Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) bambano válasza orbano (#197) üzenetére


bambano
titán

Amit ide írtál (hogy hitelből pörgessük fel a gazdaságot). arról a közgazdászok már vagy 100 éve tudják, hogy nem működik, Amerika meg éppen mostanában tudja meg.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#202) bambano válasza Dany007 (#200) üzenetére


bambano
titán

Egész pontosan vannak az országgal kapcsolatos dolgok, melyek egy részének jót tenne átmenetileg az olimpia, meg vannak olyan dolgok, aminek nem tenne jót. Az össz-arány szerintem negatív.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#203) __Psion__ válasza orbano (#197) üzenetére


__Psion__
tag

Jó tudni, hogy vannak ilyen végtelen naiv emberek országba. Csak az a probléma, hogy Magyarországon stagflációs folyamatok vannak. Aminek tükrében, szvsz gazdasági harakiri lenne egy ilyen beruházás, mert még ha valami csoda folytán nullszaldósra jönne ki a buli, nem húznánk odáig. Azt pedig, már korábban említettem, hogy önmagában a beruházások nem lendítenék fel a gazdaságot, különösen ha ennek az ára komoly társadalmi kohézió lenne. Az amúgy is rettenetesen elszegényedő vidék, és a főváros között még nagyobb szakadék lenne az eredmény.

Másfelől, nincs miből beruházni, a nyugdíjakat már hitelből tudja az ország kifizetni, és még csak most jönnek a "Ratkó-gyerekek", ami még nagyobb terhet ró a költségvetésre. Már rég nem az a kérdés, hogy lesz e krach, hanem az, hogy milyen mértékű, és milyen kihatással lesz a nemzetközi piacokra. De gondolom erről sem beszélnek a tv-ben.

Attól javulna az emberek "összetartozás-érzése", ha lenne egy felelős, őszinte, céltudatos "elit", aki képes lenne elfogadtatni az emberekkel a megszorítások szükségességét. Mert per-pillanat erre van szükségünk, nem stadionokra, meg autópályákra.

Gondolod, hogy a sok kisnyugdíjasban, és a súlyosan létminimum alatt élő családoknak örömet okozna, hogy a fővárosban "mega" sportrendezvények vannak? Miközben a villany, és gázszámlát sem tudja befizetni?

Ezek a beruházások ismét egy jól behatárolható rétegnek kedveznének csupán. Meg kell nézni az utóbbi idők óriás beruházásai mögött milyen cégek állnak, és kik állnak valóban az olimpia rendezése mögött.

Ha valakit érdekel a PricewaterhouseCoopers által aktualizált jelentés, a BOM honlapján elolvashatja.

[ Szerkesztve ]

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#204) Vladi válasza orbano (#197) üzenetére


Vladi
nagyúr

Asszem kissé el vagy tévedve...

"Szép ideológia, hogy lehetne ezt a pénzt másra is költeni, pl. a kórházakra, de ez fasszág."

Faszsáááágg??? :Y Egy olyan országban ahhol: 1000000 (ne számolgasd a nullákat: egymillió) alkoholista él ott faszság?

"Ezek szép gondolatok, csak épp gyerekesek és irreálisak"
Mármint az olimipija?

"És ne gyere azzal, hogy mi lesz, ha a gyerekemet beviszik a műtőbe. Szar lesz, de nem fogok hibáztatni senkit."

Aha. Persze. Máshogy látod ezt majd, mikor az orvos közli, hogy csak 5 óra múlva tuják a gyerek vakbelét kivenni, mert kevés az orvos, műtő, stb...

"Ez egy egyéni érdek, hogy a gyerekemnek jó legyen. Normális esetben (főleg ha csak egy fikcióról van szó) ez hátrébb való, mint a közösség érdeke."

Naja. A közösség érdeke egy flancos drága olimpija, ami csak 500 mrd forintot emészt fel.

"Az oktatás sem attól lesz jobb, hogy beletolnak egy valag pénzt. Az már most is a szülők felől van elcseszve. Engem még megvertek a szüleim ha szemtelen voltam a tanárommal, vagy nem tanultam rendesen."

naja persze. Pénz nélkül leszenk majd épületek, tantermek, stb.

A jenki szőke picsák meg le vannak sz@arva. Nem nekik kell tuni hol van éhesország, hanem az európai ösztöndíjban gondolkodó egyetemistának. Hogy ilyen sorrendben vegye a lehetőségeket:
Oxford, Párizs, Budapest. Egy tudás alapú társadalomban ez a közösségi érdek, és nem egy egyszer használatos olimpija.
Ez a mentalitás a baj Mo.on. Hogy holnap éhendöglünk, le van szarva. Ma még vedeljünk egy jót.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#205) Crystalheart válasza orbano (#198) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Arányaiban a legtöbbet akkor profitálhatnánk belőle, ha olyan helyzetben volnánk már. Nem akkor kell megcsinálni, amikor éppenhogycsak meg tudjuk, hanem amikor már maximálisan ki is tudjuk használni. Nem csak egy olimpia volna akkor nekünk, hanem egy nagyobb projekt része - én ezen az állásponton vagyok. :)

(#207) Dany007 válasza orbano (#197) üzenetére


Dany007
veterán

Na,remelem ennyi ember velemenye utan mar te is rajossz, hogy a te felfogasodban/hozzaallasodban van enyhe gubanc.Az emberek 90%a megertette a mondanivalot es a jelemlegi helyzetet. Bar hogy varhatnam el ezt egy olyantol akinek fontosabb a koz erdeke mint a sajat gyereke. Akit nem erdekel a nep csak a presztizs/imazs legyen meg....Elottem irok sokkal jobban fogalmaznak mint en sztem az o irasaikat olvasd meg el parszor hatha neked is leesik miket is irtal...

(#208) joshua7 válasza orbano (#197) üzenetére


joshua7
veterán

Az oktatás sem attól lesz jobb, hogy beletolnak egy valag pénzt. Az már most is a szülők felől van elcseszve. Engem még megvertek a szüleim ha szemtelen voltam a tanárommal, vagy nem tanultam rendesen.

Bár az olimpiás álláspontoddal nem értek egyet feltétlenül, ebben a témában nagy igazságot mondtál ki!

Semper Fi

(#209) CYBERIA


CYBERIA
őstag

"Az meg, hogy neked fontosabb a köz érdeke, mint a gyerekedé...háát erre így nem lehet semmi szépet mondani."
Szerintem akkor van probléma, amikor az utóbbit túlságosan az előbbi elé helyezik.

"Ha a gyerekem életéről lenne szó, és nagy ívben leszarnám az országot meg a közösséget. Vannak fontossági sorrendek."
Nem értem, hogy miért kéne a közösségi érdekekről lemondani vészhelyzetben? Az segít rajta? A kettő kizárja egymást? A közösség érdekének szem előtt tartása sodorja veszélybe a gyereket? Erősen kétlem.

"Nem értem mért nincs értelme az eü-be pénzt fektetni."
És ez megint miért zárja ki az olimpia lehetőségét? Valamit valamiért?

