Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Nagyszerű kis masina lett.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) Multibit


Multibit
veterán

Jó kis gépnek néz ki. Kezdeti ára - gondolom - "komolytalan" lesz. Szívesen vettem volna összehasonlítást az előddel (képek bemutatásával), különös tekintettel arra, hogy itt egy kicsit kisebb szenzorra egy kicsit tobb pixelt nyomorítottak a tervezők.

(#3) MLaca válasza Multibit (#2) üzenetére


MLaca
őstag

tessék parancsolni

http://mlzphoto.hu/

(#4) Multibit válasza MLaca (#3) üzenetére


Multibit
veterán

Köszönöm ;)

(#5) Joe1980


Joe1980
csendes tag

Nagyon sokat fejlődött a gép az Xz-1-hez képest. Nekem az volt, és nagyon szerettem. Az obi felbontóképessége egyedülálló szerintem. Simán kiszolgálja a 12 Mp-t is, és a háttérelmosása is kiváló. Az nagyon tetszik, hogy kikapcsolható a zajszűrés, ami az XZ-1 nél "nagyon" elmosta az textúrákat, ezért is használtam RAW-ban. Itt viszont szuper részletes a Jpeg is.
A kézi élességállítás mennyire hatékony? Az XZ-1 nek az nem volt erőssége... Ha zoomolásra használjuk a kontrollgyűrűt akkor változtatható a zoom sebessége?

(#6) pilóta


pilóta
nagyúr

Jó. Egy 25-100 még jobb volna... :B

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) Parci válasza pilóta (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

24-120... :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8) schawo válasza Parci (#7) üzenetére


schawo
titán

0-∞

;]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9) PRO-peller válasza schawo (#8) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ha kompakt, akkor a videó képességekről nem tudok lemondani, hiszen a képminőséggel eleve kompromisszumot kell kötni. Akármilyen jó is a kategóriájában, ledöbbenést már nem tud okozni.

Általános használatra ezért inkább megfelelő lehet Hx9-10-20, Tz-18-20-25-30. Hiszen ott azoknál a video elég stabil pont. Mégha nem is tudnak penge képeket csinálni, de alig rosszabbat mint a nagyobbacska szenzor.

Szóval nem nekem való. Biztosan jó kis fgép pedig. Ránézőleg teljesen vonzó.

(#10) pilóta válasza Parci (#7) üzenetére


pilóta
nagyúr

Már ha a 4x-es átfogásnál maradunk úgy értem... :P

Aki él és nem boldog, az téved!

(#11) Parci válasza pilóta (#10) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

24-120 megoldható, és meg is kéne oldani.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12) forgonati


forgonati
őstag

Nekem az elődje van, és hát őszintén szólva, nekem az külalakra sokkal jobban tetszik. Pláne, mióta rákerült ez a fajta a grip... Dicséretes, hogy erre már gyárilag rákerült a grip, viszont nekem inkább kell az az utángyártott mint az XZ-2 gyári gripje, ami nem a legszebb.

A nagyobb videófelbontásnak ideje volt, haladni kell, de nekem személy szerint mondjuk ez a része nem túl fontos, az XZ-1 videóját sem használom...

Viszont a tárcsa paraméterezhetősége és a nagyobb felbontású érintős kijelző az biza kéne. De mivel optika szempontjából nem fejlődött a gép (sőt most látom hogy inkább visszafejlődött mert kisebb szenzort + több MP-t kapott, WTF???) és még kinézetre sem jön annyira be mint az elődje, én tuti nem váltanék erre...

Keelah Se'lai!

(#13) Parci válasza forgonati (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lényegesen jobb az új szenzor, 1 fé kb. amellett, hogy a felbontás is nőtt. nekem a régi váz nem kéne ezek után.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#14) PRO-peller válasza forgonati (#12) üzenetére


PRO-peller
senior tag

én tuti nem váltanék erre...

Váltani? Vicces lenne.

Sajnos a fényerős csúcskompaktok kicsit adnak és elvesznek. Ha jó a fényerő a mélység még mindig nem szűknek mondható. Tehát rövidebb expoidőt lövök, amit a zaj esetleg visszaront. Sem a video nem tör a csúcsra. Gyorsaság? Talán el lehet lenni...

