Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mice_007


Mice_007
tag

Nem gondoltam volna, hogy megérem azt, hogy ennyire közel lássak egy intel és egy AMD terméket egymáshoz :D

AIDA64.com

(#2) #97746176 válasza Mice_007 (#1) üzenetére


#97746176
törölt tag

Mondtam hogy kell a piacnak az AMD :D Intel iGPU gyenge :C De ez hatalmas cucc .. :D

(#3) ukornel


ukornel
aktív tag

Amikor láttam, hogy három oldalas a hír, azt hittem, hogy teszt is lesz ;)

Röhej, hogy az Intel valósította meg azt, amihez az AMD-nek volt meg mindene... :U
(Na jó, az EMIB-et leszámítva)

(#4) Taranti


Taranti
senior tag

Hurrá, lehet Intel procit venni bányászatra... :DD

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#5) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Azért az a pixel fillrate igen karcsú a GL-nél, én nem venném meg.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#6) azbest válasza ukornel (#3) üzenetére


azbest
félisten

hát érdekes lenne hasonló paramétereiket felsorolva mellette látni a ryzen 7 2700u mobil proci adatait. Mondjuk így ránézésre, mintha az intelbe mellé tett gpu sokkal komolyabb lenne, mint az amd jelenlegi megoldásánál a gpu.

Driver szempontjából láttunk már külső gyártós problémát az atom szériánál, hát nem tudom majd mennyire lesz megbízható vagy ez is elvérzik a papírforma ellenére, mert nem finanszírozzák a driverek készítését.

Nem lepne meg, ha valamelyik apple gépben a kaby lake-g lenne következő hw frissítéskor.

[ Szerkesztve ]

(#7) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Akkor ez effektíve Linux alatt is Radeon minőségű terméktámogatást fog kapni? Csak mert akkor...hát izé...:insert fintorgós smiley:.

(#8) Z_A_P válasza azbest (#6) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ezek nem az Ryzen mobil U sorozat ellenfelei lesznek.
Es igen, sok pletyka van, hogy villantania kellett valamit az Intelnek az Apple fele, plane hogy idovel az AMD is ossze tudta volna/tudja hozni majd.

OK

(#9) D.Va válasza ukornel (#3) üzenetére


D.Va
senior tag

Nem nem volt meg mindene, a legfőbb dolog hiányzik még mindig, a hírnév. Az AMD név az átlag "koca" vásárlóknak (ők a legnagyobb vásárlóréteg) még mindig nem mond semmit. Az Intel igen. Sajnos. Nem csoda, az Intel csilliárdszor többet tud költeni marketingre... (és megvesztegetésre ;] )
Hiába csinálod te a világ legfinomabb pálinkáját pusztaröcsögén ha nem reklámozod, nem ismerik az emberek... De ha elkezded TV reklámokban nyomni, plusz lefizeted a TACSKO-t meg az összes áruházláncot hogy csak a Te páleszod árulják, egyből beindulna a pusztaröcsögei biznisz... Persze ha erre mindre nincs pénz mert csóró vagy, a csőd szélén állsz adóssággal, hitelekkel a nyakadon, akkor maradsz egy pusztaröcsögei névtelen csóró senki a világ legjobb páleszával a spájzban.
(Az a kevés pusztaröcsögei hardcore alkuholista a faluvégi kocsmában meg nem fog kihúzni a sz@rból, bármennyire is nagy házipálesz fanok)

[ Szerkesztve ]

(#10) DonLaca@


DonLaca@
senior tag

Egyeseknél most beáll a tudathasadásos állapot. :DDD
Kíváncsi vagyok a hozzászólásokra. :DD

(#11) athomi


athomi
veterán

Érdekes a prezentációban szereplő GTX1050 a 4GB memóriával, mert olyan nincs.

