Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) justice84 válasza lehella (#349) üzenetére


justice84
tag

Próbáld itt [Subtitles]

(#352) lehella válasza justice84 (#351) üzenetére


lehella
senior tag

Végül a sima Opensubtitle kiegészítőt töltöttem le, ugyan ezen nem lehet semmit se állítani, de a rendszer beállítások részben megadtam hogy csak magyar feliratokat töltsön le, így jó volt a The Big Bang Theory találat :) Egyébként ilyen verzióm van, ez Kodit tartalmaz. Tegnap tökéletesen teljesített a málna egy 2 órás 1080p@9Mbps filmmel, egy reccenés sem volt. :C
Szerk: Opera böngészőt már nem lehet letölteni az OE-re? :F Valakinek meglenne esetleg?

[ Szerkesztve ]

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#353) envagyok


envagyok
veterán

Másnak is gond van az OE 5.0.1-el?
Nekem sem rpi-n, se wetek play-en 5.0.1-re frissítés után nem talál dvb-s2 csatornákat.
Mindenhol 0 a jelerősség.

(#354) lehella


lehella
senior tag

Úgy látom, nem nagyon van itt élet, de azért megkérdezem, hogy távirányítót használ valaki OE-hez?
Nekem RaspberryPi-n van, vettem hozzá egy C120 távirányítót, de nem vagyok megelégedve vele, mert filmnézés közben a hangerő szabályozáshoz egyesével kell nyomogatni a gombot, hogy folyamatosan menjen, a ki-bekapcsoló gomb nem megy, ezeket szeretném átállítani.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#355) envagyok válasza lehella (#354) üzenetére


envagyok
veterán

A pi-t nem lehet kikapcsolni, áramtalanítani lehet csak, de mivel pár wattot fogyaszt, senki sem szokta ezt tenni.
Ha nincs használva, nyugalmi állapotban van, nem hinné az ember, de sok más eszköz is zabálja az áramot kikapcsolva, pl. műholdvevő 10 watt, médialejátszó 5-6 watt kiakpcsolva.

(#356) lehella válasza envagyok (#355) üzenetére


lehella
senior tag

Olyan kikapcsolást szeretnék csak, mint amit a rendszer menüben is lehetséges. Utána meg áramtalanítanám a házimozi részt. Azért szeretném a gombokat átszabni, mert a hangerő módosítás egyenként nyomogatva eléggé kényelmetlen.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#357) doberman


doberman
senior tag

szervusztok.

feltettem az új 5.0.7 -es oe-t. ( a kályhától kezdtem, új telepítés) eddig a legutólsó 4.x.x. volt fenn, tette a dolgát.
viszont az újjal gondom támadt: akárhogy konfigurálgatom nem jelenik meg az élőtv menüpont a főmenüben - ergo nem tudok streamelt adást nézni. (nálam egy router streameli a mindig tv adásait az otthoni hálózatra tvheadend segítségével) az oe-ben engedélyeztem az élőtv-t. a tvheadend client beállítva és látszik is hogy frissíti a csatorna listát meg az epg-t. de hova a manóba, dugták el azt a kapcsolót, hogy látszódjon az élőtv gomb???
( még mielőtt megkérdeznétek, igen számítógépről megy a streamelt adás nézése..)

valakinek ötlet?

8lnu

(#358) envagyok válasza doberman (#357) üzenetére


envagyok
veterán

Én is így jártam
Rpi2-vel

(#359) envagyok válasza envagyok (#358) üzenetére


envagyok
veterán

Szerver újraindítása megoldotta..

(#360) doberman válasza envagyok (#359) üzenetére


doberman
senior tag

:C Köszi ez bejött... tehát kikapcsoltam az élőtv-t, és a tvheadend-et... először bekapcsoltam a tvheadend-et, majd engedélyeztem az élőtv-t..... és lőn előjött a gomb... kiérti ezt? (eddig ilyen sorrendiség nem volt... )
de a lényeg, hogy működik.
köszönöm! (már majdnem újra telepítettem...)