Miben a legjobb egy csúcskompakt? Méret-képminőség? Már az se. Ott az mft-kit kategória.
Ár-képminőség? Messze nem.

Most 1 előnyét látom: szép. Ez kétségtelen.

(#15) forgonati válasza Parci (#13) üzenetére


forgonati
őstag

Lehet hogyha kézbe venném, nekem is megtetszene, de külalakra akkor sem tetszene jobban mint a régi váz. Na persze a használhatóság valamivel azért előbbre van mint a külalak. Ez az új, szögletesebb, amolyan "baltával faragott" főleg az a grip. Nem tetszik na :)

Az az érintős kihajtható kijelző faja, de kár hogy vagy 5 mm-el vastagabbá tette a gépet. Így már majdnem a G12 szintjén van vastagságban, arról meg részben azért is mondtam le anno, mert böhöm nagy dög volt.

De all in all, jó gép ez. Ha most nem lenne gépem és most vennék, lehet ezt venném. Viszont az elődje után talán nem érné meg cserélnem. Lehet majd az XZ3-ra. Ha lesz...

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#16) Parci válasza forgonati (#15) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyetértek, xz-1-ről én sem váltanék rá, érdemben azért ugyanaz. csak annyit mondtam, hogy a szenzor azért tényleg jobb. meg az új gyűrű az obi körül nagyon okosan lett megoldva, kötelezővé tenném minden kompakton.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17) sphe válasza PRO-peller (#14) üzenetére


sphe
senior tag

Miben a legjobb egy csúcskompakt?

Érdekes amit írsz, ebből a szempontból még nem vizsgáltam. Tudod kétféle ember létezik. Az egyiknek megalapozottan van véleménye, a másik fórumról fórumra hajtogatja az "okosságát" anélkül hogy lenne mögöttes tartalom.

És itt nem kimondottan neked, hanem általában a marketingegyetemen frissen végzett piackutató hallgatók számára írom, hogy nagy örömömre válik az, ha szétnéznek, még mielőtt magabiztosnak tűnően szórnák sztereotípiáikat. Tessék: itt van egy kompakt, mely egy adott életszerű szituációban, súly-fényerő -- tehát zaj / v. záridő téren (tehát több területen is!) nyertes két nagyobb érzékelős fényképező kit mellettl ugyanazon ársávban). Az, hogy egy kompakt miért jó az embereknek, minden fórumtéma első 10 hsz-ben megjelenik, inkább beszéljünk az időjárásról, az legalább változik :))

Peace

[ Szerkesztve ]

(#18) PRO-peller válasza sphe (#17) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Értem. Akkor ki lehet jelenteni, h a csúcskompaktok sok más cserélhető objektíves rendszert utasítanak maguk mögé. Most megértettem. Én nem szeretek vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#19) schawo válasza PRO-peller (#18) üzenetére


schawo
titán

Ha az emberek számára felesleges lenne a csúcskompakt kategória, akkor a gyártók számára is az volna.;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20) PRO-peller válasza schawo (#19) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Nem én gyártom. Én venni szoktam. Te kinek, milyen szituban ajánlanád, h ilyet vegyen bármi más helyett? Csak a másodgép választ nem fogadom el. Lehet 6. is ebből a megközelítésből.

(#21) schawo válasza PRO-peller (#20) üzenetére


schawo
titán

Megyek síelni, most elviszem a pl1-t, mert gyakorlatilag nincs ára, de erősen kompromisszumos.

1. Túl nagy a masina + kitobi páros, még filóznom kell, mit is vigyek, de egy egész szett fix rendkívül macerás és (pénzügyileg) kockázatos volna.
2. A kitobis pl1 4/3"=1.33"-os érzékelővel nagylátón f/3.5-ról indul. Ha a zx2-t (1/1.7"=0.59", f/1.8) átazámítjuk 4/3"-ekvivalensre, akkor bizony f/4-et kapunk, ami azt jelenti, hogy ha egyforma szenzortechnlógiát használnának, akkor a pl1-en f/4-en ISO400-on ugyanazt (zaj és dof viszonylatban) a képet lehet elkészíteni, mint zx2-n f/1.8-on ISO200-on. Viszont mivel a zx2-nek jóval fejlettebb a szenzora (éljen Sony bácsi), a régi elavult szenzoros PL1-hez képest több, mint egy EV előnye van. Így valójában ez a kép már f/1.8-on kábé ISO500-on is elkészül zajekvivalensen. (Persze, tudom, ez ennyire nem triviálisan működik, de nem járok messze a valóságtól.)