"Vagy mért van az, hogy itthon durván 8-10 évvel kevesebb az átlagéletkor mint mondjuk Angliában?"
Mert minden szempontból jobb az életszínvonal, plusz a szociális helyzet. ÉS talán az emberek hozzáállása is.

"Sokkal égetőbb problémák is vannak minden területen. Azt kéne először rendbehozni. Ez tény, ezt mindenki látja, ezzel nehéz lenne vitatkozni."
Ezt nem tudom cáfolni. Jelenlegi állás szerint az olimpia eddig sehonnan nem vont el pénzt, mégsem látszik fejlődés.

"Amit ide írtál (hogy hitelből pörgessük fel a gazdaságot). arról a közgazdászok már vagy 100 éve tudják, hogy nem működik, Amerika meg éppen mostanában tudja meg."

Erre lehet azt mondani, hogy zsebeket kiüríteni! És itt most azokra a zsebekre gondolok, amik tisztességtelenül tömődtek meg.
Egyből lenne pénz. Nem kevés.
Csak hát a fejétől bűzlik a hal.

"Másfelől, nincs miből beruházni, a nyugdíjakat már hitelből tudja az ország kifizetni, és még csak most jönnek a "Ratkó-gyerekek", ami még nagyobb terhet ró a költségvetésre."
Az előző néhány mondat úgy látszik vág ide is.

"Attól javulna az emberek "összetartozás-érzése", ha lenne egy felelős, őszinte, céltudatos "elit", aki képes lenne elfogadtatni az emberekkel a megszorítások szükségességét. Mert per-pillanat erre van szükségünk, nem stadionokra, meg autópályákra."
Ezzel csak egyetérteni tudok, talán itt kezdődik minden. De emellett azért van szükség stadionokra és autópályákra is.

"Faszsáááágg??? :Y Egy olyan országban ahhol: 1000000 (ne számolgasd a nullákat: egymillió) alkoholista él ott faszság?"
Szerintem az. Ez nem egészségügyi kérdés, hanem szociális.
Persze ha detoxikálót értesz kórház alatt, úgy más. Csak ez meg a maradék 9000000 (ne számold: 9 milka) esetén nem ér semmit.

"Aha. Persze. Máshogy látod ezt majd, mikor az orvos közli, hogy csak 5 óra múlva tuják a gyerek vakbelét kivenni, mert kevés az orvos, műtő, stb..."
Ennek nincs köze az olimpiához.

"naja persze. Pénz nélkül leszenk majd épületek, tantermek, stb."
Az meg minek, kinek? Így is túl sok van, az oktatás színvonala most nem ezen múlik, nézd meg mi volt a múltban (nem volt intelligens tábla, mégis működött). Jelenleg fegyelmi problémák vannak, a tanárok és tanulók hozzáállása egyaránt pocsék. Ez nem pénz kérdése.

"A jenki szőke picsák meg le vannak sz@arva."
Úgy van, szőke picsázzál. De akkor megkérnélek rá, hogy ne felejtsd ki a barna picsákat és a fekete picsákat sem! Mert azok festik a hajukat, és jóval több van belőlük, mint a nordikus típusúakból, akikból viszont alig.

"Hogy ilyen sorrendben vegye a lehetőségeket:
Oxford, Párizs, Budapest. Egy tudás alapú társadalomban ez a közösségi érdek"

Az tényleg nem lenne rossz. De BP/Pécs/Debrecen/Szeged is, ha már...

"nem lesznek reggelente könnyfátyolosak a szemek, akik újult erővel építik az országot, fizetik az adót vagy nem szemetelnek."

Nagyobb utopia, mint egy olimpia :)

"Bar hogy varhatnam el ezt egy olyantol akinek fontosabb a koz erdeke mint a sajat gyereke. Akit nem erdekel a nep"

A köz érdeke a saját gyereked érdeke is. Jobban, mint gondolnád.
Az aláhúzott részekkel valamit kezdj, nem tudom eldönteni, hogy mi van.

Helyenként talán sértő volt amit leírtam, de így tudtam magam kifejezni. Nem a sértés volt a cél, azért elnézést kérek.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#210) Vladi válasza CYBERIA (#209) üzenetére


Vladi
nagyúr

Látom értettél mindent amit írtam. Bár jogod van a kákán is csomót keresni. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#211) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Olimpia Európa (leendő) legszegényebb országában? 2020-ban itt csak a nyugdíjasok és a belőlük élők fognak vegetálni.
Sajnos, a korosztályom nem tudja eltartani sem önmagát, sem a többi inaktívat az egyre pocsékabb gazdasági helyzetben.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#212) Dany007 válasza CYBERIA (#209) üzenetére


Dany007
veterán

Na nézzük.
Az utsóra reagálok először, az tényleg félreérthető :)

"Bar hogy varhatnam el ezt egy olyantol akinek fontosabb a koz erdeke mint a sajat gyereke. Akit nem erdekel a nep csak a presztizs/imazs legyen meg...."

Ezt írtam. Igen tényleg félreérthető. Viszont "köz" alatt magát az egész országot értettem, ahogy ő is. Magát magyar o-ot. A másik mondat arról szól, hogy őt nem érdekli az átlag ember (a nép) csak az a lényeg, hogy az ország milyen imázst alakít ki magának. És valamilyen szinten szerinte ez a "köz" érdeke is... Na tudom kicsit kusza lett. De valójában nem akartam ellentmondani saját magamnak : P Csak rosszul fogalmaztam.

""Nem értem mért nincs értelme az eü-be pénzt fektetni."
És ez megint miért zárja ki az olimpia lehetőségét? Valamit valamiért?
"

Úgy zárja ki, ha befektetnek az olimpiára, ami v.színüleg veszteséges lesz, akkor még kevesebb pénz jut mondjuk az E.Ü.-re. És mindazt a pénzt inkább arra fordíthatták volna, mintsem szimpla presztizsnövelésre. Ha az államadóságunk 3-adát elköltjük olimpiára, föleg olyanra ami nagy v.színüséggel veszteséges, akkor azt a pénzt költhettük volna az eü-re. Ami az átlag embernek is sokkal többet érne mint egy olimpia.

"Vagy mért van az, hogy itthon durván 8-10 évvel kevesebb az átlagéletkor mint mondjuk Angliában?"
Mert minden szempontból jobb az életszínvonal, plusz a szociális helyzet. ÉS talán az emberek hozzáállása is.

Ez pontosan így van. És ennek elérésében nem segítene az olimpia, sőt talán még gátolná is. Az első mondatodból meg következik(het) a második. Sz.ted egy angol mit szólna hozzá ha bemegy a balesetire és aszondják neki, hogy akkor szépen menj el, keress egy gyógyszertárat vedd meg az injekciót, aztán gyere vissza és beadom neked.hm? Ha olyan ellátást kapnék én is mint angliában, már eleve másképp állnék a dolgokhoz. Tudom nagyon sarkított példa, de csak egy kiragadott részlet.