Szerk.: Akkor megoldódott. [link]

[ Szerkesztve ]

(#12) erer1000 válasza DonLaca@ (#10) üzenetére


erer1000
őstag

Tegyünk mellé egy nvidia dGPU-t, és létrejön a tökéletes Svájc PC

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#13) ceripapa válasza athomi (#11) üzenetére


ceripapa
aktív tag

van noti 1050-ról beszélünk.
spec

(#14) velizare


velizare
nagyúr

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#15) Lacok válasza azbest (#6) üzenetére


Lacok
őstag

Inkább a Ryzen 5 2400G asztali apu -val lesz érdemes majd összevetni a "ryzen 7 2700u mobil proci" helyett bár még abban is csak 11CU van a 24 helyett illetve a tdp érték 100W helyett 45-65W.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#16) #52588800


#52588800
törölt tag

i7-8809G -al szerelet NUC 999 dolcsi lesz. Kell még bele RAM és M.2 SSD. Kész is van az Xbox One X 3x áron :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) ukornel válasza D.Va (#9) üzenetére


ukornel
aktív tag

Értem amit mondasz, DE...
Jó termékből még megszülethet a hírnév. Viszont fordítva, a hírnév önmagában nem szül jó terméket. Lásd az Intel hosszú évekig tartó erőfeszítéseit a grafikus processzorok terén: az elért valóban hatalmas eredmények sem voltak elegendőek arra, hogy a piros és zöld konkurenciát utolérjék, és mára odáig jutottunk,hogy Intel processzor mellé Radeont tokoznak, és leigazolták a Radeonok vezető fejlesztőjét.

#6 azbest
" így ránézésre, mintha az intelbe mellé tett gpu sokkal komolyabb lenne, mint az amd jelenlegi megoldásánál a gpu"
Sokkal komolyabb. Nyers teljesítménye valamivel több, mint duplája (24 NCU vs 11, hasonló órajelen), plusz jóval tágabb TDP keretből gazdálkodik, és HBM-mel és meg van támogatva...

(#18) azbest


azbest
félisten

btw, a CES -en lehet fogdosni ilyen procit és intel nuc-ot: [link]

(#16) RareParrot
a nem tuningolható változat már 800 dolcsiért indul :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Architektúra egyedi tervezésű GCN5
Abu, nem azt mondtad hogy ebben Polaris lesz?

OK

(#20) MCGaiwer válasza #52588800 (#16) üzenetére


MCGaiwer
addikt

cserébe nem kell 70-100 dollárért venni a játékokat

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#21) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Olyan ez mint valami mese.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22) Peter13


Peter13
senior tag

Wow, nem gondoltam volna hogy ennyire hamar kézzelfogható termék lesz ebből :)
A TDP-s okfejtést mondjuk nem feltétlenül értem ("azért gyorsabb, mert kevesebbet fogyaszt"), de lássuk majd mit művel élőben. Meg hátha átkerül egy ilyen vega a következő APU-ba is valahogy ;]

Viszont azt sem értem hogy nem lépte ezt meg az AMD a saját házán belül (ahogy feljebb is írták). A hírneves okfejtést nem tudom elfogadni, azokban a körökben ahol ilyet vesznek (mert az eladások zömét adó irodai szegmens ebből a szempontból ugye nem számít) az AMD igen jól csengett anno (még az Athlon idején), és minden gémer gépbe azt ajánlották. A hírnév kialakul...ha van mire (ahogy anno is másodhegedűsből lépett elő az eső helyre). Most a Ryzen egy tök jó irány, szerintem pont hogy meg lehetett volna lovagolni és kiadni egy ilyet, megtámogatva némi reklámkampánnyal persze.

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#23) [CsuCsu] válasza Peter13 (#22) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

A TDP-s okfejtes rendben van, ha a jobb energiahatekonysag miatt nem throttlingol.

Es ezt nem hiszem, hogy gamereknek szannak. Biztos vagyok benne, hogy ez a kovetkezo Macbook Pro alapja. Ezert is nem keszul tobbfele, az MBP-nel is csak ketfelebol lehet valasztani. Aki pedig Apple-t vesz, ugyis premium markat akar latni benne, AMD nem elfogadhato.

(#24) XuChi


XuChi
addikt

Azért az az 999 dollár / euro ár igen meredek :Y :W

A Zotac Magnus EK51060 egy sokkal jobb alternatíva, olcsóbban, és cserélhető desktop VGA-val!!! Szerintem :R

[ Szerkesztve ]

(#25) TheSaint


TheSaint
aktív tag

A célközönségét nem értem mondjuk ennek a terméknek, már amelyik pénzt fog ezért kiadni újonnan.
Első gondolom az almások, ott a pénz annyira nem számít, de nem tudom mekkora piac lehet...
Talán még AIO gépekbe és komolyabb laposba el tudom képzelni, de ez meg biztosan nem egy nagy piac...