Így pillanatok alatt kiderül, hogy a PL1 (PL3, P3, GF5 stb) kitobival nemhogy előnyt hozott, de valójában hátrányt szenved a kis zx2-vel szemben, minden tekintetben (iso, átfogás, méret/hordozhatóság, tekintetében biztosan, talán még rajzban is).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22) schawo válasza schawo (#21) üzenetére


schawo
titán

Hordozható, zoomos masinának kiváló a xz2. A 4/3-osok nem tudják a méret / képminőség / ár 3 dimenziós háromszögben kiváltani a jobb csúcskompaktokat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23) arn válasza Parci (#13) üzenetére


arn
félisten

usaban perpill epp harmadaba kerul az xz1, mint az xz2 :) azert annyival nem rosszabb... amellett, hogy en is utaltam a szenzorat. az obi elott viszont le a kalappal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) Tulku válasza schawo (#21) üzenetére


Tulku
veterán

Nagyon jó amit írsz...pontosan erről van szó!!!

Magaddal viszed szívesen az xz2-t, rx100-at (az még videóban is nagyon ott van)?... vagy inkább kínlódsz síelés, túrázás közben egy kombóval amire ráadásul úgy általában egy egyszerű kitzúm szokott kerülni, jobb esetben egy fényerős fix palacsinta (na itt elbátortalanodok...x100 miatt...ott biza nagyon jó a méret-minőség arány)

Amennyire fejlődnek ezek a hangyaf...i szenzorok (pláne ha 2/3-os vagy 1"-os kerül egy ilyen gépbe) nem sokára rengeteg ember veszi majd hazánkban is másodgépnek...

És persze: Ejnye oly...hát videóban azért tessék egy kissé tanulni a házastárstól...esetleg a panától!

(#25) Joe1980


Joe1980
csendes tag

Szerintem amúgy nincs olyan hogy egy gép mindenben a legjobb. A MILC-ekkel szemben mindenképpen előnye ennek, hogy kisebb méretű, és azonos záridőhöz kisebb érzékenység tartozik, ha a kit obival hasonlítjuk. Az obija is jobb felbontású azoknál és nagyobb átfogású is. És sebességben is nagyon közel került mára. Véleményem szerint tehát jobb gép egy csúcskompakt, ha kit obis társaival vetjük össze. A dolog akkor fordul meg, ha kihasználjuk a MILC-ek lehetőségeit, vagyis cserélgetjük az obikat. De akkor már árban, hordozhatóságban és kényelemben is teljesen más kategóriákról lesz szó... Szóval aki nem akar obikat cserélni, teljes lelki nyugalommal megveheti a csúcskompaktot, mert nemhogy hátránya nem lesz, de a fenti előnyöket is élvezheti!! :) Az áráról meg annyit, hogy ez is, mint minden, lesz majd olcsóbb is, és "nem illik" régebben bemutatott gépek mai árához hasonlítani...

(#26) schawo válasza Joe1980 (#25) üzenetére


schawo
titán

Főleg, hogy az xz1 csak a raktársöprés miatt ilyen olcsó (így most nagyon jó vétel), utána meg úgysem lehet majd kapni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#27) PRO-peller válasza schawo (#21) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Ok. Meg vagyok győzve. Ha az árát sem a cserélhetős belépő szinthez kell hasonlítani, akkor inkább hajlok elfogadni. Lx5 100k most, de xz-1-et 90k-ért is láttam már. Ebben a formában lehet jó a vétel. Síelni túrázni frankón vmi jó videos travelzúmot vinnék. Lapos, fejlett videó. Kép? Izé... Elmegy. (Raw nincs. :((( ) De ezeknél nem tudok praktikusabb fgépet. Nekem is van ilyen (meglepő...?). Tükrös marad otthon. Akinél meg a képi tudás fontosabb (ill. egyáltalán nem fontos), annak lehet 1 ilyen a megfelelő.