"Ezzel csak egyetérteni tudok, talán itt kezdődik minden. De emellett azért van szükség stadionokra és autópályákra is."

De azért emelett szükség lenne kórházakra, színvonalas kórházi segédeszközökre, gyógyszerekre a kórházakban, mondjuk egy 5. légimentő állomásra, az ezeréves panelházak felujítására, tisztességes vezetésre, jobb hatékonyabb bűnmegelőzésre, jobban felszerelt iskolákra, és persze autópályára is! De van egy fontossági sorrend ember : ) Ezt próbáljuk elmagyarázni. Az, hogy az országnak stadionokra lenne szüksége, az a leg végső eset! Emellett 1500 millió más sokkal sokkal fontosabb dologra lenne szükség...

(#213) orbano válasza CYBERIA (#209) üzenetére


orbano
félisten

Mögéd állok, jobb a retorikád :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#214) orbano válasza Dany007 (#212) üzenetére


orbano
félisten

Te pedig azt nem érted, hogy soha nem fognak pénzt befektetni az oktatásba, illetve az egészségügybe. Ez olyan, mint ha megkérdezné a főnököd, hogy szerinted építsetek-e egy új gyárat, amit túj részvények kibocsátása fedezne, Te pedig azt válaszolnád, hogy nem lehetne-e inkább új céges autókat venni, mert a régiekben már kényelmetlen az ülés és nincs légzsák.

A vér nem válik VAZZE!™

(#215) Vladi válasza orbano (#214) üzenetére


Vladi
nagyúr

Persze. Magán iskolákba sem. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#216) Dany007 válasza orbano (#214) üzenetére


Dany007
veterán

Ha nagyon vitatkozni akarnék, akkor el lehetne magyarázni, hogy mért lehet befektetni, mért / hogyan térülne meg mindkét "befektetés".
Attól függetlenül még mindig nem érted, hogy ez nem erről szól. Miután kiveséztük, hogy az olimpia több mint v.színű veszteséges lenne, így az sem nevezhető egy az egyben befektetésnek. Persze, lenne egy csomó vállalkozás, meg üzletember akik jól megszednék magukat belőle. Azt ennyi. Ideiglenes munkalehetőség sok sok cégnek. Viszont összeségében gazdasági mélypont az országnak.

Összeségében...
Itt van két kivételesen jó cikk az indexről. Elég hosszú, de rendesen leírja, hogy mi a gond ma a magyar vezetéssel és, hogy merre tart az ország, mik lehetnek esetleges kiutak.
Tényleg elgondolkodtató. A lényeg, hogy nem az "olimpia"* vagy hasonló a kiút vagy a kiindulópont.

Index-2/1
Index-2/2

*azért tettem idézőjelbe, mert nem pont szó szerint értem. Inkább arra céloztam, hogy nem az olimpia szintü esztelen befektetés lenne a kiut a káoszból...

(#217) __Psion__


__Psion__
tag

CYBERIA, valószínűleg nincs gyermeked (ha van, akkor nem irigylem :) ), mert bizony a közvetlen környezeted (családod) érdekei előbbre valók a közérdekénél. Ebben az esetbe pedig arról van szó, hogy a kölök jövőjét tesszük kockára. Könnyű most kijelenteni, hogy „nőne az államadósság, és csókolom.", a következményekre meg legyinteni. Meg kell érteni, hogy krízis helyzetben van a magyar gazdaság. Mit nem lehet ezen felfogni??!

Vladi kolléga valószínűleg a szenvedélybetegekre gondolt, illetve az addiktológia intézet bezárására célzott. Ami az egészségügyi tárca alá tartozott.

Komoly fogalomzavar van itt... az egészségügybe nem befektet az állam, hanem fenntartja, esetleg fejleszti, nagy különbség. Befektetésekről a magántőke esetleges bevonása után beszélhetünk. Ugyan ez igaz az oktatásra is, azzal a kitétellel, hogy nem az iskolában nevelik a gyereket! (Ezt bizony a legtöbb szülő elfelejti, a tanárt okolva a nebuló magatartása miatt.)
Mikor az oltatás fejlesztésének szükségességéről beszélnek, olyankor nem intelligens táblák után sóvárognak a tanárok, hanem komoly laborok, műhelyek, felszerelések, és egy átfogóbb gyakorlati oktatást vizionálnak. Ugyanis itt maradunk el a nyugati oktatási rendszertől.

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#218) orbano válasza Dany007 (#216) üzenetére


orbano
félisten

körübelül annyira fogja felvirágoztatni az országot az olimpia, mint amennyire csődbe fogja vinni. ezt a vásároljuk helyette kórházi berendezésekes, meg oktatásos dolgot nem én hoztam fel amúgy, szóval nekem ne mondd, hogy nem erről szól, tudom nagyon jól.
a "befektetésről" szóló hozzászólásomat pedig nem érted. itt arról van szó, hogy ha egyszer felvesz az ország "valamire" egy ilyen kaliberű hitelt, azt nem fogja a közegészségügyre költeni, csakis gazdasági célokra. másra külteni egy ilyen helyzetű országban hülyeség. persze nem feltétlenül az olimpia bevállalása a legjobb módja ennek, de nem is annyira rossz. az meg már megint más kérdés, hogy a jelenlegi helyzetben max. pár iparosnak jelentene óriási pénzeket, és mindenki csak azt nézné, hogy mennyit lehet ebből zsebretenni. de ha máshova költenék is ez lenne. elég ránézni bármelyik állami megrendelés lebonyolítására...

A vér nem válik VAZZE!™

(#219) orbano válasza __Psion__ (#217) üzenetére


orbano
félisten

jaa értem: krízishelyzetben a magyar gazdaság, ezért fejlesszük az egészségügyet, mert akkor jobb lesz a gyermekeinknek. aha. lehet én vagyok a traktor, de ez nekem nem áll össze :)

egyébként meg ja, szarban a gazdaság: mi a megoldás? Mindenki úgy beszél itt, mint ha ez olyan állati triviális lenne.

A vér nem válik VAZZE!™

(#220) __Psion__ válasza Dany007 (#216) üzenetére


__Psion__
tag

Olvasom ezt a cikket, és szerintem abszolút idevág:
„A magyar elit tagjainak döntő többsége, bizony, konzerválta a nyolcvanas évek világát. Nem tények, hanem benyomások alapján formálnak véleményt; imádják a nagy ívű elképzeléseket, de képtelenek kidolgozni a részleteket hozzájuk; univerzálisan fogalmaznak, de szinte semmit sem ismernek a közvetlen környezetükön kívül; folyton terveket és programokat gyártanak, de soha nem sikerült valamit igazán jól megvalósítaniuk. Mind azt gondolják, hogy az, amit akkor, az aranykorban megtanultak, ma is elég."
Elég megnézni az olimpia körül kialakult víziókat...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„az meg már megint más kérdés, hogy a jelenlegi helyzetben max. pár iparosnak jelentene óriási pénzeket, és mindenki csak azt nézné, hogy mennyit lehet ebből zsebretenni. de ha máshova költenék is ez lenne. elég ránézni bármelyik állami megrendelés lebonyolítására..."

