Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hiftu


Hiftu
senior tag

"Az iPhone-tulajdonosok a legaktívabbak, közülük tízből kilencen gyakran vagy alkalmanként töltenek le új applikációkat, míg az androidos és badás készülékek tulajdonosainak 79 százaléka tartozik ebbe a táborba."

Itt kiváncsi lennék részletesebb leosztásra:
Milyen tipusú applikációkat töltenek le a sürün appokat cserélő emberek.
Tény, hogy iPhonera több és jobb játék van. Arra készítik el először a nagyobb cégek a játékaikat. Ez vajon befolyásolja-e a letöltéseket, vagy teljesen független ettől.

Az összesített statisztika sajnos torz képet is adhat egy megfigyelt halmazról. (Ezért is lehet jól hazudni vele.)

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#2) moonman


moonman
titán

véleményem szerint sokaknak elég lenne egy feature phone is, de ha valaki okostelefont akar és van rá pénze, akkor hajrá. csak néha úgy jön ki, hogy a telefon okosabb a gazdájánál.

részemről az 5-10 app kategóriába tartozom.

(#3) stevve


stevve
nagyúr

Minimális szövegbeli eltéréssel olvastam ezt reggel a Metropolban. :U

(#4) Dany007


Dany007
veterán

Nincs okostelefonom, mert nincs rá szükségem.
Telefonálni sms-t írni egy akármilyen vackon is lehet. Telefonnal vagizni meg szánalmas :)
Netezni tudok otthon és a munkahelyen is. Az alatt a 20perc alatt amíg hazaérek kibírom.
Szerencsére nem utazok naphosszat egyfolytában. Zenét az otthoni hifin hallgatok, filmet az LCD HD tévén nézek. Játszani szintén az otthoni asztali gépet használom, kicsit nagyobb élmény..
A poén, hogy a mostani Samu SGH lószarakárhányas ezeréves telefonom kezd behalni. És mivel a T-nél lejár a szerződésem, így bagóért adnak egy LG optim. 1 okost. Szóval én is tulaj leszek hamarosan.... :D Szóval vicc, de ha bagóért adják akkor mért ne, főleg ha a másik tönkrement. Egyébként tényleg nincs rá szükség. Az már egy máskérdés, hogy sokan sokféle módon próbálnak szükséget generálni maguknak ilyen-olyan indokokkal.

@stevve:

ezek szerint lehet, hogy nem csak te :D

[ Szerkesztve ]

(#5) Morden24 válasza Dany007 (#4) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egyébként tényleg nincs rá szükség.

Kiegészíteném: Egyébként tényleg nincs rá szükségem. ;)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#6) Dany007 válasza Morden24 (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Jah, igazad van. Ne kezdjük újra : )
Lehetne vitázni a vélt és valós szükségletekről telefonok szempontjából. De akkor megint a szórakoztatóelektronikánál lyukadnánk ki. És voltaképp az is csak egy vélt szükséglet.

(#7) Alex91


Alex91
félisten

Felrakja az ember amit hasznal, aztan kesz, el van felejtve :).

Kulonben pl. az Androidos telo altalaban alapban jol el van latva szoftverrel (sokszor tobbel is, mint ildomos lenne). Es eleve korlatozott az esszeru felhasznalasuk. (Amiota Tablet is van, az okostelo mar tenyleg csak telefonalasra jo :D.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8) Morden24 válasza Dany007 (#6) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem, én arra akartam utalni, hogy szerintem teljesen tökmindegy, hogy ki miért használ telefont, egyéni példát csak egyéni példával lehet szembeállítani. Egy ilyen egyéni példára most én is leírhatnám az egyéni példámat, és akkor megállapodhatunk abban, hogy te így, én meg úgy, de ettől még semmilyen általános érvényű megoldáshoz nem kerülünk közelebb :)