(#28) wavrekordz


wavrekordz
csendes tag

Az XZ-1-ben inkább az általa kijelölt irány tetszett, lényegében a tudásával is meg voltam elégedve, de a fogása nem tetszett és az obitárcsát egyetlen funkcióra pazarolni óriási vétek volt, kicsit azért se ilyen se olyan érzésem volt vele... de mikor először megfogtam az XZ-2-őt azonnal a régi C sorozat jutott eszembe (C-5050, C-7070, C-8080), ami igen nagy szó!! Ez a gép atom bitang! Csak előnyére változott.
Egyébként meg egyértelmű kinek való: aki valóban minőségi fényképezőgépet szeretne, de NEM akar obikkal szarakodni. Meglepően sok az ilyen felhasználó, általában 50 év felett :)

Zárt logikai rendszerben minden igaz állítás tautológia.

(#29) Parci válasza wavrekordz (#28) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak 33 vagyok, de én is ide sorolom már magam. az xz-2 tényleg bitang jó lett, de óriási kár, hogy kihagyták a 24 mm-ről indulást. nálam konkrétan vízválasztó, egyelőre. persze kell valami az xz-3-ra is... valami azt súgja különben, hogy csúcskompakt kánaán küszöbén állunk, biztos, hogy a szenzorméret még nőni is fog, és szerintem a 24 mm is elég jó marketing szó lett ahhoz, hogy nekifeszüljenek. ahogy a fényerő is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#30) arn válasza PRO-peller (#27) üzenetére


arn
félisten

kinn 200 dollar :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#31) MLaca válasza wavrekordz (#28) üzenetére


MLaca
őstag

szerintem egy firmware frissítéssel megoldható az xz1 tárcsa hovarendelése, csak meg kéne lépni, ugye :)

http://mlzphoto.hu/

(#32) arnyekxxx válasza PRO-peller (#20) üzenetére


arnyekxxx
veterán

e kinek, milyen szituban ajánlanád, h ilyet vegyen bármi más helyett?

Magamnak greenboxozáshoz. Ott szopok az aps-c gépemel, mert jo a kis mélységélesség ha müvész az ember, de nekem az lenne a jó, ha a csaj az orra hegyétől a bodros haja leghátsó száláig borotvaéles legyen, mert akkor tudja szépen kiszedni a zöldet mögüle a photokey . Szóval nekem ideális lenne egy kisszenzoros gép, amivel nem kell f30ra rekeszelni, hogy aztán minden exponáláshoz atomot kelljen robbantani a szükséges fényhez, és iso 100on gyönyörű képe van.

(#33) schawo válasza arnyekxxx (#32) üzenetére


schawo
titán

Arra ugye gondoltál, hogy a képkivágás épp úgy működik, mint a kis szenzor.
Magyarra fordítva felkattintasz valami nagylátót, és azzal szép nagy mélységélességed lesz. Persze ekkor kicsi lesz a témád a képen. Fogod magad, és addig kaszabolod a képet, míg a megfelelő eredményt nem kapod. És bingó, a kisszenzoros masinák is pont ugyanígy működnek. Nem a kis szenzor, hanem a pici gyútáv miatt akkor nagy a mélységélesség.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34) Tulku válasza arnyekxxx (#32) üzenetére


Tulku
veterán

"minden exponáláshoz atomot kelljen robbantani a szükséges fényhez"

gyakorlatilag ezen posztom írása közben is röhögök...nagyon jó...és persze igaz! :)

schawo: de itt nincs emberi algoritmus...csak késztermék...

