Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Lacc válasza hb400 (#96) üzenetére


Lacc
aktív tag

Nem az Apple-nek készült, inkább az NVIDIA ellen készült, ezt olvastam néhány cikkben, és én is ezzel értek egyet.

Bár szó se róla, hogy az Apple is nyerhet rajta, mert így könnyebb, vékonyabb, több akksival ellátott laptopokat lehet gyártatni, ez egy előnye. Ugyanakkor szem előtt lett tartva a VR/AR támogatása, ebben a Kaby Lake-G nagyon jól áll, bár az Apple az AR-t támogatja inkább és nem a VR-t de lehet rákaccsint.

Elsőnek a Dell és a HP jön ki vele, ők pedig eléggé erősek business/workstation vonalon, szóval nem kizárt, hogy ezen a vonalon jelenik meg, mivel a Kaby Lake-G mutatói egész jók, az AI, Machine Learning fejlesztéshez is, na meg VR/AR. (Ezekben az NVIDIA nagyon jól áll)

(#102) 0P1 válasza Blazs120gl (#98) üzenetére


0P1
aktív tag

"A sötétebb vízióm, hogy desktop megjelenés esetén ezek procik lesznek a GPU bányász rig-ek új építőelemei. "

Sose térülne meg, ha ilyennel akarnál bányászni. Feleslegesen kifizetsz és járatsz egy 4c/8t-s Core i7-es CPU-t csak azért, hogy egy mellé párba rakott 24 NCU-s Vegával bányássz?

(#103) UnknownNoob válasza #52588800 (#16) üzenetére


UnknownNoob
tag

A játékkonzolok eladása nem profitáló. Azok azért ilyen olcsóak hogy vedd utána a lassan már 20 ezerbe kerülő játékokat (30-40 ezer DLC-vel). Ilyen árakkal könnyen fel lehet menni akár 500 ezer forintig is egy konzol életciklus alatt. Arról nem is beszélve hogy az Xboxot nem tudod munkahelyre bevinni és azon dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#104) UnknownNoob válasza 0P1 (#102) üzenetére


UnknownNoob
tag

Pedig milyen lenne már, az asszony bemegy este a spájzba, oszt annyit lát hogy több száz világító kék koponya van a polcokon :C

(#105) Blazs120gl válasza 0P1 (#102) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

Mint azt eddig láttuk/látjuk, a megtérülés nem pazarlás kérdése... :(

Mini alaplapokkal, mini tápokkal (a Vega-kat a fogyasztásuk teszi alkalmatlanná) félek, hogy kijöhet olyan munkapont, amiért egyeseknek megérheti GPU-k helyett ilyeneket felvásárolni. :O

De mindannyiunk érdekében remélem, hogy nem lesz valóság... :W

(#106) UnknownNoob


UnknownNoob
tag

Ez csak magánvélemény de szerintem ezek elsősorban laptopokba fognak menni. A 15 wattos AMD APU eléggé bealázta az Intel U procikat CPU és GPU téren egyaránt, mégsem látunk túl sok AMD chipet a vékony laptopokban. Legtöbb ember valszeg annyit néz laptopvásárlásnál hogy i7 legyen meg hogy menjen az overwatch. Ez a termék ennek tökéletesen megfelel. Van is youtubeon videó, 1080p 60-70 fps max settings overwatchnál.

Amúgy volt hír hogy Áemdéék dolgoznak egy 28CU-val rendelkező 8 magos desktop APUn 2GB HBM-mel. Ez utóbbi amolyan cache lenne, hogy ne kelljen RAM bácsit állandóan zaklatni. Vegyük észre, hogy a 11CU-val rendelkező 4 magos Raven Ridge a low-end 4 magos desktop ryzent váltja le, tehát a budget proci még budgetebb lett, hiszen már GT 1030-t sem kell mellé venned. R7 azaz high-end APU-t eddig AMD-től nem láttunk.

(#107) Blazs120gl válasza UnknownNoob (#106) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

Ott válik el a sz*r a májtól, hogy van-e dedikált VRAM, akár még GDDR5 is jó, csak legyen. 2GB is elsősorban a high detail-ben jelent hátrányt, a framerate-et annyira nem korlátozza felülről.

