Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Mivel ezek kozul videken csak a Codecool-nak van oktatasa, igy remelhetoleg eleve online tavoktatas formaban terveztek tovabbkepzest.

Ha nem, akkor nagyreszt pont azokat diszkriminaljak akinek szolna ez a lehetoseg.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) nuke7 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


nuke7
veterán

nyilván online lesz, hiszen a vírus miatt indult az egész program :K
Akit érint, és még nincs benne a FB csoportban, mindenképp lépjen be szerintem...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#3) Tikakukac


Tikakukac
titán

Mindig nyerítek mikor olvasom, hogy Újratervezés program.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#4) Exodius


Exodius
őstag

Tehát kb. 86%-os lett a lemorzsolódási arány.

Micsoda siker! ÖRÜLÜNK??!! :D

(#5) Tigerclaw válasza Exodius (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez egyszerre szomoru es orvendetes is. Marmint, hogy ezek szerint meghuztak egy szintet...de az is lehet hogy a felkeszites volt bena es csak azok mentek at akiknek volt komolyabb hozott tudasuk es/vagy igenybe vettek sok kulso oktatasi segedletet.

Remelhetoleg a hirhedten elbenazott vizsgajuk aldozatait nem csak lepattintottak, hanem kaptak masodik eselyt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) Narxis


Narxis
nagyúr

Még mindig nem mondták meg, hogy hány fő kezdheti meg az államilag támogatott képzést? Tényleg ennyire titkolni kell?

#5 tudtommal nem volt 2. esély, egyébként meg discord-on többen is élőben közvetítték a vizsgákat és együtt töltötték ki.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#7) nuke7 válasza Exodius (#4) üzenetére


nuke7
veterán

ez így nem igaz, mert rossz számot nézel - kb. az emberek 2/3-a morzsolódott le a két teszt után. (ugyanis 60ezren csak jelentkeztek, de csak 40ezer kezdte el egyáltalán bármennyire..)

(#6) Narxis: ők valsz. a kompetencia teszten nem teljesítettek olyan jól...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#8) Narxis válasza nuke7 (#7) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azt is streamelték discord-on, meg többen együtt töltötték ki.

Thanos was right.

(#9) nuke7 válasza Narxis (#8) üzenetére


nuke7
veterán

azt értem, csak épp mindenkinek más kérdések voltak :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#10) GreatL


GreatL
őstag

Újratrervezés - itt sem sikerült leírni. Ez nem egy jó név...

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#11) janeszgol válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

En vegigcsinaltam. Szerintem a felkeszites jo volt, jo minosegben adtak le az anyagot, viszont a tananyag csak kb 90%-ban fedte le a kerdeseket. Utana kellett nezni a tananyag mellett nehany dolognak. A prog reszt ki is jegyzeteltem. A vege mar nem kezdoszint volt.
Vizsga: teszt (tananyagbol) es kompetencia (matematika logika es angol szovegertes) teszt, mindkettonel volt ket idopont. Potlas csak az elsonel (tananyag teszt) volt, es csak annak, aki az elso idopontra jelentkezett, es nem sikerult neki. En az elso idopontnal voltam es sikerult.
Viszont volt valami malor a masodik eselynel a tananyag tesztnel, es oda betettek egy ujrazasi lehetoseget. Engem ez nem erintett.

Kompetencia teszt. Itt talaltam hibat a tesztnel. Ez is sikerult, de szerintem a pontjaimnal sok jobb lehetett, mert nem jeleztek nekem levelben.
Ket oklevel megvan, ennyi. Szorakozasnak jo volt, es tanultam is. A tananyag kozepes egyetem szintu volt (Dunaujvarosi Egyetemnel erosebb).

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#12) nuke7 válasza janeszgol (#11) üzenetére


nuke7
veterán

még senkinek nem jeleztek semmit levélben. Valsz. okt 1. után fognak.
mi úgy számoltuk, hogy kb. 10% (~800 ember) lehet összesítettben 90% körül... mivel 750embernek el kell végeznie a képzést, különben nem lesz sikeres (vissza kell fizetni a támogatást) és nem mindenki fogja vállalni a feltételeket a top10-ből se, ezért ha súlyozottan a 15-16%-ban benne vagy, akkor még simán jó lehetsz.

(40% komptenecia teszt, 60% zárovizsga a súlyozás)

(#8) Narxis : milyen discordon streamel-ték és Te honnan tudtál róla?! :Y :D

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#13) janeszgol válasza nuke7 (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

O ezt nem tudtam. Koszi. Szerintem a legjobb ezerben nem vagyok benne, de ez tipp.