[ Szerkesztve ]

(#35) arnyekxxx válasza schawo (#33) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Köszi a segitséget, magamtól eszembe se jutott, hogy nagylátót használjak, eddig elmentem a 200méteres műtermem végébe és onnan egy ezres telével fotóztam

(#37) schawo válasza arnyekxxx (#36) üzenetére


schawo
titán

De én ultranagylátóra gondoltam. Mondjuk nem ismerem a körülményeket, úgyhogy könnyen lehet akár nettó hülyeség is amit írok.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38) arnyekxxx válasza schawo (#37) üzenetére


arnyekxxx
veterán

egy ultranagylátó torzitását azért nem szeretném minden képen viszontlátni és ha a 16 megapixeles kép közepébő kivágok 3 megapixelt akkor azért messze vagyok attól a minőségtől amit egy ilyen kompakt tud kevesebből mint maga az ultranagylátó obi ára.

(#40) Dida104


Dida104
tag

Most vettem egy XZ-2 gépet a páromnak. Hát, a színhiba nem hogy jelen van, hanem - nagy dinamikájú témáknál, ill. kicsit túlexponált esetben - nagylátószögű állásban igen nagy, teljesen nyitott blendénél. Ha lerekeszelünk 2.8-ra, vagy 3.5-re, már sokkal jobb a helyzet. Mindezek ellenére azt kell mondjam, piszok jó kis gép ez, már azon is gondolkodom, hogy én is le fogom rá cserélni a Canon G12-met. Imádom az Oly színeit. A képzaj meglepően kicsi, és végre egy gép, amelyen nem csak állítható, hanem kikapcsolható a zajszűrés! Csak jpg-ben használjuk, meg vagyunk vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#41) szunnyadopoc válasza schawo (#26) üzenetére


szunnyadopoc
csendes tag

Épp most szereztem be egy xz-1-est 63200 ft-ért újon, gyártói garanciával. Szerintem, ha ilyen árra esik majd az xz-2-es is egyszer, akkor nagyon is van létjogosultsága ezeknek a kis masináknak. Ilyen áron inkább ez, mint egy DSLR.(Egyébként sincs hasonló objektív sem tükrös vázakra ekkora fényerővel, és gyútávval, ráadásul a rajzolat sem utolsó. Obit cserélgetni pedig személy szerint nem fogok.)

[ Szerkesztve ]

"aki meg Ájfónt vesz, az meg is érdemli" ...éljen a samsung GT-E1182 :D

(#42) Calyd


Calyd
csendes tag

Sziasztok!

Komolyan mondom, olyan érzésem van, mintha két különböző gépről lenne szó ami az XZ-2-t illeti: az egyik, amikről fórumokban és a neten olvasok, a másik pedig amit én kipróbáltam. Alapvetően mindenhol csak pozitívan nyilatkoztak róla, úgyhogy nagyon kacérkodom vele. A MediaMarktban eddig kétszer kipróbáltam és hát hanyatt nem estem tőle.
Igaz, még hobbi fotósnak se nagyon nevezném magam, de konkrétan semmilyen beállítás mellett sem sikerült vele egy igazán éles képet sem készítenem. A panoráma készítés módjára egyik alkalommal sem sikerült rájönnöm. Mármint a funkciót megtaláltam, de hogy hogy lehet elkészíteni egy sorozatot, hogy aztán a gép össze is rakja, na eddig nem jutottam el. Ami érdekes, mert a XZ-1-et is megnéztem, és azzal semmi ilyen gondom nem volt, a körülményekhez képest piszok jó képeket csinált, és még 'panorámát' is tudtam vele készíteni (bár egy kicsit lassan rakta össze).
Nem nagyon tudom mire vélni a dolgot. Szerintem nincsenek annyira rossz fényviszonyok egy ilyen boltban, hogy problémája kéne legyen a gépnek. És magnéziumhiányban sem szenvedek, hogy ennyire remegjem a kezem, hogy ne tudjak legalább egy-két éles képet készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#43) scarabaeus válasza Calyd (#42) üzenetére


scarabaeus
őstag

"konkrétan semmilyen beállítás mellett sem sikerült vele egy igazán éles képet sem készítenem."
Ezen kissé csodálkozom, de el tudom képzelni, hogy előtte pár tucat ember beletette szívét-lelkét az összes beállítás lehető leghatásosabb elrontásába.