Ennyi erővel minek annyit vesződni, pályáztatni, tervezgetni? Miért nem adjuk közvetlen oda pénzt? Te komolyan érted azt amit leírsz??! Tényleg ijesztő...

„a "befektetésről" szóló hozzászólásomat pedig nem érted. itt arról van szó, hogy ha egyszer felvesz az ország "valamire" egy ilyen kaliberű hitelt, azt nem fogja a közegészségügyre költeni, csakis gazdasági célokra. másra külteni egy ilyen helyzetű országban hülyeség. persze nem feltétlenül az olimpia bevállalása a legjobb módja ennek, de nem is annyira rossz."

Nem azért vesz fel ekkora hiteleket az ország, mert kényszeresen fejleszteni kíván valamit.Hanem azért, mert a bevételi oldal drámaian kisebb, mint a kiadási. Az ebből adódó hiányt kell kölcsönökből fedezni.

„jaa értem: krízishelyzetben a magyar gazdaság, ezért fejlesszük az egészségügyet, mert akkor jobb lesz a gyermekeinknek. aha. lehet én vagyok a traktor, de ez nekem nem áll össze."

Nem a jelek szerint abszolút nem érted, fennaratja ESETLEG fejleszti. A már a fenntartási költség is horribilis összeg, fejlesztések csak EU-s pénzekből valósulhatnak meg.
Lehet, hogy ellentmond a dobozból áradó fénynek... De igen, ennyire "triviális", ha úgy teszik elcsépelt, hogy "szarban van a Magyar gazdaság". Csak az nem látja, aki nem akarja látni.

[ Szerkesztve ]

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#221) CYBERIA válasza Vladi (#210) üzenetére


CYBERIA
őstag

Kákán a csomót? Szerintem lényeges dolgokról is volt szó.

Algieba: nem leszek következetes, de GDP/fő:
Portugália: 21 800 $
Magyarország: 19 500 $
Románia: 11 100 $
Szerbia: 7 700 $
Koszovó: 1 900 $
Szóval attól messze vagyunk, hogy az utolsó legyünk, viszont jó lenne, ha nem 2% körüli lenne a növekedés, és jó lenne, ha nem a külföldi befektetők kegyeitől függenénk (vagy akkor adózzanak ők is, ahogy illik). Normális nemzetgazdaságot! Ehhez lehet, hogy minimum kell egy másik kormány. Az sem baj, ha nem olyan párt, ami volt már kormányon valaha.

Dany007:
"A másik mondat arról szól, hogy őt nem érdekli az átlag ember (a nép) csak az a lényeg, hogy az ország milyen imázst alakít ki magának."
Jó, értem amit írtál, de szerintem neki sem célja az image minden áron történő javítása, akár az egészségügy és a közoktatás kárára is. Kb. arra próbál kilyukadni, hogy olimpia ide vagy oda, ha sem az egészség, sem az oktatás ügyének javítása nem megy, akkor valaminek meg lennie kell, kössék össze a kellemeset (ez lenne az olimpia) a hasznossal (ez meg a kapcsolódó fejlesztések).

"Úgy zárja ki, ha befektetnek az olimpiára, ami v.színüleg veszteséges lesz, akkor még kevesebb pénz jut mondjuk az E.Ü.-re."
Ahol kormányzati negyedre meg ilyesmire van pénz, ott másra is kell, hogy legyen.
Ha az olimpia nullszaldóra jönne ki, de még ha egy kicsit veszteséges is, akkor is fejlesztések, beruházások történtek, ami azért is jó, mert kicsit fel kell kavarni az állóvizet (gazdaságilag és társadalmilag is mondom).

"Ez pontosan így van. És ennek elérésében nem segítene az olimpia, sőt talán még gátolná is."
Mondjuk az első kettőn nem segítene. A hozzáállás meg attól függ. Ha végig cirkusz menne, meg mindenhol problémába ütközne, akkor biztos, hogy mindenki minimum l*sz*arná az gészet, de inkább utálná. De ha ebben az egyben egyetértés lenne - főleg azok körében, akiknek befolyása van az ország ügyeiben - , és nem folyton valakiknek kitalált érdekei sérülnének, akkor sokat javítana a morálon. Ha olyan dolgok, amiket simán el lehet engedni, nem lennének puszta k*b*sz*sb*l akadályoztatva, akkor nem jelentene gondot.

"De azért emelett szükség lenne kórházakra, színvonalas kórházi segédeszközökre, gyógyszerekre a kórházakban, mondjuk egy 5. légimentő állomásra, az ezeréves panelházak felujítására, tisztességes vezetésre, jobb hatékonyabb bűnmegelőzésre, jobban felszerelt iskolákra, és persze autópályára is! De van egy fontossági sorrend ember : )"
Szükség van, abból nincs hiány.

Orbano:
"Mögéd állok, jobb a retorikád :)"
Kösz, de még jobb lenne, ha mellém állnál. :)

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#222) Vladi válasza CYBERIA (#221) üzenetére


Vladi
nagyúr

Brávó! Eeezz teljesítmény. Jobak vagyunk mint: Románia, Szerbia ( :Y ) Koszovó ( :((( ) Miről is beszélünk? Nincs az olyan messze. Jó persze Nigériában és Elefántcsontpartban még bízhatunk. :(((

Kíváncsi lennék azért: Horvátország, Szlovénia, Szlovákia, Csehország, Lengyelország és a balti államok hozzánk viszonyított helyzetére.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#223) Dany007 válasza CYBERIA (#221) üzenetére


Dany007
veterán

na ja, azért azt hozzá kell tenni, hogy a 80%-át a multi cégek adják...

Mellesleg itt egy 2005-ös lista
Na mind1, a többit majd holnap ma már nincs rá időm = /

(#224) orbano válasza __Psion__ (#220) üzenetére


orbano
félisten

én tisztában vagyok a magyar gazdasági helyzettel, szerencsére olyan körögben mozgok, ahol ezekre nagyon nagy rálátás van, így csurran cseppen valami infó felém is. tisztában vagyok vele, mennyire szemét mindkét oldalról a hozzáállás.

ja és nem nézek tévét ;)

az a baj, hogy annyira nem térnek el sok mindenben a nézeteink, mégis az érvelésed jelen esetben elég vitatható, és láthatóan arra megy ki, hogy nekem ellentmondj, és bebizonyítsd, hogy hülye vagyok. kár, pedig elég értelmesnek tűnsz a hozzászólásaid alapján.

A vér nem válik VAZZE!™

(#225) AndreWizard


AndreWizard
csendes tag

Gyerekek, ez az olimpia 2020-ban lesz.
Nem a mostani gazdasághoz kell viszonyítani a dolgokat. A tényleges beruházások meg kb. 2016-ban kezdődnének el leghamarabb. És lehet h sokba kerülne az infrastruktúra meg a létesítmények kiépítése, de ez bőven visszatérülne az államnak. És szerintem ki lehetne használni a létesítményeket az olimpia után is. pl. sokkal nagyobb eséllyel pályáznánk foci EB-re, atlétikai, úszó EB,VB akármire. És ezekhez már az infrastruktúra is kézben lenne.