Ja es a legfinomabb. Mindenre 120 ora volt osszesen. Idezem:

"Kérjük, figyeljetek arra, hogy a vizsgázás időtartama részét képezi a 120 órás tanulási időnek, ezért ezt a minimum 90 perc maximum 180 perc (pótvizsga esetén) időegységet hagyjátok meg a vizsga idejére. Ellenkező esetben a tanulási idő lejártával a rendszer lezár."

Ha valaki sokat bameszkodott, akkor nuku vizsga? Es bizony hosszuak voltak a videok osszessegeben. Sok kicsi (5-11 perc) sokra megy.

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#14) nuke7 válasza janeszgol (#13) üzenetére


nuke7
veterán

40 óra volt az anyag összesen - én összesen 33 órát töltöttem a rendszerben.
akinek kevés lett volna a 120.... el se tudom képzelni...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#15) Narxis válasza nuke7 (#9) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azért nem volt olyan sok kérdés, hogy mindenkinek teljesen más legyen, ha valaki kivárt az utolsó pillanatig a vizsga elindításával akkor megnézhetett legalább 2 vizsgát.

Az első vizsgánál benne voltam abban a discord csoportban de nem éltem a lehetőséggel mert 3 óra után nem sokkal indítottam magamnak a vizsgát. :) A kompetencia tesztnél is volt de ott már nem voltam benne a csoportban, itt Infotech témában a másik ezzel kapcsolatos hírnél beszélt valaki erről meg facebook-on is írták, hogy volt. Azért se látom értelmét mert előbb-utóbb úgyis hasraesés lesz de attól még volt ez a kis csalókázási lehetőség.

Thanos was right.

(#16) nuke7 válasza Narxis (#15) üzenetére


nuke7
veterán

:K ezzel maximálisan egyetértek - akinek nem jó a szövegértése (kifejezetten angolul) az a dokumentációk bogarászásánál eléggé el fog hasalni.... Azoknak nem jósolok fényes jövőt ezen a pályán :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#17) janeszgol válasza nuke7 (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez nem IQ teszt volt. En mondom jegyzeteltem is, es hat a neten is pontositottam a tananyagot. A celom az volt a ket vizsganal, hogy feleannyi ido alatt teljesitsem. Sikerult mindkettot 50 percen belul normalisan kitolteni, de ez azt jelentette, hogy se google kereses melle, de meg a konyhaba se mentem ki. Csak a feszult koncentralas.
De ahogy olvasom csoportos megoldasok is voltak, szoval nem nalam pattog a lehetoseg.

Narxis, en 10 percen belul inditottam a vizsgat. Semmit nem neztem meg.

[ Szerkesztve ]

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#18) Ptech


Ptech
őstag

A felnőttképzésben résztvevők szeptember 1-jétől diákhitelt igényelhetnek a képzések finanszírozására és a megélhetési költségeik fedezésére – tette hozzá az államtitkár, aki ugyanakkor megjegyezte, hogy a jelen helyzetben előbbire nincs szükség.

Ez aztán a frappáns megfogalmazás. Még alanyi adómentességet is kérhetnek és ingyen sört, de azokra sincs épp lehetőség :DDD

(#19) janeszgol válasza Ptech (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Ingyeneskent van hirdetve kotberrel, igy nincs kepzesi dij, tehat a DH2 kiesett, maradt a DH1 szabad felhasznalasu.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#20) Ptech válasza janeszgol (#19) üzenetére


Ptech
őstag

Ha jól értem a cikkből, akkor a 8 hetes alapozó képzés az ingyenes csak, a valódi képzés fizetős, vagy nem?

(#21) Telda válasza Exodius (#4) üzenetére


Telda
addikt

Én is csak letölöttem a videókat, majd ha lesz időm megnézem, a vizsgákkal egyáltalán nem is foglalkoztam. A rendszerüzemeltetés érdekelt volna, de az csak a képzés kb. 5 százaléka volt.

[ Szerkesztve ]

(#22) janeszgol válasza Ptech (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem nem. Minden ingyenes, csak az eddigieknel nulla szazalek volt a kockazat, viszont a most kovetkezon van (ha kilepsz/nem sikerul, akkor visszafizetes).

Nuke7?

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#23) nuke7 válasza janeszgol (#17) üzenetére


nuke7
veterán

az elsőt én azért úgy csináltam 45 perc alatt, hogy közben kimentem a konyhába müzlit csinálni meg ilyenek :D az könnyű volt, google sokat segített...