:R

8lnu

(#361) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Olyannal találkoztatok már, hogy OpenElec RasPI2-őn játsza a filmet, majd egyszercsak elmegy az erősítőnél a Center hang? Vagy pl zenel lejátszásnál a bal hangfal? Erősítő újra indítás megoldotta, de nem tudom ez most RasPI, OpenElec, vagy erősítő gond lehet-e. Van egy PC-m Kodival, majd tesztelem... eddig azzal játszottam le, nem volt gond, nemrég megjött a RasPI, azzal sem volt gond egy hétig, amjd kezdte ezeket az elmenéseket....

(#362) Zizi123 válasza vitezlejszlo (#361) üzenetére


Zizi123
senior tag

Ha az erosito ki-be kapcsolas oldja meg, akkor gondolnam, hogy azzal van a gond.

(#363) fPApi


fPApi
őstag

Be volt állítva korábban az ssh elérésnél az aeon nox könyvtár a samba.conf-ban. Most nem működik, gondolom a kodi-xbmc váltás miatt. Tudja valaki, hogy most hogyan kell beállítani (openelec 5, aeon nox 5)?

(#364) fPApi válasza fPApi (#363) üzenetére


fPApi
őstag

Közben meglett: elfelejtettem átnevezni a samba.conf.sample fájlt.

(#365) vitezlejszlo válasza Zizi123 (#362) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Igen, úgy néz ki relé gond lesz... örömömre nemrég halt el a bal hátsó, most center meg a bal első is kezd el-el menni... azt hiszem cseréltetem az összeset...

(#366) tabek7


tabek7
csendes tag

Sziasztok felraktam mind kettő verziót [Stable] OpenELEC 5.0.8 (i386) Details
[Legacy] OpenELEC 4.2.1 (i386) Details de a telepítés utánin újraindításkor bejön egy logó a "kodi" a régebbi verziónál a "xmbc" és nem csinál semmit.Egy 40-es vinyo ra vannak felrakva.Valami ötlet valakinek?
Kösz.

TJ

(#367) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Tudnátok olyanban segíteni, hogy van egy htpc-m openelec-el. Viszont szeretném benne kicserélni a winchestert ssd-re. Van rá valami megoldás, hogy klónozzam a meglévő lemezt az ssd-re?

(#368) Piedon válasza bozsozso (#367) üzenetére


Piedon
tag

Ha méretben ugyanakkora vagy nagyobb az SSD, akkor Clonezilla. Jópárszor klónoztam már vele, és nem volt gond, ameddig nem akarod a partíció méretét módosítani.

(#369) bozsozso válasza Piedon (#368) üzenetére


bozsozso
őstag

Hát az a baj, hogy 80-as a winchester az ssd meg 60-as

(#370) fPApi válasza bozsozso (#369) üzenetére


fPApi
őstag

Az nem olyan nagy baj, ha a 80-as HDD-n kevesebb adat van, mint 60! Akkor még lehet klónozni (persze nem kicentizve, hanem legyen legalább kb. 10 G-val kevesebb)

[ Szerkesztve ]

(#371) bozsozso válasza fPApi (#370) üzenetére


bozsozso
őstag

Akkor jó, csak egy openelec van/lesz rajta így közel nincs 60Gb.

(#372) Piedon válasza bozsozso (#371) üzenetére


Piedon
tag

Esetleg a konfigurációs fájlok biztonsági mentése, SSD-n telepítés, majd visszaállítás nem jó megoldás? Vagy egyedileg fordított rendszert használsz?

(#373) bozsozso válasza Piedon (#372) üzenetére


bozsozso
őstag

Tényleg ez sem rossz.

(#374) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,

Szeretném megoldani egy amlogic-os Openelecet futtató médialejátszón, hogy hálózati tárolóra mentse a tvheadend felvételeit.
Ezen leírás [link] alapján próbáltam csatolni a meghajtót, mindkét leírást kipróbáltam, de nem megy.
A storage/xxx könyvtár megjelenik, de azt a saját flash meghajtójára mutat.
Tud valaki biztos módszert, hogy hogyan lehetne ezt megoldani?