(#226) Dany007 válasza AndreWizard (#225) üzenetére


Dany007
veterán

Komolyan? Ha 2016-ban kezdesz el 5-ös metrót meg autópályákat meg stadionokat építeni mi a garancia hogy 4 év alatt el is készül ? Főleg ismerve a magyar tendenciákat...
Egy rakás stadion, jópár sportcsarnok, 300km autópálya, 400km egyéb főút, Ferihegyi új terminál, 7-15 új szálloda, 16 ezres olimpiai falu, 17 ezres média falu 4 év alatt??? Sz.ted menne? :)
De írj példákat hogyan térülne meg ? :) Előzetes számítások szerint, már az is jó lenne ha nulszaadósra kijönne az egész...
EB-ket lehetne rendezni a stadionokban, igen...4 évente egyszer... És a közbeni időszak?
Kicsit konktrétabb példákat : )

[ Szerkesztve ]

(#228) __Psion__ válasza orbano (#224) üzenetére


__Psion__
tag

Nem akarlak bántani, pláne nem hülyének beállítani. Mivel folyton ellentmondasz saját magadnak, és bizonyos normáknak, magad teszed ezt meg.
Tudod, ne a tükröt okold, ha az orrod ferde... ;)

Had idézzek az ÉS-ből egy írást:

Várható volt, hogy a Magyar Rádió valamelyik hírműsorának valamelyik műsorvezetője megkérdez majd egy kinn tartózkodó riportert, hogy "de most tényleg, nem a sportról, hanem Athénról magáról" mondjon valamit. A kérdés amúgy teljesen normális, a Játékok tökéletesen eluralnak mindent, minden gondolat az aranyakra és a szerzett pontokra koncentrálódik, mindeközben mégiscsak ott egy város, amelyik - amennyire persze lehet - éli a mindennapjait. A riporter pedig be is számol a látottakról, amit úgy lehet összefoglalni, hogy Athénnak sokat hozott az olimpia. Ahova évekkel ezelőtt két óra alatt lehetett elérni, most negyedóra az útidon, a lepusztult házak helyébe sportlétesítmények épültek, minden megváltozott, Athénba beköltözött a boldogság.

Ezt hozza az olimpia, ha mernek álmodni, akik mernek álmodni, foglalhatnánk össze, és mindenki agyalágyult, aki nem akar olimpiát rendezni.

És akkor helyben is volnánk, nekünk is olimpiát kéne rendezni, eltűnnének a kátyúk, épülne a metró, házak kerülnének a romok helyére, boldog lenne mindenki.

Mielőtt azonban megkezdenénk az aláírásokat gyűjteni, és már holnap kandidálnánk, javaslom, térjünk észhez! Józan számítások szerint az egyre növekvő kiadások miatt gyakorlatilag megszűnik az a lehetőség, hogy időnként kisebb országok is rendezhessenek olimpiát. Ewan W. Osborn, ohiói közgazdászprofesszor szerint a rendezésre kandidáló országok pénzügyi sikerbe vetett optimizmusa határtalan ugyan, egyben azonban érthetetlen is, mert az anyagi megtérülés egyre kétségesebb (forrás: Magyar Hírlap, aug. 11.). Már az athéni olimpia is istenkísértés volt, hiszen az olimpiász közepén szörnyű hírek érkeztek a készültségi állapotról, mindehhez járult a New York-i terrortámadás, ami után tetemesre nőttek a biztonsági kiadások. Volt olyan pillanat, amikor komolyan fölvetődött, hogy Athéntól el kell venni a rendezési jogot. Hogy ez mégsem történt meg, abban döntő szerepet játszott Görögországnak az olimpiai mozgalomban betöltött kivételes helyzete, és alighanem az, hogy a döntési helyzetben lévők maguk is úgy gondolták: hogy ha ezen az olimpián túl lesznek, ilyen gondok aligha adódnak. Kis ország többé nem kap rendezési jogot. Olyan ország nem kaphat rendezési jogot, ahol a nemzetgazdaság termelési képessége alacsony, ahol az olimpia nem egy létező infrastruktúrára épül, hanem ellenkezőleg: minden az olimpia farvízén épülne meg.

Persze, a helyszíni tudósítót nem kétségbe vonva, nem csak öröm van Athénban. A jegyek nem fogynak. Az összesből - 5,6 millió - eddig 2,9 millió fogyott el, a legoptimistább számítások szerint sem fogyhat már több, mint 3,6 millió, ami komoly pénzügyi bukás. (Sydneyben 5,7 millió jegyet adtak el.)

Tudom, nem ezt kell nézni, hanem álmodni kell, mégpedig, ha lehet, jó nagyot. Két hétig rájuk figyel a világ. Rendben van. És utána? Utána jön a romeltakarítás, mint egy nagy buli után: a nagy kijózanodás, a számla nyögése. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság ugyanis nem biztosítási cég, addig, amíg kell, amíg veszélyben a presztízs, áldoz. Utána egy drachmát se. (Tudom, már nincsen drachma, de akkor is.) A sydneyi olimpia 2,5 milliárd dolláros költsége után az athéni végösszeg körülbelül 6 milliárd lesz, a pekingi 37, azaz harminchétmilliárd.

Józan mértéktartás!"

Kovács Zoltán

Ha már feltétlen "sportlázban" ég a magyar, akkor talán a helyes sorrend EB-VB-Olimpia lenne, de míg egy EB-t sem tudunk összehozni, miből gondoljuk, hogy egy Olimpiát meg tudunk finanszírozni?
Kicsit olyan ez, mint az egyszeri ember... mikor tudja, hogy ennivalóra sincs pénze, de plazmatvről álmodik.

[ Szerkesztve ]

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#229) CYBERIA válasza Dany007 (#223) üzenetére


CYBERIA
őstag

"na ja, azért azt hozzá kell tenni, hogy a 80%-át a multi cégek adják..."
Erre írtam a felsorolás alatt lévő néhány sort, nem dísznek. [link]

Vladi:

"Kíváncsi lennék azért: Horvátország, Szlovénia, Szlovákia, Csehország, Lengyelország és a balti államok hozzánk viszonyított helyzetére."