Szerintem az új inteles GPU-k is egész jók lettek, még koca játékra is, alap munkára meg bőséges.

(#26) Abu85 válasza Z_A_P (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - Ezt írtam. Vagy Vega vagy Polaris.

(#23) [CsuCsu]: Mondjuk az Intel ezt az Apple-nek a legkevésbé akarja odaadni. Már így is orbitális hátrányuk van a Metal 2-ben, sose hozzák be, ha az AMD hardvereivel tömik az Apple-t. :D A Kaby Lake-G azt veszélyeztetné, hogy az Intel kiszorul az ökoszisztémából, mert gondolniuk kell arra is, hogy 3 év múlva ők saját GPU-t akarnak a Radeon helyére, és akkor az hiába lesz elméletben ugyanolyan gyors, mint az AMD-é, ha a Metal programok az AMD-re vannak szabva.

Az NV ezért nem tud visszakerülni. Hiába jó a hardver DirectX/Vulkan/OGL programokban, az Apple-nél Metal van, és ott már nagyon gyenge.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) Balazs26


Balazs26
csendes tag

Hol az első agyhalott, aki benyögi, hogy mér' nem dzsíforsz van benne, há' mer' az jobb, meg gém redi? :D

(#28) ViZion válasza TheSaint (#25) üzenetére


ViZion
félisten

Az ötlet jó, de hol lehet ezt használni? HTPC-be drága lenne, esetleg laptopok? Valaki? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) edward2 válasza XuChi (#24) üzenetére


edward2
addikt

Ha akkora lesz mint a skull canyon akkor amit írtál az egyáltalán nem alternatíva:

nézzük:

Zotac: 225mm x 203mm x 128mm (5846 cm3)

Skull canyon: 211 mm x 116 mm x 28 mm (685 cm3)

(#25) TheSaint
Célközönség például lehetek én. Hordozható pici PC ami eléggé erős. Ugyanez laptopban simán 2x ennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#30) gabriel26


gabriel26
tag

Ha nem 100w lenne a fogyasztas es bele lehetne rakni egy ultrabook-ba siman vennem, igy viszont lesz egy normal laptop csak a megoldas mas...
Max akkor lehet vonzo ha jo ara lesz bar arra keves eselyt latok....

[ Szerkesztve ]

(#31) KFORboy válasza Balazs26 (#27) üzenetére


KFORboy
senior tag

A 27. HSZ-ban... :U

Egy ilyen forradalmi és tök jó, ellentétes oldalak összefogása momentnél, pont tökre kell az offenzkedésed...

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#32) TheSaint válasza edward2 (#29) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Pl. az említett Zotac-nak is van kisebb méretű mini PC-je is hasonló teljesítménnyel már most, kb. fele-harmad áron mint az említett Inteles. Gondolom azért te mint célközönség az árat is megnézed és lehet mindjárt nem is vagy a leendő vásárlók között.
Nem lenne ezzel a inteles-radeonos megoldással semmi baj, ha nem ilyen horror áron adnák, DE még akkor is elgondolkoznák, hogy egy integrált megoldással szemben ad-e valami pluszt.

(#33) edward2 válasza TheSaint (#32) üzenetére


edward2
addikt

Mivel laptop 2x ennyibe kerülne ezért lehet erről beszélni.

Akkor ezt a hasonló mini pc-t bemásolnád, mert engem érdekelne milyen opciók vannak még.

(#34) XuChi válasza edward2 (#29) üzenetére


XuChi
addikt

Hát szerintem nem a méret a legfontosabb a két gép összehasonlításában, de mindegy.... :U

(#35) Sinesol válasza Abu85 (#26) üzenetére


Sinesol
veterán

Ott a dián, hogy Vega, szóval nem hiszem hogy kérdéses mi van benne.

Egyébként elég erős konkurrencia lesz ez az AMD Apu-nak, ott csak 11CU lesz + sima ddr4 ram, itt meg HBM+24Cu.

Bár az is igaz, hogy biztos szép különbség lesz köztük árban is.

Egyébként a Metal2 mégis miert szamit? Játék szempontból gyakorlatilag halott az iOs, tökmindegy milyen Api van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#36) Abu85 válasza Sinesol (#35) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És ez a dia létezett-e 2017-08-08-án?

Megközelítőleg sem lesz konkurenciája. Már csak azért sem, mert a legdrágább Ryzen APU feleannyiba kerül, mint a legolcsóbb Kaby Lake-G, és a fogyasztása is negyedannyi.