Köszönöm

(#375) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Sziasztok!

Média lejátszó céljából beruháztam egy pi2-re. Hozzá egy usb hub-ot is beüzemeltem a külső winchester miatt.
Openelec-cet telepítettem.
Minden klappol kivéve ,hogy a transmission-ben futó torrentek egy idő után leállnak "unable to save resume file:no space left on device" , vagy "no data found !Ensure you derives...."hibaüzenettel.
Van olyan torrent amit már letöltött 100%-ban ,és ezt írja ki.
Mikor a mentés helyét megadom 400 Giga szabad helyet mutat ,ami megfelel a valóságnak.
A mentési helyeket azt gondolom ,hogy jól beállítottam ,hiszen a webUI-in látható a szabad hely.
Nincs véletlenül ötletetek a megoldásra?

[ Szerkesztve ]

(#376) otoaak válasza martinkeet (#375) üzenetére


otoaak
tag

Nekem asztalin szokott olyat csinálni, hogy frissítés után nem az általam beállított mappába próbál letölteni és nincs elég helye ezért megáll a letöltés. Ill droidon más a remote az is felülírhatja.

SG Note Pro P900

(#377) fecus


fecus
őstag

Tiszteletem!

Frissítettem a az 5.95.4-re. 64 bites.
A TVheadend-el megy a MindigTV ingyenes csatornák, de az M1 és M2 esetén az alsó negyedben állandóan kockásodik a kép. Lehet valahogy befolyásolni a dekódert?
Valami config fájlban? Sok verzióval ezelőtt is jól működött, mi lehet a gond?
Hogy hívják angolul ezt a kockásodást, csak a keresés miatt?

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#378) korcsi


korcsi
veterán

Openelec beta-ba 5.95.5-be hogy tudom telepíteni a Tvheadend backend-et? Sok helyen olvastam, hogy kivették a hivatalos támogatásból, de Kodi repo-ból telepíthető, kérdés, hogyan?

Előre is köszönöm!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#379) fecus válasza korcsi (#378) üzenetére


fecus
őstag

Az Unofficial OpenELEC addons - ból, legalábbis a 5.95.4-ben.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#380) korcsi válasza fecus (#379) üzenetére


korcsi
veterán

Nekem nincs olyan, az a baj, vagy csak nem tudom hogyan kell telepíteni.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#381) fecus válasza korcsi (#380) üzenetére


fecus
őstag

Ezt leltem:
for easy installation, repository installers have been added to our official repository

go settings -> add-ons -> get add-ons -> openelec os add-ons -> add-on repository -> unofficial add-ons -> install ->
-> .. -> .. -> unofficial openelec addons -> context menu -> force refresh

still no clue how to install? scroll down to see

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#382) korcsi válasza korcsi (#380) üzenetére


korcsi
veterán

Rápróbálok!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#383) korcsi válasza korcsi (#382) üzenetére


korcsi
veterán

Megvan, verziótól függetlenül, addons menü, jobb oldali sávból update, és megjelennek a szükséges dolgok, de unofficial addons telepítésbe belefagy "downloading 0%" és ennyi. Csak ki-be kapcsolás segít.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#384) korcsi válasza korcsi (#383) üzenetére


korcsi
veterán

Ez is megoldódott, következő indításkor már megvolt az unofficial addons, és tudtam belőle telepíteni, bár a végső célomat (Mygica T230 tuner tesztelése) nem értem el.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#385) fecus válasza korcsi (#384) üzenetére


fecus
őstag

Én sem vagyok sikeres. Legalább 10 éve megvan a PCI DVB-T tuner kártyám. Támogatott, de most a frissítés után egy csomó csatorna nem megy a MindigTV-n és amelyik megy annak is kockásodik a képe. :O