Nagyon sok olyan dolog van, ami nem szükséges, de jobbá, könnyebbé, kényelmesebbé, élvezhetőbbé teszi az ember életét. Én ezeket még akkor sem nevezném felesleges vagy szükségtelen dolgoknak, ha éppen nagyon kötekedős kedvemben vagyok. Ja, és persze itt nem is említettem azokat az eseteket, amikor valaki valóban használja is az eszközt, nem kedvtelésből vagy a lehetőségei okán, hanem szükségből. Az appok nem korlátozódnak kizárólag az entertainment részre :K

szerk.: Az már csak a saját véleményem és kiegészítő jellegű, hogy mivel ár és tudás alapján kategorizálva igen sok egymást általánosan fedő modellt találsz, amik között a személyes preferenciáid tesznek csak valós különbséget, a "vagizás" sem egy elítélendő dolog, mert nyilván az ember úgy választ magának terméket, hogy az a lehető legtöbb szempontból bejöjjön neki, amiben nyilván a kinézet, a márkapreferencia és egyéb nem racionális kitétel is szerepel.
Jó, most nyilván a "vagizást" nem az "okostelóm van kecseg, rajságos vagyok" emberekre gondoltam, de hadd ne foglalkozzak a társadalom legaljával :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#9) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Jelen pillanatban nincs okostelefonom, de amikor volt, elég sok testre szabott alkalmazást használtam.
Poén, hogy a mostani SE OS-t futtató nem okostelefonomon is sok alkalmazást használok, hiszen Java progiból is nagyon sok jó, és hasznos akad. :K
(térkép, szótár, zenelejátszó,böngésző, képszerkesztő, fájlkezelő...)

Egyébként azt figyeltem meg, hogy egyre több olyan okostelefont használóval futok össze, aki nem használ semmilyen plusz alkalmazást a telefonján, ráadásul még net előfizut sem kötött. Vagy egy kisebb (alkalmankénti/havi) netcsomagot, vagy csak wifit használ - mekik előnyben náluk - az első pár szükséges szinkronizációhoz, és ennyi.

A mai okostelefon dömpingnek leginkább a szolgáltatók örülnek, mert nagy százalékban mobilnet előfizut is rá tudnak sózni a kedves vevőre. Mindezt csak azért, mert okostelefont vásárolt, és az teljes értékűen azzal használható ki szinte mindenhol...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#10) moonman válasza Dany007 (#6) üzenetére


moonman
titán

nekem például kapóra jött, hogy ma egy üzleti ebéd közben megjött az ajánlat emailben és be tudtam mondani az ital mellé egy árat. :) szóval vannak hasznosságok egy okostelefonnal, én már nagyon kínlódnék nélküle.

(#11) stevve válasza mrlujoak (#9) üzenetére


stevve
nagyúr

"ráadásul még net előfizut sem kötött. Vagy egy kisebb (alkalmankénti/havi) netcsomagot, vagy csak wifit használ - mekik előnyben náluk - az első pár szükséges szinkronizációhoz, és ennyi."

Munkahelyen és otthon is van wifi, így a nap kb. 80%-át a neten tudja tölteni a telefon. A többi időért és az utazások alatti netezés miatt nem fogok előfizetni a szolgáltatónál. Rengeteg hasonló álláspontú embert ismerek. :)

(#12) kali


kali
legenda

évek óta használok okostelefonokat, és ki is használom azokat, illetve az általuk - és a mobilos szolgáltatóm által - nyújtott lehetőségeket! van előfizetve "korlátlan" mobilnet a használt sim kártyámon, és más esetleges kényelmi/funkcionális szolgáltatásokért is hajlandó vagyok fizetni, ha előnyöm származik belőle, illetve megkönnyíti/felpörgeti az életemet!
nincs azzal gondom, ha valaki azt mondja, hogy neki nincs szüksége ilyesmire, de az már bosszant, ha azt próbálja megmagyarázni, hogy ez úgy általánosságban luxus, és/vagy felesges mindenki számára, meg hasonlók...