15 500; 27 300; 19 800; 24 400; 16 200
Balti államok:
Észtek: 21 800
Lettek: 17 700
Litvánok: 16 700
Láthatóan Magyarország 19 500 -as értéke körül vannak, talán Szlovénia két fokkal jobb.
Ettől függetlenül én is azt mondom, hogy sz*r.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#230) Vladi válasza CYBERIA (#229) üzenetére


Vladi
nagyúr

jaja. Csakhogy ők nem akarnak olimijálni. Legalább is nem tudok róla.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#231) Dany007 válasza __Psion__ (#228) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek! Tetszik az idézet. Érdemes átgondolni. :C

(#232) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

"[I]És nézzük már meg kik tudtak eddig olimpiát szervezni! Japán, Németország, Kanada, Ausztrália, Szovjetunió, Egyesült Államok. Mind bazi nagy országok, amelyek költségvetése elbírja. Csak 3 kis ország tudott bekerülni a klubba: Szöul, Barcelona, Athén. De a katasztrófális görög szerencsétlenkedés után mégegyszer soha nem adják kicsi és szegény ország kezébe a rendezést, mert az ultra nagy rizikó. Csakis tőkeerős rendező országnak van esélye. A következő olimpiákat Peking és London rendezi. Tehát vagy nagynak, vagy gazdagnak kell lenni. Mi viszont mindkét szempont alapján a lista alján vagyunk.

Izgalom, mozgalom, népszavazás! – Tessék választani: Csatorna vagy olimpia?

A másik, hogy Magyarországon már így is rendkívül nagy életszínvonalbeli és életkörülmények közötti különbségek vannak Büdipest és vidék között. Egy budapesti olimpia 10 évre teljesen elvágná a vidéket bármiféle fejlődéstől, hiszen egyetlen fillért sem lehetne akkor a vidékre költeni, és minden infrastruktúrális erőforrás és kapacitás a fővárosban koncentrálódna. Na most akkor elképzelem, hogy Józsi bácsi és 4 millió falusi társa felveszi a gumicsizmáját, (mert aszfalt út nincsen az utcában, csak fél méteres sártenger), és elmegy népszavazni, hogy neki Szamostatárfalván budapesti olimpia kell-e, vagy esetleg csatorna, hogy ne a saját szarának a szagát kelljen szagolnia az udvari emésztőgödör bűzében majd 80 éves korában is.

Szóval ez az egész budapesti olimpia közgazdasági nonszensz. Maximum paraolimpiát tudnánk rendezni. Rokkantnyugdíjasból úgyis nálunk van a legtöbb a világon.

.....
Amikor a Bokros csomag után alig pár évvel 1999-ben Orbán Viktor előállt az olimpiával, akkor röhögőgörcsöt kaptam. Akkortájt egyetlenegy építmény lett volna alkalmas olimpiai rendezvény lebonyolítására, a Budapest Sportcsarnok, ami viszont pár hónap múlva porrá égett. Tehát semmilyen alkalmas sportlétesítménye nem volt az országnak, amikor elkezdték fűteni az olimpiai lázat. 5 évbe telt mire újra felépítették a sportcsarnokot, és sportlétesítményileg most ugyanott tartunk mint 10 évvel ezelőtt: 1db alkalmas sportcsarnokunk van. Na most ilyen sportlétesítményből kellene legalább 20. Az elmúlt 10 évben két EB-t tudott Magyarország rendezni. Atlétikai EB-t az életveszélyes félszáz éves Népstadionban, és nagy nehezen legutóbb a Margit szigeti úszó EB-t, amely építkezése botrányba fulladva az utolsó utáni pillanatban készült el.

Tehát egy olimpiához teljesen nulláról kellene indulni. A görögöknek 6 milliárd euróba került az olimpia, és ott is botrányba fulladt a katasztrófális elcsúszás. (Az állami költségvetési hamisítási botrányáról nem is beszélve, ahol lazán kamu költségvetési adatokat kajáltattak be az Unióval.) Legalább 10 milliárd euróba kerülne egy olimpia. (Sőt, nálunk még 20-30%-kal többe, mert ennyi pénzt legalább kilopnának tradícionális magyar népszokás szerint az éppen hatalmon lévők.)

[/I]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#233) CYBERIA válasza Vladi (#230) üzenetére


CYBERIA
őstag

2016: Prága, Baku (Azerbajdzsán), Doha (Katar)
2020: ez még kérdőjeles, de Prága, Porto, Budapest (a nagy kérdőjel)

Más szempontból én nagyjából kifejtettem véleményemet és ellenvéleményemet, közös nevezőre nem jutunk.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#234) bambano válasza Dare2Live (#232) üzenetére


bambano
titán

"Az elmúlt 10 évben két EB-t tudott Magyarország rendezni"

Debrecen, felnőtt Judo csapat-EB
Debrecen, Hőlégballon EB
Debrecen és Győr, Női kézilabda EB
Debrecen, U23 Atlétikai EB
Debrecen, rövidpályás úszó EB
Debrecen, tornász VILÁGBAJNOKSÁG

Ugye nem haragszol meg, ha most ezt az idézetet tájékozatlan postnak bélyegzem? Vagy amit nem Pesten rendeznek, az nem EB?

Bambanő, Kósafalváról.
Ui: nem támogatom az olimpiát. De kinyílik a zsebemben a bicska, az ilyen postoktól.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#235) __Psion__ válasza bambano (#234) üzenetére


__Psion__
tag

Ebből azért, ha lehet, ne legyen lincselés. :DDD

Azért ne keverjük össze Hőlégballon EB, vagy tornász VB pár ezer fős látogatottsággát, egy olimpia több milliós, vagy egy futball EB több százezres látogatottságával. Nem egy "súlycsoport".

[ Szerkesztve ]

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#236) bambano válasza __Psion__ (#235) üzenetére


bambano
titán

Ami nem változtat azon a tényen, hogy a pesti emberek egy kis részhalmaza hajlamos elfelejtkezni arról, hogy Budapesten, az m1-es autópánya határig terjedő szakaszán és a Balatonon kívül is létezik Magyarország és élnek emberek.

A kijelentés pedig (set szőrszál=hasogat) az volt, hogy nem rendeztünk több eb-t.

Egyébként pl. a debreceni tornász vb tényleg nem egy súlycsoport a foci eb-vel. Ugyanis tornász vb-t már rendeztünk (angolból lopva a befejezett múlt igeidőt), foci eb-t még nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#237) Dare2Live válasza bambano (#234) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

idézet volt nem én írtam.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#238) Dany007 válasza bambano (#234) üzenetére


Dany007
veterán

Jó hát azért nem kell túlzásba esni.
Itt valójában nem azon volt a lényeg, hogy magyarország tud-e egyálltalán valamilyen EB-t rendezni.
Hanem azon, hogy legutóbbi EB-t többed magunkkal se tudtuk megnyerni. Ugyan az EB se kis dolog, de nagyon messze van egy olimpiától...

(#239) Dare2Live válasza Dany007 (#238) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

énis ilyen bele tudok kötni egy részbe és akkor már a többi is hülyeséget éreztem, persze lehet hibásan. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#240) Kickass


Kickass
őstag

az az igazán szomorú, hogy az emberek 99%-nak hasonló gondolatai vannak erről a kérdésről mint az itt leírtak, és talán nem is az a legszörnyűbb tény, hogy nem lennénk képesek Olimpiát rendezni, hanem az, hogy miért nem.....ezen lenne talán érdemes mélyebben elgondolkozni

(#241) blackberry7 válasza Dany007 (#216) üzenetére


blackberry7
csendes tag

Nem tudom, a montreali olimpiáról szó esett-e már, mindenesetre ott tényleg veszteséges volt... Náluk bevezették az olimpiai adót, amit 20 évig nyögtek!