A másodiknál meg felbasztam magam, hogy nem mentek az IQ tesztes (formás) feladatok, úgyhogy összecsaptam 45perc alatt és nem álltam neki mégegyszer, az csak 72% lett... :(

a top10%-nak 95-100%-os állami támogatása lesz a következő 4-12 hónapos képzésekre... a többieknek meg nem tudjuk még... lehet, hogy akik a kvótán kívül esnek, ők is kapnak valami finanszírozási segítséget, de valljuk meg őszintén, valószínűleg ez elég kevés embernek lesz megfelelő...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#24) nyunyu


nyunyu
félisten

20 GOTO 10

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25) janeszgol válasza nuke7 (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

Az nekem sem. Tobbszazezres kiadast nem vallalok. Max diakhitellel.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#26) Exodius


Exodius
őstag

Sztem lesz ebből egy 2.0-ás verzió és elindítják újra. Mit veszíthetnek?

(#27) Telda válasza janeszgol (#25) üzenetére


Telda
addikt

Ha diákhitelen gondolkozol, inkább menj el főiskolára, vagy valami felsőfokú képzésre. Ott legalább kapsz valami papírt. Ha van jogviszonyod, meg sok nagy és jó cégnél van gyakornoki program, ahol sokkal többet és életszerű dolgokat lehet tanulni, mint ezzel. A fizetés nem túl jó, de a gyakorlat érdekében be kell vállalni.
Ezzel meg mit mondasz, elvégeztem az újratervezés programot? :)

(#28) janeszgol válasza Telda (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Jártam fősulira, elvégeztem egy egyetemet. Szeretnék majd még tanulni, de 10 éven belül nem. Az a baj az egyetemmel, hogy lassú, felületes.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#29) Telda válasza janeszgol (#28) üzenetére


Telda
addikt

Akkor nem szóltam! :R Tudom milyen, megtapasztaltam én is.

(#30) Narxis válasza janeszgol (#28) üzenetére


Narxis
nagyúr

Akkor ez a képzés gyors lesz és felületes? :)

Thanos was right.

(#31) nuke7 válasza Telda (#27) üzenetére


nuke7
veterán

hát ugyanazt tudod mondani, mintha elvégeztél volna egy junior programozó bootcamp-et - az sem ad papírt. Ezekszerint az se ér semmit? :U :D

https://youtube.com/user/nuke7

(#32) Tigerclaw válasza nuke7 (#31) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azok jellemzoen hosszabb ideig tartanak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#33) nuke7 válasza Tigerclaw (#32) üzenetére


nuke7
veterán

4-12 hónapnál hosszabb ideig..? :F

Ahol néztem, 5-6 hónap a junior frontend, nem több... :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#34) MarQs válasza nuke7 (#33) üzenetére


MarQs
senior tag

5 hónap, nem több, de minden héten, hétfőtől péntekig, napi 8 órában, plusz hétköznap minden este 1-2 órás házi feladat!
Egy kicsit masszívabb kihívás, mint az eddigi maszatolás, amit csináltatok.... :U

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#35) nuke7 válasza MarQs (#34) üzenetére


nuke7
veterán

de ezt hívják bootcamp-nek, emiatt vesz részt mindenki az újratervezésben, hogy egy ilyen programra állami támogatással bekerüljön...

Vagy ez eddig neked nem esett le..? :F

Négy képző intézmény van: Greenfox, codecool, progmasters és training360.
Náluk indulnak majd a kurzusok, nemhiszem, hogy lazázós cuccok lennének... :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#36) Meridian


Meridian
senior tag

Van már valami fejlemény ezzel kapcsolatban? Kapott már valaki értesítést? Bár... mondjuk ez hülye kérdés, akkor már az indexen is cikk lenne belőle hogy kik nyerték a zsíros nagy lét és ezért mit kell letenniük az asztalra....

(#37) janeszgol válasza Meridian (#36) üzenetére


janeszgol
félisten

Semmit.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#38) Meridian


Meridian
senior tag

Még mindig semmi értesítés... nem kapkodják el, az biztos.
Viszont a linkelt weboldalon megjelent a 4 képzésről egy-egy rövid ismertető. Meg nagyvonalakban a képzési feltételek.

(#39) janeszgol


janeszgol
félisten

Na most jott info. Akkor csak teljesen ingyenes kepzesek lesznek? Arat sehol nem talaltam. A szerzodesben 4000 ft per ora szerepel tamogataskent. Fentebb valaki emlegetett resz tamogatast, de errol nem talaltam semmit. Ahogy en ertelmezem:

Free, viszont ha miattad nem sikerul, akkor a tamogatas osszeget kell visszafizetned, es nem a kepzes dijat. (Megszoroztam a 640 orat a negyezerrel. Hat.)

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#40) nuke7 válasza janeszgol (#39) üzenetére


nuke7
veterán

Azt az óraszámot kell valsz visszafizetni amennyit igénybe vettél - napi 6-7 óra asszem.

https://youtube.com/user/nuke7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.