(#13) h-yle válasza Morden24 (#8) üzenetére


h-yle
addikt

Én is így vagyok vele. Nincs rá igazán _SZÜKSÉGEM_, de sokat használom, és nagyon kényelmes. Nyilván nem halnék nélküle éhen, de azt hiszem a társadalom nagyon kis százaléka az akinek egy ilyen készülék _ELENGEDHETETLEN_ a munkájához.

Appokból pedig azokat használom amiknek van értelme. 86. fingórogram nem igazán nyerő nálam, és a 983 twitter app közül is bőven elég egy, ne adj isten egy sem.

Ideális esetben az appok nagy része ki is váltható normális mobil oldalakkal, csak odáig még nem sok fejlesztő/cég jutott el. Persze ellenpélda is van, mondjuk az IMDB WP7 app rohadt jó azt rendszeresen használom.

Egyébként meg ha az ember csak egyetlen olyan appot (vagy funkciót) használ amit egy feature phone nem, vagy nem úgy tud mint az a bizonyos okostelefon, de az az app számára nagy jelentőséggel bír, és ő azért hajlandó beruházni a drágább készülékre, az is teljesen érthető magatartás.

Olyan ez mintha attól hogy az ember drága, jól felszerelt autót vesz folyamatosan teljes sebességgel ülésfűtéssel, maxra kapcsolt rádióval tolatóradarral, tempomattal, meg minden egyéb extrával együtt kéne használnia, mikor lehet csak azért vette, mert rohadt kényelmes az ülés...

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#14) Ceree válasza h-yle (#13) üzenetére


Ceree
senior tag

Abszolút igazad van, az autós példa nagyon tetszik! Nekem sem lenne szükségem okostelefonra, azonban ha már van, akkor például a reggel a levelezésemet pár pillanat alatt meg tudom nézni, és mennyivel kevesebb áramfelhasználással, mintha számítógépet kapcsolnék. Még sok ilyen hasznos kis funkciót tudnék kiemelni, amivel más eszközökbe való beruházás (pl.: biciklire kmóra, teljeskörű távirányító notebookhoz) alól mentesülök azáltal, hogy okostelefonom van. Ahogy Stevve is mondta, én is nagyrészt wifi közelben vagyok, miért is fizetnék elő mobilinternetre. Sőt, amilyen távolsági buszokat használok manapság, azokon is elérhető wifi, ha szükséges lenne. De néha inkább pont jó elszakadni...

Másolat_eredetije

(#15) tomp


tomp
félisten

Nincs okos telefonom, mégis sok mindenre használom. Beépített gmaps, torrent, online gugli szótár, qr code olvasó, chat progi, időjárás, fájlkezelő, email(beépített) +egy halom egyébb alkalmazás.
Na meg mellé mobilnet. Nem ilyen napijegy meg hasonló szarság. Vodka 1G.

(#16) Morden24 válasza h-yle (#13) üzenetére


Morden24
nagyúr

+1

Sectumsempra - For Enemies

(#17) Dany007 válasza Morden24 (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Látod ebben egyetértek. Legutóbb is itt akadtunk meg.
Erre nem lehet mit mondani. A szükségleteit tényleg mindenki maga tudja és maga dönti el.
Ezért a szükségesség kérdését olyannak tartom, mint a vallásokban a mindenható isten létét. Amivel mindent meg lehet magyarázni és nem lehet érdemben megcáfolni. Így ezt én sem próbálom meg.
Az is tény, hogy ma már ezek a telefonok annyira olcsók, hogy bárkihez eljutnak. Így már akkoris megéri ilyet venni, ha csak alkalmanként használja ki az ember, hiszen nem kell százezreket költeni rá.
A példámat csak azért hoztam fel, mert próbáltam egy sokkal jobb minőségbeli alternatívát írni a népszerűbb funkciókhoz. De ez tényleg egyedi. Tényleg nincs értelme példálozni.