Cikk részlet:
"München után a XXI. nyári olimpia megint nem csak a méterekről, a másodpercekről, a győztesekről és a vesztesekről szólt. A kanadai gazdasági szakemberek azóta feltehetően szemlesütve fogadják, ha valaki szóba hozza előttük az 1976-os montreali játékok financiális szervezését. A kanadai város számára a huszonegy nemhogy nyerő szám nem lett, hanem olyan súlyos pénzügyi bukással zárta a játékokat, hogy a helyi lakosoknak húsz éven át speciális olimpiai adót kellett fizetniük az adósságok törlesztésére.

Józan ésszel felfoghatatlan, hogy a kanadaiak mennyire figyelmen kívül hagyták az "addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér" aranyigazságát. A kassza zárásakor azzal szembesültek, hogy közel 1 milliárd dolláros számlát (!) kellene kifizetniük, csekély nyolcszorosát a tervezettnek. Montrealnak semmi sem volt drága. Olimpiai stadion 300 millió dollárért, uszoda 70 millióért, kerékpárstadion 50 millióért, s hogy néhány kisebb tételt is említsünk: a biztonsági embereknek walkie-talkie készülékek 1,5 millióért, s három daru bérlésére egymillió, pedig ha ezeket megveszik, olcsóbb lett volna."

[link]

Mily` különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié! Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja, miért, de néha azt hiszi, hogy sejti. (A.E.)

(#242) AND1


AND1
őstag

Én sem támogatom az Olimpiát, mondom én aki versenyszerüen sportolok.
Ahogy egyre jobban növök föl, egyre jobban csodálom a szép helyeket, szép épületeket, egyre jobban kinyitom a szemem az életben és a politikába is egyaránt. Hogy akarhatnánk olimpiáért kandidálni ha egy foci eb-t sem kapnánk meg soha? Prezentációban és tervezgetésben jók vagyunk, de szervezettségben és az adott soronkövetkező feladatok megoldásában európa végén kódorgunk. Hogy merülhet fel az olimpai a politikusok fejében és amúgy az egész országban, ha mind közlekedésileg, turizmusilag és úgy ámblokk mindenben akkora lemaradásink vannak, hogy nem álmodozni kéne, hanem az aktuál ill. hiányzó dolgokat megoldani. 1990-óta érdemben nemsokat fejlődött semmit az országban. Először legyenek járható utak, növekvő gazdaság és kicsit normalizálódjon a hangulat az országban. Meg merem kockáztatni, hogy egy jó 50évig nem kapnánk olimpiát az utóbbi 18év teljesítménye miatt, politikától függetlenül. Azt mondom, hogy vannak SOKKAL fontosabb dolgok ebben az országban mint olimpiát rendezni..., majd 1-2 generáció múlva, talán, esetleg...

[ Szerkesztve ]

Egy régi PH-s.

(#243) Dany007 válasza AND1 (#242) üzenetére


Dany007
veterán

Teljesen egyet értek! Csak csodálom, más ezt miért nem látja be!

(#244) Jarod1


Jarod1
addikt

Olimpia Badapesten??? nevetséges 1 xar 4-e metrót is alig tudunk összehozni......

(#245) cz andrás válasza Jarod1 (#244) üzenetére


cz andrás
újonc

Aki azt mondaná hogy pénz ügyileg lehetlen annak elmondom hogy egyátalán nem az
igazábol a hiba bennünk van egy kis matek:-)
Olimpiai költség: -8000milliárd forint
Magyarországon
az 1éves korrupció: -4000milliárd forint
ebböl állami bevétel: -1000milliárd forint
Tehát van megoldás
Két lehetöségünk van az egyik hogy kapitalista hazáruló politikusainkat leváltjuk magyarokra erre 2012 ig van idő
vagy amit piacon vagy feketén vennék azt összedobjuk egy malac perselybe erre 2018 ig van idönk
A lényeg az emberek hogy ez az ország megtudná csinálni és az olimpia után is lenne haszna....
A Több metrovonal növelné a város lakoságát és infrastrukturáját-ez több ado bevételt jelentene
a turizmos növekedne ez a hatás évtizedekig megmaradhat
a hoteleket átlehetne alakitani egészség centrummá meg más hasznos dolgokra
a megmaradt stadionokba meg rendezvényekkel sport eseményekkel fönt lehetne tartani.
Tehát honfitársaim nem a pénz a gond ha nem az összefogásba van a hiba és csak azt tudom mondani hogy egy olimpia csak megerösiteni a nemzeti tudatot,én csak azt tudom mondani hogy a számok jegyébe és szivünkre téve kezünket hogy az 1920 ba nekünk itélt olimpiát amit vesztesként nem rendezhetünk és nemis indulhatunk 100 év után nyertesként megmutathatjok. HAJRÁ MAGYAROK!!!!!

(#246) Dany007 válasza cz andrás (#245) üzenetére


Dany007
veterán

De épp ezek azok a dolgok, amit nem lehet megcsinálni határidőn belül.
Nézd meg a Kínaiak mit hoztak össze? Nem 8000milliárdba került :)

De nem is csak a pénz. Hanem a hozzáállás, az a tipikus magyar mentalitás! És ez nem csak a politikusokra jellemző, hanem az átlagemberre is! Ott húzza le a másikat ahol tudja!
Nem, hogy összefogás nincs, de normális egymásmellett élés sem.
Nézd csak meg mekkora botrányok voltak és lesznek a 4-es metró ügyében... Pedig az csak egyetlen metróvonal! Érted? Az Olimpiához 100x akkora építési, szervezési stb erőfeszítés kéne mint a metróhoz.

Egyszerűen be kell látni, hogy a magyar nép, és az ország ehhez kicsi, kevés.
Nemarról van szó, az infrastruktúrális fejlesztéseket így is, úgy is meg kell majd valósítani, de vajon mért nem valósult már meg? Vajon miért nincsen tervben 2020-ig? Hát mert nincsen rá pénz! Nem azért mert nem akarják megcsinálni, hanem mert nincs miből...
Ha valahogy is összeszednék rá a pénzt, akkor azt is az ország népe szenvedné meg!
Sz.ted az elmúlt évek eseményei után mit szólna a lakosság egy "olimpia adó" bevezetéséhez? Mert a tanulmány, amit a cikkben említettem ezt a lehetőséget hozza fel.

Fel kell fogni, hogy nem vagyunk mi nagyok a világban. Vannak és voltak is jóeszú nagyon okos magyarok a világon! Akik világhíresek lettek. De maga az ország egy rakás szar valljuk be.

Előbb hozzuk rendbe az országot, az egészségügyet, a gazdaságot! Nyomjuk vissza a bűnözést, a korrupciót! Aztán próbáljunk meg jobban élni, emelni az életszínvoanalt, legalább csak a 10 évvel ezelőtti nyugat szintjére!
És ha már mindez meg van, na akkor kezdjünk el gondolkodni olyanon, hogy Magyarország Olimpiát rendezzen...