A Kaby Lake-G az erősebb dedikált GPU-kat akarja kirakni a notikból, mert értelmetlen lesz GTX 1050/1060-ra menni, ugyanis többet fogyasztanak, lassabbak és kisebb akkumulátor fér be melléjük. Ez az Intel elsődleges célja. A jóval kisebb IGP-s procik ellen nem sokra mennek az 500-900 dolláros árral.

Mert a macOS egyetlen fejlesztett API-ja a Metal. Az Apple számára érdektelen, hogy egy hardver milyen gyors DX12-ben vagy Vulkan API-val. Sosem fogja ezeket leportolni az operációs rendszereire. Ezért muszáj az Intelnek jelen maradnia a Mac piacon, különben úgy járnak, ahogy az NV járt. Kiszorultak két évre, és bármennyire erőlködnek egyszerűen nem tudnak visszakerülni. Már maga a programkínálat akadályozza őket ebben. Nézd a fejlesztő szemével. Minek is optimalizáljon GeForce-ra, ha úgy sincs ott a gépekben... Ha az Intel is így jár, márpedig így járhatnak, akkor az nagy baj nekik, mert ők is kikerülnek a fejlesztők célcsoportjából. Miért is optimalizáljanak Kaby Lake-G IGP-re, amikor ott a combos pGPU ugye... Ez nagyon veszélyes játék az Intelnek, emiatt az Apple számára nem szivesen adják oda ezt. Túl kockázatos elveszíteni a kontrollt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37) Sinesol válasza Abu85 (#36) üzenetére


Sinesol
veterán

Én mondjuk pár hónapja még úgy terveztem, hogy jó lesz nekem sima ITX gép valami erős Apu-val, az elég nekem mindennapos felhasználásra, Dota2-re stb. Viszont jó ideje semmi alternativa, nem akartam várni tovább, ezért végül pár hete inkább vettem egy rx570-et.

Viszont ha nem lettem volna türelmetlen, akkor tuti, hogy ezt a Kaby Lake-et venném Apu-s mini gépnek, mivel ez már ér valamit, míg a másik lényegesen gyengébb. Szerintem sokan vannak ezzel így, hogy ha már mini gép, akkor legyen az elérhető legerősebb. Végülis a Vga ára amugyis kiesik, szóval belefér, ha drágább is ez a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#38) edward2 válasza XuChi (#34) üzenetére


edward2
addikt

Ha nem lényeg a méret akkor minek veszel miniPC-t?

Hordozhatóság szempontjából a méretbeli különbség ég és föld a 2 cucc között. Mondjuk most néztem másik weboldalon látom az új NUC azért nagyobb lett de még így is negyede az általad ajánlott Zotachoz képest.

(#39) XuChi válasza edward2 (#38) üzenetére


XuChi
addikt

Ezeket a gépeket nem hurcibálni veszik az emberek, de mindegy.

Az intelben nem cserélhető a GPU, a Zotac-ban igen.

Az intel 350-400k lesz, a zotac 288k.

Jóval olcsóbb, és a VGA-nak jobb a teljesítménye, és CSERÉLHETŐ is !!!

A méret meg azért lényeges, mert én a TV/Hifi szekrénybe veszem, nem a monitorom mellé, meg hurcibálni. :U

[ Szerkesztve ]

(#40) -Skylake- válasza Feketelaszlo (#7) üzenetére


-Skylake-
addikt

Amirol beszelsz piac, gyakorlatilag elhanyagolhato meretu. Epp ezert a tamogatas is elhanyagolhato, de ezzel semmi baj nincs is. Ne is haragudj, de nincs az a menedzsment a bolygon, amelyik hajlando lenne rabolintani, hogy ugyam olyan fejlesztoi eroforrast kapjon egy tizedszazalekban merheto piac, mint a maradek 99%-os resz. Marpedig nem hinnem, hogy sokkal kevesebb munka lenne egy jo linux driver megirasa, mint egy jo win driver megirasa.

On: evek ota errol almodok (vagyis nem konkretan a chiprol, hanem arrol a hirben is emlitett gyufasdoboz meretu intel nuc-rol, ami ezt hozza. Instant get.)