@h-yle:
"Nincs rá igazán _SZÜKSÉGEM_, de sokat használom, és nagyon kényelmes. Nyilván nem halnék nélküle éhen, de azt hiszem a társadalom nagyon kis százaléka az akinek egy ilyen készülék _ELENGEDHETETLEN_ a munkájához."

Ezzel pedig teljes mértékben egyetértek. Én is pont így gondolom. A gond, amiért néha megszólalok ilyen téren az az, hogy sok helyen sokan ezt nem akarják beismerni. Sokszor a végletekig eljutva nevetséges indokokat felhozva a létszükségre hivatkozva.

(#18) DJS


DJS
tag

Az pedig, aki ezt a cikket elkövette, büntetésből írja le százszor egymás után:
"Az application magyarul alkalmazás."

(#19) tkazmer válasza moonman (#2) üzenetére


tkazmer
addikt

mire egy normál billentyűzetes telefonon megírok egy email választ, addigra lemegy a nap, qwertyvel meg még nem láttam csak okos telefont... :)
(igen, gyakorlatilag csak a (beépített) email programot használom az okostelefonomban, nyilván eltekintve a naptár, címjegyzék, nagy ritkán gps programoktól...)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#20) cellpeti


cellpeti
veterán

Én is vettem ZTE Blade-t, itt a PH-s fórumon talán az 5. vagy 6. lehettem. De rájöttem, hogy nem használom ki, mert csak az ébresztőórát használtam. Ezért eladtam.

Talán ami most jó lenne, az a Nokia C3-00, OVI-s alkalmazások és Wifi. Ennyi elég is lenne sok mindenkinek én szerintem

Tigris, tigris, csóvafény...

(#21) Solten válasza moonman (#2) üzenetére


Solten
addikt

Egyetertek, folyton azt latom a buszon a mobiljukba temetkezett embereknel hogy feszbukoznak'...

Saor Alba

(#22) mrlujoak válasza stevve (#11) üzenetére


mrlujoak
veterán

wifi hot-spot ellátottság szempontjából Te szerencsés ember vagy!

Sokaknak viszont marad a free pointok vadászata... :)

Nekem is van itthon wifi-m, de a melóhelyemen nem volt, így ott - és út közben - bizony ment a net előfizu...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#23) Alex91 válasza cellpeti (#20) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor megint egy jó vásárt csináltál! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#24) joey04


joey04
titán

A felmérés kb minden pontjával egyetértek. A véleményem az, hogy szinte mindenki ki tud valamit használni a mai okostelefonokon, szinte senkinek nem (lenne) fölösleges. Örülök, hogy lassan az alsókategóriában is teljesen megszokott lesz a jelenlétük. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#25) floatr


floatr
veterán

Ha az ár nem necces, akkor sokszor az dönt egy vásárláskor, hogy ki mennyire hajlandó kezelni egy taccsos telefont. Az már csak mellékes, hogy mást is tud.

(#26) cellpeti válasza Alex91 (#23) üzenetére


cellpeti
veterán

Igen jót csináltam, mivel 20ért vettem meg, az előfizu-s kártya meg kellett tesómnak, és eladtam 38kért. Szóval ezt megint bebuktad. :C

Tigris, tigris, csóvafény...

(#27) Alex91 válasza cellpeti (#26) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, akkor azt ird le legkozelebb, hogy jo bizniszt csinaltal, es ne azt, hogy rajottel, hogy neked shit :DD!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#28) cellpeti válasza Alex91 (#27) üzenetére


cellpeti
veterán

Ha tudnál olvasni, akkor nem azt írtam le, hogy szar, hanem azt, hogy én nem használtam ki, de legyen a te gondod, hogy nem tudsz olvasni...VÉGE

Tigris, tigris, csóvafény...