"hogy aztán a gép össze is rakja, na eddig nem jutottam el."
Ha benne lenne a kézikönyvében, akkor a szemére lehetne vetni, ha nem teszi.
Én most megnéztem a kézikönyvét, és nincs benne, hogy összerakná. A magam részéről jobban is szeretem amúgy azt, ahol én rakhatom össze, beavatkozva ott, ahol szükséges, úgy hangolva a panoráma tulajdonságait, ahogyan én szeretném, nem pedig egy gyorsan és körülményektől függetlenül mindenáron összerakott végeredményt kell elfogadnom annak hibáival.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#44) Calyd válasza scarabaeus (#43) üzenetére


Calyd
csendes tag

Elvileg sikerült a gyári beállításokra visszaállást eszközölnöm a gépen, úgyhogy nem hiszem, hogy ez lett volna baj, bár ki tudja.

Ami a panorámát illeti mea kulpa. Nem tudom miért emlékeztem arra, hogy van benne sweep panoráma. Bár igazán rakhattak volna bele, vagy ezt ebben a kategóriában ne keressem? A Sony RX100 tudja, és a Fuji X20-as is, igaz, mindkettő egy kicsit drágább. Sőt az Olympus Travellerei is tudják, meg a telefon is, ami két évvel ezelőtti középkategóriás darab.
Ez nálam elég nagy mínusz pont. Utánanéztem, és a hozzá adott szoftver összerakja a képeket, de ez nekem nem az igazi. Nekem rakja össze a gép, én már utána nem szeretnék ilyennel foglalkozni.

(#45) Handymen


Handymen
csendes tag

Sziasztok!

Én is tanácsot kérnék. :) A kategóriát mér eldöntöttem - prémium kompakt -, de a konkrét gépet még nem.
Nem vagyok profi fotós, ezért a lényeg hogy automata módban is szép képeket csináljon a gép, de érdekel a fotózás ezért nem árt ha vannak manuális beállítási lehetöségek. Bringázás és nyaralás, hegymászás, túrázás közben is használnám, ezért a nagy tükörreflexesek és a cserélhetö obisok nem jöhetnek szóba (+ erre a tudásra nincs szükségem). Fontos a fényerö, a látószög és a zoom. Még a prémium kompaktok is többet tudnak a szükségesnél, de a képminöség miatt nem lehet lejjebb adni - ahogy nézem.

Az Olympus XZ-2 nagyon tetszik árban és tudásban is - ára 77.000 Ft.
http://pixinfo.com/cikkek/olympus_stylus_xz-2
Nagyon jó volt a tesztje, de ebben a cikkben eléggé lehúzták:
http://www.techradar.com/news/photography-video-capture/cameras/best-high-end-compact-camera-6-compared-1077640
Több magyar cikkben viszont nagyon ott van és nekem a tesztképek is tetszenek + kihajtható kijelzöje van, ami több helyzetben is nagyon fontos - és ahogy nézem még ebben a kategóriában is elég ritka sajnos. :((

Ami még beleférhet az a Panasonic LX-7 - 110.000 Ft:
http://pixinfo.com/fgep/Panasonic_DMC-LX7

A másik lehetöség a Canon G15 - 108.000 ft:
http://pixinfo.com/hirek/2012-09-17_274104

Ti melyiket javasolnátok egy kezdönek? Igazából az a kérdés, hogy megéri-e a Panasonic, vagy a Canon bö 30.000 Ft-os felára az Olympussal szemben.

Elöre is köszi a segítséget! :R

(#46) C. s. válasza Handymen (#45) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Inkább itt próbálkozz, nagyobb az esély. :)

(#47) jeni válasza Handymen (#45) üzenetére


jeni
félisten

Üdv

Az Olympus XZ2 jobb ár / teljesítménye alapján.
Ha videó is fontos akkor a Panasonic LX7.
Még a Fuji x10 is jó gép,ráadásul abban nagyobb cenzor van.

MILC esetén nagyobb lehetőség van.

[ Szerkesztve ]

(#48) sideburns válasza jeni (#47) üzenetére


sideburns
aktív tag

"ráadásul abban nagyobb cenzor van."
Nincs benne cenzor egyáltalán, azt fényképezel, amit akarsz!
:D (Autocorrect? :P)

(#49) jeni válasza sideburns (#48) üzenetére


jeni
félisten

Ez értelmes hozzászólás volt a részedről.;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.