(#108) UnknownNoob válasza Blazs120gl (#107) üzenetére


UnknownNoob
tag

A 2GB lehet kamuhír, prototípus vagy feltételezi hogy gyors RAM-ot vettünk. Nem kell az egész kenyeret berakni a videó memóriába, elég mindig az aktuális szeletet lekérnie a GPU-nak. Már tavaly is menőztek az okos HBM-es memória kontrollerükkel ami virtuálisan megsokszorozza a fizikai memóriát. Ez értelemszerűen addicionális terhet jelent a RAM-ra nézve, viszont a videójátékok alapvetően nem memória intenzív feladatok, ezért biztos van egy aranyközépút ahol a VRAM csökkentett, de még nem okoz bottlenecket.

(#110) Z_A_P válasza UnknownNoob (#108) üzenetére


Z_A_P
addikt

Valóban, itt aztán tényleg nagyot szolhatna a HBC, de most olvasom Wikin:
The discrete graphics chipsets also include High Bandwidth Cache Controller, but not when integrated into APUs.
Azaz ez APUk-ban nem muxik, csak dgpu modban. :F

OK

(#111) UnknownNoob válasza #26681856 (#109) üzenetére


UnknownNoob
tag

Ráadásul ez még csak nem is Covfefe Lake, hanem Kaby Lake. Nem mintha lenne bármi különbség a kettő között.

(#113) UnknownNoob válasza Z_A_P (#110) üzenetére


UnknownNoob
tag

Azért nincs mert a jelenlegi AMD APU-kban HBM memória sincs. Ha a felső kategóriás APU-ba raknának dedikált HBM memóriát, akkor értelemszerűen kontrollere is lenne.

(#114) Blazs120gl válasza UnknownNoob (#108) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

Valszeg az lesz, hogy valahol ott húzzák meg a határt, ahol a népszerű f2p, esport játékok és pár éves címek medium-ban elfutnak 40-50 fps-en. A VRAM léte viszont abból a szempontból must have, hogy nemcsak a textúra kerül oda, hanem a shader-ek, pufferek stb., nem mindegy, h a CPU-val osztozik a (VRAM-hoz képes lassú) memórián vagy sem. Szvsz még akár DDR5-öst is megéri berakni (bár annak az ára vélhetően már nem fog esni a szűkös készletek miatt).

(#115) lezso6 válasza Z_A_P (#110) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A HBCC arra való, hogy a GPU memóriájába csak az adat lett legyen odamásolva a CPU memóriájából, amire tényleg szükség van. De ha APU-ról van szó, azaz ugyanazt a memóriát használja a CPU meg az GPU, akkor mégis mit csináljon a HBCC? :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#116) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Most az lenne nagy flash, ha ez a rendszer magában működne, adná ki a videójelet, régebbi játékokkal el lehetne bíbelődni, viszont ha valami legújabb legcsúcsabb játékot indítanánk, akkor átvenné a vezérlést egy Radeon vagy geForce kártya, de ugyanott sajtolná ki magából a videójelet (laptop után szabadon, ahol ugyanez a felállás) :) Fogyasztásoptimalizáláshoz talán jó lenne.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#117) Z_A_P válasza lezso6 (#115) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ugy ertettem, hogy beleraknak APU-ba mondjuk 1-2GB HBM-et mind dedikalt memoria, ami igy meg olcso marad, ugyanakkor nem is terdel le.

OK

(#118) UnknownNoob válasza Z_A_P (#117) üzenetére


UnknownNoob
tag

Ha itt tartunk csinálhatnának egy Ryzen + Vega + 16GB unified HBM SoC-ot is. Erre végképp nincs pénze az AMD-nek, és nem is tudom pontosan ki lenne a célközönség, de mindenesetre érdekes lenne :DDD

(#119) Cathulhu válasza UnknownNoob (#118) üzenetére


Cathulhu
addikt

Evekkel ezelott volt pletykakent ilyen, de azota a Zen es a Vega is megcsuszott.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#120) #52588800 válasza UnknownNoob (#118) üzenetére


#52588800
törölt tag

Következő konzolgenerációban lazán benne lehet, ha lesz elegendő HBM.

(#121) UnknownNoob válasza Cathulhu (#119) üzenetére


UnknownNoob
tag

HBM3 állítólag olcsóbb lesz, talán majd egy 7nm-es Ryzen 2 / Navi / HBM3-as SoC fog napvilágot látni 2020 körül. Ez a Kaby Lake G is nagy előrelépés, de valami ilyesmi lenne az igazi.