(#29) Alex91 válasza cellpeti (#28) üzenetére


Alex91
félisten

Pedig biztos sokat olvastal rola, meg 1001 kerdest feltettel a kapcsolodo forumban mire nagy nehezen raszantad magad es megvetted... :) Es igy se jott ossze, de lagalabb kerestel rajta! :C

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30) zoli62


zoli62
addikt

Először jó négy éve Symbiant használtam, tavaly óta pedig Androidot. A symbianon több esetben gyárilag beépített programokat az Androidon külön feltelepített appokkal helyettesítem, azaz ilyen értelemben "okosítom".

(#31) Duree


Duree
veterán

Hát rengeteg ismerösöm van aki azt sem tudja,hogy a telefonja mit tud,nemhogy használná is öket.A legtöbben csak telefonálnak meg sms-t írnak

duree54

(#32) Lenry


Lenry
félisten

amikor a Blade megvételén gondolkoztam, Joey fórumtárs mutatott rá, hogy egyszerűen nincs rá szükségem, és akkor igaza volt, ez eddigi telefonjaimat telefonálásra és SMS-re használtam, semmi plusz nem kellett, most viszont a sok alkalmazás, az asztali gépemmel való nagy fokú együttműködés, a szinte bárhol azonnal elérhető internet, olyan plusz kényelmet teremtett, hogy már semmiképp nem váltanék kisebb tudású telefonra

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33) joey04 válasza Lenry (#32) üzenetére


joey04
titán

:)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) Dany007 válasza Lenry (#32) üzenetére


Dany007
veterán

Remélem, hamarosan én is így fogom gondolni! :) Kíváncsi vagyok milyen.

(#35) qqcqqc


qqcqqc
őstag

az első "okos" telefonomat, se P800 nem használtam ki. a másodikat, exen x800 már valamennyire kihasználtam, MP3-hallgatás, egérmozi, navigáció, ebook.
most egy spicát használok. a korlátlan mobilnet mellett már van értelme (email, webböngészés, netes rádió). ha nem lenne, lenne nálam egy alap teló, egy mp-sok lejátszó, egy könyv, egy határidő napló egy nagy táskában.
most csak egy dolgot tudok elhagyni :DD

[ Szerkesztve ]

(#36) Keem1 válasza qqcqqc (#35) üzenetére


Keem1
addikt

"most csak egy dolgot tudok elhagyni"
Vagy egy dolgot tudnak ellopni (tele személyes adattal) :U

Ahogy tették az én telefonommal a múlt héten. Ott még inkább a 4 GB-os microSD volt a leginkább fájó, nem is a Samu S5230. De a pár napja vett Galaxy Ace-ben már most több érzékeny adat van mint elődjében. Nincs mese, vigyázni kell rá!

(#37) Xero


Xero
nagyúr

Lassan három éve használom az iPhoneomat.
Anno akkor csatlakoztam az ios vonalhoz amikor az appstore nyitott. Nem tudnám megmondani hány alkalmazás fordult meg a készüléken.
Napi szinten használatban van 5-7 nem gyári app.
A mobilnetet kihasználom többé kevésbé, ez nagyon változó, de a tudat, hogy bármilyen helyzetben elérhető szinte minden információ, elég megnyugtató.

(#38) joey04


joey04
titán

kicsit off, de részben kapcsolódik:

[link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) moonman válasza joey04 (#38) üzenetére