(#247) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nem tudom, hogy említette vki, de budapest egyszer már majdnem rendezhetett olimpiát, csak éppen a II. világháború után nem voltak megfelelőek az állapotok ehhez.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#248) Dany007 válasza Jégkokó (#247) üzenetére


Dany007
veterán

Erre én is emlékszem... Talán az 1920-as években ? nemtudom pontosan.

De azért akkor egy kicsit mások voltak a viszonyok. Sőt, nem is kicsit.

(#249) cz andrás válasza Dany007 (#246) üzenetére


cz andrás
újonc

Igazad van de nem vagyunk anyira lemaradva mint amenyire gondolod.....
vegyünk számba azt is hogy a 4-es metrot nem magyarok hanem korupt szemétládák épitik-a magyar ember má ugy 100éve nem épitet semmit.
De ha félre tenénk a magyar peszimizmust, és eszünkre és szivünkre halgatnánk azt mondanánk már pedig meg lehet.
És megint csak azt tudom mondani hogy rajtunk mulik
1.lépés eltávolitani a vezető réteget és vissza küldeni oda ahonnan jöttek
(tehát lipotmezőre:-)
2.lépés a korrupció vissza szoritása egy megfigyelt szakértöi kormánnyal
3.lépés mindenhová a legmegfelelöbb embert helyezni
4.lépés oriási fejlesztési tervek
Ha magyarok csinálják, akkor meg lehet, ha hazárulók nézd autopálya,metró.
Igazából a költségek fele szükséges fejlesztés a másik fele meg majd visszajön a fejlesztésekböl.
Itt nem lesz szükség olimpiai adóra, mer a magyarok nem arrol hiresek, hogy szorják a pénzt, de tény az ,hogy az olimpia ellöt és után szükség lenne megszoritásokra, de nem népet hanem az állami kiadásokat kéne megnyirbálni pl.: minél töb munka helyet terermteni -ha a munka nélküliség felére csökkenne: ez évi +150mrd forint.
Hogy mi a vicc ehhez csak 1 törvénykéne.
Tehát én még mindig azt valaom hogy csak összefogás kéne,mer nemet mondani mindig könyebb, de igent.........

(#250) Dany007 válasza cz andrás (#249) üzenetére


Dany007
veterán

Az a gond, hogy ez így szép és jó.
Csak a világ ma már nem így működik.
Nem lehet azt megcsinálni, amit 4 lépésben leírtál. Sajnos.
Látod, hogy még egy 2006 októberi zavargások se változtattak lényegében semmit. Az égvilágon semmit se.
A korrupció visszaszorításán is már évtizedek óta "dolgoznak". Csak az a gond, hogy az is korrupt aki ezen dolgozik :)
Ha valaki megbíz egy munkával, csináld meg, és kapsz érte egy 10-est, te megcsinálod és zsebre teszed a 10 ezret. Tehát valamilyen szinten már te is korrupt vagy. Nem fizettél adót, bűnt követtél el stb... Ha kiváltanád a vállalkozóit, megcsinálnád a melót, a 10 ezer után adnál számlát, és a 10000-ből 2000Ft.-ot befizetsz az államnak akkor lenne legális a dolog.
Sajnos a magyar emberek mentalitása is az, hogy húzzúnk le mindenkit akit csak tudunk.

Ezért kerül 4 milliárdba egy km autópálya. Nem azért mert nem lehetne megoldani olcsóbban, hanem azért, mert a megbízó, kiadja a melót egy régi jó haverjának, had legyen egy jó melója a haverjának is. Meghát úgyis régóta barátok... Ő meg kap az alkalmon, és megcsinálja a melót a lehető legdrágábban, ami még nem szúr annyira szemet. Így az ő zsebébe is több vándorolhat. Minden munkán van némi haszna a cégnek. Ergo ha több melóval csinálnak meg 1km autópályát (pl felüljárók, alagutak, lehajtók, hidak) akkor több haszon is lesz rajta.
Vagy a másik lehetőség, a megbízó kiadja a melót egy pályaépítő cégnek, ügyesen megegyezik az igazgatóval, amennyiben nekiadja a melót, úgy perkál neki 10% jutalékot, mert végülis ő segítette hozzá a munkához. Így a pályaépítő cég is jól jár...zsíros kis meló, meg a megbízó is, mivel a "semmiért" csorognak neki a százmilliók vagy esetleg milliárdok is.
Az már a legutolsó sorban sem érdekel senkit, hogy az államnak ez mennyibe kerül, vagy mennyi idő alatt épül fel.
És így megy ez minden területen kicsiben és nagyban is...
És amíg ez így megy addig nem lehet elkezdeni semmilyen Olimpiai nagyberuházást, mert a 8000 milliárdos költségek 2020-ra elérnék a 20.000 milliárod :D És csúsznának vagy 10 évet a határidővel... ( elnagyolva).
És ebből nem lehet kilábalni pár év alatt, esetleg pár 10 év alatt, ha mindenki arra törekszik... De egyenlőre nagyon nem abba az irányba haladunk.
A munkahely teremtés is szép dolog, csak az sem olyan egyszerű. Az is rengeteg pénzbe kerül az államnak. Aminek persze egy része vissza is jönne, adók és egyebek formájában, csak kibebaszott lassan.
Munkahelyeket is csak úgy lehet teremteni, ha van kereslet az elvégzett munkára.
Pl ha hiper sok LCD TV fogyna, és mégtöbbre lenne kereslet, akkor talán megérné építeni egy újabb gyárat neki. (úgysem fognak mert Kínából nagyon olcsón hoznak be bármit) Egy gyárat ahol a gyári munkástól a diplomásig mindenkinek lenne munkalehetőség.
Csak hogy az a bibi, hogy az embereknek nincs annyi pénzük, hogy sorbaálljanak az LCD Tvkért, ezért nem éri meg több milliárdot beruházni egy új gyárra. Az irdatlan költségek amúgyis csak tízévek múlva térülne meg.
Szal mocskosul nem egyszerű ez a helyzet.

Valamilyen szinten én is azt javasolnám / tam, hogy előbb az országot kéne rendbe tenni, ahogy te is írtad, plusz az e.ü. plusz az oktatás, plusz a munkanélküliség stb stb stb... Mindent valahogy Eu-s szintre legalább felhozni... Az emberek életszínvonalát is és azután gondolkodni Olimpia szintű beruházásokon.
Csak az a gond, hogy ahhoz, hogy mindezt elérjük 20-30 évre lenne szükség. Ugyanis legalább ennyire vagyunk lemaradva egy Fr.o, Német o. vagy Anglia mögött, de minden területen. Beleszámítva azt is, hogy amíg mi kapaszkodunk feljebb és feljebb, hogy elérjük az ő szintjüket, addig az ő gazdaságuk is növekszik folyamatosan... Ergo azt a szintet sose fogjuk elérni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.