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#386) vkp


vkp
aktív tag

Megjött az openelec edition tv boxom, első pár óra után nagyon tetszik :)

(#387) Xmodule


Xmodule
őstag

Sziasztok. Transmission nem megy egyáltalán. Egyszer csak megállt és ennyi. Újra raktam az egész OE t. Most már kodi van. Transmission addont felraktam beallitottam hostot user password ami kell de mindig azt írja amikor el akarom indítani hogy Transmission error. Could not connect to transmission. Open settings dialog? És ennyi. Szerintetek ki lehetett vele? Nem értem. A plugin a legujabb 0.7.6.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#388) khron78


khron78
őstag

Raspberry PI2 féle openelec-et használok.
Hogy tudnám kitörölni a már nem használt, korábban beállított helyi hálózaton található elérési utakat/neveket?

(#389) khron78 válasza khron78 (#388) üzenetére


khron78
őstag

Szóval magamnak válaszolnék, hátha más is megoldást keres. Sony Bravia TV-nél a távirányító stop, majd a play gombját megnyomva hozza be azt a menüt, ahol törölni lehet a már nem használt hálózati helyeket vagy bármi mást.

(#390) Xmodule válasza Xmodule (#387) üzenetére


Xmodule
őstag

Akkor én is válaszolok magamnak. Az unofficiall repobol is fel kell tenni a transmission t. Ha már engedélyezted az unofficiall repot de nem látsz benne semmit akkor jobb klikk és frissítés. Ennyi.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#391) tamasgal válasza khron78 (#389) üzenetére


tamasgal
senior tag

Ez fontos info, régóta szerettem volna a nem használt elérési utvonalakat törölni! Este kipróbálom, hogy müködik e nálam is. :R

(#392) vkp


vkp
aktív tag

mk808b plus hdmi stick, rajta egy 5.9.5-ös openelec. CEC nem megy sajnos, ezért rá van dugva egy MCE vevő, ami működik is, egy darabig, aztán megáll mint a szög. Csak a távirányító nem megy, maga a stick működik.

Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne beüzemelni a CEC-et, vagy miért dobhatja el a vevőt?

(#393) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Openelec fut a gépemen mostanság a filmek kiválasztásakor feljön valami filter ami új filmeket mutat meg nem is ami nekem megvan hanem attól eltérőek is vannak köztük. Nem tudom ezt hogyan lehetne kikapcsolni. Gyerek is használja a lejátszót és arra gondoltam, hogy elnyomhatott valamit.

Ha tudtok segítsetek légyszi.

(#394) rsf válasza vkp (#386) üzenetére


rsf
senior tag

Ilyet vettél? [link]
Én is nagyon gondolkodok rajta.
Légyszi írj pár észrevételt róla.
Köszi.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#395) vkp válasza rsf (#394) üzenetére


vkp
aktív tag

Már a 2. is megjött :)

Nekem nagyon bejött, stabil, működik. 5.0.8 openelec van rajta, mert ezzel megy a HDMI-CEC.

Van saját távirnyája, de a amikor a tv-t kikapcsolom, akkor kikapcsolja a dobozt, amikor a dobozt visszakapcsolom, akkor bekapcsolja a TV-t. Mi kell még? :)

(#396) rsf


rsf
senior tag

Ha minden igaz ma megjön a WETEK Play-em SAT tunerrel. :)
Kb. mennyien használunk itt a fórumon ilyen cuccost?
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#397) envagyok válasza rsf (#396) üzenetére


envagyok
veterán

Én

(#398) rsf válasza envagyok (#397) üzenetére


rsf
senior tag

Észrevételek?
Melyik rendszerrel használod?

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#399) envagyok válasza rsf (#398) üzenetére


envagyok
veterán

openelec
én tévészervernek használom csak

(#400) vkp válasza vkp (#395) üzenetére


vkp
aktív tag

Most már a 3. is megjött :)

Találtam egy addont, amivel 6.0 alatt is be lehet kapcsolni a HDMI-CEC-t.

[HDMI-CEC Enabler]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.