moonman
titán

ez mekkora buziság már, komolyan... :U

(#40) bobsys


bobsys
addikt

Na most megneztem a szifonon miket telepitettem (tudom, tudom szarfos iPhone dehat ezt adta a ceg :) )
Mobilbank, RDP kliens, Light, Paypal meg ebay. Az utolso ketto hobbibol van fent.
Ezen kivul meg a mail, calendar, notes es persze telefonfunkciok.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#41) parandroid válasza moonman (#39) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én belegondoltam, és nagyon igaz - naponta akár tucatnyi olyan emailre kell válaszolnom, amiből aztán sokleveles levélfolyam (thread, oh yeah) lesz, mert nem volt egyértelműen megfogalmazva a kérdés, vagy közbejött valami, és mégsem úgy működnek a dolgok, ahogy kellene, amit 1, de max 2 perces telefonhívással el lehetne intézni. Multikulti, te csodás. Kollégák egy része ki sem száll egész nap a blackberryből, azon csetelnek, sms-eznek, emaileznek. Személy szerint én az sms-től is hülyét kapok, nemhogy cseteljek mobiltelefonról... Simán 2-3 sms-váltás, pedig csak tárcsázni kellene azon a rohadt telefonon. Asztali telefonon teljesen esélytelen bárkit elérni az irodában, szinte csak az asszisztenseket, vagy már őket semmindig, ha meg mobilon hívok valakit, akkor ír egy emailt (sic!), hogy 'látom, kerestél'. [ facepalm ]

Szóval lassan tényleg ott tartunk, hogy csak arra nem használjuk a telefont, amire való...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42) moonman válasza parandroid (#41) üzenetére


moonman
titán

én csak azokat irigylem, akik abból élnek, hogy ilyen "trend-tanulmányokat" készítenek. :(((

(#43) bobsys válasza moonman (#42) üzenetére


bobsys
addikt

dehogy irigyled, nem vagy te olyan jo bullshit generator :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#44) BonFire


BonFire
veterán

Visszautalva a Velvetes bulvárszemétre. Azt írja:

"Csak úgy váratlanul rácsörögni valakire, aki nem családtag, ráadásul egyre nagyobb otrombaságnak számít, mondják a trendelemzők."

Na, most épp a múlt héten fordult elő, hogy a haver, akivel közös projekten dolgozunk éjjel 1:22-kor hívott fel. Egyszerűen éjjel dolgozott, akkor ért rá, és tudta, hogy általában én még akkor fenn vagyok. Persze ebből nem kell rendszert csinálni, de ha fontos valami, ég a ház, akkor miért ne? Munkával együtt jár. Főleg, ha az ember maga ossza be a munkaidejét.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#45) stevve válasza parandroid (#41) üzenetére


stevve
nagyúr

egyetlen dolgot tudok elfogadni abból a tanulmányból, aminek értelme is van: az, hogy az emailben megbeszéltekre később könnyebb hivatkozni. De mivel ez is csak a munkában számít és azért ott sem állandó, hogy állatira fontos dolgokról kell azonnal levelet váltani, a telefonálás mesterséges kiirtását baromságnak tartom. Ezer olyan helyzet van, amikor egy hívás a legjobb megoldás.

(#46) joey04 válasza moonman (#39) üzenetére


joey04
titán

hát nekem nem. én sokszor egész nap offlineba teszem a telefont, egyszerűen nem akarok beszélni telefonon, ha van millió más csatorna, ahol írásban lehet kommunikálni. Egyszerűen egy nyűg számomra az egész.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) parandroid válasza joey04 (#46) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

De akkor neked minek telefon? :)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#48) moonman válasza joey04 (#46) üzenetére


moonman
titán

gátlásaid vannak élőszóban beszélni emberekkel?

(#49) Hiftu válasza moonman (#48) üzenetére


Hiftu
senior tag

Nekem van olyan ismerősöm, aki utál telefonálni.
Személyesen nincs semmi gondja. Írásban is ok. Csak a telefont nem szereti.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#50) #16820480 válasza moonman (#48) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem mindig célravezető hangos kommunikációval megoldani valamit. amíg mondjuk magyarul beszélgetsz másokkal, addig rendben van, de ha külföldiekkel kell sokat telefonálni, akkor adódnak néha gondok a kiejtés miatt, vagy akár még a rossz vonalminőség miatt is. próbálj meg egy átlag olasszal telefonban angolul beszélgetni, de akár említhetném a fujian-i földművesek remek kiejtését is ;) de lehet akár egy zajos buszon, metrón is gond a szóban kommunikálás. ilyenkor sokkal célravezetőbb és pontosabb írásban, ráadásul visszakereshető és hivatkozható is, ellenben a szóval.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.