag

Én az 1989-es PANG klónját kezdtem el készíteni C64-re .... Nekem nem kelett hozzá más 'csak' pappír meg ceruza....
:R

[ Szerkesztve ]

(#32) #81096704 válasza #81096704 (#31) üzenetére


#81096704
törölt tag

De persze... egyértelmű hogy nem egy kategória a kettő! A HC Gamerek jót röhögnének ezen... 4K felbontás és 7-8 teraflop mellett

(#33) M107 válasza #81096704 (#31) üzenetére


M107
addikt

:R

:P

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#34) rovtiv3 válasza Abu85 (#22) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Kecves Abu85, a legnagyobb tiszteletem mellett, ezt a hozzászólást méltatlannak érzem Hozzád.
Nem elegáns dolog ez a kioktató hangnem, főleg miután jelen esetben Te sem tudtál megfelelni a saját magad által felállított kritériumoknak.
A cikk címe a következő:
Öregedő, de nem vén VGA-khoz ad Doomot az AMD

Az öregedő nyilván nem vén, hiszen ha az volna, azt írtad volna, esetleg öreget. Az öregedő a vénnek még csak nem is szinonimája. Ezért a címben a "nem vén" -- kitétel felesleges redundancia. Csak hosszabbá, kevésbé frappánssá és fárasztóvá teszi a mondanivalót. Érzésem szerint így inkább megfelel a követelményeidnek:
Öregedő VGA-khoz ad Doomot az AMD,
esetleg:
Szenior VGA-khoz ad Doomot az AMD (ha már a szeniort mindannyian ismerjük az oldalról).

A fentiek fényében úgy gondolom, talán arra a két-három év -- további -- rutinra nem csak a kollégának van szüksége.

További töretlen tisztelettel
rovtiv

Már bocsánat...

(#35) Abu85 válasza rovtiv3 (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A vénnek fontos szerepe van ebben a címben. Sokan ismerhetik ugyanis az Öreg ember nem vén ember bölcseletet. Ha máshonnan nem, akkor egy Jókai Mór könyvcím alapján. Ettől lesz maga a cím figyelemfelkeltő.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) Lacok


Lacok
őstag

Úgy látszik az új széria debütálása erősen kihatott az előző széria eladásaira. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#37) rovtiv3 válasza Abu85 (#35) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Ez logikusnak tünik. A mondás viszont öregembert említ.
Olyan nincs, hogy öregedő ember nem vén ember. Ez csak azért problematikus, mert élő ember sincs, aki a címedből a mondásra asszociál. Most, hogy elmondtad, persze értem, de a címnek, ugyanúgy mint az alatta lévő szövegednek önmagáért kell jótállnia. Attól a pillanattól kezdve, hogy kikerül a tollad-billentyűzeted alól, külön életet él, a befogadók pedig a szabadidejüket áldozzák rá, amit alkalmasint másra is fordíthattak volna. Ez a szakma felelőssége, és ezért ha utólagos magyarázkodásra van szükség, az soha nem az olvasó hibája.
De engem meggyőztél, úgyhogy elnézést kérek a kotnyeleskedésem miatt.
Béke :R

Már bocsánat...

(#38) Csapoati válasza rovtiv3 (#37) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem erre csak te fordítottál valamennyi időt/energiát, számomra egyből világos volt a cím. Kattintás közben valamelyik R9 29x-re gondoltam (pl a 290 X-re), de nem is tévedtem túl nagyot.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#39) rovtiv3 válasza Csapoati (#38) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Ha számodra egyből világos volt a cím, az csak arra bizonyíték, hogy jóval tájékozottabb és okosabb vagy nálam.
És lehet, hogy én tévedtem. (Általában tévedek.) :F

Már bocsánat...

(#40) energy4ever


energy4ever
addikt

Azert az oregedo szo kicsit durvan hangzik!

Nekem 390X van. Az AMD legerosebb 8Gb vRam-al szerelt kartyaja. A Doom-ot nalam ultran, Vulkan Api-val, 5760x1080-as felbontason rohogve elviszi! :K

(#41) janos666 válasza HAX (#29) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem maradjunk annyiban, hogy unalmas, ugyanakkor nem megalapozatlan. Bár részemről már én is beleuntam, hogy viccelődni/ironizálni/szarlasztamasztizni próbáljak vele, mert már én is untam saját magam is. Inkább megelégszem azzal, hogy a később ébredők és/vagy kitartóbbak úgyis elvégzik a munka nagyját. :DDD