(#122) leviske


leviske
veterán

A Max-Q notikban található GTX1060 milyen viszonyt ápol az asztali verzióval? Mert ezek elég jó eredménynek tűnnek egy 24CU-s GPU-tól, ha nem egy agyonherélt GP106-ről beszélünk.

(#123) UnknownNoob válasza #52588800 (#120) üzenetére


UnknownNoob
tag

Igen, kb egy high-end Xbox One X-ről beszélünk. Pár év múlva ha mainstream lesz a HBM, akár az új generációs konzolok is lehetnek hasonlóak.

(#124) UnknownNoob válasza leviske (#122) üzenetére


UnknownNoob
tag

Laptop GTX 1060-hoz képest 10-15%-akl lassabb. Jelenleg annyi a biztos hogy az asztali GTX 1050 Ti és az asztali GTX 1060 6GB között lesz valahol. Tesztekből fog csak kiderülni, hogy pontosan hol.

(#125) ukornel


ukornel
aktív tag

A HP laptopjába rendelhető a Kaby-G.
Ami igazán vicces, hogy a hír szerint a sorozatban ennek a változatnak gyengébb az akkuideje, mint a hagyományos CPU+dVGA-s változatnak :D
(Az is igaz, hogy ez utóbbi grafikában jelentősen gyengébb, ha jobban megnézi az ember.)

[ Szerkesztve ]

(#126) edward2 válasza solfilo (#99) üzenetére


edward2
addikt

Szerintem mindenki tudja hogy a MAX-Q nem ugyanaz.

De mielőtt nagyon lemennénk hídba... 15-20%al lassabb.

(#127) solfilo válasza edward2 (#126) üzenetére


solfilo
veterán

Pont azért jegyeztem meg, mert már nem az első hsz volt ebben vagy más ilyen topikban, ami csak simán GTX 1060-ról beszélt.
Kategórián belül 15-20% meg már felnégyelés. ;)

De nem is kell messzire menni, egyes írások is simán GTX 1050-ről (mobil GTX 1050 helyett) vagy GTX 1060-ról beszélnek Max-Q helyett.. :)
"Bár valószínűleg nem véletlenül választotta az Intel ezeket a játékokat a demózásra, de azt láthatjuk, hogy a kisebbik Radeon simán lenyomja a GTX 1050-est, a nagyobbik pedig a GTX 1060-as ligájában játszik, tehát bőven elég lehet 1080p-s felbontásban magas beállítások melletti játékra."

solfilo

(#128) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Kíváncsian várom, hogy az asztali 1060-hoz képest mit tud felmutatni. Mondjuk az ára miatt továbbra sem lesz egy bestbuy, főleg, hogy most jön a generáció váltás a VGA-knál.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#129) User64476


User64476
őstag

Na csak sikerült máris kiállítani valamit a trónfosztónak nevezett mobil Ryzen ellen. Ráadásul AMD GPUval :D

(#130) ivarg


ivarg
tag

Kíváncsi leszek, hogy egyáltalán piacra kerül e socket platformon vagy csak leforrasztva, de egy dolog egészen biztos, ha megjelenik a dobozos verzió akkor laza 230-250eFt os címkére gondolnék az itthoni polcokon, mindenki így örüljön neki...

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#131) [CsuCsu] válasza User64476 (#129) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nem egy kategoria, kulonbozo celpiac. A Ryzen 15W (25W tuninggal), ez meg 65-100W. A mobil Ryzen iGPU-ja az Intel HD Graphics ellen nyomul, es azt rendesen le is alazza.

(#132) Dilikutya válasza User64476 (#129) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez teljesen más, nézz csak rá a tokozásra. A hagyományos CPU méretben az Intel sem tudta volna beletenni ezt a GPU-t. Nem véletlenül vannak a videókártyák is akkora nyákon, csodák nincsenek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#133) wsanyi válasza ivarg (#130) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Ez elvileg gamer notebook-okban lesz forrasztva. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#134) Tidus válasza Taranti (#4) üzenetére


Tidus
addikt

Bányászatra eddig is Intel procit kellett venni.

(#135) edward2 válasza wsanyi (#133) üzenetére


edward2
addikt

Eddig egy HP Spectre X360 meg egy Dell XPS 15 2-in-1 lett bejelentve velük. Mindkettő hétköznapi felhasználók laptopja. Mondjuk abból inkább a felső kategória.

Szerintem a játékosoknak szánt laptopok megmaradnak nvidian.