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#41) 0P1 válasza D.Va (#9) üzenetére


0P1
aktív tag

Szerintem azoknak, akik az AMD név nem mond semmit, az Intel se. Sőt, arról sincs fogalmuk, hogy mi az a GPU vagy CPU . PC és kész. Jó esetben a PC-jük gyártójának nevét tudják, főleg, ha az az Apple.
Szóval itt nem a marketingről van szó egyáltalán. Sokkal inkább arról, hogy nem igazán volt versenyképes termékük az elmúlt időkben se GPU, se CPU fronton, ezért szorultak partvonalra. Most ez a Ryzennel változni látszik, ismét kétszereplőssé válik lassan a CPU piac, és talán majd a GPU piac is.

(#42) Balazs26 válasza KFORboy (#31) üzenetére


Balazs26
csendes tag

Úgy tűnik, hogy félreértettél :D Én hiányoltam valakit, aki komolyan idekommenteli, hogy miért nem dzsíforsz. Pont úgy, ahogy tették az apple-s híreknél (mac pro), a konzolok architektúráját boncolgató cikkeknél és természetesen ennél a témánál is. Mindegy :D

(#43) Feketelaszlo válasza -Skylake- (#40) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Nem haragszom, csak kicsit árnyalja a képet, hogy ezen az operációs rendszeren hiába lesz erősebb az elérhető hardver, ha a hozzá kapcsolódó meghajtóprogram színvonala meg erősen kétes irányba fog tolódni. Bizonyára munkaerő igényes dologról van szó, de eddig a kékek meg zöldek mégis jobban oldották meg a dolgot, mint a pirosak. Mondom ezt úgy, hogy 2 Radeonos Linuxos gép is van a háztartásban, tehát azt hiszem joggal lehetek elégedetlen, ha a pénzemért a gyártó kevesebb piaci igényt hajlandó lefedni, mint a többi, vagy bizonyos OpenGL programok el sem indulnak. Szóval de, valahol mégis baj van ezzel a dologgal.

[ Szerkesztve ]

(#44) xeon forever


xeon forever
addikt

Shame.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#45) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Hova való ez?

Ide nekem az itx konfigba. De 1000-et nem adok érte, de még 500-at se. Max 100k, többet nem ér.

(#46) Bleccs


Bleccs
csendes tag

Egy dolgot nem értek.
Adott egy modern 4 magos Intel Core processzor, amibe belevágtak egy AMD Vega GPU-t, mely igencsak közel van a GTX 1060-hoz teljesítményben. Mindez 100 wattot fogyaszt. A kérdés, hogy akkor miért nincsen az AMD-nek olyan kb 100-110 wattos diszkrét GPU-ja, ami porig alázza az 1060-ast?
Ennyire számít, hogy egybe van tokozva? Ennyire megdobta a teljesítményt a több shader?
Nem értem :F

(#47) Cathulhu válasza Feketelaszlo (#43) üzenetére


Cathulhu
addikt

Frissek az elmenyeid? Mert mostanaban a linuxos AMD driverekrol csak jokat hallok, de ez mondjuk lehet relativ is.
Nekem linux alatt kb annyi a lenyeg, hogy legyen kep, semmi OGL-t, Vulkant nem futtatok.
Amugy ott a lehetoseg az intel elott, ha fontos neki a linux, akkor lehet bedolgozni a driverbe.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#48) Solten


Solten
addikt

Sajnos meregdraga lesz, az Intelt ismerve...

Saor Alba

(#49) azbest válasza Bleccs (#46) üzenetére


azbest
félisten

Talán mert még vega alapon nem hozták ki a kisebb változatokat, csak 64 és 56 egységeset. Az intelben meg 24es az erősebb. De semmi akadálya nem lenne, hogy kihozzanak hasonlót kártyaként is.

Pontosabban az lehet az akadálya, hogy nem akarják az előző generációs készleteket leértékelni idő előtt.

(#50) Sinesol válasza Bleccs (#46) üzenetére


Sinesol
veterán

Valószínűleg azért, mert ez megint csak marketing hogy közel van az 1060-hoz.
Már csak azert is fura lenne, mivel a 36CU-val gazdálkodó 580 hozza azt a szintet, itt meg csak 24 van...szóval nem tűnik reálisnak a dolog.
Lehet a megvágott 3Gb-os 1060-ról beszéltek, bár még ahhoz sem valószínű hogy közel lenne, maximum a kifejezetten Amd-nek fekvő játékokban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.