(#40) energy4ever

Kis híján 3 éves GPU. Megélt egy ráncfelvarrást (több RAM-ot és jobb BIOS-t kapott) és egész sokáig piacon maradt, miközben jött már két vélt utódja is (egyszer a Fury, aztán a 480, de valódi utódnak mégsem nevezném egyiket sem, talán majd a Vega tekinthető lesz annak hosszabb távlatban, aminek ideális esetben már rég itt kéne lennie a GTX 1070 és 1080 mellé, de legalább is integetni kell már a kanyarból).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#42) energy4ever válasza janos666 (#41) üzenetére


energy4ever
addikt

Sajnos a 480, es a Fury sem lett utod vegul! :(
480-as gyengebb, a Fury meg csak 4Gb vRamot kapott, ami nagyobb felbontashoz mar keves...

Pro Duo pedig 2x4Gb-os, tehat mar az is keves.

A 390x az AMD legerosebb kartyaja 4Gb-nal tobb vRammal szerelt kartyak mezonyeben. :K

Es az a gond ezzel, hogy en majd 4way cf-et szeretnek, es nem kapni mar ilyen kartyat ami vizezheto is, vagy ha vizezheto, akkor meg nem kapni mar ra blokkot sem. :(

(#43) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

4db 390X? Azok durván annyit esznek, mint 6db RX 480, elkél egy 1500W-os táp.

Nekem viszont nem kéne se SLI, se CF, mióta egyszer volt 4870x2-m. Kipróbáltam a 2x290-et is (Mantle-el is), de úgy láttam, hogy nem tudom még értelmetlenül sem (pl. 4k->2k supersampling) normálisan (potenciális hátrányok/mellékhatások nélkül) kihasználni (a 4Gb sem volt nyerő a 4k supersample-höz). Most 1070-re vágyom és szépen be is állt már a bolti ár, lassan talán lesz használt is barátibb áron.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#44) proci985 válasza energy4ever (#42) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

290X 8GB kb ugyanaz a kártya, 1050et főleg mennek. 390Xek egy része (TUL) PCBre egyezik ha jól tudom.

Egyébként óvatosan. 4Wayhez HEDT platformot akarsz, nálam pedig 2x 1050en járó 290Xel is megvan konnektorból a 880W Time Spy alatt. Úgy, hogy minden gyári órajelen jár.

Teljesítménye mondjuk megvan, ahol skálázódik rendesen ott az 980TI SLI - 1080 SLI környékén kéne lenned.

---

Egyébként Doom jó dolog, 390X meg azért még elég jól bírja amíg az ember meg tudja hűteni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45) #81096704


#81096704
törölt tag

Véleményetek szerint a gpu-k el fogják-e érni a jövőben, és egyáltalán szükséges-e akkora teljesítmény hogy egy egész galaxis és a benne talállható elemi részecske, égitest zoomolható legyen a megjelenítés pedig valósvidőben történjen? Mekkora FLOP teljesítmény kellene ehhez?

[ Szerkesztve ]

(#46) Tomassy00 válasza #81096704 (#45) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Hát ez marha jó :C :DDD

(#47) energy4ever válasza proci985 (#44) üzenetére


energy4ever
addikt

Mostani 390X-em nincsen huzva, de probalgattam, es 365Watt TDP-je volt, mikor kihoztam belole a max OC-t amit tudott. 4db ilyen 1450-1500Wattot enne ha huzva lennenek.

Regen volt 4way cf-em 6970-el, ott 2db 750-es tap volt a gepben. :C 1800Watt korul vett fel aramot, kulso merovel merve, de ott azert volt egy szethuzott FX-8350, meg mas finomsagok.

Bezzeg amikor en vettem a 390X-emet nem jart hozza a Doom, vehettem meg kulon. :DDD

beaviske2:
Minden csak felbontas fuggo. ;]

[ Szerkesztve ]

(#48) ceia


ceia
őstag

Miért, egész jó az időzítés: Lassan jön a fűtési szezon, akkor meg direkt jók azok a kártyák, és még a Doom is, hát fázni biztos nem fog aki ott rohangál ;)

        it's more fun to compute

(#49) proci985 válasza energy4ever (#47) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hát ha nekiállnék húzni tippre 1050-1100W meglenne peaken konnektorból. de azt már lehet a víz is elég nehezen bírná:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#50) ceia válasza proci985 (#49) üzenetére


ceia
őstag

Meg akkor már másodállás is kell hozzá..
A trópusi országokban nem is lehet eladni, ott már a vízhűtés is kevés lenne, és persze drága a víz :DDD

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.