(#136) [CsuCsu] válasza edward2 (#135) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ha neked hetkoznapi, akkor nagyon el lehetsz eresztve penzzel. Ezek a gyartok felsokategorias business laptopjai. A MacBook Pro-val versenyeznek Windows vonalon.

(#137) Tidus válasza edward2 (#135) üzenetére


Tidus
addikt

Ha lesz a játékosoknak, akkor az ASUS fog is lépni Rog vonalon.
Szerintem tuti, miért ne..
Már csak AsRock dobhatna a Kaby-Lake-G-vel ITX-et.

(#138) ONEFREE válasza azbest (#6) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Ezen töprengtem én is. 😁

(#139) 0P1 válasza Tidus (#134) üzenetére


0P1
aktív tag

procival bányászni? :Y

(#140) lezso6 válasza 0P1 (#139) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kiszolgálni a bányász VGA-kat jelenleg valamelyik G-s proci a legjobb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#141) #74018560 válasza lezso6 (#140) üzenetére


#74018560
törölt tag

Mert kozben tudsz CS-zni vagy miert?

(#142) velizare válasza #74018560 (#141) üzenetére


velizare
nagyúr

nem bga, tehát bele tudod rakni egy megfelelő alaplapba;
occsó;
nem celeron;

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#143) edward2 válasza [CsuCsu] (#136) üzenetére


edward2
addikt

HP Consumer: Pavilion, Envy, Spectre
HP Business: Probook, zbook, Elitebook

Dell Consumer: Inspiron, XPS
Dell Business:Latitude, Precision, Vostro

Tehát áll az eredeti kommentem. Az XPS és Spectre a felsőkategóriás consumer laptopok.

(#144) Tidus válasza 0P1 (#139) üzenetére


Tidus
addikt

Intel procival.
A gyengébbek kedvéért részletesen taglalva, olyan Intel procival ami Intel Chipset-es alaplapba helyezhető. Jelen esetben az LGA 1151 foglalatú bányász alaplapok a legelterjedtebbek, legjobban felszereltek,
De ha akarod dobok képet is mert jelen esetben is bányászik egy AsRock H110,13db MSI p106-100 mining GPU-val.

[ Szerkesztve ]

(#145) Barnuss


Barnuss
tag

köszi :DDD

(#146) 0P1 válasza Tidus (#144) üzenetére


0P1
aktív tag

jó, félreértettelek, azt hittem, magával az Intel procival akarsz bányászni (eléggé félreérthetően fogalmaztál)

(#147) Chp


Chp
őstag

Bár lenne fogalmatok arról mekkora csalódás számomra, hogy az AMD helyett az Intel lépte meg ezt a dolgot, a konkurens segítségével. Mintha írnék egy zseniális dalt, amit előadok egy híres zenésznek - csak én és a gitárom, ami neki annyira tetszik, hogy ellopja az ötletet, s előadja a zenekarával a saját nevük alatt, mert neki dobosa is van, meg basszusgitárosa is. Én meg csak azért nem tudtam érvényesülni, mert a másiknak jobban húzza a csacsi a szekeret. Ja. Túlreagáltam, de tényleg csalódást okoz. Mindegy. Jó lesz nekem a Raven is.

(#148) ukornel válasza Chp (#147) üzenetére


ukornel
aktív tag

Megértem az érzést.
Hiszen most tényleg mindene megvan hozzá: jó processzorarchitektúra, jó interconnect, versenyképes gyártástechnológia, tapasztalat a HBM-mel, és élvonalbeli GPU.
Ugyanakkor egy ilyen felső kategóriás cuccot (nagy lapka, HBM) az AMD logójával kisebb volumenben és alacsonyabb áron lehet eladni, mint az Intelével, ezt bizonyára te is sejted. Így pénzügyileg nem érné meg nekik - lásd az Intel is iszonyatos árcímkével adja.
Az AMD jobban teszi, ha meghagyja a piac kialakításának munkáját az Intelnek; az úttörés a nagyoknak jobban megy. Az utóbbi 5-6 év papíron ígéretes, mégis sorozatosan kudarcba fulladó fejlesztései ezt bizonyították. Az Intel farvizén viszont fokozatosan benyomulhat a kisebbik gyártó is a felsőbb szegmensekbe.

(#149) Crytek


Crytek
veterán

Lehet már tudni mikor jön majd ezzel gép?

Next PC Upgrade: 2022

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.